Şimdi Ara

Yeni Chevrolet Aveo DİZEL Fiyatları Belli Oldu ! (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
390
Cevap
2
Favori
44.006
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: montaj34

quote:

Orijinalden alıntı: -YağmurAdam-

Bir de AVM'lere LPG ile girilemiyor denmiş ama yedek lastik yerine takılan depo ile giremeyen yok. Bilginize..

yedek lastiksiz dolaşmak ne kadar mantıklı ? benzin fiyatları yüzünde milletin çektiği sıkıntılara bak.

Ben 3 yıl gezdim ihtiyaç olmadı yedek lastiğe. Ama olada bilir tabiki.

Lastik kiti var lastik tamir eden ondan vardı aracımda.

Dizel araç herzaman daha rahat o ayrı.
  • quote:

Bundan haberim yoktu. 7 aydır dizel otomatik kullanıyorum. Yeni başlamış olabilir.

Hayırlı olsun ne aldınız dizel otomatik olarak?

Ya ben işte 2010 un sonunda sırf o yüzden sattım aracımı...İstinye Park'ta falan yakalamaya başladılar beni, rezillik arkandaki araçları geri geri çıkartıyorsun adamlar korna çalıyor, dedim böyle olmaz...

@montaj34

Tubeless lastikler (dupleks) , hareket halindeyken patlasa bile hava kaçırmıyor, o yüzden lastik inmiyor.

Bir yere park ettiğinizde aracı inmiş buluyorsunuz, ama kompresörle hava bastığınızda, en yakın lastikçiye çok rahat gidebiliyorsunuz.

Ben eski aracımda kol kadar çiviyle bir ay farkında olmadan gezmişim, lastikçi bir çıkardı, şaşırmıştım Deliği tıkamış çivi, çok çok az hava kaçırıyor, örneğin 2-3 gün geziyorum 30 olan hava 26 ya düşüyor, diyorum heralde siboptan kaçırıyor. Zamanım da yok lastikçiye uğramaya, bir gösteriyim dedim kol gibi çivi çıktı

Yani stepneye hiç mi hiç gerek yok.

Lastik tamir kiti ve kompresör her işi görür

• quote:

Orijinalden alıntı: fehnw

quote:

Orijinalden alıntı: 1 Ocak 2011

Acaba bu Aveo'larda FIAT'ın Puntoda olan motorlardanmı kullanıyorlar?

hayır fiat puntoda kullanılan motor gm nin yani opel ve chev nin sahibinin motoru. chev gidip fiat dan motor almıyor fiat gidip gm nin motorunu kullanıyor. fiat multijet demiş opel cdti iki motorda aynı.

Bence bir daha araştırın opel multijet motoru kullanıyor. Hatta 1.6 multijet anlaşma yapılmadığı için opellerde kullanılmıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hasanmerto

quote:

Orijinalden alıntı: polimex

quote:

Orijinalden alıntı: wind06

çok iyi fiyatlar amam nedir bu aveolar? nerede üretilir, servisi nasıldır? işcilik, güvenlik nasıldır? ikinci eli, yedek parça fiyatları nasıldır? bilen birileri kısaca özetlerse sevinirim, konunun hepsini okuyamadım maalesef.

Cruze ve aveo G.Korede üretiliyor. Opel Chavrolette Cruze da LPG ye uyumsuz sayılabilecek aleminyum alasimli subaplari olan Ve çok yakan X16X benzinli motorlarını kullanıyor LPG taksanda fazla. Yakıyor ve ılerde subaplari heran degisim isteyebilir. Odakta astra Classic, Cruze, aveo yu yakından gördüm avronun ön konsolu çok güzel fakat aracın iç hacmi çok küçük bildiginiz corsa hacmi kadar malzeme kalitesine gelecek olursak kapı seslerinden Cruze ların icinde gelen o sıfır kokusu yerine plastik kokusundan malzeme kalitesinin düşüklüğü anlaşılıyor astraya bindim sıfır güzel koku kapılar tok Cruze ve aveo sanki şişirilmiş balon gibi geldi

Aveo korede değil de Polonya'da üretiliyor. Yeni fabrika kurmuşlar ve işçilik rezalet.

Ben Aveo'nun konsoluna baktım, biraz Cruze'a benzetmeye çalışmışlar ama kullanılan plastik aynı plastik.

Öyle ki üstte konsolun ek bir yeri var yapıştırma, yeni Aveo'da aynısı var , ve muhtemelen aynı DAYI aynı yapıştırıcıyla yapıştırmıştır onu işçi dğeiştircekleri, UHU yerine Japon yapıştırıcı kullanacak halleri yok

Benim yaşadığım ufak tefek sıkıntıları yeni Aveo kullanıcıları da yaşayacak.

Gidin Corsa alın ya işiniz gücünüz mü yok , bela mı arıyorsunuz

Üretim yeri konusunda yanlışınız olabilir Bursa bayii araçların koreden geldiğini belirtmişti.

• quote:

quote:

Bir de AVM'lere LPG ile girilemiyor denmiş ama yedek lastik yerine takılan depo ile giremeyen yok. Bilginize..

Dediğin simit tankı ben 4 yıla yakın kullandım, depo kapağını da gizli koymuştum, artık anlıyorlar... Ben yıllarca girdim, ama kontrol etmeye başlayınca güvenlikler , uyanınca artık giremiyorsunuz.

Aracın altına baktığı ayna ile simit tankın depo kapağını görüyor, hemen bagajdaki halıyı kaldırıp simit tankı yakalıyor.

O yüzden Opel Astra aracımı sattım ben, bir daha dönmemek üzere LPG den uzaklaştım.

Avm lerin bunu yapmasinin sebebi basit bir havalandirma sistemi kurmamalari, ve vale sistemine para kazandirmak. Pendik pendorya da var bu havalandirma ve lpg liler girebiliyor. Sabiha gokcen hava alani da robocop gibi bir sistemle (gozunde gozluk elinde termal kamera) ile gorebiliyorlermis lpgyi... Artik kacis yok yani.
    Ama dizele de bir turlu icim isinamadi. Traktor gibi sesi...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rumelian -- 3 Kasım 2011; 13:12:30 >

• quote:

Seni istinye park, levent sapphire gibi taninmis avm le davet ediyorum ozaman :D
  • yedek lastiksiz yola çıkmak...çok büyük cesaret. bayram dönüşü düzce çıkışında otobanda lasitk patladı. sürücülük hayatım boyunca ilk defa lastiğim yolda giderken patladı. karanlık, otoban, arabada çocuklar var, araçlar, hele o tor kamyonlar nasıl 100-120 ile gidiyor yanınızdan. o ortamda yedek lastiğimin, krikomun, reflektörümün ve bijon anahtarımının yani lastiği değiştirecek, güvenliği sağlayacak ekipmanımın olmadığını düşünmek bile istemem.
    herşeyim tamdı ve 15 dakikada değiştirip yoluma devam ettim. aksi taktirde çoluk çocuk nasıl bir perişanlık yaşayacaktık tahmin edin. işin güvenlik tarafıda cabası.
    lpg konusunda istinye park'In üstüne tanımam. en iyi onlar kontrol ediyorlar. lpg'li girmek imkansız gibi otoparklarına. benim araç dizel ve bagajda baya dolu. yine de her seferinde üşenmeden bagajdakileri kaldırıp simit tank var mı ya da güvensiz birşeyler var mı diye bakıyorlar. sabiha gökçen'deki sistem daha çok araç altına bomba felan konulmuş mu diye kontrol etmek için. bomba, kaçak bir mal, öncelik bunlar için ama tabi lpg'yi de bu sistem sayesinde rahatlıkla anlıyorlar.

• quote:

quote:

Bundan haberim yoktu. 7 aydır dizel otomatik kullanıyorum. Yeni başlamış olabilir.

Hayırlı olsun ne aldınız dizel otomatik olarak?

Ya ben işte 2010 un sonunda sırf o yüzden sattım aracımı...İstinye Park'ta falan yakalamaya başladılar beni, rezillik arkandaki araçları geri geri çıkartıyorsun adamlar korna çalıyor, dedim böyle olmaz...

@montaj34

Tubeless lastikler (dupleks) , hareket halindeyken patlasa bile hava kaçırmıyor, o yüzden lastik inmiyor.

Bir yere park ettiğinizde aracı inmiş buluyorsunuz, ama kompresörle hava bastığınızda, en yakın lastikçiye çok rahat gidebiliyorsunuz.

Ben eski aracımda kol kadar çiviyle bir ay farkında olmadan gezmişim, lastikçi bir çıkardı, şaşırmıştım Deliği tıkamış çivi, çok çok az hava kaçırıyor, örneğin 2-3 gün geziyorum 30 olan hava 26 ya düşüyor, diyorum heralde siboptan kaçırıyor. Zamanım da yok lastikçiye uğramaya, bir gösteriyim dedim kol gibi çivi çıktı

Yani stepneye hiç mi hiç gerek yok.

Lastik tamir kiti ve kompresör her işi görür

Gariban arabası olan Linea aldım. Dizel otomatik emotion 2008. Fena değil ama şeytan değiştir diye dürtüyor..

• quote:

Orijinalden alıntı: timarsizsipahi

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: polimex

quote:

çok iyi fiyatlar amam nedir bu aveolar? nerede üretilir, servisi nasıldır? işcilik, güvenlik nasıldır? ikinci eli, yedek parça fiyatları nasıldır? bilen birileri kısaca özetlerse sevinirim, konunun hepsini okuyamadım maalesef.

Cruze ve aveo G.Korede üretiliyor. Opel Chavrolette Cruze da LPG ye uyumsuz sayılabilecek aleminyum alasimli subaplari olan Ve çok yakan X16X benzinli motorlarını kullanıyor LPG taksanda fazla. Yakıyor ve ılerde subaplari heran degisim isteyebilir. Odakta astra Classic, Cruze, aveo yu yakından gördüm avronun ön konsolu çok güzel fakat aracın iç hacmi çok küçük bildiginiz corsa hacmi kadar malzeme kalitesine gelecek olursak kapı seslerinden Cruze ların icinde gelen o sıfır kokusu yerine plastik kokusundan malzeme kalitesinin düşüklüğü anlaşılıyor astraya bindim sıfır güzel koku kapılar tok Cruze ve aveo sanki şişirilmiş balon gibi geldi

Aveo korede değil de Polonya'da üretiliyor. Yeni fabrika kurmuşlar ve işçilik rezalet.

Ben Aveo'nun konsoluna baktım, biraz Cruze'a benzetmeye çalışmışlar ama kullanılan plastik aynı plastik.

Öyle ki üstte konsolun ek bir yeri var yapıştırma, yeni Aveo'da aynısı var , ve muhtemelen aynı DAYI aynı yapıştırıcıyla yapıştırmıştır onu işçi dğeiştircekleri, UHU yerine Japon yapıştırıcı kullanacak halleri yok

Benim yaşadığım ufak tefek sıkıntıları yeni Aveo kullanıcıları da yaşayacak.

Gidin Corsa alın ya işiniz gücünüz mü yok , bela mı arıyorsunuz

Üretim yeri konusunda yanlışınız olabilir Bursa bayii araçların koreden geldiğini belirtmişti.

Bende 2011 Aveo HB var.Üretim yeri Polonya değil, G.Kore.
    Ancak Polonya daki FSO tesislerinde de Aveo üretiliyor, onlardan da Türkiyeye gelenler belki vardır ancak bayinin bana söylediği, Aveo HB lerin tamamı Kore den geliyor şeklinde.Belki Polonya dan sedanlar geliyor olabilir.

• benim merak ettigim chervoletleri turkiyeye euro olarak mi aliyolar yoksa dolar odiyerekmi cunku kur farki cok yuksek japon yeni euro dan fazla degerlenmisti japo n arabalarinin o kadar fiyat artirmasi sebebi bu olabilir.
  • quote:

yedek lastiksiz yola çıkmak...çok büyük cesaret. bayram dönüşü düzce çıkışında otobanda lasitk patladı. sürücülük hayatım boyunca ilk defa lastiğim yolda giderken patladı. karanlık, otoban, arabada çocuklar var, araçlar, hele o tor kamyonlar nasıl 100-120 ile gidiyor yanınızdan. o ortamda yedek lastiğimin, krikomun, reflektörümün ve bijon anahtarımının yani lastiği değiştirecek, güvenliği sağlayacak ekipmanımın olmadığını düşünmek bile istemem.
    herşeyim tamdı ve 15 dakikada değiştirip yoluma devam ettim. aksi taktirde çoluk çocuk nasıl bir perişanlık yaşayacaktık tahmin edin. işin güvenlik tarafıda cabası.
    lpg konusunda istinye park'In üstüne tanımam. en iyi onlar kontrol ediyorlar. lpg'li girmek imkansız gibi otoparklarına. benim araç dizel ve bagajda baya dolu. yine de her seferinde üşenmeden bagajdakileri kaldırıp simit tank var mı ya da güvensiz birşeyler var mı diye bakıyorlar. sabiha gökçen'deki sistem daha çok araç altına bomba felan konulmuş mu diye kontrol etmek için. bomba, kaçak bir mal, öncelik bunlar için ama tabi lpg'yi de bu sistem sayesinde rahatlıkla anlıyorlar.

Lastiğiniz nasıl patladı bilmiyorum ama;

Büyük ihtimalle hava basıp en yakın lastikçiye kadar gidebilir, hatta 100-120 km hızla gittiğinizi varsayarak, patlak lastikle eve kadar gidebilirdiniz

AVEO HB üretimi konusunda ise,

Ben aracı aldığım zaman bana Polonya üretimi olduğu söylendi. Benimki Aveo Classic diye satılan kasalardan.

Polonya'da sadece AVEO üretiliyormuş.

Mutlaka Kore'de de üretiliyordur.

Yeni Aveo'lar da Polonya'da üretiliyordur , Türkiye'ye Polonya'dan gelmesi daha mantıklı, gümrüksüz AB ülkesinden gelmesi Chevrolet için avantaj olur tabiiki.

Bayinin de çok iyi bilebilecğeini sanmıyorum, Polonya^da fabrika olduğundan habersiz satışçılar var.

Mutlaka aracın bir yerinde yazıyordur nereden geldiği.

Korece yazılara aldanmayın, araç kore malı olduğu için araçta hem ingilzice hem korece yazıyor.

• @ hasanmerto

Burada aşağıdaki bilgi yer alıyor.

• 1,4 benzinli motora bir arkdasında belirttiği gibi malasef lpg randıman vermiyor bosuna taktırmak olur hatta cok sıkıntılı deniliyor ki bunu söleyenlerden biri lpg baglantısı yapan bir arkdasım benzinli 100 hp olan motor lpg kabul etmiyor ve yurt dısında yakıt tuketiminin cok olumlu olmadıgı yazılmıs bu motor için bence dizelin fiyatı biraz daha düşer ise talep cok olabilir ancak bu türkiyede dogru duzgun dizel otomatik araba olmaması hayret uynadırıyor bana anlam veremiyorum cok mu zor bu araclara otomatik sanzıman koymak
  • quote:

Orijinalden alıntı: rumelian

quote:

Seni istinye park, levent sapphire gibi taninmis avm le davet ediyorum ozaman :D

Bizim burda 212 alisveris merkezi var LPG li aliyorlar kac kere gordum
  • quote:

Orijinalden alıntı: cihanair

quote:

quote:

Ucret karsiligi Vale hizmeti var mi?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: cihanair

quote:

quote:

Ucret karsiligi Vale hizmeti var mi?

Var

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: mur@t_fb

quote:

Bir önceki kasa Aveo'nun sahibiyim.

Sac aynı saç, kalınlık aynı, fabrikada çalşan işçiler aynı (Polonya fabrikası), zihniyet aynı, sadece ve sadece iç kokpit biraz değişik, biraz da farların görünümü, araç genel olarak aynı.

Motorlar aynı.

Bir tek dizel gelmiş o iyi motor.

Genel olarak Chevrolet aynı, ve kalitesiz.

Fiyat çok ucuz oradan kazanıyor işte.

Şimdi bile aklımdan geçmiyor değil, "ulan ver takasa al dizel bin şahin niyetine" ama işte, 40binlik modelinin üzerine 5bin daha koyup Polo Gti almak var...O da sakin kullanırsan az yakıyor

bir önceki aveo ile kıyaslayıp, sac aynı sac, kalınlık aynı kalınlık diyerek arabayı ne kadar incelediğin belli oldu

sacı kalitesiz, ince dediğin araba euroncup tan rekor puan ile 5 yıldız aldı.

TDK işkembeden sallamak deyiminin karşısına bu mesajından alıntı yapsa cuk diye otururdu emin ol

Ncapten aldığı puanla saç kalınlığının doğrudan ilgisi yok...

Ncap ile araçtaki yaşam kafesi ve kullanılan malzemenin darbe emiciliği arasında ilinti var...

Günümüzde imalat prosesleri benzer, bosch tan abs , esp gibi elektronik beyinleri, bunun dışında bir sürü standart ekipmanı Opel ile, VW ile aynı paraya alıyorsun, camı aynı paraya mal ediyorsun, çoğu malzeme aynı fiyata mal oluyor, peki bu araç nasıl 6-7bin lira ucuz?

Malzeme kalitesini düşürerek tabiiki... Başka bir izah var mı, inan bana ben makine mühendisiyim neyin ne olduğunu çok iyi biliyorum , bana öğretmeye kalkma.

Sacı , içeride kullanılan mazlemesi, mp3 çaları, kullanılan hoparlöründen tut hemen herşeyi çok daha kalitesiz...

Ön takımından 10-15binde ses gelmeye bailar, sağından solundan takırtılar gelmeye başlar.

2006 yılında Aveo çıktığında da aynı şeyi söylemişlerdi "Eski kasası ile arasında dağlar kadar fark var, süper olmuş, Daewoo artık Chevrolet olmuş" bilmemne...Neyin ne olduğu çok zaman geçmeden ortaya çıktı zaten...

Yapılan testlerde de hiç iyi bir araç olmadığı konuşuluyor.

Yani beni ilgilendirmiyor, alın paşa paşa kullanın.

Ne kadar ekmek o kadar köfte.

Ama alan almayı düşünen arkadaşlar şunu düşünsün;

Polo'dan 6-7 bin ucuza , hatta 10 bin ucuza bir araç alıyorsun, veya Opel Corsa'dan , veya Fiesta'dan, ama aynı kalitede bir araç almıyorsun.

Aynı kalitede araç aldım, 10bin ucuza aldım diyen, hayal dünyasında yaşamya devam etsin.

Aynı motorlu Corsa 28binken ben 21 bine aldım ama alırken biliyordum bu aracın ucuz olduğu için bir Corsa olmadığını.

İşçilik ise tam bir facia

arkadaşım iyi güzel yazmışsın ( DÖŞEMİŞSİN DESEK) ,lakin bu araçla yakından ilgileniyorken şimi senin bu açıklamaların olmadı.
    ben yılbaşı gibi aracı almayı düşünüyordum.sitesinden olsun bayilere kadar da baya bir araştırdım inceledim ve hatta test sürüşü dahi yaptım.
    gerçekten malzemede hissedilir bir zayıflık var fakat bu aracı almamak için yeterli bir gerekçemidir.donanımı, kasası dizayn ve duruşu bana göre ideal.
    şimdi gelelim ucuz diye mi alınsın .? tabi ki hayır.herkes bütçesine göre veya biraz daha kasarak (benim gibi) kredi mredili bir araba sahibi olmak ister.
    ben şahsen çok düşündüm .forum da bu araçla ilgili hemen hemen her yorumu okudum.sonuç ,öven de var söven de.genelde takıntı yapılan konular aynı.MALZEME KALİTESİ - 2. EL PİYASASI - SERVİS - YEDEK PARÇA...
    şimdi uzatmadan sorucam.38-39000 tl bir bütçem var. bu araca da fena halde takmış durumdayım ne yapmalıyım .ne önerirsin.bana bu paraya alacaksan şunu al diyebileceğin (donanımsal özellikleri bunun kadar veya buna yakın ) araç VAR MI?
    teşekkürler

• Bayiden dizel için fiyat alan arkadaş varmı aramızda.ilk mesajda 2000 3000 gibi pazarlık yapılabilir diyor.bayi bana hiç indirim yapmadığı gibi mevcut aracımada düşündüğüm den daha az takas fiyatı verdi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: lideramca

Bayiden dizel için fiyat alan arkadaş varmı aramızda.ilk mesajda 2000 3000 gibi pazarlık yapılabilir diyor.bayi bana hiç indirim yapmadığı gibi mevcut aracımada düşündüğüm den daha az takas fiyatı verdi.

TOPKAPI - CEVİZLİBAĞwww.odakopel.com/ 39.400 TL FİYAT VERDİ BANA YENİ AVEO DİZEL 1.3HB DİZEL 95HP İÇİN
  • quote:

Orijinalden alıntı: anaerobi

quote:

Orijinalden alıntı: lideramca

Bayiden dizel için fiyat alan arkadaş varmı aramızda.ilk mesajda 2000 3000 gibi pazarlık yapılabilir diyor.bayi bana hiç indirim yapmadığı gibi mevcut aracımada düşündüğüm den daha az takas fiyatı verdi.

TOPKAPI - CEVİZLİBAĞwww.odakopel.com/ 39.400 TL FİYAT VERDİ BANA YENİ AVEO DİZEL 1.3HB DİZEL 95HP İÇİN

Gayet iyi fiyat vermiş.birde oraya gideyim bakalım anlaşabilecekmiyiz.LT için 36 000 fiyat verirler mi acaba?

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.