Şimdi Ara

AMD FX-8150 işlemcisi 8500MHz'in üzerine çıkartıldı, yeni dünya rekoru geldi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
68
Cevap
0
Favori
27.079
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • AMD'nin en hızlı masaüstü işlemcisi olan 8 çekirdekli FX-8150 ile rekor haberleri gelmeye devam ediyor. Ünlü hız aşırtma profesyoneli Andre Yang, Asus'un Crosshair V Formula anakartını kullanarak Sıvı Azot ile gerçekleştirdiği çalışmada FX-8150 işlemcisini 8584MHz'e çıkartarak dünya rekorunu daha da ileri taşıyarak zirvedeki yerini pekiştirdi. İşte detaylar...

• 8 cekırdegın 2 sı acık dıgerlerı kapalı ve sıvı azot veya helyum herneyse
    8 cekırdek acık hava veya su sogutma ıle ne yapar onu gorsek
  • okadar servet olunca hobi olur tabiki
  • quote:

Orijinalden alıntı: pegasus1881

8 cekırdegın 2 sı acık dıgerlerı kapalı ve sıvı azot veya helyum herneyse 8 cekırdek acık hava veya su sogutma ıle ne yapar onu gorsek

40 yapar.
  • 8 çekirdek açık bir şekilde 6.5ghz görürse sıvı soutmayla 2600k yı geçebilir gibime geliyor.

sanırım 2600k sahipleri - yi basıyor zuhahaha:DDD

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi şoray uzun yolda -- 3 Kasım 2011; 18:40:32 >
  • amd=yüksek mhz.
    intel=performans
    şimdi hangisi önemli bunların? ikisidemi?
    eğer ikisideönemli ise hava soğutma ile amd fx 8150 6000 mhz - performans
    intel i7 2700k hava soğutma ile 5000 mhz + performans
    bu şekilde hangisi iyi?
  • Duron 1100 den beri bir amd kullanıcısı olarak bunlara bakınca hiç bişe göremiyorum isterse 1000000 mhz de çalışsın ben amd yi yıllardır ucuza iyi performans verdiği için kullanırım madem tesat yapıyorsun kur adam gibi windows 7 artık 2000 midir ne kullanıyorsa süs olsun die bi ekran kartı katmış kat şöyle orta sınıf bi kart 460 gtx bana göre orta başkasına göre 570 orta da olabilir tabi geçip oraya dikmişin 700-800 tl lik anakart yapıyorsun madem orta sınıf bişey olsun öyle azotuda doldurma nerden bulalım sıvı azotu yani bakınca barcelona'nın real madrid'e 5 atıp orgazm olması gibi birşey olmuş bu
  • fiyaskodan sonra bu kimin umrunda ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: V4LKyR
    40 yapar.

Çok iyi ya. Çok güldüm.

• Ah be amd keşke biraz performans ta görseydik te fx-8150'ye para verseydik. Çok isterdim...
  • azotsuz mazotla kaç KM yapıyor bu hacı !? :)
  • yaw somut verilerle gelsin artık amd :D
  • AMD Bulldozer 2'de soket değiştirecekmi, değiştirmeyecekmi? Eğer değiştirecekse rekorlar hikaye(verimliliğin-performansın artacağını düşünerek). Zaten Bulldozer'i piyasaya da sürmüyor, satılmayacağını biliyor neticede:)
  • 790GX+965C3 (4gb1066ram 560Ti) beni bf 3 (1920*1080) ultrada yarı yolda bırakmıyorsa oyunu oynarken kasılmadan dolayı canım sıkılıp fellik fellik işlemci ram bakmıyorsam toplam maliyeti intelde işlemci parasına gelen AMD sistemden beni kim nasıl vazgeçirebilir

parası bol olana server makinaları gibi çoklu CPU destekli anakartlarda var önemli olan en iyisine sahip olmaksa kardeşim yolun sonu orta halli araba fiyatlarına kadar gidiyor (iş amaçlı kullanımları ayrı tutarım ) ama amaç oyun oynamaksa intel sistem kurmaya harcanan parayla SSDnide alırsın VGAnın da 1 üst hatta yeri gelir 2 üst modelinide alırsın paşa paşa oynarsın zevkinide alırsın

amaç süper pide skor yapmaksa amaç forum sayfalarının altına 3dmark skoru yazmaksa ;
    http://www.evga.com/products/moreInfo.asp?pn=270-WS-W555-A2&family=Motherboard%20Family&series=All%20Motherboards&sw=5 şurdan başlayın

• 40 yapar remixine bittim :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: OverClocK1ng

quote:

Orijinalden alıntı: V4LKyR40 yapar.
    Çok iyi ya. Çok güldüm.

SÜPER ÖTESİ AMD fx KAç YAPAR ??? :)))

• daha geçen 2600 k ile normal kullanımda karşılaştırdınız performans seviyesi çok düşük çıkmıştıbunun 2600 e göre.. sanırım amd bu işi intel kadar beceremiyor
  • Rekor çok iyi ama Bizim kullanabileceğimiz soğtucular ile GHZ kaça çıkar en fazla onlara bakmak lazım. o şekil inteli geçerse EYVALLAH
  • quote:

Orijinalden alıntı: şoray uzun yolda

8 çekirdek açık bir şekilde 6.5ghz görürse sıvı soutmayla 2600k yı geçebilir gibime geliyor. sanırım 2600k sahipleri - yi basıyor zuhahaha:DDD

Amma abartmışsınız.
    Performans testine göre 5 - 5.5 ghz'de rahatlıkla geçer.

Aşağıdaki link'ten bakılabilir :http://www.guru3d.com/article/amd-fx-8150-processor-review/15
  • quote:

Orijinalden alıntı: bkadem

quote:

Orijinalden alıntı: şoray uzun yolda

8 çekirdek açık bir şekilde 6.5ghz görürse sıvı soutmayla 2600k yı geçebilir gibime geliyor. sanırım 2600k sahipleri - yi basıyor zuhahaha:DDD

Amma abartmışsınız.
    Performans testine göre 5 - 5.5 ghz'de rahatlıkla geçer.

Aşağıdaki link'ten bakılabilir :
    http://www.guru3d.com/article/amd-fx-8150-processor-review/15

aslında orda oc lu bir 2600k ile kıyasladım oc ile 2600k nın 4.5ghz ile kullanıldıgını düşünürsek 6ghz küsürdeki 8150 anca geçer.

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.