Şimdi Ara

BeagleBone, ARM A8 işlemci ve Linux işletim sistemini 89$'a sunuyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
0
Favori
6.969
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • BeagleBone, ARM A8 işlemci ve Linux işletim sistemini 89 />a sunuyor

BeagleBone, ARM A8 işlemci ve Linux işletim sistemini 89 />a sunuyor

Geçtiğimiz aylarda sizlere duyurduğumuz ARM işlemci ve HDMI çıkışı bulunduran 25$'lık mini bilgisayarın ardından geliştiricilere yönelik yeni bir donanım projesi daha duyuruldu.

BeagleBoard adlı geliştiricilere yönelik tak-yap donanımları üreten firma, BeagleBone ve BeagleBoard-xM adlı kartları geliştiricilerin beğenisine sundu. Kartlarda standart olarak Linux Angstrom dağıtımı yüklü ve gücünü bir USB portundan alıyor. 

Beaglebone özellikleri 700MHz hızında TI AM3358/9 ARM Cortex-A8 tabanlı işlemci, 256MB DDR2 RAM, Linux Angstrom yüklü 2 GB microSD kart, 1 adet USB 2.0 portu, 10/100 Ethernet girişi, 1 adet güç verebilen USB 2.0 esnek cihaz portu ve bu portu paylaşan USB'den seri bağlantıya dönüştürücü/JTAG, 3.3 Volt 2 adet 46 pinli çevrebirimi, 8cm x 5cm boyutlar şeklinde ve fiyatı 89$.

BeagleBoard-xM ise 1 GHz hızında TI AM3358/9 ARM Cortex-A8 tabanlı işlemci, 512MB LPDDR RAM, Linux Angstrom yüklü 4 GB microSD kart, 4 adet USB 2.0 portu, hub destekli 10/100 Ethernet girişi, 1 adet güç verebilen USB 2.0 esnek cihaz portu, DB-9 seri ve 14 pin JTAG konnektörü, 1.8 Volt 1 adet 20 pinli çevrebirimi, kamera portu, DVI-D ve S-video çıkışı, 8cm x 8cm boyutlar şeklinde ve fiyatı 149$.

BeagleBoard ürünleri Digi-Key, Farnell (İngiltere), IDA Systems (Hindistan), Watterott (Almanya), ChipSee, CatCan (Tayvan), Tenet Technetronics (Hindistan), Mouser, Avnet, Tigal (Avusturya) gibi perakendecilerden temin edilebiliyor.

• ramler düşük olmuş.
  • O bana lazim ya
  • quote:

Orijinalden alıntı: şoray uzun yolda

ramler düşük olmuş.

90 dolara sen o parçaların tanesini alamazken..Konuştuğun lafa bak.
  • bundaki arm işlemcisine bir adet ramsink taksak xtreme soğutmalı sistem diyebilirmiyiz acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: carnador

quote:

ramler düşük olmuş.

ramler pahallı degil artık 256mb komik olmuş.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: carnador

quote:

ramler düşük olmuş.

ramler pahallı degil artık 256mb komik olmuş.

Sadece ram değil,Toplamından bahsediyorum.
  • Bir LCD panel, birde kasa, al sana kişisel tablet...
  • bu ürün Türkiye'ye gelirmi ne kadara gelir bulmak mümkün olurmu
  • fiyatta cihazda güzel. ensemize taktırıp scanner ile ders notlarını taratırız...
  • - 90 dolara sen o parçaların tanesini alamazken..
    - ramler pahalı değil.
    - Toplamından bahsediyorum..??!
  • Athlon II x2 255 68$ 760G anakart 50$ 1gb ddr3 ram 12$ toplamı 130$ civarı, her işe de gelir, bütün x86 yazılımlar ile herşele uyumlu. Sonuçta ihtiyaca göre yönelmek lazım, ama kimse PC benzeri sistemler için bunlara yönelmez.
  • Yakında işlemcisi değişen ram takılabilen telefonlar çıkarsa şaşırmam.cpusu tümleşik mikro anakart yapmışlar şerefsizim :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: SystemApps

Yakında işlemcisi değişen ram takılabilen telefonlar çıkarsa şaşırmam.cpusu tümleşik mikro anakart yapmışlar şerefsizim :D

Yıllar önce de öyleydi zaten, anakarta entegre 386dx33 40 lar vardı, yeni konsept değil yani onu demek istiyorum. Ama minnacık sonuçta, koy bankamatiğe çalışsın (gerçi hepsi NT veya üstü kullanıo lol).

Alakasız olarak Athlon II x2 255'i P-state ile oynarak 800mhz de 0.675V ile çalışabiliyor ki, %50 den fazla düşüş demek bi, tasarruf sonuçta düşük güç kerektiren durumlar için. Alakasız yine, Phenom II 940 mesela, 400mhz 0,73V da çalışabiliyor, youtube faln rahatça izlenebiliyor yine. Elma armut karşılaştırması ama bişey sonuçta yine, Athlon II sistem yaptık ARM yerine, üstüne bide undervolt kastık güzel oldu.

• tak bir HDD veya büyük boyutlu bir hafıza kartı al sana download bilgisayarı.. ama neresine nasıl takarız orasını bilemem...Hem az güç tüketir, fıstık gibi download bilgisayarı olur :D Eğer Sata girişi de olursa bir tane almak lazım :D ARM'ı masaüstünde de görmek istiyorum :D (olumlu yönde)
  • Panda Board da güzel. Cortex-A9 1 Ghz çift çekirdekli işlemcisi var. (yanlış hatırlamıyorsam)
  • bi kaç tane almak lazım bunlardan :)
  • Buna benzer bir kart kullanan bitmiş bir ürünü arkadaşım çin'den getirdi. 1 Ghz A8 işlemci 1Gb RAM HDMI çıkışı, 3 USB girişi, ethernet, wireless ve bluetooth.. Üzerinde android 2.2 var ve android tv diye geçiyor. TV de android. Büyük ekran bir tablet gibi :) Gayet iş görüyor.
  • bf3 açarmıki?
  • quote:

Orijinalden alıntı: alpa07

bf3 açarmıki?

şu saçma şeyleri demekten bıkmadınız mı. gerçi diğerleri crysis diyordu ama.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.