Şimdi Ara

Apple, C3 Technologies firmasını satın aldı, iOS Maps yakında olabilir

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
43
Cevap
0
Favori
4.740
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Apple, C3 Technologies firmasını satın aldı, iOS Maps yakında olabilir

2007'de ilk iPhone tanıtıldığından bu yana iOS cihazları Google Maps tabanlı Apple harita hizmetini kullanıyor. Apple diğer teknolojilerinde olduğu gibi harita hizmetinde de bir üst seviyeye çıkmak için çalışmalarına devam ediyor.

Apple 2009 yılında kendi harita yazılım şirketi PlaceBase'i faaliyete geçirmişti. Çalışmaları desteklemek için 3D haritalama firması Poly9'u bünyesine katan Apple, şimdi de diğer bir 3D haritalama firması C3 Technologies'i de bünyesine kattı. Bir kaç ay önce firmanın satıldığı ortaya çıkmış ancak alıcısı bulunamamıştı.

İsveç kaynaklı firmanın başkanı, teknoloji şefi ve ürün şefi Apple iOS geliştirme ekibine katıldı. C3 Technologies firması füze hedefleme sistemini temel alan 3D detaylı haritalar geliştiriyor. Gezici kameralar 3D olarak binaları, evleri ve ağaç gibi küçük objeleri haritalayabiliyor.

Firma daha önce Saab otomotiv üreticisine ait bir yan şirketti. Daha sonra ayrılarak yoluna bağımsız devam etti.

Apple ile Google arasında harita hizmetinin bir süre daha kullanılması konusunda anlaşma yapılmıştı ancak görünen o ki Apple bu ortalıktan kopmak istiyor. Apple ileride iPhone kullanıcılarına daha kesin trafik bilgileri sunmak için veriler toplamaya da devam ediyor. Muhtemel bir iOS 6 sürümünde yeni harita hizmetini görebiliriz.

• Güzel haberler bunlar..

İPhone 6, yurtdışı fiyatı artmazsa alınabilir ki tahminimce fix olur.

3 Android fanboy detected.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-F8946C419 -- 4 Kasım 2011; 20:08:14 >
  • konu ile ilgili bir video vardı başka bir sitede.. Appleın ios maps ile ilgili. Mükemmel derecede bir sanal gerçeklik sunuyordu. google'ın 3d haritasının kat kat üzerinde muhteşem birşey yapmışlar. öyle ki neredeyse gerçekten orada havadan dünyaya bakıyormuşsunuz gibi bir görüntü sunuyor. umarım öyle bir haritayla karşımıza çıkar apple. ne kadar iyi olursa bizim için o kadar iyi..
  • YANDIK valla..Simdide haritayi biz bulduk demeye baslayacaklar...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İos 6'nin en onemli ozelligi olabilir.

Siri destekli maps harika olur bence.
  • quote:

Orijinalden alıntı: engurlu

YANDIK valla..Simdide haritayi biz bulduk demeye baslayacaklar...

Bu tknolojiyide muhteşem bir sekilde hayatimiza sokacaklar. siri cikinca sizin gibi fandroidler ''bu zaten androidde coktandir var'' dedi ama evet dandik ve islevsel olmayani var.

apple yapti mi tam yapar. android gibi biraz sundanda koyalim hic olmazsa ozellikler arasinda sayariz liste siskin gorunur mantigi ile hareket etmiyor adamlar.
  • google maps den kat kat iyi olacak gibi.Google ında çalısmaları var bu konuda galiba evin içini felan görecekmişiz bir haberde okumuştum.
  • quote:

• quote:

Orijinalden alıntı: carnador

quote:

• https://forum.donanimhaber.com/showTopic.asp?m=54102732&p=1#54102732

Kitliyin konuyu bakim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sinuhe.s -- 4 Kasım 2011; 14:45:04 >
  • quote:

quote:

• quote:

quote:

Tutum şarkıyı tam oturmuş

• quote:

Orijinalden alıntı: SANALKAPTAN

quote:

droidzede ergen üstteki videoyu izle. gerçi izlesende fark etmez senin için. apple olunca herşey iğrenç senin için.

O videoya bakip da bosuna agzini sapirdatma. o izledigin sey prerender edilmis bir goruntuden ibaret.

Apple in davalari artik mizah konusu oldu, bunu kabul edin, bu yaklasimlar insanlar bayilana kadar devam edecek (telefon-pad-tas karsilastirmasi gibi) , 2 yil sonra dava olayina ayni yaklasim sunuldugunda -yeminimi bozdum huleyn- nidalari ile espri yapilmamasini isteme durumu olabilir. su an icin erken ama.

arkadasa draoidzede denissiniz, ama sizde de elmafili var galiba.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zengier -- 4 Kasım 2011; 15:13:06 >

• quote:

quote:

Androzordcunun gereksiz yorumuna cuk diye oturmus. :) hazmedemiyorsaniz girmeyin bu bolume.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Büyüyüp para kazanmaya başlayınca seninde bir iPhone'un olacak.
  • Android de var zaten bu :)

(Ne sekilde oldugu onemli degil. Var )

• quote:

Orijinalden alıntı: Centauri

Android de var zaten bu :)

Şeklinimi beğenmiyosun? Ama kullanıyosun?
  • quote:

Orijinalden alıntı: FaruK_26

quote:

Anlasilmadi sanirim.
    Ironi yaptim.

Yukaridaki C3 Map iPhone'a gelince, Google Maps ten cok daha ustun ve cok alakasiz bir sekilde gelecek.

Ama sen ve senin gibiler 'bu zaten vardi Android'de' diyecek. Aynen Siri icin dediginiz gibi.
  • quote:

quote:

quote:

Anlasilmadi sanirim.
    Ironi yaptim.

Yukaridaki C3 Map iPhone'a gelince, Google Maps ten cok daha ustun ve cok alakasiz bir sekilde gelecek.

Ama sen ve senin gibiler 'bu zaten vardi Android'de' diyecek. Aynen Siri icin dediginiz gibi.

Bak bakayım yukarı ne demişim.Ben google maps ten kat kat iyi olacak dedim.Ben sen değilim yani aynı kefeye koyma Hiç bir zamanda o var bu var demedim.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Anlasilmadi sanirim.
    Ironi yaptim.

Bak bakayım yukarı ne demişim.Ben google maps ten kat kat iyi olacak dedim.Ben sen değilim yani aynı kefeye koyma Hiç bir zamanda o var bu var demedim.

ok sen olmasan da diyenler olacak iste :)

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.