Şimdi Ara

'3.Nesil iPad, mart ayında; 'Gerçek iPad 3' ise 3Ç2012'de'

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
0
Favori
8.859
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• 2011 yılının son virajına da girmemizle birlikte teknoloji dünyasında yeni iPad ile ilgili dedikodular da daha sık dile getirilmeye başladı. Uzakdoğu'nun önemli yayın organlarından Digitimes'ın endüstriyel kaynaklarına dayandırdığı haberine göre 3.Nesil iPad, mart ayında teknoloji severlerle buluşacak, fakat Digitimes'ın deyimiyle 3.Nesil iPad, gerçek iPad 3 olmayacak.

Digitimes, 2012 takvim yılının 3.çeyreğinde satışa sunulacağını söylediği "gerçek iPad 3"'in tam olarak hangi özelliklerle öne çıktığını belirtmezken; 3.Nesil iPad'in iPad 2'ye göre daha ince ancak daha yüksek pil performansıyla halefine üstünlük kuracak.

Bilindiği üzere Apple'ın iPhone 4 ile yüksek piksel yoğunluğuna sahip Retina Ekran'ı kullanmaya başlamasıyla birlikte teknoloji dünyasında benzer ekranın iPad'de de kullanılacağı yönünde beklenti oluşmuş; ancak bu beklenti iPad 2'de gerçeğe dönüşmemişti. Son bilgiler ise Apple ve panel üretimindeki iş ortaklarının iPad'de kullanılmak üzere Retina Ekran için harekete geçtiklerini fakat LG ve Samsung'un üretim kapasitelerinin istenilen seviyelerde olmadığını, iPad 2'nin panel üretimini de gerçekleştiren Chimei Innolux'un da benzer sorunlarla karşı karşıya kaldığını söylüyor.

• Ekran cozunurlugu artacak kı en cok ıstedıgım sey

Neyse beklıyoz bakalım sabırla
  • iPad 3'ü boşverin. Ağustosta iPhohe 5 görebilecekmiyiz? Yoksa 1 yıl daha fazladan beklenecekmi? :)
  • Yine apple haberleri ana sayfada cirit atacak :D

Habere gelirsek iphone 4s de olduğu gibi çok beklenti içine girmemek gerekiyor.
  • daha ne kadar inceltecekler bu aleti.inceltmenin bir avantajı yok,tam tersi inceldikçe kavraması zor oluyor.
  • hep aynı muhabbetler değiştirin artık şunu. bir önceki nesilde ne değiştiyse buda da illa o değişecek mantığıyla gitmeyin. 2 nesil sonra ipad kağıt gibi birşey olucak demenize göre. şu retina ekran muhabbetide tamamen hayalden öte. hangi mobil grafik kartı o çözünürlükte %100 performans verebiliyor bana bunu söyler misiniz. iphone 4s de ne kadar kötü durumlara düştüğünüzü unutmayın
  • iphone dan sonra şimdi de ipad için haberler başladı. ocak gibi yok bir parçasının resmi çıkar , kılıflar üretilir , gizli ekran görüntüleri oluşur. apple'a çok yakın veya içinden bir kaynaktan haberler gelir. bu haberler üzerine sayfalarca yorum yazılır. çıkacak modele yeni yeni özellikler eklenir , beklentiler yükselir. Sonra apple modeli çıkarır. Apple'a sayılır sövülür. Hayatta o modelin alınmayacağına dair yorumlar yapılır. Sonra yine o model yok satar. Aradan bir kaç hafta geçer yeni iphone şu tarihte geliyor diye haber çıkar, sonra parçalarından birinin fotoğrafı internete düşer, kılıflar üretilir, .......................

Kısır döngünden kurtulalım artık
  • NEDEN ????

İpadde

- neden usb yok ? (aparat ile istemiyorum)
    - foto ve videolarımı neden istediğim gibi ekleyip silemiyorum (sync den nefret ediyorum)
    - neden ipad bir itunes yüklü bir bilgisayara bağımlı zaten kendisinin bir bilgisayar olduğunu unutuyor.
    - neden apple kullanıcılara sürekli sınırlar çizip neyi yapıp neyi yapamayacağını belirliyor.

microsoft un daha önce windows ile yaptığını bugün google androidle yapacak apple'a
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmethi

NEDEN ????İpadde- neden usb yok ? (aparat ile istemiyorum)- foto ve videolarımı neden istediğim gibi ekleyip silemiyorum (sync den nefret ediyorum)- neden ipad bir itunes yüklü bir bilgisayara bağımlı zaten kendisinin bir bilgisayar olduğunu unutuyor.- neden apple kullanıcılara sürekli sınırlar çizip neyi yapıp neyi yapamayacağını belirliyor.microsoft un daha önce windows ile yaptığını bugün google androidle yapacak applea

NEDEN ????

- illa ki iPad almak istiyorsunuz ? piyasada onlarca model tablet var. Apple almak zorunluluk değil, ihtiyacını karşılayabilen alsın bu özelliklerle :)
  • 2048 x 1536 çözünürlük ve onmilyonlarca hacimli üretim ile Apple gene bir ilke imza atıcak. GPU hızlandırmalı arayüzü ilede Android'e artık kaç fark atar siz hesaplayın.
  • quote:

NEDEN ????

İpadde

- foto ve videolarımı neden istediğim gibi ekleyip silemiyorum (sync den nefret ediyorum)
    - neden ipad bir itunes yüklü bir bilgisayara bağımlı zaten kendisinin bir bilgisayar olduğunu unutuyor.
    - neden apple kullanıcılara sürekli sınırlar çizip neyi yapıp neyi yapamayacağını belirliyor.

microsoft un daha önce windows ile yaptığını bugün google androidle yapacak apple'a

e hocam neden zorluyorsunuz, dediğinizi sağlayan tonla tablet var, ipadde bunlar olsun diye uğraşacağınıza ipad almayın, almak zorunda değilsiniz

• ipad2 yeterince ince zaten daha ne kadar incelticekler bu tableti merak ediyorum. sanırım bir on sene sonra bir kağıt kadar olur bu hızla giderse..
  • Artık 4-6-8 çekirdek görmek istemiyoruz işlemci teknolojisini biraz bırakında şu pili halledin şimdi 4 çekirdekli telefon çıkar millet ooooooo tamamda bunu kullanabilecek ne sistem var ne de pil. Çift çekirdek kabul hadi ama 4 çekirdek ne yapacaksınız cebinizde render mi alacaksınız alsanız bile bunlarda soğutma sistemi denen bir şey yok ben 3. nesil iPad'den değil belki ama iPad 3'ten zaten adam gibi batarya istiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eng304 -- 3 Kasım 2011; 15:14:03 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: KYSER

iPad 3'ü boşverin. Ağustosta iPhohe 5 görebilecekmiyiz? Yoksa 1 yıl daha fazladan beklenecekmi? :)

Hayir.

Yeni nesil iPhone (iPhone 6 muhtemelen) Ekim 2012 de.

Apple urun dongusunu revize etti, artik iPhone'lar ekim'de.
  • .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SANALKAPTAN -- 19 Kasım 2011; 13:06:47 >
  • quote:

NEDEN ????

İpadde

- Neden USB olsun? Ne ise yarar? Ayrica iPad kullanicilairnin % 0.0000001 i kullanacak diye niye ustune bi port daha koysunlar? Cok istiyorsan aparati al niye istemiyosun 1 cm buyuklugundeki kucucuk birseyi? Ben de sen hala kablolu dunyada yasiyosun diye ipad imin ustune bi port daha istemiyorum!
    - Foto ve videolari istediginiz gibi ekleyip silebilirsiniz.
    - iPad itunes yuklu bilgisayara bagli degil, iOS5 ile birlikte artik cloud a bagli.
    - Apple in politikasi bu. Sen isi bana birak en iyisini ben yaparim senin icin diyor. Istemezsen almazsin diyor.

Android telefonda cikali 3 yil tablette cikali 1.5 yil oldu, hicbirsey yapabilmis degil apple a. Asla da yapamaz.
    Ayrica bilgisayarlarda windows un yaptigi filan deniyor da, bilgisayarda windows da an itibariyle apple a birsey yapabilmis degil, Apple kendi kategorisinde ($1000 uzeri) %92 pazar payina sahip

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Centauri -- 3 Kasım 2011; 15:48:29 >

• quote:

Orijinalden alıntı: SANALKAPTAN

quote:

Orijinalden alıntı: eng304

Artık 4-6-8 çekirdek görmek istemiyoruz işlemci teknolojisini biraz bırakında şu bataryaları halledin şimdi 4 çekirdekli telefon çıkar millet ooooooo tamamda bunu kullanabilecek ne sistem var ne de batarya. Çift çekirdek kabul hadi ama 4 çekirdek ne yapacaksınız cebinizde render mi alacaksınız alsanız bile bunlarda soğutma sistemi denen bir şey yok ben 3. nesil iPad'den değil belki ama iPad 3'ten zaten adam gibi batarya istiyorum.

dostum batarya ile ilgili bir sorun yokki ipad lerde. ben rahat 9-10 saati görüyorum. bence fazla fazla yetiyor batarya. ama dediğin gibi 4 çekirdek ve çözünürlük artarsa batarya süresi kısalır gibi geliyor. işte o zaman yeni tip bir bataryaya ihtiyaç duyar..

Yok şuankinden sorun yok ama artacak bu belli işte o zaman farkedecek hadi iPad için neyse ama telefonlara çıkarsa pil teknolojisi düzeltilmeden hayatta alınmaz.

• ipod ve iphone haberlerini yakından takip ediyorumda ipad e nedense hiç içim ısınmıyor açıkçası neden bu cihazlara para verilip alındığınıda anlamış değilim
  • quote:

Orijinalden alıntı: eng304

Artık 4-6-8 çekirdek görmek istemiyoruz işlemci teknolojisini biraz bırakında şu pili halledin şimdi 4 çekirdekli telefon çıkar millet ooooooo tamamda bunu kullanabilecek ne sistem var ne de pil. Çift çekirdek kabul hadi ama 4 çekirdek ne yapacaksınız cebinizde render mi alacaksınız alsanız bile bunlarda soğutma sistemi denen bir şey yok ben 3. nesil iPad'den değil belki ama iPad 3'ten zaten adam gibi batarya istiyorum.

tarihin tekerrürden ibaret olduğu nasılda aşikar..

Bir zamanlar aynı şeyler PC işlemcileri için deniyordu, ne gerek var 4 çekirdekli işlemciye diye..!!
  • quote:

Orijinalden alıntı: Centauri

quote:

Orijinalden alıntı: KYSER

iPad 3'ü boşverin. Ağustosta iPhohe 5 görebilecekmiyiz? Yoksa 1 yıl daha fazladan beklenecekmi? :)

Hayir.

Yeni nesil iPhone (iPhone 6 muhtemelen) Ekim 2012 de.

Apple urun dongusunu revize etti, artik iPhone'lar ekim'de.

Bu bılgı kesın degılmı ekım ayı olayı yanı
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.