Şimdi Ara

Detaylı Nokia E72 İncelemesi (Yazılım Sorunları)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
39
Cevap
1
Favori
10.258
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Herkese Merhaba. Bu konumda Nokia E72'nin yazılımsal hatalarından bahsedeceğim. Telefonun fotoğraf ve video kalitesini gösteren konular mevcut olduğu için konuya resim veya video koymayacağım.

UYARI !

AŞAĞIDA YAZDIKLARIM TÜM E72 İÇİN GEÇERLİ DEĞİLDİR. SONUÇTA BENDE SADECE 1 TANE E72 VAR. BENDEKİ HATALARI YAZIYORUM. BU BAĞLAMDA TELEFONUMDAKİ HATALARA NAZARAN KENDİ TELEFONUNUZDAKİ HATALARI CİDDİ BİR ŞEKİLDE YALAN İÇERMEDEN YAZINIZ. SADECE TELEFONUMDA İSE HATA O ZAMAN SERVİS YOLUNU TUTACAĞIM. AYRICA BENİ TANIYAN BİLİR. ASLA KANDIRICI YAZILAR YAZMAM. BU SÖYLEDİKLERİMİ DİKKATE ALARAK AŞAĞIDAKİ YAZIMI OKUYUNUZ. TEŞEKKÜRLER ...

TELEFONA GENEL BAKIŞ

29 Ekim akşamı Vatan'dan indirimli fiyat ile 654 TL ye Nokia E72 White Edition modelini satın aldım. Kutu içerisinden araç kiti ve bluetooth kulaklık çıktı. Renginin beyaz olmasından dolayı 54 TL daha fazla para ödedim İçinden kulaklık ve araç kiti çıkmayanların fiyatı 600 TL idi.
    Telefonun kullanım rahatlığı çok iyi. Parmaklarım büyük olmasına rağmen tuşları rahatlıkla kullanabiliyorum. Ekran kalitesi göz dolduruyor. Telefonun ses kalitesi orta düzeyde. Görünüş ve kullanım kolaylığı bakımından telefona 10 üzerinden 7 vermek mantıklı gibi.

İŞLETİM SİSTEMİ HATALARI

En son symbianlı telefonu 2006-2007 yıllarında aldım. Model N73 idi. Telefonu hala kullanıyorum. Tabi ilk zamanlarda bu telefonu 5 yıl kullanmak mümkün değil diyordum. Fakat Nokia stabil sürüm çıkartınca telefon hala arıza vermeden kullanılıyor. Aynı durumun E72 içinde olacağını düşünüyorum. Telefon şuanda yazılımsal anlamda vasat durumda. Detaylara geçelim.

071.004 SÜRÜMDEKİ KRİTİK HATALAR

Bu sürüm telefon ile birlikte gelmedi. Ben telefon üzerinden wlan kullanarak bu sürüme geçiş yapmıştım. Dosya boyutuna 17 MB diyordu. Yazılım sorunsuz bir şekilde güncellendi. Sorunlar güncelleme sonrası açığa çıktı. İşte sorunlar:

1- Video çekiminde telefon kendisine reset atıyordu.
    2- Çalar saati kurmak istediğimde bazen telefon kendisine reset atıyordu.
    3- Wlan ile internete girdiğim zaman bazı sayfalarda (ki tek açık olan uygulama web uygulaması idi) telefon hafıza dolu uyarısı vererek kendisine reset atıyordu.

Bu sorunlar üzerine telefona yazılım güncellemesini PC ile attım. Dosya boyutu 205 MB diyordu. PC den attığım güncelleme ile video çekimindeki sorun ve çalar saat sorunu ortadan kalktı. Fakat web de iken hafıza dolu uyarısı devam etti.

081.003 SÜRÜMÜNDEKİ KRİTİK HATALAR

Bu sürüme telefon üzerinden geçiş yaptım. Dosya boyutu 2 MB bile değildi. 071.004 sürümündeki hafıza dolu hatası hala devam ediyor. Video çekiminde meydana gelen hata yok.

Yazılım bu telefona yakışır durumda değil. Nedenini aşağıda daha rahat anlayacaksınız

WLAN BAŞARISI

Telefonda bir çok bug var ama wlan çok başarılı. Kesinlikle bu zamana kadar kopma görmedim. Hata görmedim. En sorunsuz özelliği wlan özelliği desek yanlış olmaz. 10 üzerinden 10 veriyorum

5 MP KAMERA BAŞARISI

Daha öncede dediğim gibi bu konuda sadece stabil çalışması ya da hatalarından bahsedeceğim. Fotoğraf ya da video kalitesinden bahsetmeyeceğim.

1- Bu telefonda sessiz bir ortamda video ya da fotoğraf çekmeniz mümkün değil. Telefonu sessize alsanız bile hem video hem de fotoğraf çekiminde telefon başlangıç seslerini sessize almıyor. Yani start verdiğiniz herkes tarafından anlaşılıyor. Bu durum can sıkıcı bir durum.

2- Fotoğraf çekimlerinde flaş patlamasını istemediğiniz halde telefon flaşı inadına yakıyor. Sanki flaş açık modunda gibi davranıyor. Bu olay süreklilik arz etmiyor. Yani bazen flaş kapalı çekim yapabiliyorsunuz bazende flaş açık oluyor. 100 lerce deneme yaptım. Menüden flaşı kapatıyorum. Çekim tuşuna çok hızlı basarsanız flaş patlamıyor. Fakat bazen ne kadar hızlı basarsanız basın flaş yinede patlayabiliyor. Flaş patlamadığı zamanlarda da fotoğraf çektiğiniz uzaktan hem telefonun çıkardığı ses ile hem de flaşın patlamadığı durumda kırmızı yanıp sönmesi ile anlaşılıyor. Yani anlayacağınız telefon ile fotoğraf çektiğinizde her anlamda anlaşılıyor.

3- Video çekiminde flaş kapalı olabiliyor ama bu seferde flaş hafif kırmızı yanıyor. Yani yine hem kayda başlarken hemde kayıt boyunca video çekimi yaptığınız anlaşılıyor.

NOT: Burada sadece flaşsız fotoğraf çekmek istediğimizde flaşın inatla patlamasını bug olarak değerlendiriyorum. Diğerleri Nokia tarafından özellikle yapılmış. Kimse izinsiz bir başkasının videosunu ya da resmini çekmesin diye yapılmış olsa gerek. 10 üzerinden kullanım rahatlığı yönünden 3 veriyorum. Bug acilen giderilmeli.

SES KALİTESİ

Telefonun dışarıya verdiği ses vasat değil ama çokta iyi değil. N73 kullandıktan sonra E72 çağrı sesini duymakta zorluk çekiyorum. Bazı şarkılarda hoparlör son seste cızırtı yapıyor. 081.004 numaralı yazılıma geçince çağrı geldiğinde dışarıya verdiği seste bariz artış yaşandı. 10 üzerinden 5 ancak verebilirim.

TİTREŞİM SORUNLARI

Çok can sıkıcı bir durumla karşı karşıyayız. Telefonu sessiz-titreşime aldığınız zaman sms aldığınızda telefon titriyor ama ne titreme. Telefon cebinizde iken yerinizden fırlıyorsunuz gelen sms olduğunda. O kadar muhteşem bir titremesi var. Bu söylediklerimin hepsi latife. Nokia böyle bir hatayı nasıl yapar aklım almıyor doğrusu. Sms geldiğinde asla telefonun titrediğini anlayamıyorsunuz. Sanırım telefonun titremesi 1 salise yanlış okumadınız 1 salise sürüyor. Telefon titremiyor desek yeridir. Bu durumu büyük bug olarak değerlendiriyorum. Bu durum aşırı can sıkıcı. Düşünün telefonu sessize aldınız. Sevgiliniz sms atıyor ve telefon 1 salise titreyince sms geldiğini anlayamıyorsunuz. Sonra sevgiliniz sms e cevap alamayınca sizi oyuyor Telefon sms gelince ayarlarsanız orta seçim tuşunda ışık yanıp sönüyor ama telefon cepte iken ışığı göremeyeceğinize göre ışık hiçbir işe yaramıyor bu durumda. SMS titreşimine 10 üzerinden 0 veriyorum

DÜZELTME: Yukarıda yazdığım durum bir bug değilmiş. Telefonun sessiz profilinde mesaj sesini kapalı seçerseniz yukarıdaki bahsettiğim gibi bir titreme oluyor. Eğer bir mesaj sesi seçerseniz mesaj sesinin uzunluğu kadar telefon titriyor. Bu sorunun çözümünde bana yardımcı olan DarkEnergy (http://forum.donanimhaber.com/showProfile.asp?memid=976418) Teşekkür Ederim ...

TELEFON UYKU MODU

Ben böyle bir özellik göremedim. N73 de belli bir süre geçtikten sonra telefon ekranını tamamen kapatıp uyku moduna geçiyordu. E72 de ekran kararıyor ama ekran kapanmıyor. Ekranda sürekli belirlediğiniz tarih vb ekran koruyucu açık. Bu yönüyle 10 üzerinden 2 veriyorum.

PİL PERFORMANSI

N73 bana 0.face e sürekli girdiğim durumlarda ancak 1,5 gün gidiyordu. Fakat E72 wlan ile bağlantı kurmama rağmen ve bunu çok sık yapmama rağmen 4 gün rahat şarj gidiyor. Bu yönüyle pil performansı başarılı. 10 üzerinden 7 veriyorum.

TELEFON KASASI SAĞLAMLIĞI

Başarılı buluyorum. Ele aldığınızda sağlamlık hissi veriyor. 10 üzerinden 8 veriyorum.

SON DURUM

Telefondaki buglar giderilmeli. Telefon tam stabil hale gelse çok güzel kullanması olacak. Özellikle bu hafıza doldu hatasını vermesi çok can sıkıcı. RAM yetersizliği yapıyor. Foto çekimindeki flaş kapalı iken flaş patlaması giderilmeli. Çünkü çok parlak resimler ortaya çıkıyor.

Tüm durum değerlendirildiğinde 10 üzerinden 6 veriyorum. Tabi buglar olmasaydı 10 üzerinden 8 alacak bir telefon olacaktı.

NOT: Aklıma geldikçe eklemeler yapacağım ... Umarım yeni alacaklara faydalı bir konu olur. Ayrıca benim fark etmediğim bugları ya da düzeltme imkanı varsa yazarsanız sevinirim ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maximilanos -- 7 Kasım 2011; 22:01:04 >

• quote:

Bu sürüm telefon ile birlikte gelmedi. Ben telefon üzerinden wlan kullanarak bu sürüme geçiş yapmıştım. Dosya boyutuna 17 MB diyordu. Yazılım sorunsuz bir şekilde güncellendi. Sorunlar güncelleme sonrası açığa çıktı. İşte sorunlar:

3- Wlan ile internete girdiğim zaman bazı sayfalarda (ki tek açık olan uygulama web uygulaması idi) telefon hafıza dolu uyarısı vererek kendisine reset atıyordu.

Nerden bakarsanız 3 ay bu sürümde kullandım telefonumu. Ve 6 aydır kullanıyorum E72'yi. Bu dediklerinizden hiç birisi yok, hiç olmadı. Sorun sizin telefonunuzdan ya da yazılımınızdan kaynaklanıyor.

quote:

Bu sürüme telefon üzerinden geçiş yaptım. Dosya boyutu 2 MB bile değildi. 071.004 sürümündeki hafıza dolu hatası hala devam ediyor. Video çekiminde meydana gelen hata yok.

Bende de güncel sürüm var şu anda ve bu dediğiniz sorun yok.

quote:

5 MP KAMERA BAŞARISI
    Daha öncede dediğim gibi bu konuda sadece stabil çalışması ya da hatalarından bahsedeceğim. Fotoğraf ya da video kalitesinden bahsetmeyeceğim.

1- Bu telefonda sessiz bir ortamda video ya da fotoğraf çekmeniz mümkün değil. Telefonu sessize alsanız bile hem video hem de fotoğraf çekiminde telefon başlangıç seslerini sessize almıyor. Yani start verdiğiniz herkes tarafından anlaşılıyor. Bu durum can sıkıcı bir durum.

2- Fotoğraf çekimlerinde flaş patlamasını istemediğiniz halde telefon flaşı inadına yakıyor. Sanki flaş açık modunda gibi davranıyor. Bu olay süreklilik arz etmiyor. Yani bazen flaş kapalı çekim yapabiliyorsunuz bazende flaş açık oluyor. 100 lerce deneme yaptım. Menüden flaşı kapatıyorum. Çekim tuşuna çok hızlı basarsanız flaş patlamıyor. Fakat bazen ne kadar hızlı basarsanız basın flaş yinede patlayabiliyor. Flaş patlamadığı zamanlarda da fotoğraf çektiğiniz uzaktan hem telefonun çıkardığı ses ile hem de flaşın patlamadığı durumda kırmızı yanıp sönmesi ile anlaşılıyor. Yani anlayacağınız telefon ile fotoğraf çektiğinizde her anlamda anlaşılıyor.

3- Video çekiminde flaş kapalı olabiliyor ama bu seferde flaş hafif kırmızı yanıyor. Yani yine hem kayda başlarken hemde kayıt boyunca video çekimi yaptığınız anlaşılıyor.

NOT: Burada sadece flaşsız fotoğraf çekmek istediğimizde flaşın inatla patlamasını bug olarak değerlendiriyorum. Diğerleri Nokia tarafından özellikle yapılmış. Kimse izinsiz bir başkasının videosunu ya da resmini çekmesin diye yapılmış olsa gerek. 10 üzerinden kullanım rahatlığı yönünden 3 veriyorum. Bug acilen giderilmeli.

1-3. parti programlarla kamera sesini kapatabilirsiniz isterseniz.
    2-Yok öyle bir şey. Flaş seçeneklerinden flaşı kapatırsanız yanmaz.
    3-O kırmızı ışığın kapanmıyor evet.

quote:

TİTREŞİM SORUNLARI
    Çok can sıkıcı bir durumla karşı karşıyayız. Telefonu sessiz-titreşime aldığınız zaman sms aldığınızda telefon titriyor ama ne titreme. Telefon cebinizde iken yerinizden fırlıyorsunuz gelen sms olduğunda. O kadar muhteşem bir titremesi var. Bu söylediklerimin hepsi latife. Nokia böyle bir hatayı nasıl yapar aklım almıyor doğrusu. Sms geldiğinde asla telefonun titrediğini anlayamıyorsunuz. Sanırım telefonun titremesi 1 salise yanlış okumadınız 1 salise sürüyor. Telefon titremiyor desek yeridir. Bu durumu büyük bug olarak değerlendiriyorum. Bu durum aşırı can sıkıcı. Düşünün telefonu sessize aldınız. Sevgiliniz sms atıyor ve telefon 1 salise titreyince sms geldiğini anlayamıyorsunuz. Sonra sevgiliniz sms e cevap alamayınca sizi oyuyor Telefon sms gelince ayarlarsanız orta seçim tuşunda ışık yanıp sönüyor ama telefon cepte iken ışığı göremeyeceğinize göre ışık hiçbir işe yaramıyor bu durumda. SMS titreşimine 10 üzerinden 0 veriyorum

Tamamen yine size has bir sorun. İlk defa duydum böyle bir şeyi. Yeterli bir şekilde titriyor sms alımlarında.

Kısacası o "bug" olarak nitelendirdiğiniz şeyler ya telefonunuzun donanımsal sorunu, ya da sizin yazılımda bir problem var.

Telefondaki en büyük genel sorun (Her E72'de kesinlikle var) kaliteli video çekerken video kaydını hafıza kartına yapıyorsanız, üzerinde gelen hafıza kartının yazma hızı yavaş olduğu için kayıt esnasında takılmalar, donmalar oluyor. Bu sorunun tek çözümü de ya Class 6 ya da 8 hafıza kartı alıp kullanmak, ya video kalitesini düşük yapmak, yahut video kayıt yerini telefon hafızası yapmak.
    Bundan başka kronik olarak nitelendirebileceğimiz genel bir sorun yok bu cihazda. Hele de o bahsettiğiniz şeyler hiç yok. 6 aydır E72 konusunu takip ederim bu dediklerinizin hemen hiç biriyle kaşılaşmadım sorun bağlamında.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PHI -- 7 Kasım 2011; 17:16:47 >

• Ben de yaklaşık bir yıl süre ile kullanım ama yukarıda yazılı sıkıntıların hiç birini yaşamadım.
    Sorunlar telefon ayarlarından olabilir bazıları da kişisel tercihlerden kaynaklanmaktadır...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gokmay -- 8 Kasım 2011; 6:05:34 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: PHI

quote:

Nerden bakarsanız 3 ay bu sürümde kullandım telefonumu. Ve 6 aydır kullanıyorum E72'yi. Bu dediklerinizden hiç birisi yok, hiç olmadı. Sorun sizin telefonunuzdan ya da yazılımınızdan kaynaklanıyor.

quote:

Bende de güncel sürüm var şu anda ve bu dediğiniz sorun yok.

quote:

5 MP KAMERA BAŞARISI

1-3. parti programlarla kamera sesini kapatabilirsiniz isterseniz.
    2-Yok öyle bir şey. Flaş seçeneklerinden flaşı kapatırsanız yanmaz.
    3-O kırmızı ışığın kapanmıyor evet.

quote:

TİTREŞİM SORUNLARI

Tamamen yine size has bir sorun. İlk defa duydum böyle bir şeyi. Yeterli bir şekilde titriyor sms alımlarında.

Kısacası o "bug" olarak nitelendirdiğiniz şeyler ya telefonunuzun donanımsal sorunu, ya da sizin yazılımda bir problem var.

Telefondaki en büyük genel sorun (Her E72'de kesinlikle var) kaliteli video çekerken video kaydını hafıza kartına yapıyorsanız, üzerinde gelen hafıza kartının yazma hızı yavaş olduğu için kayıt esnasında takılmalar, donmalar oluyor. Bu sorunun tek çözümü de ya Class 6 ya da 8 hafıza kartı alıp kullanmak, ya video kalitesini düşük yapmak, yahut video kayıt yerini telefon hafızası yapmak.
    Bundan başka kronik olarak nitelendirebileceğimiz genel bir sorun yok bu cihazda. Hele de o bahsettiğiniz şeyler hiç yok. 6 aydır E72 konusunu takip ederim bu dediklerinizin hemen hiç biriyle kaşılaşmadım sorun bağlamında.

Arkadaşımda da E72 var ve aynı sorunlar onda da mevcut. Ben denemedim o söyledi. Tek tek kontrol edeceğim onun telefonunu bakalım sonuç ne çıkacak. Telefon sessizde iken sadece titreşim açıkken sms geldiğinde 1 saniye bile telefonun titrememesi. Bunu arkadaşımın telefonunda bayram bitince özellikle kontrol edeceğim.

Telefonumda var olan hataları yazdım. Eğer bu hatalar genelde yok ise servise götüreceğim için bu hataların sadece benim telefonda olduğundan %100 emin olmam lazım.

Yoksa servis uyanıklık yapabilir. Bu yüzden kontrol etmem lazım. Çünkü telefon çok sorunlu bende ve bu durumda N73 ün ilk zamanları aklıma geldi. Umarım hata benim telefonda değildir yazılımlar ile düzelir. Yalnız bir kaç düzelme yazılım ile olduğu için bariz hatalar olması üzücü.

Unutmadan telefonda kullandığım tek program smart settings 3.03 Bunun hata verdirme olasılığı var mı bilemiyorum ...

not: KONUNUN BAŞINA BİR UYARI EKLEDİM OKURSANIZ SEVİNİRİM !!!

ayrıca kafama takıldı şimdi telefonum sessizde iken nasıl titrediğini Nokia X2-00 ile kayda alıp göstereceğim. Birazdan bakın bakalım sorunum konusunda ne kadar ciddi olduğuma ...

Aşağıda video linkini verdim. Telefon sessizde yani sadece titreşim açık. Duyduğunuz ses kadarcık bir titreme var telefonda. O kadar az ki hissetmek çok zor hatta bazen mümkün bile olmuyor. N73 de telefon sadece titreşimde dahi olsa 2-3 kez uzunca titriyordu sms geldiğinde ...

PHI senden ricam mümkünse benim yaptığım gibi bir video yapıp koyabilir misin tabi titreşimi benim telefondan çok daha fazla ise. Serviste yalan söylemeye kalkacak olan için gösteririm.

http://www.youtube.com/watch?v=WptIqx7983I&feature=youtu.be

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maximilanos -- 7 Kasım 2011; 18:39:44 >

• Bahsettin hataların hiç biri başıma gelmedi farklı olarak ,3 hata ile karşılaştım bugune kadar

1- Sms sayım çok olduğu zaman 3000 kadar telefona gelen mesajlar hiç bir tepki vermiyodu sessizde titremiyor, ses açıktada çalmıyordu. Mesajları silince düzeldi

2- Raporların içinde gezerken aniden ana menüye atıyordu beni. bunu hala çözemedim.

3- Kamera ile video çekerken takılma yaşıyordum, foto çekerkende işleniyor diyip takılıyor belli süre sonra kendine geliyordu. Bunuda class 10 olan bir microsd kart alarak aştım bu sorunda ortadan kalktı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ELcordobes

Bahsettin hataların hiç biri başıma gelmedi farklı olarak ,3 hata ile karşılaştım bugune kadar

1- Sms sayım çok olduğu zaman 3000 kadar telefona gelen mesajlar hiç bir tepki vermiyodu sessizde titremiyor, ses açıktada çalmıyordu. Mesajları silince düzeldi

2- Raporların içinde gezerken aniden ana menüye atıyordu beni. bunu hala çözemedim.

3- Kamera ile video çekerken takılma yaşıyordum, foto çekerkende işleniyor diyip takılıyor belli süre sonra kendine geliyordu. Bunuda class 10 olan bir microsd kart alarak aştım bu sorunda ortadan kalktı.

Çok enteresan bir durum doğrusu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maximilanos -- 7 Kasım 2011; 21:23:19 >

• Mobil girdiğim için okuyarak cevap veremiyorum ancak alımda kalan ili sorununuza çözüm olarak:
    1. Ekran bekleme modunda tamamen kapansın istiyorsanız Temalar/Güç Tasarrufu/Yok seçeneğini işaretleyin.
    2. Sessiz modunda telefona mesaj geldiğinde uzun titremesini istiyorsanız mesaj uyarı sesini uzun bir melodi seçin böylece mesaj geldiğinde uzun süre titrer.

Telefonunuzun sorunlu olduğunu düşünmeden önce biraz menülerde gezmenizi öneririm. Sorunlarınızın bir çoğu sorun değil ayarlarınızla ilgili.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: DarkEnergy

Mobil girdiğim için okuyarak cevap veremiyorum ancak alımda kalan ili sorununuza çözüm olarak:
    1. Ekran bekleme modunda tamamen kapansın istiyorsanız Temalar/Güç Tasarrufu/Yok seçeneğini işaretleyin.
    2. Sessiz modunda telefona mesaj geldiğinde uzun titremesini istiyorsanız mesaj uyarı sesini uzun bir melodi seçin böylece mesaj geldiğinde uzun süre titrer.

Telefonunuzun sorunlu olduğunu düşünmeden önce biraz menülerde gezmenizi öneririm. Sorunlarınızın bir çoğu sorun değil ayarlarınızla ilgili.

Ekran bekleme modunu sen söylemeden önce fark etmiştim.

Fakat bu mesaj titreme sorununu sayende çözdüm. N73 kullandığım son symbianlı telefon idi. Ondan sonra hiç symbianlı model kullanmadım. Symbian kendini çok değiştirmiş. Sessiz profilinde iken dediğin gibi herhangi bir mesaj zil sesi belirleyince telefon çok uzunca titriyor. Çok sağol dostum. Konumda hemen düzeltme yapıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maximilanos -- 7 Kasım 2011; 21:57:45 >

• Rica ederim.
  • quote:

Bahsettin hataların hiç biri başıma gelmedi farklı olarak ,3 hata ile karşılaştım bugune kadar

2 numara bende de vardı önceki yazılımda. Yeni sürümde henüz başıma gelmedi. Olduğu zaman sürekli değil, çok nadir denk geliyordu ama.
    Class 10 kartı nerden aldınız acaba? Net üzerinden aldıysanız tavsiye edebileceğiniz marka var mı? Ben de alacağım ama bulamadım henüz.

quote:

Orijinalden alıntı: B o S c H
    Arkadaşımda da E72 var ve aynı sorunlar onda da mevcut. Ben denemedim o söyledi. Tek tek kontrol edeceğim onun telefonunu bakalım sonuç ne çıkacak. Telefon sessizde iken sadece titreşim açıkken sms geldiğinde 1 saniye bile telefonun titrememesi. Bunu arkadaşımın telefonunda bayram bitince özellikle kontrol edeceğim.

Telefonumda var olan hataları yazdım. Eğer bu hatalar genelde yok ise servise götüreceğim için bu hataların sadece benim telefonda olduğundan %100 emin olmam lazım.

Yoksa servis uyanıklık yapabilir. Bu yüzden kontrol etmem lazım. Çünkü telefon çok sorunlu bende ve bu durumda N73 ün ilk zamanları aklıma geldi. Umarım hata benim telefonda değildir yazılımlar ile düzelir. Yalnız bir kaç düzelme yazılım ile olduğu için bariz hatalar olması üzücü.

Unutmadan telefonda kullandığım tek program smart settings 3.03 Bunun hata verdirme olasılığı var mı bilemiyorum ...

ayrıca kafama takıldı şimdi telefonum sessizde iken nasıl titrediğini Nokia X2-00 ile kayda alıp göstereceğim. Birazdan bakın bakalım sorunum konusunda ne kadar ciddi olduğuma ...

Aşağıda video linkini verdim. Telefon sessizde yani sadece titreşim açık. Duyduğunuz ses kadarcık bir titreme var telefonda. O kadar az ki hissetmek çok zor hatta bazen mümkün bile olmuyor. N73 de telefon sadece titreşimde dahi olsa 2-3 kez uzunca titriyordu sms geldiğinde ...

PHI senden ricam mümkünse benim yaptığım gibi bir video yapıp koyabilir misin tabi titreşimi benim telefondan çok daha fazla ise. Serviste yalan söylemeye kalkacak olan için gösteririm.

Telefon "Sessiz" moddayken titreşim bu şekilde zaten, bütün E72'ler böyle. Bunu değiştirmenin yolunu DarkEnergy arkadaşımız açıklamış ki bende de bu şekilde zaten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PHI -- 7 Kasım 2011; 23:02:55 >

• quote:

quote:

2 numara bende de vardı önceki yazılımda. Yeni sürümde henüz başıma gelmedi. Olduğu zaman sürekli değil, çok nadir denk geliyordu ama.
    Class 10 kartı nerden aldınız acaba? Net üzerinden aldıysanız tavsiye edebileceğiniz marka var mı? Ben de alacağım ama bulamadım henüz.

quote:

Orijinalden alıntı: B o S c H

Telefon "Sessiz" moddayken titreşim bu şekilde zaten, bütün E72'ler böyle. Bunu değiştirmenin yolunu DarkEnergy arkadaşımız açıklamış ki bende de bu şekilde zaten.

Titreşim olayı çözüme kavuşturuldu. Yazmasak durumu fark edemeyecektik. Yazmak faydalı oldu. Gerekli düzeltmelerde konum içinde yapıldı. Kimse aldatılmıyor ya da yanlış yönlendirilmiyor. Bu şekilde anlaşılma yapılan düzeltmeler ile giderildi sanırım.

• Sorununuzun çözüldüğüne sevindim.
  • Benim telefondan sorunum yok çok şükürler olsun sadece bir iki ufak hata var birisi kameradan kaynaklı titreşim olmasada hafif bulanık çekioyr ama bu sorun aşılabilir derecede fakat birde diğeri ise çekim yaparken eğerki doğru tuştan başka yanlışıkla başka bir tusa falan basarsan eğer ki kendiliğnden resetleniyor,ses kalitesi süper diyebiliceğim bir telefon,batarya ömrü çok aşırı şekilde kullanmayan adama kaba taslak bir hafta gidiyor.

Bunun yazılımla alakalı olabilicek sorunlarla ilgili hesaplarsak 10 üzerinden 8 veriyorum.. diğer bütün özellikleri süper.. memnun olmadığım tarafı yok ekran koruyucudaki tarih ve saati gösterirken alt sol köşede mesaj yada arama olduğuna dair uyarı simgesi beliriyor ve ortadaki tuş sürekli yanıp sönüyor.

Diğer arkadaşlara gelirsek telefondan kaynaklı değilde genelde bu sorunlar yazılımla alakalı oluyor.
  • bende alıcam bu telefondan. Şuan için sıfırlarının fiyatları ne kadardır ?
  • Beyazı, hediyeli pakette 650 lira idi son vatan indiriminde...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: gokmay

Beyazı, hediyeli pakette 650 lira idi son vatan indiriminde...

uvv pahalıymış. Peki Blackberry 8250 Curve nasıl telefondur ? Bu birazdaha bana yakın gibi gözuktu fiyat açısından
  • Ben BB kullanmadım, onlarda BIS aboneligi falan var, bir araştırmak lazım...
  • quote:

http://www.hepsiburada.com/Liste/team-8gb-class-10-ultra-yuksek-hizli-micro-secure-digital-hafiza-karti-sd-adaptor-tmmsd8gc10/productDetails.aspx?productId=bd100942&categoryId=1100011&SKU=BD100942 direk bu ürünü aldım şimdilik memnunum

• quote:

quote:

http://www.hepsiburada.com/Liste/team-8gb-class-10-ultra-yuksek-hizli-micro-secure-digital-hafiza-karti-sd-adaptor-tmmsd8gc10/productDetails.aspx?productId=bd100942&categoryId=1100011&SKU=BD100942 direk bu ürünü aldım şimdilik memnunum

Markasına güvenemiyorum işin doğrusu. Ne kadar zamandır kullanıyorsunuz siz? Video, fotoğraf çekiminde tam verim alıyor musunuz?
    Ve okuma veya yazma hızını hiç test ettiniz mi aldığınız zaman acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PHI -- 8 Kasım 2011; 22:59:43 >

• quote:

quote:

quote:

Markasına güvenemiyorum işin doğrusu. Ne kadar zamandır kullanıyorsunuz siz? Video, fotoğraf çekiminde tam verim alıyor musunuz?
    Ve okuma veya yazma hızını hiç test ettiniz mi aldığınız zaman acaba?

Yok okuma yazma hızıyla ilgili hiç bir test yapmadım ama alalı 2,5 ay oldu herhangi bir takılma yaşamadım ne videoda ne resim çekerken. Kendi vermiş olduğu kart ile resim çekerken her seferinde resim işleniyor diye 30 sn ye kadar beni bekletiyordu yada video çekerken takıla takıla çekiyordu. Aldığımdan beri hiç bu sorunlara rastlamadım bidaha ama isterseniz ve program ismi verirseniz o programda okuma yazma testi yaptırabilirim.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.