- x
Yeni Chevrolet Aveo DİZEL Fiyatları Belli Oldu !
391 Cevap37552 Görüntüleme2 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: <<     1 2 [4] 6 7      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

3628 Mesaj
5 Kasım 2011; 21:30:23 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet PM

quote:

Orijinalden alıntı: mur@t_fb

hocam ne kadar uğraşsan boş, polo fanatklerine anlatamıyorsunuz.

siz teknik bilgilere dayanarak çok güzel bir açıklama yapmışsınız. adamların cevabı ; polo daha kaliteli oluyor. yaklaşık 3 aydır araştırıyorum bu aracı, sınıfında daha üstün bir arac göremiyorum

Polo işçilik olarak daha kaliteli olabilir fakat bu Aveo'nun döküleceği anlamına gelmez demek istemiştim sadece.

Herneyse. İsteyen istediğini alsın. Sadece boş ve asılsız yorum yapılmasın istiyorum.

Ege Üniversitesi
Devlet Türk Musikisi Konservatuvarı Çalgı Yapım Bölümü

10 Mesaj
6 Kasım 2011; 0:18:19 

quote:

Orijinalden alıntı: timarsizsipahi

Şimdi aradım o fiyatın 75 hp için verildiğini 95 için fiyat veremediklerini belirttiler. Size fiyat veren kişinin ismini hatırlıyor musunuz?

tam isim hatırlamıyorum zümrüt hanım dı sanırım.ancak verdiğim fiyat ltz dizel fiyatı...

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
6 Kasım 2011; 0:32:05 

1.3 dizel motoru opel fiattan aliyor dimi hala ::))) multujet motoru fiatin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

4382 Mesaj
6 Kasım 2011; 0:34:54 

Uzun süredir takip ettiğim bir araçtı dayanamadım gittim bugün inceledim aracı. (Aveo Sedan)

1-Plastik kalitesi torpidoda ve çoğu yerde sert malzeme fakat arabayı didik didik ettim birkaç yerinde çıtırtı duyabildim anca iyi monte edilmiş.

2-Orta konsol harika ergonomik açısı olsun görünümü olsun çok hoşuma gitti araç herşey elinizin altında.

3-Bagaj hangar gibi çok geniş bir bagajı var.

4-Hatchback ile sedan arasında 40 cm bir uzunluk farkı var

5-Hatchback'in bagajı yeni kasa Opel Corsanın kopyası

Görüş açısı güzel LT donanımındaki jantlar çok yeterli güzel duruyor araç.

6-Arka tasarımında bir sıkıntım vardı pek beğenmemiştim fakat gidip inceleyince güzel olduğu kanısına vardım.

7-Görüş açısı güzel

8-Bu paraya alınacak en donanımlı en şık en güvenli ve en güzel araç kim ne derse desin.Kısmetse Allahın izni ile Aralık ortasında alım işlemlerine başlamayı planlıyorum.

Alacaksınız 6-7 hatta 10 sene kullanacaksanız harika bir araç fakat yok 2-3 sene kullanır satarım derseniz al sat aracı değil değer kaybı sizi üzebilir.Fakat ben arabayı 10 yaşına gelmeden satmam derseniz harika bir araç malesef fotoğraf çekemedim bayramdan 5 gün sonra hatchback otomatik test edeceğim orada bol bol video-fotoğraf çekip konu açmayı planlıyorum.

10 Mesaj
6 Kasım 2011; 1:42:11 

http://img188.imagevenue.com/img.php?image=534207213_new_aveo_4d_gallery_interior_02_122_66lo.jpg
şimdi bu araba alınmaz mı beyler,bi söyleyin ya !
0

local://upfiles/698670/FD799587483E4981A44A1C66DEB5F0F4.jpg

Ekteki dosya (1)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi anaerobi -- 6 Kasım 2011; 1:44:07 >

211 Mesaj
6 Kasım 2011; 1:42:39 

quote:

Orijinalden alıntı: cihanair

1.3 dizel motoru opel fiattan aliyor dimi hala ::))) multujet motoru fiatin

Aynen öyle fiat artık eskisi gibi değil.

3639 Mesaj
10 Kasım 2011; 20:13:52 

chevrolet in her ay ortalama 1.500 araç satarken ekim ayında 2500 araç satmasının dizel aveo larla bir ilgisi varmı acaba merak ettim

gerçi bildigim kadarıyla dizel aveolar daha gelmedi, sadece ön sipariş alınıyor simdilik

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

553 Mesaj
11 Kasım 2011; 0:03:44 

bu aveo ltz lerde yol bilgisayarı varmı ?

3639 Mesaj
11 Kasım 2011; 0:10:27 

quote:

Orijinalden alıntı: nyagiz

bu aveo ltz lerde yol bilgisayarı varmı ?

Var tabiki.

Sırf nette 8 9 kisinin sipariş verdigini gördüm ayriyetten de benim bı arkadasim aldı. 2 haftaya kadar teslim etceklermis

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

179 Mesaj
11 Kasım 2011; 0:20:32 

arkadaşlar merhaba.ben de bir araç alacağım,genellikle eşim kullanacak.uzun zamandır forumları okuyorum artık gözlerim bozuldu,hanım kafamı kırmak üzere şaka bir yana ona uygun bir araç bakıyoruz.çok fazla kilometre yapmayacak 2.araba olacağı için.o yüzden dizel düşünmüyorum.polo 1.2 benzinli baz modeli ve aveo 1.2 ls arasında kaldım.forumda da millet çok yüklenmiş birbirine bu konuda.baz polo alınır mı diye.henüz kararımı veremedim.aveo hb 1.4 otomatik test aracını test ettik.gidişi gayet güzel.önceki kasaya nazaran bir hayli mesafe almışlar.donanım özellikleri çok iyi,dış hatları göz alıcı (ben fethiyede henüz görmedim,kendine baktırır bu araba),araba sağlam tutunuyor yola,öndeki logoyu çıkar yerine wolkswagen logosu koy satış rekoru kırar (şahsi fikrim).polonun da dış görünüşü güzel (bayanların en çok üstünde durduğu nokta ), iç mekan kalitesi bir miktar daha iyi,marka değeri daha fazla.aracı en fazla 3 sene sonra satacağım,eşim de polo diyor ama benim bir çılgınlık yapıp aveo alasım geliyor siz ne dersiniz?

460 Mesaj
11 Kasım 2011; 0:22:19 

bende sipariş verdim.beklemedeyim.LT. diesel.ay sonunda teslim edilecek zannedersem.

211 Mesaj
11 Kasım 2011; 0:30:14 

quote:

Orijinalden alıntı: `bELa

Var tabiki.

Sırf nette 8 9 kisinin sipariş verdigini gördüm ayriyetten de benim bı arkadasim aldı. 2 haftaya kadar teslim etceklermis

Siparis verenlerin ne kadara aldiklarini biliyor musunuz. Ltz almayi dusunuyorum ben de.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi timarsizsipahi -- 11 Kasım 2011; 0:36:01 >

3639 Mesaj
11 Kasım 2011; 0:40:06 

Liste fiyatları üzerinden 2000 3000 tl ye kadar indirim yapabiliyorlar. En az 3 bayi ile görüşün ve son fiyatları alın

3639 Mesaj
11 Kasım 2011; 0:51:55 

quote:

Orijinalden alıntı: airturkey

arkadaşlar merhaba.ben de bir araç alacağım,genellikle eşim kullanacak.uzun zamandır forumları okuyorum artık gözlerim bozuldu,hanım kafamı kırmak üzere şaka bir yana ona uygun bir araç bakıyoruz.çok fazla kilometre yapmayacak 2.araba olacağı için.o yüzden dizel düşünmüyorum.polo 1.2 benzinli baz modeli ve aveo 1.2 ls arasında kaldım.forumda da millet çok yüklenmiş birbirine bu konuda.baz polo alınır mı diye.henüz kararımı veremedim.aveo hb 1.4 otomatik test aracını test ettik.gidişi gayet güzel.önceki kasaya nazaran bir hayli mesafe almışlar.donanım özellikleri çok iyi,dış hatları göz alıcı (ben fethiyede henüz görmedim,kendine baktırır bu araba),araba sağlam tutunuyor yola,öndeki logoyu çıkar yerine wolkswagen logosu koy satış rekoru kırar (şahsi fikrim).polonun da dış görünüşü güzel (bayanların en çok üstünde durduğu nokta ), iç mekan kalitesi bir miktar daha iyi,marka değeri daha fazla.aracı en fazla 3 sene sonra satacağım,eşim de polo diyor ama benim bir çılgınlık yapıp aveo alasım geliyor siz ne dersiniz?

Yeni aveo daki yol tutuşu, güvenlik, oturaklilik, konfor, donanım polo da yok. Yeni aveo polo dan daha iyidir her türlü. Zaten test edip memnun da kalmıssiniz alın gitsin derim doğru bı tercih yapmış olursunuz

179 Mesaj
11 Kasım 2011; 0:57:19 

quote:

Yeni aveo daki yol tutuşu, güvenlik, oturaklilik, konfor, donanım polo da yok. Yeni aveo polo dan daha iyidir her türlü. Zaten test edip memnun da kalmıssiniz alın gitsin derim doğru bı tercih yapmış olursunuz

mavi rengine bayıldım gerçekten.bir arkadaşın polo 1.2 ile uzun yol yapacağız.muhtemelen dönüşte karar verip almış olacağım.

1486 Mesaj
11 Kasım 2011; 8:23:03 

quote:

Orijinalden alıntı: hasanmerto

Lastiğiniz nasıl patladı bilmiyorum ama;

Büyük ihtimalle hava basıp en yakın lastikçiye kadar gidebilir, hatta 100-120 km hızla gittiğinizi varsayarak, patlak lastikle eve kadar gidebilirdiniz

AVEO HB üretimi konusunda ise,

Ben aracı aldığım zaman bana Polonya üretimi olduğu söylendi. Benimki Aveo Classic diye satılan kasalardan.

Polonya'da sadece AVEO üretiliyormuş.

Mutlaka Kore'de de üretiliyordur.

Yeni Aveo'lar da Polonya'da üretiliyordur , Türkiye'ye Polonya'dan gelmesi daha mantıklı, gümrüksüz AB ülkesinden gelmesi Chevrolet için avantaj olur tabiiki.

Bayinin de çok iyi bilebilecğeini sanmıyorum, Polonya^da fabrika olduğundan habersiz satışçılar var.

Mutlaka aracın bir yerinde yazıyordur nereden geldiği.

Korece yazılara aldanmayın, araç kore malı olduğu için araçta hem ingilzice hem korece yazıyor.

lastiğim yandan yarıldı, 3 cm kadar. hava basarak devam etmek mümkün değildi yani. her zaman standart bir patlak olmuyor işte, o yüzden tedbirli olmak lazım.

211 Mesaj
11 Kasım 2011; 16:00:28 

quote:

Liste fiyatları üzerinden 2000 3000 tl ye kadar indirim yapabiliyorlar. En az 3 bayi ile görüşün ve son fiyatları alın

Topkapı'dan Ltz için 38800 fiyat aldım daha iyi fiyat alan arkadaşlar burada payşabilir mi? Teşekkürler.

295 Mesaj
11 Kasım 2011; 17:28:11 

Arkadaslar selam,
Yeni Aveo Dizel 95 hp olan modelin otomatik veya yari otomatik viteslisi var midir? Dizel otomatik bir arac ihtiyacim var.
Tesekkurler.

23 Mesaj
11 Kasım 2011; 17:40:45 

Chevrolet aveo dizelde otomatik ne yazık ki yok. Bildiğim kadarıyla dizelde otomatik teknolojisi yüksek tork nedeniyle her firmanın başaramadığı birşeymiş. Aveo dizel otomatik olsa bomba olurdu herhal.

Benimde bir sorum var. Benim bir arabada en sevdiğim özellik yol tutuşur. O Mercedes, audi benzeri araçların yola yapışmasına bayılıyorum.
Sizce Astra hb classic 3 mü yoksa aveo sedan dizel lt mi daha iyi yol tutuyordur. Büyük ihtimal astra ama acaba aveo bu konuda çok zayıfmıdır? Renault clio vs gibi yol tutuyorsa hiç bulaşmıyacağım. cliolarda 100 den sonra havada gidiyoruz.

Cevapları bekliyorum. özellikle yeni aveo kullanmış arkadaşlardan.

295 Mesaj
11 Kasım 2011; 17:46:27 

Cevap icin tesekkur ederim. Ben yeni Aveo kullanmadim ama eskiden Cruze 1.6 LS AT kullanmistim. Suan Avensis 1.8 CVT kullaniyorum. Cruze'un yol tutusu Avensisten hicte geri kalmiyordu. Yani demek istedigim belirttiginiz iki arac arasinda Yeni Aveo Sedan zaten sedan oldugu icin bile bence HB bir aractan yol tutusu daha iyidir gibi dusunuyorum.

Gerci Astra 1.3 CDTI kullanan yakin bir arkadasim var ve yol tutusu ve virajlara girerken aracin verdigi tepkinin cok iyi oldugunu soyluyor.

Ben yine de Aveo Sedan daha iyidir diye dusunuyorum.

Saygilar,

23 Mesaj
11 Kasım 2011; 17:50:05 

Cevap için Teşekkürler, 20 kasımdan sonra dizel sedan aveo bayilere gelecekmiş ve test sürüşü yapılabilecekmiş, olmadı orada bir denerim artık.

3628 Mesaj
11 Kasım 2011; 18:01:24 

Aveo Classicler sanırsam Kore'de üretiliyor.

Ege Üniversitesi
Devlet Türk Musikisi Konservatuvarı Çalgı Yapım Bölümü

3639 Mesaj
11 Kasım 2011; 18:41:11 

quote:

Orijinalden alıntı: akerenci

Chevrolet aveo dizelde otomatik ne yazık ki yok. Bildiğim kadarıyla dizelde otomatik teknolojisi yüksek tork nedeniyle her firmanın başaramadığı birşeymiş. Aveo dizel otomatik olsa bomba olurdu herhal.

Benimde bir sorum var. Benim bir arabada en sevdiğim özellik yol tutuşur. O Mercedes, audi benzeri araçların yola yapışmasına bayılıyorum.
Sizce Astra hb classic 3 mü yoksa aveo sedan dizel lt mi daha iyi yol tutuyordur. Büyük ihtimal astra ama acaba aveo bu konuda çok zayıfmıdır? Renault clio vs gibi yol tutuyorsa hiç bulaşmıyacağım. cliolarda 100 den sonra havada gidiyoruz.

Cevapları bekliyorum. özellikle yeni aveo kullanmış arkadaşlardan.

Astranin yol tutuşu 10 puan ise yeni aveonun yol tutuşu 9.8 puandir. Yeni aveo B segmenti olmasina ragmeb Yol tutusu cogu C segmenti araçlardan daha iyidir. Bi test sürüsü yapın derim

6383 Mesaj
11 Kasım 2011; 20:46:08 

Lt donanım sedan 1.3 dizel opak renk 38.5 indirim falan 35 e verirlerse alırım
Hadi sunroof u anlarım da 700 lira renk farkı almaları iğrenç
Bu kasaya 75 hp yeter sanırım bir sürü fark verip ltz almaya gerek yok sanki ...

YA DEVLET BAŞA YA KUZGUN LEŞE !!!

211 Mesaj
11 Kasım 2011; 23:00:58 

Rakiplerine göre biraz daha ağır görünüyor.(Corsa , Punto Evo) Fransa sitesinde görülen kiloları 75 beygir için 1172, 95 beygir için ise 1185 kg. Buna bağlı olarak daha iyi yol tutuşu ve daha fazla yakıt tüketimi olarak geri dönecektir.

2975 Mesaj
11 Kasım 2011; 23:42:26 

almayı düşünenler sıfır almasın bence
biraz bekleyip temiz 2.el kovalamak gerek

bu tarz arabaları satmaya kalkınca zararlar çok büyük oluyor

ayrıca 3-5 ay geç alırım kenara biraz para koyarım 95hp alırım
2011 olmuş kendine alıyorsan 60-70hp ler ancak yeterli gelir
insan biraz bastınmı bişeye benzesin istiyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Belenenses -- 11 Kasım 2011; 23:44:58 >

http://www.youtube.com/watch?v=bpl-hptfNKQ
9.57 den itibaren

2133 Mesaj
12 Kasım 2011; 0:11:28 

dizel motor fiattan. yani multijet. bu aracın dizeli gerçekten cok iyi olur.

SAGA Virtual Airlines - IVAO

10 Mesaj
12 Kasım 2011; 0:35:41 

quote:

Topkapı'dan Ltz için 38800 fiyat aldım daha iyi fiyat alan arkadaşlar burada payşabilir mi? Teşekkürler.

bu 38800 opak için olsa gerek ,yanılıyor muyum.bizde cevizlibağ ODAK' a sorduk .39400 dediler...

211 Mesaj
12 Kasım 2011; 1:05:16 

quote:

Orijinalden alıntı: anaerobi

bu 38800 opak için olsa gerek ,yanılıyor muyum.bizde cevizlibağ ODAK' a sorduk .39400 dediler...

Evet doğrudur size 39400 verdiklerine göre 38700 vermeleri gerekirdi. Aralığı bekliyorum ben siz aldınız mı aracı?

10 Mesaj
12 Kasım 2011; 1:34:03 

arkadaşlar ben sıfır araç almayı düşünüyorum.yeni aveo LTZ 'de favorim ... Dİ !
NEDEN BÖYLE DEDİM ?
çünkü geçenlerde hyundai i20 troy ve özelllikleriyle tanıştım.
i20 donanımsal olarak aveodan biraz daha ileride (digital klima,iceriden acılan yakıt deposu,kaza anında otomatik açılan kapı kilitleri iç aydınlatmalı ve soğutmalı torpido,elektrik destekli direksiyon,renkli camlar,katlanabilir sinyalli yan aynalar vs...)
fiyat açısından da hatırı sayılır bir albenisi yok değil !
ha ben sadece özelliklerine tav olmadım sitesinden girip bakılacağı üzere euro-ncaptan 5 yıldız almış BİR ARAÇ
tabi bu tercih meselesi diyen arkadaşlarımız olabilir.ama benim yardım almak istediğim konu şu.
BU İKİ ARACI KIYASLAYACAK OLURSAK eğer hangisi tavsiye olunur.daha önce FORD - PEUGOT 206 kullandım.tercihim olacak araba ikinci sıfır aracım olacak.gerçekten çok kararsız kaldım.
2-3 aydır araştırmadığım model kalmadı.(opel corsa - ford fiesta - fiat punto evo - toyota yaris ve aurıs - seat ibiza - wv polo ve golf - citroen vs...)
yeni aveonun bu sitedeki neredeyse tüm forumlarını okudum.ciddi anlamdada düşünüyordum dizelinin gelmesini beklerken,işte i20 troy girdi araya .
sizlerden ricam beni bu konuda aydınlatabilir misiniz? özellikle aveo ve troy tecrübesi olan varsa bi cevap lütfen...
şimdiden teşekkürler

10 Mesaj
12 Kasım 2011; 1:38:57 

quote:

Evet doğrudur size 39400 verdiklerine göre 38700 vermeleri gerekirdi. Aralığı bekliyorum ben siz aldınız mı aracı?

hayır almadım .açıkçası kararsızım.forum da bir mesajım var orda belirttim.

425 Mesaj
12 Kasım 2011; 22:28:00 

Yeni AVEO yola İyi tutnacaktır diye dusunuyorum.Bir Forumda Kullanan bir arkadas Yeni AVEO Megane2 Yol tutusuna benziyor demişti.Bu Arada YENİ AVEO DİZEL 1172 KG Bilginiz OLsun.FORD Fiesta 1100 KG Renault Clio 1250 KG

460 Mesaj
12 Kasım 2011; 23:57:53 

diesel araçlara chip veya box yapıyorlar gücü arttırıyorlar ve bu işlemin yakıt tüketimini düşürdüğünü söylüyorlar.oysaki aveo da 75 hp. lik motor 95 hp. lik motordan daha az yakıt tüketiyor.bu konu hakkında fikri olan var mı?

3639 Mesaj
13 Kasım 2011; 0:41:02 

quote:

Orijinalden alıntı: lideramca

diesel araçlara chip veya box yapıyorlar gücü arttırıyorlar ve bu işlemin yakıt tüketimini düşürdüğünü söylüyorlar.oysaki aveo da 75 hp. lik motor 95 hp. lik motordan daha az yakıt tüketiyor.bu konu hakkında fikri olan var mı?

chip pek tavsiye edilmiyor ama yapanlar da var. kimisi memnun kimisi degil

fakat motor multijet oldugundan 2000 yada 2.500 devirden sonra turbo devreye giriyor pek çekiş sorunu olcagını düsünmüyorum

klimayı açarsanız o zaman cekiş cok düsüyor

460 Mesaj
13 Kasım 2011; 1:19:35 

quote:

chip pek tavsiye edilmiyor ama yapanlar da var. kimisi memnun kimisi degil

fakat motor multijet oldugundan 2000 yada 2.500 devirden sonra turbo devreye giriyor pek çekiş sorunu olcagını düsünmüyorum

klimayı açarsanız o zaman cekiş cok düsüyor

benim merak ettiğim konu aveo da 75 hp lik 95 hp. likten daha az yakıyor.opel corsada tam tersi 75 hp. lik çok 95 hp. lik az yakıyor.bu fark neden kaynaklanıyor olabilir?

211 Mesaj
13 Kasım 2011; 1:42:40 

quote:

benim merak ettiğim konu aveo da 75 hp lik 95 hp. likten daha az yakıyor.opel corsada tam tersi 75 hp. lik çok 95 hp. lik az yakıyor.bu fark neden kaynaklanıyor olabilir?

Motor bildiğimiz multijet motor , fiat ve opelin sitelerinde 95 beygirin daha az yakıt tükettiği bilgisi yer alıyor. Chevrolet ise tam tersi bilgi veriyor , gerçekten kafa karıştırıcı. Fakat 95 beygir sakin kullanımda her türlü 75 beygirden az yakmalıdır. Agrasif kullanımda ise 75 beygirlik motorun daha az yakacağı kanaatindeyim.

349 Mesaj
13 Kasım 2011; 1:57:24 

Şu fiyatları görünce moralim bozuluyor yahu !

3106 Mesaj
13 Kasım 2011; 2:05:26 

quote:

Rakiplerine göre biraz daha ağır görünüyor.(Corsa , Punto Evo) Fransa sitesinde görülen kiloları 75 beygir için 1172, 95 beygir için ise 1185 kg. Buna bağlı olarak daha iyi yol tutuşu ve daha fazla yakıt tüketimi olarak geri dönecektir.

90 HP'lik 1.3 CDTI Corsa D'nin ruhsatta yazan ağırlığı 1190 Kg.

J.F.I.P. (37°23'44.58"N - 27°12'49.71"E)

23 Mesaj
13 Kasım 2011; 2:11:27 

quote:

Cevap için teşekkürler ama sadece ağırlık kıyaslaması çok birşey ifade etmiyor sanırım, lastik genişliği, amortisör özellikleri ve kalitesi vs de önemli sanırım. Bir mercedeste çok yüksek hızlarda bile hızı sadece ibreden anlayabilirken, aynı ağırlıkta bir renaultda 100 den sonra " aaa herhalde bayağı hızlı gidiyoruz" demeye başlıyabilir insan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi akerenci -- 13 Kasım 2011; 2:16:15 >

23 Mesaj
13 Kasım 2011; 2:23:32 

quote:

benim bildiğim opelde start-stop sadece 95 likte var , o yüzden haliyle opelde 95 lik az yakıyor.

Normalde ise 75 lik daha az yakıyor. Opelde de tüm modellerde start-stop olsaydı aynı chevrolet gibi 75 lik az yakardı.

1855 Mesaj
13 Kasım 2011; 2:58:02 

quote:

Orijinalden alıntı: anaerobi

arkadaşlar ben sıfır araç almayı düşünüyorum.yeni aveo LTZ 'de favorim ... Dİ !
NEDEN BÖYLE DEDİM ?
çünkü geçenlerde hyundai i20 troy ve özelllikleriyle tanıştım.
i20 donanımsal olarak aveodan biraz daha ileride (digital klima,iceriden acılan yakıt deposu,kaza anında otomatik açılan kapı kilitleri iç aydınlatmalı ve soğutmalı torpido,elektrik destekli direksiyon,renkli camlar,katlanabilir sinyalli yan aynalar vs...)
fiyat açısından da hatırı sayılır bir albenisi yok değil !
ha ben sadece özelliklerine tav olmadım sitesinden girip bakılacağı üzere euro-ncaptan 5 yıldız almış BİR ARAÇ
tabi bu tercih meselesi diyen arkadaşlarımız olabilir.ama benim yardım almak istediğim konu şu.
BU İKİ ARACI KIYASLAYACAK OLURSAK eğer hangisi tavsiye olunur.daha önce FORD - PEUGOT 206 kullandım.tercihim olacak araba ikinci sıfır aracım olacak.gerçekten çok kararsız kaldım.
2-3 aydır araştırmadığım model kalmadı.(opel corsa - ford fiesta - fiat punto evo - toyota yaris ve aurıs - seat ibiza - wv polo ve golf - citroen vs...)
yeni aveonun bu sitedeki neredeyse tüm forumlarını okudum.ciddi anlamdada düşünüyordum dizelinin gelmesini beklerken,işte i20 troy girdi araya .
sizlerden ricam beni bu konuda aydınlatabilir misiniz? özellikle aveo ve troy tecrübesi olan varsa bi cevap lütfen...
şimdiden teşekkürler

Yeni Aveo'yu görme inceleme fırsatım olmadı.
Bayiye gidene kadarda yakın çevremde görebileceğimi zannetmiyorum. Ama bir i20 sahibi olarak B segmentinin güçlü bir aracına ilgi duyduğunuzu, biraz daha incelerseniz başka bir araca pek talip olmayacağınızı düşünüyorum. Ayrıntılar ve sorularınız için tüm arkadaşları bekleriz.

http://mobile.donanimha...opic.asp?m=32042141&p=1

-----YAŞAMA HAKKIN MÜCADELE GÜCÜN KADARDIR-----

171 Mesaj
13 Kasım 2011; 12:02:50 

bugun öğleden sonra da ben gidip test edicem, bakalım neymiş ne değilmiş

Biliniz ki, nasıl yaşarsanız öyle ölürsünüz

2917 Mesaj
13 Kasım 2011; 13:21:12 

quote:

Orijinalden alıntı: fati32

bugun öğleden sonra da ben gidip test edicem, bakalım neymiş ne değilmiş

test degerlendirmelerinibeklıyoruz.

Resimli Hali

[link=http://forum.donanimhaber.com/m_40697741

211 Mesaj
13 Kasım 2011; 14:01:32 

quote:

Orijinalden alıntı: BaRiS

90 HP'lik 1.3 CDTI Corsa D'nin ruhsatta yazan ağırlığı 1190 Kg.

Corsa 1.3 95 hp boş ağırlığı 1124 kg. 2012 modelleri baz alarak konuşuyorum.

2917 Mesaj
13 Kasım 2011; 14:02:05 

sunu soyleyim hyundai ye de insanlar agız bukerdi. dagan sahinin altında araba olraka gorurlerdi. simdi bakın hyundai ye.

Resimli Hali

[link=http://forum.donanimhaber.com/m_40697741

211 Mesaj
13 Kasım 2011; 14:05:57 

quote:

Cevap için teşekkürler ama sadece ağırlık kıyaslaması çok birşey ifade etmiyor sanırım, lastik genişliği, amortisör özellikleri ve kalitesi vs de önemli sanırım. Bir mercedeste çok yüksek hızlarda bile hızı sadece ibreden anlayabilirken, aynı ağırlıkta bir renaultda 100 den sonra " aaa herhalde bayağı hızlı gidiyoruz" demeye başlıyabilir insan

Evet haklısınız. Hatta 95 beygirin jantları 16 olduğu için 15 jantlı 75 beygire göre daha fazla yakması da söz konusu olabilir.

211 Mesaj
13 Kasım 2011; 14:08:30 

quote:

benim bildiğim opelde start-stop sadece 95 likte var , o yüzden haliyle opelde 95 lik az yakıyor.

Normalde ise 75 lik daha az yakıyor. Opelde de tüm modellerde start-stop olsaydı aynı chevrolet gibi 75 lik az yakardı.

Start stop teknolojisi sadece şehir içi ve dur kalk olan yerlerde yakıt tüketimini etkilemektedir. Punto evo hem 95 hem de 75 beygirlik versiyonlarında start stop bulunmaktadır. Fakat yakıt tüketimi olarak 95 beygirin verisi 75 beygirliğe oranla düşüktür.

3639 Mesaj
13 Kasım 2011; 15:06:00 

mesaj iptal.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi `bELa -- 13 Kasım 2011; 16:05:57 >

171 Mesaj
13 Kasım 2011; 16:19:54 

quote:

Orijinalden alıntı: ankarametinerr

test degerlendirmelerinibeklıyoruz.

evet gittim gördüm geldim, arkadaşlar inşaat mühendisi oldugum için detaycıyım biraz abartı gelirse kusura bakmayın :)

bana göre artı özelliklerinden bahsediyim, fotograflarda aracın arkası cok kesik arkaya bükük gibi gözüküyordu, kafama takılanda da oydu aslında..ama yerinde baktıgımda hiç oyle gelmedi..bagajın bu kadar buyuk olacagını sanmazdım, cok geniş bir bagajı var, fiyat konusunda diğer arkadasların da dediği gibi 2000 e yakın indirim yapıyorlar..arac aralıgın orta veya sonlarına dogru gelecekmiş, test edemedim arabayı cunku pazar gunu araba mı yokmuş neymiş, ayrıca test aracı benzinli ve otomatikmiş, işime yaramazdı zaten, ama yol sesini ve süspansiyon testlerini cok merak ediyorum..arabanın bagajı cok cok rahat acılıp kapanıyor, hillholderun oluşu ve dizel oluşu bana bu arabayı aldırtır, cunku hanım için otomatik almayı planlıyordum mis gibi sıfır dizel arabamı sattım 3 aydır vuruksuz kırıksız araba arar oldum, elimi attıgım pert cıktı..hillholder onun kullanmasına buyuk avantaj getirir..bu fiyata sıfır+dizel+full+euroncap 5* olması bence yeterde artar.. arabanın önü çok hoş duruyor :) ayrıca far duğmesi muhteşem, en sevdiğim detay oldu, gezdiğinizde sizde farkedeceksiniz :) saklama alanları yeterli

eksi özelliklerine gelelim, orta kol dayama ufak ve ince ama iş görür, konsol malzemesi sert plastik fazla kaliteli gelmedi, kalitesiz demiyorum ama yumuşak malzeme olsun isterdim, o tok kapı sesini duyamadım malesef, kapı acık ile kapalı arasında bile kaldı sert kapatmak gerekmiş, o kadar donanımın içinde otomatik klimada istiyor insan, arka koltukların diz mesafesi cok değil yalnız b segment oldugunu unutmayalım..ön koltuk ilerdeykende bakmış olabilirim yalnız..saklama gözlerinin kapakları ince ve sert geldi, kapı kolları plastik olmasıda iyi değil son versiyonda krom yapmışlar..iki cam arasında kalan plastik kısmın rengi biraz solgun geldi nedense..

tarafsız oldugum konularda var; konsol tasarımı ne kötü ne iyi, arabanın tarzı bu cunku. yol tutuşundan ve motor gürültüsünden bahseden arkadaş olursa ben de çok sevinirim, gerci motor sesini sanırım ilk duyanardan biri ben olucam cunku sıraya girdim, alıyorum bu arabadan :)))

biraz gayri resmi girdim sıraya, cunku tam karar veremedim lt mi ltz mi olmasına, arada tam 3000 lira fark var ve fazlaları şunlar

+otomatik far (cok önemli değil bence)
+6 haporlor (bi önceki arabamda 4 tane vardı sanırım)
+16" cant (önemli ama olmazsa olmaz değil sonucta aile arabası olucak yaşlanıyorum sanırım)
+95 BG-210 Tork (işte beni düşündüren tek şey)
+ön sis farı (havalı ama sislik bi durumum yok acıkcası)
+arka park sensörü (çingene pazarlığımda LS versiyonuna eklettim zaten)
+krom kaplamalar(plastik kalitesinden tabiki daha iyi ve havalı ama gene olmazsa olmaz değil)

ben bu forumda birşeyler yazarken aslında size yazmıyorum, kendi kendime yazarak daha iyi düşünüyorum :) ve karar alıyorum, 3000 lira ile 2 yıl rahat mazot parası yaparım kendime en azından 17 depo yapar, o da 2 yıl eder..

edit: bazı yerlerin koyu renk olmasında yarar var, selamlar :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fati32 -- 13 Kasım 2011; 16:21:59 >

460 Mesaj
13 Kasım 2011; 18:15:16 

quote:

evet gittim gördüm geldim, arkadaşlar inşaat mühendisi oldugum için detaycıyım biraz abartı gelirse kusura bakmayın :)

bana göre artı özelliklerinden bahsediyim, fotograflarda aracın arkası cok kesik arkaya bükük gibi gözüküyordu, kafama takılanda da oydu aslında..ama yerinde baktıgımda hiç oyle gelmedi..bagajın bu kadar buyuk olacagını sanmazdım, cok geniş bir bagajı var, fiyat konusunda diğer arkadasların da dediği gibi 2000 e yakın indirim yapıyorlar..arac aralıgın orta veya sonlarına dogru gelecekmiş, test edemedim arabayı cunku pazar gunu araba mı yokmuş neymiş, ayrıca test aracı benzinli ve otomatikmiş, işime yaramazdı zaten, ama yol sesini ve süspansiyon testlerini cok merak ediyorum..arabanın bagajı cok cok rahat acılıp kapanıyor, hillholderun oluşu ve dizel oluşu bana bu arabayı aldırtır, cunku hanım için otomatik almayı planlıyordum mis gibi sıfır dizel arabamı sattım 3 aydır vuruksuz kırıksız araba arar oldum, elimi attıgım pert cıktı..hillholder onun kullanmasına buyuk avantaj getirir..bu fiyata sıfır+dizel+full+euroncap 5* olması bence yeterde artar.. arabanın önü çok hoş duruyor :) ayrıca far duğmesi muhteşem, en sevdiğim detay oldu, gezdiğinizde sizde farkedeceksiniz :) saklama alanları yeterli

eksi özelliklerine gelelim, orta kol dayama ufak ve ince ama iş görür, konsol malzemesi sert plastik fazla kaliteli gelmedi, kalitesiz demiyorum ama yumuşak malzeme olsun isterdim, o tok kapı sesini duyamadım malesef, kapı acık ile kapalı arasında bile kaldı sert kapatmak gerekmiş, o kadar donanımın içinde otomatik klimada istiyor insan, arka koltukların diz mesafesi cok değil yalnız b segment oldugunu unutmayalım..ön koltuk ilerdeykende bakmış olabilirim yalnız..saklama gözlerinin kapakları ince ve sert geldi, kapı kolları plastik olmasıda iyi değil son versiyonda krom yapmışlar..iki cam arasında kalan plastik kısmın rengi biraz solgun geldi nedense..

tarafsız oldugum konularda var; konsol tasarımı ne kötü ne iyi, arabanın tarzı bu cunku. yol tutuşundan ve motor gürültüsünden bahseden arkadaş olursa ben de çok sevinirim, gerci motor sesini sanırım ilk duyanardan biri ben olucam cunku sıraya girdim, alıyorum bu arabadan :)))

biraz gayri resmi girdim sıraya, cunku tam karar veremedim lt mi ltz mi olmasına, arada tam 3000 lira fark var ve fazlaları şunlar

+otomatik far (cok önemli değil bence)
+6 haporlor (bi önceki arabamda 4 tane vardı sanırım)
+16" cant (önemli ama olmazsa olmaz değil sonucta aile arabası olucak yaşlanıyorum sanırım)
+95 BG-210 Tork (işte beni düşündüren tek şey)
+ön sis farı (havalı ama sislik bi durumum yok acıkcası)
+arka park sensörü (çingene pazarlığımda LS versiyonuna eklettim zaten)
+krom kaplamalar(plastik kalitesinden tabiki daha iyi ve havalı ama gene olmazsa olmaz değil)

ben bu forumda birşeyler yazarken aslında size yazmıyorum, kendi kendime yazarak daha iyi düşünüyorum :) ve karar alıyorum, 3000 lira ile 2 yıl rahat mazot parası yaparım kendime en azından 17 depo yapar, o da 2 yıl eder..

edit: bazı yerlerin koyu renk olmasında yarar var, selamlar :)

bende sizin gibi düşünmüştüm ve 5 kasımda siparişi verdim.1.3 LT.
birde eğer teknik veriler doğru ise LT. versiyon LTZ. olandan ortalama %10 daha az yakıt tüketiyor .

7621 Mesaj
13 Kasım 2011; 22:40:18 

@fati32 aracınız şimdiden hayırlı olsun. Kullanım tarzınıza göre motor seçin bence. Şehir içi ağırlıklı olacaksa 75 BG fazla fazla yeter. İzinlerde memlekete giden benim gibi kişiler için yetiyor. Sollamalrda biraz daha sabırlı oluyorum o kadar. Zaten yolların büyük kısmı duble oldu. Ancak güçlü motor her zaman iyidir. Arada biraz yakıt farkı olacak ama bence çok önemli değil. Satarken de iyi olur. Bütçeyi çok zorlamayacaksa LTZ'yi sadece motor oalrak tavsiye ederim.

Yeni Aveo Sedan 1.2 LS (Boracay Mavi)
Monster Q63MS-16F41 (i7-4700QM, GTX 770M, 2x8GB DDR3, 240GB SSD, 750GB HDD); Dell Studio XPS 1640; Asus Note 8; Ipad Air 128 GB 4G Gümüş; Samsung S4 Mini Duos Black Edition; iPod Touch 5 32 GB Siyah; Navimex 9917+Kenwood KFC-M1634A; Logilink HS0017; Logitech G100, G500, VX Nano, K310, Tablet Keyboard for iPad, S220; Creative EP630; Xiaomi Piston 2; Xiaomi 10400 mAh; Casio DB-360-1ADF; Adata CH94; Lacie Rikiki 1TB; WD WD15EARS, WD20EARS; Akasa Quasar; Sandisk Extreme 32 GB, Kingston DTDUO/32GB
Steam ID: Kesbi

171 Mesaj
14 Kasım 2011; 10:09:53 

quote:

Orijinalden alıntı: kesbi

@fati32 aracınız şimdiden hayırlı olsun. Kullanım tarzınıza göre motor seçin bence. Şehir içi ağırlıklı olacaksa 75 BG fazla fazla yeter. İzinlerde memlekete giden benim gibi kişiler için yetiyor. Sollamalrda biraz daha sabırlı oluyorum o kadar. Zaten yolların büyük kısmı duble oldu. Ancak güçlü motor her zaman iyidir. Arada biraz yakıt farkı olacak ama bence çok önemli değil. Satarken de iyi olur. Bütçeyi çok zorlamayacaksa LTZ'yi sadece motor oalrak tavsiye ederim.

valla cok kararsızım hocam, benim için devir güzel birşey, valla ben bu arabayı 3 5 sene kullanıcam inşallah kaza bela olmazsa, gidiyim içim rahat olsun ltz alayım bari..33000 liram var 6 7 de kredi cekerim, beyaz alırım artık fiyatı düşürmek için, gerci kırmızı da güzelde..neyse artık, aslında LT de alabilirim ltz de :D o anki ruh halim nolacak bakalım :)

3639 Mesaj
14 Kasım 2011; 10:40:19 

quote:

valla cok kararsızım hocam, benim için devir güzel birşey, valla ben bu arabayı 3 5 sene kullanıcam inşallah kaza bela olmazsa, gidiyim içim rahat olsun ltz alayım bari..33000 liram var 6 7 de kredi cekerim, beyaz alırım artık fiyatı düşürmek için, gerci kırmızı da güzelde..neyse artık, aslında LT de alabilirim ltz de :D o anki ruh halim nolacak bakalım :)

lt ile ltz arasında start stop, 20 beygir ve 1-2 ufak tefek ayrıntı var, LT de alabilirsin donanım olarak cok fark yok ama sen LTZ al yine de

171 Mesaj
14 Kasım 2011; 11:02:05 

quote:

lt ile ltz arasında start stop, 20 beygir ve 1-2 ufak tefek ayrıntı var, LT de alabilirsin donanım olarak cok fark yok ama sen LTZ al yine de

start stop ikisinde de varmış, motoru kapatıp tekrar çalıştırması inşallah devre dışı bırakılabilecek bişeydir, cunku mitsubishi asx de test etmiştim, yani kimse bu şekilde düşünmemiş olabilir ama ben rahatsız oldum acıkcası, arabayı stop ettirmişsim gibi geldi :) yani ne kadar tasarruf sağlayabilir ki..yani ltz lt arasında gercekten gidip geliyorum..hayırlısı bakalım

2917 Mesaj