Şimdi Ara

PS3, X360'ın 2 Milyon Gerisinde

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
2.481
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

•  
         Tüm dünyadaki PlayStation 3 ve Xbox 360 satışlarına bakılırsa arada sadece 2 milyon adetlik bir fark kalmış. Sony'nin bugün açıkladığı mali raporunda 30 Eylül 2011'e kadar olan PlayStation 3 ve Xbox 360 satışlarına yer verilmiş:

- PlayStation 3 - 55.5 milyon adet
     - Xbox 360 - 57.6 milyon adet

PlayStation 3, Xbox 360'tan bir yıl sonra piyasaya çıkmıştı. Japonya ve Avrupa'da liderliği PlayStation 3 götürürken, Amerika'da Xbox 360'ın üstünlüğü görülüyor. Bu bölgelerden en çok oyuncuyu içeren ise Amerika.

Önceki mali rapor döneminde PlayStation 3'ün fiyatlarında indirime gidilmişti. Bu Sony'nin şimdiye kadarki en yüksek PS3 satışlarına ulaşmasını sağladı. Geçtiğimiz yıla oranla 200.000 adet artan satışlar bu yılki çeyrekte 3.7 milyona ulaştı.

Bu çeyrekte 1.7 milyon PSP ve 1.2 milyon PlayStation 2 satılmış. Sony'nin bu ürünlerden hâlâ iyi paralar kazandığını görmek şaşırtıcı.

• Bence ps3 her halukarda önde çünkü xbox uzun zamandır kopya oyun oynatabiliyor.
  • Ne Alaka PCHevesli 2 Konsol da Çok Güçlü İkisi de Tercih Edilebilir Fakat Onlıne Konumda XboxLİVE Daha Üstün.
  • PS3'ün tek kusuru yüksek fiyatla 1 sene geç çıkmasıydı. Slim ile kendilerine geldiler. Yıllık satışlarda PS3 önde, oyun kalitesinde ödüllerde yine PS3 önde.
  • Kafa kafa kafaya gidiyorlar.
  • X360 her konuda tokatlıyor garibim PS3 şamar oğlanına döndü 5 senedir.
  • XBOX 360 1 sene önce erken çıkmasına rağmen ışıklandırmaları bana daha canlı ve texture ları'da daha etkileyici geliyordu zaten konsol alsaydım mutlaka XBOX 360 olurdu ama "4EVAPC"

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AnduriLXx -- 2 Kasım 2011; 18:41:23 >
  • bnm konsolum varkı ps3 u seçtim pişman değilim... psn ücretsız... ps3 exc lerı ile çok öne çıkıyor... turkıyeye destek verıyor... şimdi uc3 oynuyorum turkçe ve gerçekten ınanılmaz... iyiki ps3 almışım..
  • bu sene ps3 daha çok sattı. ben bir ps3 oyuncusuyum ve şunu diyim: exc oyun, ücretsiz içerik ve ayrıyetten bluray film için ps3. onun dışında xbox 360 sadece live konusunda üstün. harekete duyarlı sistem konusunda kinect daha ilginç görünüyor o yüzden kinect diyebiliriz ancak move daha hassas bi sistem ve kinect'i de microsoft icat etmedi. ve her iki konsolun da grafikleri birbirine yakın. bazı oyunlarda ps3, bazılarında xbox 360 daha iyi abartmayın bunu. ps3'te bluray hd teknolojisi varken ki bu şuan tüm dünyada birçok alanda kullanılıyorken(film, tv, yayın vb.) kalkıp da ''xbox 360 her yönüyle ps3'ün eline verir'' gibi kalıp cümleler kurmayın
  • 1 yıl geç çıkmasına veriyorum. Umarım gelecek nesilde konsollar yakın tarihlerde çıkar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Chidori -- 2 Kasım 2011; 16:12:57 >
  • Sony, ülkelere desteğini verdiği sürece artışlar devam edecektir. PS3 gerçekten başarılı.
  • İyi exclusive oyunlar > Kinect
  • Konsol satışlarında
    Aksesuar satışlarında(Kinect-Move)
    Oyun satışlarında
    Online hizmette

kısacası hepsinde Xbox 360 yıllardır önde gidiyor hala daha PS3 diye zırvalayan var hiç umrumda olmaz Sony nin TR ye verdiği destek ben Dünya daki genel başarıya bakarım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Project Scorpio -- 2 Kasım 2011; 16:56:01 >
  • arkadaş bu ps2 de ne konsolmuş ya hala satıyor toplam satış kaç oldu acaba
  • Önümüzdeki nesilde ne olacağını merak ediyorum. Microsoft arayı açacak mı, yoksa Sony bu nesilde yaptığı hatalardan ders alacak mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: pcheveslisi

Bence ps3 her halukarda önde çünkü xbox uzun zamandır kopya oyun oynatabiliyor.

ps3 japonyada 5 milyondan fazla satdığı için olabilir..çünkü herifler sadece kendi konsollarını alıyorlar..xbox'un sadece 80'bin adet sattıldığınıda biliyormusun?

bu yüzden kısas avrupa ve amerika alınma..
  • oyun fiyatları adam gibi olsa daha fazlada kazanır. millet ps3 fiyatına bakmıyor, oyunlarının fiyatı yüzünden ps3 almaktan çekiniyor. aslında bu durum tüm konsollar için geçerli.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Pinky_Demon

X360 her konuda tokatlıyor garibim PS3 şamar oğlanına döndü 5 senedir.

Pinky senin xbox veya ps3 konusunda ne zaman görsem hep fanboyluk yapıyorsun
  • quote:

oldu o zaman biz kalkalım
  • quote:

Orijinalden alıntı: hitman284

quote:

Pinky senin xbox veya ps3 konusunda ne zaman görsem hep fanboyluk yapıyorsun

Çünkü ben bir xboyum
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.