Şimdi Ara

IBM'in efsanevi yöneticisi John Opel vefat etti

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
2.497
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

•  

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden IBM'in bir döneme damga vuran efsanevi yöneticisi John Opel, 86 yaşında hayata gözlerini yumdu. 1949 yılında satış temsilcisi olarak katıldığı IBM'de uzun yıllar farklı pozisyonlarda görev yapan Opel, 1981-1985 yılları arasında tepe yöneticisi olarak şirketin başına getirilmişti.

John Opel dönemi IBM için olduğu kadar bilgisayar dünyası için de büyük önem taşımakta. IBM'in bugün artık bir sektöre adını veren orjinal PC yani Kişisel Bilgisayar modeli 5150, Opel'in tepe yöneticisi olduğu Ağustos 1981'de lanse edilmiş ve o güne dek daha çok anabilgisayarlarıyla (mainframe) tanınan IBM, bireysel kullanıcılara da hitap etmeye başlamıştı. Kişisel bilgisayarların bugünlere gelmesinde önemli katkıları olan  John Opel'i saygıyla anıyoruz. 

• Eddie Murphy tam anlamıyla sırıtıyor

Teknoloji dünyası daha kimleri uğurlayacak bilmiyorum ama bu iki ayda önce Dennis Ritchie sonra Steve Jobs şimdi de John Opel ile büyük kayıplar verdiği kesin. Tüm dünyanın başı sağolsun
  • allah rahmet eylesin
  • topragi bol olsun...
  • Bilişim dünyasını yöneten kişilerden birisini daha kaybettik. Allah rahmet eylesin, bakalım yerlerine yetiştirdikleri kişiler ne gibi başarılara imza atacaklar.
  • Bu 2011, teknoloji ve benim hayatım için hiç iyi geçmedi. Vefatlar, vefatlar, vefatlar...
  • Bütün ustalar teker teker gidiyor... Bizim nesil ile ilgili fazla umudum yok.
  • İyi adammış.Toprağı bol olsun.
  • Bir Steve Jobs için kopan kıyamete bak bi de şu adam için.PC nin babası ölmüş kimsenin haberi yok.2 tane tiki cihazı yapıp maliyetinin 3 katına kakalasaydı şimdi kahraman olmuştu.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.