Şimdi Ara

Üreticilerin Ice Cream Sandwich duyuruları

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
51
Cevap
0
Favori
6.316
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Üreticilerin Ice Cream Sandwich duyuruları

Google'ın hem tablet hem de akıllı telefon sürümlerini tek çatı altında toplayan Android 4.0 Ice Cream Sandwich güncellemesini yayınlamasının ardından üretici firmalar planlarını gözden geçirmeye başladı.

Bu noktada tüketicilerin en çok merak ettiği şey ise hangi modelin eni güncellemeden faydalanacağı konusu. Farklı kaynaklardan derlediğimiz firmaların açıklamalarına göre, ICS alması muhtemel modeller şöyle sıralanıyor.

ASUS

Firma resmi duyurusunda müşterilerine sundukları güncelleme desteğiyle gurur duyduklarını ve ASUS Eee Pad ailesini tamamen yeni sürüme güncelleyeceklerini açıkladı. Şimdilik detaylı bir bilgi verilmiyor.

Onaylananlar:

Padfone

Transformer Prime

Eee Pad Transformer

HTC

Firma resmi duyurusunda hedeflerinin tüm müşterilerine gelişmiş kullanıcı deneyimi yaşatmak amacında olduklarını ancak planlarını cihazların donanım ve yazılım dengesine göre yapacaklarını belirtti.

Onaylananlar:

AT&T, HTC Vivid modeli için güncelleme hazırladığını doğruladı.

HTC Rezound

HTC Vivid

Kesinlikle almayacak:

Nexus One

LG

LG resmi açıklamasında Optimus 2X modeli ile ilgili dedikoduları reddederek diğer üst seviye modellerle birlikte güncelleme alacağını ancak detaylı bilgiyi sonra vereceğini belirtti.

Onaylananlar:

Optimus 2X

Meizu

Onaylananlar :

Meizu MX, M9

Motorola

Onaylananlar:

Droid RAZR ve Motorola RAZR

Droid Bionic

Xoom

Xoom 2

Xoom 2 Media Edition

Samsung

Firma resmi duyurusunda yeni bilgiler elde ettikçe müşterileriyle paylaşacağını belirtti.

Onaylananlar:

AT&T Galaxy S II Skyrocket modelini yükselteceğini resmi olarak duyurdu.

Galaxy Nexus

Nexus S

Galaxy S II Skyrocket

Sony Ericsson

Sony Ericsson resmi duyurusunda tüm 2011 serisi Xperia modellerini Gingerbread 2.3.4 sürümüne güncelledikten sonra yeni Android sürümü erişilebilir olur olmaz çalışmalara başlayacaklarını duyurdu.

Onaylananlar:

2011 Xperia serisi

• androidde güncelle başa bela,güncellemede geri kalan pazar payını kaybetmeyi göze almıştır gözümde.heleki üst seviyde o donanımlara yeni yazılımları oturtamıyorsanız bu işten çekilmenizde fayda var..
  • Atrix :/ ?
  • İsmi garipmiş
  • Galaxy S nerede? Eğer SGS'e destek gelmezse Samsung büyük hata yapar ve çok dikkat çeker.Bunu demek bana düşmez belki ama kendi görüşüm bu. Ama ileride SGS'e de çıkaracaklarını söylerler :) Donanım tarafında hayli hayli yeterli gücü var, ve samsung'u bugün bu konuma getiren cihaz sonuçta...
  • :S huawei den haber varmı.çok zor gözüküyor ama ideos x5 e çıksa çok guzel olacak
  • Hocam SGS II yok mu? Skyrocket yazıyor sadece. :S
  • meizu bile onaylamış huawei den halen ses yok...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Firaristt

Galaxy S nerede? Eğer SGS'e destek gelmezse Samsung büyük hata yapar ve çok dikkat çeker.Bunu demek bana düşmez belki ama kendi görüşüm bu. Ama ileride SGS'e de çıkaracaklarını söylerler :) Donanım tarafında hayli hayli yeterli gücü var, ve samsung'u bugün bu konuma getiren cihaz sonuçta...

nexus s e gelecegine gore ayni donanimli galaxy s e cok rahat gelir ;)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: engurlu

quote:

Galaxy S nerede? Eğer SGS'e destek gelmezse Samsung büyük hata yapar ve çok dikkat çeker.Bunu demek bana düşmez belki ama kendi görüşüm bu. Ama ileride SGS'e de çıkaracaklarını söylerler :) Donanım tarafında hayli hayli yeterli gücü var, ve samsung'u bugün bu konuma getiren cihaz sonuçta...

Samsung elini biraz çabuk tutsa da yeni yıla kadar çıkarsa şu ICS'i..
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: engurlu

quote:

Samsung elini biraz çabuk tutsa da yeni yıla kadar çıkarsa şu ICS'i..

2012 2. çeyrekten itibaren başlanıcak diye biliyorum (dh'nin bi haberinde yazıyordu)

• quote:

Orijinalden alıntı: lazloo

Hocam SGS II yok mu? Skyrocket yazıyor sadece. :S

skyrocket amerikada operatör anlaşmalı satılan bi cihaz diye biliyorum bizim Galaxy S2 burda yazılmamış ama alıcaktır heralde 4.0 güncellemesini..
  • Htc HD2?

:)
  • Motorola tarafında da Atrix 4G için hiç tık yok.Oysa güncelleme alması gereken ilk modeller arasında
  • quote:

Orijinalden alıntı: ArdALine

quote:

skyrocket amerikada operatör anlaşmalı satılan bi cihaz diye biliyorum bizim Galaxy S2 burda yazılmamış ama alıcaktır heralde 4.0 güncellemesini..

Biliyorumda normal SGS II yi göremeyince öyle dedim.
  • quote:

quote:

quote:

Samsung'un ICS güncellemesi alacağı kesinleşen cihazları

I9100 Galaxy S II (amerika/avrupa bütün sürümler)
    I9220 Galaxy Note
    P7500 Galaxy Tab 10.1
    P7300 Galaxy Tab 8.9
    P8600 Galaxy Tab 7.7
    P6200 Galaxy Tab 7.0 Plus

şimdilik kesinleşenler bunlar diğer cihazlar içinde incelemeleri devam ediyormuş

http://android.hdblog.it/2011/10/28/samsung-italia-conferma-android-4-0-su-galaxy-s2-note-e-tab-nel-2012/

• quote:

Orijinalden alıntı: Ahmet-79

quote:

quote:

quote:

Samsung'un ICS güncellemesi alacağı kesinleşen cihazları

I9100 Galaxy S II (amerika/avrupa bütün sürümler)
    I9220 Galaxy Note
    P7500 Galaxy Tab 10.1
    P7300 Galaxy Tab 8.9
    P8600 Galaxy Tab 7.7
    P6200 Galaxy Tab 7.0 Plus

şimdilik kesinleşenler bunlar diğer cihazlar içinde incelemeleri devam ediyormuş

http://android.hdblog.it/2011/10/28/samsung-italia-conferma-android-4-0-su-galaxy-s2-note-e-tab-nel-2012/

Tamam sağol.

• .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi H.sD -- 9 Ocak 2021; 20:3:45 >
  • Farklı donanımlar ve çok firma olmasından dolayı port problemleri yaşanıyor bu açık.

O yüzden google 6 ayda 1 ve ya yılda bir major güncelleme yapsa daha iyi olur en azından, firmware arası kopukluk yaşanmaz diye düşünüyorum. Öbür türlü olunca, 2.3.3, 2.3.5 3.0 3.1 vs. uzar gider.

Yapacağı ufak güncellemeleri biraraya getirip geniş güncelleme daha sağlıklı olacaktır bence.

Ubuntu örnek alınabilir bence.
  • İşte bu yüzden millet Apple alıyor. 2-3 sene yazılım güncellenecek mi? derdi yok.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.