Şimdi Ara

Avea 2011 3. çeyrekte abone ve gelir rekoru kırdı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
3.752
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Avea 2011 3. çeyrekte abone ve gelir rekoru kırdı

GSM sektörünün en genç ve dinamik operatörü Avea, 2011 üçüncü çeyrek gelir raporlarını basın toplantısıyla kamuoyuna duyurdu. 

Toplamda 12.5 milyon aboneye ulaşan Avea son dört çeyrekte 1 milyon net abone kazandı. 3. çeyrek itibariyle 300 bin yeni abone kazanan Avea, abone başına ortalama gelirini de 21.3TL'ye yükseltti. Abone başına düşen konuşma süresi 309 dakikadan 313 dakikaya yükselerek yeni bir şirket rekoru kırdı.

Müşteri kazanımı ve abone başına ortalama gelir bakımından Avea şirket tarihinde de rekor kırmış oldu. Bu iki alandaki yükselmenin etkisiyle 3. çeyrekte vergi öncesi kar 115 milyon olurken vergi öncesi performansı da yüzde 14'e ulaştı. Toplam abone sayısında yüzde 10, faturalı abone sayısında yüzde 20 artış elde edildi.

Avea'nın üçüncü çeyrek geliri bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 21 artışla 816 milyon TL oldu. 

Satış ve bayi kanallarına da çok önem veren Avea 2011 yılında 45 milyon TL'lik yatırım yaptı ve Aralık 2010 tarihinde 5353 olan iletişim merkezi ve alt bayi sayısı 7855'e yükseldi.

Kapsama alanı için de şimdiye kadar 770 milyon dolarlık yatırım yapan Avea iletişim kulesi sayısını bir yıl içerisinde yüzde 50 artırarak Eylül 2010'da 14059 olan 2G/3G iletişim kulelerini Eylül 2011 itibariyle 21276'ya çıkardı.

Avea son beş çeyrektir başarılı performansını devam ettiriyor ve rekor kırıyor. Hem abone başı gelirde hem de abone başı konuşma süresinde Avea sektördeki liderliğini korudu.

• tebrikler.
  • Taçsız Kral Avea .
  • tebrikler avea ya.turkcellde yükselişte .bu durumda vodafone bu çeyrekte düşüşte.
  • Avea'yı tebrik ediyorum fakat bir de şu şebeke olayını halletse tam olacak İzmir'in ve İstanbul'un ortasında çoğu yerde ne yazık ki çekmiyor.
  • "GSM sektörünün en genç ve dinamik operatörü Avea"

1.si bunu kime göre neye göre yazdınız habermi yazıyorsunuz reklam mı diye soracaktım ki zaten reklammış. son zamanlarda özel sayfa cart curt diyerekten gereksiz reklamlarla uğraştırıyorsunuz ve içi boş reklamı haber niyetine sunuyorsunuz. özel sayfayı yaptıranın sık sık reklamını yada sizin deyiminizle haberini okur olduk. 2.si ise kapsama alanına 770 milyon $ lık yatırım yapıldı yazmışsınız ama ben 1 cent ini bile göremedim orası ayrı mesele.

"Hem abone başı gelirde hem de abone başı konuşma süresinde Avea sektördeki liderliğini korudu."

Buradaki cümlede geçen "abone başı gelirde" derken neyi kastediyorsunuz aboneden alınan ücretten mi. bravo valla en çok aboneyi soyan avea mış demek ki...
  • Tebrikler
  • 21276 çok iyi rakam bravo avea'ya abone sayısıda normal bana göre öyle ahım şahım bir başarı değil ama kapsama oranını bu kadar arttırmasına şaşırdım bravo.
  • Baz sayisi inanilmaz olmus

Gercekten bravo
  • son zamanlarda istanbul anadolu yakasında birçok yeni baz görüyorum çoğunluğu aveanın....
    abone sayısına gelince turkcell ve vodafone güçlü konumunu korudukça aveanın abone sayısında çok büyük bir değişiklik beklememek gerekir..mevcut piyasa koşullarında 11,5-13 milyon arası gider gelir...
  • baz sayisini artirmasi guzelmis. Ama haalen eksi yanlari var. Umarim zamanla onlari da duzeltir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sevimlican

son zamanlarda istanbul anadolu yakasında birçok yeni baz görüyorum çoğunluğu aveanın....
    abone sayısına gelince turkcell ve vodafone güçlü konumunu korudukça aveanın abone sayısında çok büyük bir değişiklik beklememek gerekir..mevcut piyasa koşullarında 11,5-13 milyon arası gider gelir...

Son internet paketleri sonrası gelecek dönem için baya avantajlı avea. Taşıma olmasa bile yeni hat satışı çok olacak.
  • 10 sene türkcell abonesiydim 20 tl yükledigimde bir şey gelmiyordu. Avea ya geçtim faturasız bal pakete abone oldum 20 tl yükledigimde her yöne 250 heryöne 250 sms 250mb internet.işimi fazlasıyla görüyor.Teşekkürler Avea...
  • avea hoş güzelde sabit hatlarla konuşurken ses yankı yapıyor ve ne konuştuğunu anlamıyorsun buna çözüm bulsun avea. iyi bayramlar...
  • hepsi ayne bence yaa turkcell avea vodafone ben bir fark göremiyorum hepsi soyuyor.
  • 8GB 29TL ile avea olayı bitirmiştir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mc_fosil

hepsi ayne bence yaa turkcell avea vodafone ben bir fark göremiyorum hepsi soyuyor.

aynen :))
  • quote:

hepsi ayne bence yaa turkcell avea vodafone ben bir fark göremiyorum hepsi soyuyor.

aynı vergi dairesine bağlı olduklarından olmasın
    http://www.ntvmsnbc.com/id/25295803/
  • quote:

Orijinalden alıntı: fusem

quote:

aynı vergi dairesine bağlı olduklarından olmasın
    http://www.ntvmsnbc.com/id/25295803/

hacı bizim millet de çok zengin beya. En çok konuşan ülkeler arasındaymışız bu vergilere karşın. Ben üç aydır kontör yüklemiyorum millet çatır çatır konuşuyor. İphone 4S çıkcak dediler millet hemen elindeki iphone 4 ü sattı. Iphne 4s almak için. Millet nerden buluyor bu parayı ben anlamıyorum.

• Gelir ve abone rekoru kırdınız ama şebekeyi düzeltmez iseniz çökme rekoru da kıracaksınız. Hep gelsin paralar olmaz ki! Hani yatırım nerede? saatte bir baz istasyonunu biz neden göremiyoruz? verdiği hizmete karşın bu geliri haketmiyor AVEA!
    tüm aboneler şebekeden şikayet ediyorsa ve çözülemiyorsa abone ve gelir rekoru diye birşey olamaz!!!
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.