Şimdi Ara

Peugeot 208 gün ışığına çıktı (16. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
355
Cevap
2
Favori
38.920
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ahmetkurtulus

quote:

Orijinalden alıntı: aredhelrim

quote:

Orijinalden alıntı: mezemorte

208 1.4 active dizel aracımla bugün 5000. km'yi de yaptım. Bundan önceki araçlarım skoda favorit (94 model), hyundai era (dizel 2006 model), toyota corolla (2004 model) ve fiat palio (2001 model) idi. Bunların dışında birçok aracı da defalarca kullanmışımdır. (Bunları niye söylediğimi de bilmiyorum açıkçası :) )

dediğim gibi araç 5000 km'dir bende. yol bilgisayarına göre ortalama 4.7 lt yakıt yakmış. Şahsen çok sakin bir sürüş anlayışım olduğundan performansında hiç sorun yaşamadım. Tabii Hyundai Era'nın kalkış performansını bekleyemezsiniz çünkü o 110 bg ve 240 nm torktu. bu araç 68 bg ve yanılmıyorsam 160 nm olmalı. Ama benim performans anlayışım kalkıştaki hızlanmalar değilde yokuş performansıdır ve bu konuda en ufak bir sorunla karşılaşmadım. Yani yokuş ne diklikte olursa olsun 5. vitestesn düştüğüm hiç olmadı. Engebeli bir arazide aracımı kullandığımı da ilave edeyim.

insanlar garip yorumlar yapabilir elbette. en çok "bu para verilir mi?" sorusuna hastayımdır. hayatında araç almamış insanlar sanırlar ki 30 000 lira verirseniz 200 bg 300 nm gücünde full bir araç alabilirsiniz. piyasayı bilmediklerinden tabii ki... araçlar zaten 30 000 liradan başlıyor ki; ona da hidrolik direksiyonla beraber 2 tane hava yastığı veriyorlar. lütfen yani bilip bilmeden, bir heyecan ve hevesle o kadar para verip hayallerini gerçekleştirmiş insanların duygularıyla dalga geçmeyin arkadaş.

ayrıca bir ürün herkese hitap etmez ki...belki çok mükemmel bir araçtır ama ben ölsem bmw almam. param olsa da almam. ne biliyim o kalitede gider başka bi' araba alırım onu almam. sevmiyorum çünkü...evet sadece sevmiyorum. şimdi tutup "bmw dökülüyor yeaaw" mı diyim yani... ya da ben binlerce km yapmışımdır hiç 140'ı geçmedim. geçmem de...bu yüzden bir aracın kadranının 240'ta olması, bu aracın 3 saniyede 100'e fırlaması beni ilgilendirmiyor. ne demeye çalışıyorum, kendi beğenilerinizi insanları mutlak doğrularmış gibi dikte etmeyin. sence doğru oysa git onu al arkadaş.

kusura bakmayın ben bunları söylemek yerine aracın özelliklerinden bahsedecektim ama garip yorumlar gördüm şirazem kaydı.

araç öyle fazla bi' ses almıyor. orta diyelim. bagaj hacmi iyi. dokunmatik ekranı dokunmalara ani tepkiler verebiliyor. göstergelerin tasarımı ve boyutları gayet şık ve iyi. koltuklar çok rahat.

eksik olarak...şu smeg ekrana navigasyon hala gelmedi. ayrıca bardak tutucu yok. (benim için önemli) katlanır aynaların araçtan bir on/off'u olmaması iyi değil.

sonuç olarak... ben 42 000 lira verip aldım bu aracı. her kuruşu bu araca helal olsun.

kasko merak edenler... 1100'e yaptırdım ben. yaş 25.

Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler.

İnsanlarda bu heves baltalama olayı nasıl bu kadar arttı anlamış değilim. Yıl sonu kampanyalarını kaçırmayayım hazır düğünü de yaptık elde biraz para kalmışken bi araba alayım diye düşündüm. Peugeot u tercih ettik 208 i görünce fiyatıda kendimize göre indirince aldım. Allah nasip ederse 10 Ocak a kadar arabamızı almış olacağız. Fakat kime araba aldik diye heyecanla gitsek, " Peugeot a o paralar verilir mi " vs. tadında cümleler duyduk. Sizin gibi kullananların yorumlarını okumak hoşuma gidiyor, mutlu oluyorum.

Ben dokunmatik ekran istemedim araçta. Sadece CD player gibi kullanacağım bir ekran için 1000 TL vermek aklıma yatmadı. Navigasyon yazılımı vs. konularını sizden duyuyorum ilk defa satın aldığım yer boyle bir bilgi vermedi bana. Ben ekstra olarak koltuklari deri kaplattirip, park sensörü eklettirdim. Heyecanla bekliyorum :)

hocam navigasyon sana lazım olursa ekletmeni tavsiye ederim.zira servis arkadaşa sallamış olsa bile işin uzmanı arkadaşlar o ekrana navigasyon ekletmeyi başarır.zira geçmişte pug un olmaz dediği birçok şeyi yaptılar 206 da.(yol bilgisayarı cruse control gibi)

Navigasyona pek ihtiyaç duyacağımı sanmıyorum ki olursa bile 3rdparty çözerim bir şekilde benim için önemli olan fiyat / kullanış kısmıydı. Bundan dolayı tercih etmedim. Kasko konusu şu sıralar aklımı çok kurcalıyor. Bakalım ne çıkacak. Araba eşimin üzerine daha önce araba kullanıyor olmasına rağmen kendi üzerine ilk aracı. Kaskonun bayanlara daha fazla çıkacağını söylüyorlar. Heyecanla bekliyoruz.

• hb değil de smart gibi olmuş.
  • ben moral düzelteyim ya da aldığım aracı öveyim diye yazmıyorum. nihayetinde 4 tekerlek bi' motor arkadaşlar. ama verdiğim parayı hak ettiğini düşündüğüm bi' araç olması hasebiyle yazıyorum. ha eksiklerini yazmıyor muyuz? yukarıda ifade ettik eksik olduğu yanları.

bu araç şunun aynısı, bunun kopyası demek de boş. hele biri clio'nun kopyası demiş. clio daha dün çıktı be arkadaş.

her neyse, aracı alan yahut sipariş veren herkese hayırlı olsun. bilhassa sipariş verenler için doğru bir karar verdiklerini söyleyebilirim. bi' 5000 km kullandıktan sonra beni doğrulayacağınızdan eminim arkadaşlar.

tekrar hayırlı olsun.
  • ACTIVE - 1.4 e-HDi Stop&Start 68 hp - Auto5R almak istiyorum. Fiyat konusunda tavsiye edeceğiniz bir bayii var mı arkadaşlar. Teşekkür ederim, iyi formlar..
  • sanroof açılabilir mi? yoksa cam tavan mı?

navigasgon da gelirse donanım bayağı güzel oluyor. ancak hepsi opsiyon olunca ve biraz performans alayım 92lik olsun diyen için 55 binleri buluyor. 92 beygir olan motorda indirim yapmazlarsa Türkiye'de satışı zor.
  • Arabanın gelmesine 3-4 gün daha var,tam da final dönemi.
    Sokaklarda bile toplam 2 kere gördüğüm bir araç için sahibinden de çok ilan var sanki,çoğu 1000 km bile yapmamış.Nedenini merak ettim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fordmustanggt2005 -- 5 Ocak 2013; 21:19:06 >
  • arkadaşlar arkadaşıma 1.2 vti almayı planlıyoruz? ne dersiniz? kullanan arkadaşımız varmı aramızda?
  • quote:

Orijinalden alıntı: wings35

arkadaşlar arkadaşıma 1.2 vti almayı planlıyoruz? ne dersiniz? kullanan arkadaşımız varmı aramızda?

1.2 vti kullanan arkadaş başka bir forumda yakıt değerlerinin fabrika değerleriyle tutmamasından şikayetçiydi.ortalama 6-7 lt arası yakıyormuş.fabrika yakıt değerlerini düşünerek almayı planlıyorsa daha kapsamlı bir araştırma yapsın derim.gerçi clio4 0,9 luk aracı içinde aynı şeyleri söyliyorlar.hatta onun değerleri daha fazla diye okumuştum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmetkurtulus

quote:

Orijinalden alıntı: wings35

arkadaşlar arkadaşıma 1.2 vti almayı planlıyoruz? ne dersiniz? kullanan arkadaşımız varmı aramızda?

1.2 vti kullanan arkadaş başka bir forumda yakıt değerlerinin fabrika değerleriyle tutmamasından şikayetçiydi.ortalama 6-7 lt arası yakıyormuş.fabrika yakıt değerlerini düşünerek almayı planlıyorsa daha kapsamlı bir araştırma yapsın derim.gerçi clio4 0,9 luk aracı içinde aynı şeyleri söyliyorlar.hatta onun değerleri daha fazla diye okumuştum.

teşekkürler.
  • Slm arkadaşlar , Benim 208 5.000-Km yi gördü.. Sağ ön ve sağ arka kapıdaki hoparlörlerden kaymak asfalt haricindeki yollarda tırr tırrr plastik sesi geliyor. ( müzik kapalıyken hoparlörün plastiklerinden ) Benzer sorunu yaşayan var mı ... tşkler
  • quote:

Orijinalden alıntı: Denemeden Bilemezsin

Slm arkadaşlar , Benim 208 5.000-Km yi gördü.. Sağ ön ve sağ arka kapıdaki hoparlörlerden kaymak asfalt haricindeki yollarda tırr tırrr plastik sesi geliyor. ( müzik kapalıyken hoparlörün plastiklerinden ) Benzer sorunu yaşayan var mı ... tşkler

merhaba üstat.
    bende aracı aldım.300 km de.bende şuan öyle birşey yok.istersen bir servise göster.
    yakıt durumun nasıl.ortalama tüketim değerin nerelerde dolaşıyor
  • Fransız arabası değilmi. Al birini vur ötekine
  • Turk insanına etmedigi hakaret kalmayan, etmedigi dusmanlik kalmayan fransizlarin malına para oderken birkac kez daha dusunulmeli dusunmeliyiz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hunter06

Turk insanına etmedigi hakaret kalmayan, etmedigi dusmanlik kalmayan fransizlarin malına para oderken birkac kez daha dusunulmeli dusunmeliyiz.

Bu mantıkla yaklaşacaksak uzakdoğu markaları dışında araç almamamız lazım o zaman.

Dostluktan bahsedeceksek tüm avrupayı, amerikayı unut gitsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: rstknksl

quote:

Turk insanına etmedigi hakaret kalmayan, etmedigi dusmanlik kalmayan fransizlarin malına para oderken birkac kez daha dusunulmeli dusunmeliyiz.

Bu mantıkla yaklaşacaksak uzakdoğu markaları dışında araç almamamız lazım o zaman.

Dostluktan bahsedeceksek tüm avrupayı, amerikayı unut gitsin.

Japon ve kore araclari frasizlari kalite konusunda katladigina gore sikinti yok, sahsen, ermeni yasasi kırmızı bultenle aranan pkk lilarin fransadan cikmasi ben bunlara para verirken icim rahat olmaz. Sizin iciniz rahatsa sıkıntı yok .

• quote:

Japon ve kore araclari frasizlari kalite konusunda katladigina gore sikinti yok, sahsen, ermeni yasasi kırmızı bultenle aranan pkk lilarin fransadan cikmasi ben bunlara para verirken icim rahat olmaz. Sizin iciniz rahatsa sıkıntı yok.

Yani diyorsunuz ki ben hayatımda hiç avrupa/abd malı kullanmadım, satın almadım.

Yukarıda yazdığınız sebeplerden ötürü.

Sonra gelip şu konunun altına yukarıdakileri yazma ihtiyacı hissediyorsunuz, gereksiz bir tartışma başlatıyorsunuz.

Zaten cümleye başlangıcınızdan niyet belli oluyor aşağı yukarı.

Sizi biraz mantığa davet ediyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: rstknksl

quote:

Japon ve kore araclari frasizlari kalite konusunda katladigina gore sikinti yok, sahsen, ermeni yasasi kırmızı bultenle aranan pkk lilarin fransadan cikmasi ben bunlara para verirken icim rahat olmaz. Sizin iciniz rahatsa sıkıntı yok.

Yani diyorsunuz ki ben hayatımda hiç avrupa/abd malı kullanmadım, satın almadım.

Yukarıda yazdığınız sebeplerden ötürü.

Sonra gelip şu konunun altına yukarıdakileri yazma ihtiyacı hissediyorsunuz, gereksiz bir tartışma başlatıyorsunuz.

Zaten cümleye başlangıcınızdan niyet belli oluyor aşağı yukarı.

Sizi biraz mantığa davet ediyorum.

Tabiki kullaniyoruz ama en azindan secenek var bu konuda . Fikir beyan etmek izne tabi degil . Ustunuze alınmasınız olur biter

• Fransız malı almayın diyen arkadaşların kıymetli fikirlerini kendileri için değerlendirmeleri daha uygun olur. Mesela eşlerine fransız malı kozmetik ürünleri aldırmayarak başlayabilirler. Saç boyası yerine kına, parfüm yerine kokulu yağ tercih edebilirsiniz.

Bu kadar birbirine geçmiş bir dünyada, tek elden yönetilen küresel ekonomide bu tip şeyler komik kaçıyor. Araç meselesi bütçe ve beğeni meselesidir. Faşizme gerek yoktur. Bizlere düşen saygı duyup, iyi günlerde kazasız binmesini dilemektir.
  • quote:

Tabiki kullaniyoruz ama en azindan secenek var bu konuda . Fikir beyan etmek izne tabi degil . Ustunuze alınmasınız olur biter

Yok üstüme alınmıyorum, alınacak bir şey de yok zaten ama;

Otomobillerden bahsedilecek konularda siyaset tartışmanın, ya da mevzuyu mantıksız dayanaklarla siyasete çekmenin bir anlamı olmadığını, yerinin burası olmadığını vurgulamaya çalışıyorum.

İyi ya da kötü, konuda bahsi geçen aracı satın almış, almayı düşünen insanlar görüşlerini paylaşıyor burada. Vatanseverlik konsepti altında heves baltalamanın manası yok.

• benim içim son derece rahat.bundan 20 sene önce pkk konusunda en duyarlı davranan ve bu örgütü koruyan ülke almanya idi.bugün örgüt yandaşları ve kırmızı bültenle aranan militanlar her avrupa ülkesinde rahatça yaşayabiliyor.eğer bu duyarlılık devlette olmuş olsaydı bugün hiçbirülke ile ticari ilişkimiz kalmamıştı.zaten bu duyarlılığı gereken yerde başbakan israil e karşı göstermişti.ben devlet bir konuda bir ülkeye tavır aldığı zaman gereken tavrı alırım
  • 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.