Şimdi Ara

TEKNİKERLERE MÜHENDİSLİK YOLU ÇOMÜ'den

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
52
Cevap
0
Favori
13.578
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • YÖK tarafından hazırlanan projeye göre 2 yıllık yüksekokul mezunu teknikerler eğitim programından geçirilerek 4 yıllık diploma alacak

Yükseköğretim Kurulu (YÖK), 2 yıllık meslek yüksekokulu mezunu teknikerlere mühendislik yolu açacak bir proje başlattı. Hayat Boyu Öğrenme Projesi kapsamında 2 yıllık yüksekokuldan mezun olan 650 bin kişi, işlerinin başında hazırlayacakları projelerle lisans diploması alabilecek. Projeden, özellikle meslek teknik yüksekokulu mezunları ile sağlık meslek yüksekokulu mezunları yararlanacak. YÖK, 2 yıllık meslek yüksekokullarından mezun olan 650 bin kişinin, herhangi bir üniversiteye devam etmeden, 4 yıllık fakülte mezunu olmalarını sağlayacak.

Lisans Tamamlamada 2. Aşama

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi ile Teknikerler Birliğinin 2+2 Lisans Tamamlama konusunda yaptığı işbirliği sonucunda önkayıt alınmaya başlanmıştır.

Aşağıdaki Web adresinden

http://bue.comu.edu.tr/tekniker/indexb.php

Yoğunluktan dolayı kayıt adresi değişmiştir.

http://www.lisanstamamlama.gen.tr/tekniker/indexb.php

Benim gibi bilgisayar donanım teknikeri olup kamu veya özel sektörde çalışan tüm arkadaşları kayıt olmasını rica ediyorum. Tabiki tüm teknikerler davetlidir.

Formu doldurup önkaydınızı yaptırabilirsiniz. Talebe göre bölümler açılacağından tüm teknikerlerimizin duyarlı olacağını umuyoruz.

İletişim için ; Teknikerler Birliği Çanakkale Şubesi Eğitim Komisyonu Başkanı

Tüm şehirlerden kayıt olabilirsiniz.

Teknikerler Birliği

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi adsizx -- 5 Kasım 2011; 0:13:34 >

• Hayallerde yaşıyorsunuz. Uzaktan eğitimle mühendis mi olunur lol
  • Heh meslek lisesinde okuyanları alcak oldular bi de çalışan teknikerler eksikti
  • tüm türkiye mühendis olsun kurtulalım en iyisi.
  • Doğan görünümlü şahin yani
  • quote:

Orijinalden alıntı: cwr

Heh meslek lisesinde okuyanları alcak oldular bi de çalışan teknikerler eksikti

Örgün eğitimden çıkan mühendisler hepsi yurtdışına gidiyor :)

Bir sürü hakkı yenen insan var şuanda meslek liseleri mezunları gibi sakın bana biz kafa patlattık öss çalıştık deme çünkü bir çok insan mağdur.

2. Meslek lisesi çıkışlılar teknisyen olur. Tekniker 2 yıllık ön lisans mezunlarına denir.
  • Lisans Tamamlama çalışmasında yeterli üye (Her bir branş için 2.500) talebi bulunan branşlarda Çanakkale Onsekizmart Üniversitesi ile protokol imzalanacaktır. Protokolden; Yıllık aidat borcu bulunmayan Teknikerler Birliği üyeleri ve Teknikerler Birliği’ne üyelik kaydı yaptıracaklar yararlanacaktır.
    http://www.myolisanstamamlama.org/
    Hiç güleceğim yoktu.

Sitelerinde böyle bir haber var. Bu dernek milleti mühendis yapacakmış lol Özellikle son cümlede bittim, öldüm resmen...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi :ArHaus: -- 3 Kasım 2011; 0:59:56 >

• quote:

Orijinalden alıntı: :ArHaus:

Hayallerde yaşıyorsunuz. Uzaktan eğitimle mühendis mi olunur lol

Parası olan mühendis oluyor bu ülkede öss puanın ne kadar olursa olsun barajı geç paranı ver özel üniversiteye kaydını yaptır ? Bu işi bilen bu işte örgün eğitim almış adamlar niye olamasın..
  • quote:

Orijinalden alıntı: adsizx

quote:

Parası olan mühendis oluyor bu ülkede öss puanın ne kadar olursa olsun barajı geç paranı ver özel üniversiteye kaydını yaptır ? Bu işi bilen bu işte örgün eğitim almış adamlar niye olamasın..

Bombaymış bu ama :)
  • quote:

quote:

Protokolden; Yıllık aidat borcu bulunmayan Teknikerler Birliği üyeleri ve Teknikerler Birliği’ne üyelik kaydı yaptıracaklar yararlanacaktır.

Umarım derneğe verecek kadar paran vardır bak yoksa mühendis yapmazlarmış seni. Parayla mühendislik? Derneğe üye ol mühendisliği kap.. Ohoo hayallerde yaşıyorsunuz..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi :ArHaus: -- 3 Kasım 2011; 1:07:19 >

• ....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi :ArHaus: -- 3 Kasım 2011; 1:07:01 >
  • Sanki hali hazırda mezun olan 4 yıllık mühendisler çok iş buluyormuş gibi 2 yıllıklarıda mühendis yapacaklar piyasa iyice düşecek.
  • quote:

quote:

quote:

Parası olan değil dostum çok çalışan mühendis oluyor bu ülkede siz gününüzü gün edip gezip tozarken millet oturup sınavına okuldaki dersine çalışıyordu.

Sorma izmirde buzlu badem yiyorduk biz diğerleri çalışırken alemden aleme koşuyorduk...

Meslek liselerini öyle bir puan kısıtlaması yaptılarki mühendislik kazanan çok nadir insan vardır meslek liselerinden.. Ders kalite ve vs. durumları yazmıyorum bile.

Ne yazıkki şunuda belirteyim bizim zamanımızda 2 yıllık myo kazanmak bile çok nadirdi çünkü üniversite yoktu bu kadar çok bölüm yoktu.

Şimdi millet liseden çıkıp üniye gidiyor anlamadım ben bu işi.

Parası olan hala mühendis olur bu ülkede rahat ol kandırma kendini :)

• quote:

Orijinalden alıntı: baris01

Sanki hali hazırda mezun olan 4 yıllık mühendisler çok iş buluyormuş gibi 2 yıllıklarıda mühendis yapacaklar piyasa iyice düşecek.

Çok haklısın aslında bu konuda hala tekniker maaşları yüksek mühendislerden :) memurlar netteki isyanlara bakabilirsin
  • quote:

Protokolden; Yıllık aidat borcu bulunmayan Teknikerler Birliği üyeleri ve Teknikerler Birliği’ne üyelik kaydı yaptıracaklar yararlanacaktır.

Umarım derneğe verecek kadar paran vardır bak yoksa mühendis yapmazlarmış seni. Parayla mühendislik? Derneğe üye ol mühendisliği kap.. Ohoo hayallerde yaşıyorsunuz..

Tekrar yazdım..

• öyle saçma şey olmaz. emin olun mezun olan mühendislerin %80'i, hiçbir araştırma ve gelişme kaydetmeden diploma alıyor, biz bunlardan yakınırken böyle saçma projelere girmeleri beni daha da delirtiyor. ulan diplomadan başka hiçbir niteliği olmayan, boş mühendisler dolu etrafta!

benim anlamadığım, her alanda tekniker ihtiyacı bu kadar fazlayken, etraf kum gibi mühendis kaynıyorken; bu teknikerden mühendis yaratma hevesi neden?
  • quote:

quote:

Tekrar yazdım..

Valla hayaldi gerçek oldu hafız.

Bu ülkede bir sürü oda vardır ve hepsinin aidata ihtiyacı vardır. Yani gidip sayfalarına onu yazmaları ne kadar etik tartışılır.

Dernekler sendikalar ilerde bir çalışan olursan anlarsın o odaların masraflarını, Valla Allaha çok şükür işim var. Sadece doğuştan şanslı değilmişiz belkide yada erken gelmişiz biraz..

Eğitimi dernek vermeyecek üniversite verecek bu ülkede açık öğretim ve öğrenim özgürlüğü daha yeni yeni geliyor...

Hani cahille tartışmaya girme demişler sen tekrarla cümleleri ne diyim olmadı bir kredi açarsın artık bize ama bu alaycı tavırlarla zor bea hoca..

• aslında mantıklı bir çalışma. ne mühendisler biliyorum altyapısı olmadan piyasada iş yapmaya çalışan sonrada yok ben şu kadar paraya çalışıyorum yok maaşım az diye mızmızlanan. kendi alanım için söylüyorum(makine) bir montaj resmi çizemeyen, basit bir sistemin ağırlık merkezini, dinamik veya statiğini hesaplayamayan bunlarıda geçin elindeki delik çapını bildiği halde o çapa göre civata seçemeyen mühendisleri gördüm.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hashus1099

öyle saçma şey olmaz. emin olun mezun olan mühendislerin %80'i, hiçbir araştırma ve gelişme kaydetmeden diploma alıyor, biz bunlardan yakınırken böyle saçma projelere girmeleri beni daha da delirtiyor. ulan diplomadan başka hiçbir niteliği olmayan, boş mühendisler dolu etrafta!

benim anlamadığım, her alanda tekniker ihtiyacı bu kadar fazlayken, etraf kum gibi mühendis kaynıyorken; bu teknikerden mühendis yaratma hevesi neden?

Hay Allah razı olsun ya bir tane düzgün yorum. Aynen öle mesleki sınav niye yapılamıyor bu ülkede.. (Bir tek doktorlara yapılmakta)

İşi bilen adam alıncak yere neden saçma sapan işler yapılıyor...
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: hashus1099

öyle saçma şey olmaz. emin olun mezun olan mühendislerin %80'i, hiçbir araştırma ve gelişme kaydetmeden diploma alıyor, biz bunlardan yakınırken böyle saçma projelere girmeleri beni daha da delirtiyor. ulan diplomadan başka hiçbir niteliği olmayan, boş mühendisler dolu etrafta!

Hay Allah razı olsun ya bir tane düzgün yorum. Aynen öle mesleki sınav niye yapılamıyor bu ülkede.. (Bir tek doktorlara yapılmakta)

İşi bilen adam alıncak yere neden saçma sapan işler yapılıyor...

öyle bir proje olduğunu duymuştum. yani professional engineering tarzı bir sınav getirilecek diye bir söylenti vardı.
    eminim bu olursa mühendislerin %80'i çakar.
    tekniker'den mühendis yaratma projesi ise, açıköğretim gibi olacaksa, mevcut çarpık düzene uygun saçmalıkta bir yenilik olur yalnızca.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.