- x
Tekzende Darbeli Matkap Maestro 650W
73 Cevap11612 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

3535 Mesaj
2 Kasım 2011; 7:48:45 

Merhaba arkadaşlar;

Dün tekzende gezerken matkap gördüm maestro 650W ve 5 yıl garantili fiyatıda 32,90 lira. üzerinde su terazisi falanda var. ben uygun gördüm paylaşayım dedim. Yalnız içinde hiç uç yok 15 liraya 9 adet Piranha ( Black & Dacker ) uç aldım. böylece normal
bir matkap fiyatına hem kaliteli uç hemde ev için ideal bir matkap almış oldum.

676 Mesaj
2 Kasım 2011; 9:40:02 

Matkap ucu konusu geçmişke ekleyeyim. Bende fiyatları 5-10 lira arasında değişen çantalı ucuz çin malı uçlardan alıyordum. En son dewalt markasının uç setini aldım 15 TL'ye. Çok kaliteli herkese tavsiye ederim.

Chevrolet Cruze 1.4 Turbo 140 BG - Chevrolet hakkında tüm bildiklerinizi unutun ve hızın keyfini yaşayın.

1015 Mesaj
2 Kasım 2011; 9:44:44 

hocam bende yaklaşık 1 aydır darbeli matkap + şarjlı vidalama arıyorum. Maestro markasını tekzende inceleme fırsatım oldu ama tam karar veremedim, şimdi dünya para verip bosh almak istemiyorum çünkü toplamda ayda bir iki kere kullanacağım.

Rica etsem matkap hakkındaki yorumlarını alabilirmiyim, kullanıcı yorumları benim için çok önemli

3535 Mesaj
2 Kasım 2011; 9:58:55 

quote:

Orijinalden alıntı: fezalii

hocam bende yaklaşık 1 aydır darbeli matkap + şarjlı vidalama arıyorum. Maestro markasını tekzende inceleme fırsatım oldu ama tam karar veremedim, şimdi dünya para verip bosh almak istemiyorum çünkü toplamda ayda bir iki kere kullanacağım.

Rica etsem matkap hakkındaki yorumlarını alabilirmiyim, kullanıcı yorumları benim için çok önemli

hocam bende henüz kullanmadım lazım oluyor diye aldım. ama 650W olması 5 sene garantiside olması bana cazip geldi. oradaki görevliyede sordum ev kullanıcı için ideal ama profesyonel istiyorsan başka markalara yöneleceksin dedi. akşam fişe taktım çalıştırdım öyle bi bana dandik gelmedi. bence F/P oranına göre gayet iyi. ki praktikerde falanda bakmıştım en ucuz matkap 39 lira ve 450W 380W falan oluyordu. zaten 5 sene garanti olduktan sonra geriye en önemli iş matkabın ucuna düşüyor onuda Black & Dackers aldım. sorun olacağını sanmıyorum.

4112 Mesaj
2 Kasım 2011; 10:07:28 

15 liraya kaliteli uç seti felan olmaz.

kaliteli uçların adedi boyuna göre 6 ila 10 lira arasıdır.(made in germany)

çin malı uçlar için ise standart fiyat...

1015 Mesaj
2 Kasım 2011; 10:11:17 

teşekkürler bilgilendirme için

3535 Mesaj
2 Kasım 2011; 10:15:17 

quote:

Orijinalden alıntı: cydonia

15 liraya kaliteli uç seti felan olmaz.

kaliteli uçların adedi boyuna göre 6 ila 10 lira arasıdır.(made in germany)

çin malı uçlar için ise standart fiyat...

black & decker bu işte kaliteli değil mi şimdi? hocam biz ev kullanıcısıyız ve ev için gayette kaliteli bence. ha yok profesyonel istiyorsan zaten matkapta ucunuda dewalt hitachi falan almak lazım. bende black & decker'ın tornavida setide var heryerde herşey için kullanıyorum canavar gibi valla.
çin malı uçların 6 tane seti 2,99 lira zaten

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ercan_wrc -- 2 Kasım 2011; 10:17:16 >

3535 Mesaj
2 Kasım 2011; 10:17:25 

quote:

teşekkürler bilgilendirme için

rica ederim dostum faydalanan, matkap ihtiyacı olan almak isterse diye yazmak istedim.

323 Mesaj
2 Kasım 2011; 13:21:26 

Şu an 650w olanı stokta gözükmüyor.

http://www.tekzen.com.tr/newsite/prd-811421001-maestro-mid650e_darbeli_matkap_650w_.aspx

(Sanırım bahsettiğiniz ürün yukarıdaki, doğru mudur?)

"Bilgi paylaşıldıkça artar."

4112 Mesaj
2 Kasım 2011; 13:52:29 

quote:

Orijinalden alıntı: ercan_wrc

black & decker bu işte kaliteli değil mi şimdi? hocam biz ev kullanıcısıyız ve ev için gayette kaliteli bence. ha yok profesyonel istiyorsan zaten matkapta ucunuda dewalt hitachi falan almak lazım. bende black & decker'ın tornavida setide var heryerde herşey için kullanıyorum canavar gibi valla.
çin malı uçların 6 tane seti 2,99 lira zaten

seti15 liraya alıyorsanız değil,

ornek olarak bosch marka uçlar çin malı üretim olanları adedi 1 tl den alıyorsunuz,alman uretımlı ve malzeme kalıtesı bariz artan aynı ucu ise 7-8 liraya alıyorsunuz,

sadece bosch v.s. yazıyor diye 1 liralık uç kaliteli mi olmuş olucak?

30 liralık matkabım var, 700w lık, üzerinde kaliteli aldığım uçla, kolon olsun,beton olsun, demir olsun yağ gibi delip geçiyor...

dewalt hitachi gibi uçlar 10mm üstü için ve daha önemlisi kırıcı delici ler için kullanılan markadır, evde de kırıcı delici v.s. gibi bir şey kullanılmayacağına göre zaten onları almak anlamsızdır.

bugun bosch marka 8mm beton alman uretımı ucları 6-7 lıradan temın edersınız, emın olan 10 larca yıl kullanırsınız...

ucuz matkap, kaliteli uçla delemeyeceğiniz hiçbir şey yoktur.

1- 2- 3 kusur liraya uç almayın,aldırmayın, çabuk kırılır, kendinizi yaralarsınız, 2 kuruş tasarruf için almayın...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cydonia -- 2 Kasım 2011; 13:57:57 >

992 Mesaj
2 Kasım 2011; 15:25:46 

bu sıcak fırsat değil ki
zaten bahaus ta her zaman aynı fiyata matkap var,
hatta her yapı markette 30-35 tl arası matkap bulunur

ALPHA-TOOLS SBM 650E Darbeli Matkap

•650W, 13 mm, 2600 dev/dak.
•Sağ-sol dönüş, devir ayarlı
•Quick mandren, derinlik çubuğu
•Yansap

34,90 TL

Kia Ceed Concept Plus Manual

347 Mesaj
2 Kasım 2011; 15:59:47 

Olaya çin malı diye yaklaşmamak lazım çin'de üretilen her mal kalitesiz değildir, büyük firmalar daha ucuz işçi çalıştırmak için fabrikayı çin'e kurar ancak belirli kalite şartlarında üretim yapar.Misal iphone, ipod vs. hepsi çinde üretilir bu onu kalitesiz yapmaz.

Bosch'un amatör seri ürünleri ve belli bazı uçları (genellikle set halinde olan yeşil paketli) çin de üretilir bunlar amatör seridir ancak adı sanı belli olmayan çin mallarıyla bir tutulmamalıdır.

Ben bu sektörde bi süre çalıştım, metal uçlarda MTE (Türk malı )
Beton için uçlarda ise Bosch tavsiye edebilirim ama illa ucuz olsun derseniz redhit, proter,maier gibi diğer çin malı ürünlere göre daha kaliteli uçları tavsiye ederim.

333 Mesaj
2 Kasım 2011; 16:39:43 

Bende kutusu açılmamış "BOSCH GSB 13 RE PROFESYONEL SERİ DARBELİ MATKAP" mevcut. İhtiyacı olana satabilirim. Söz konusu ürünün ilanı dükkanımda da mevcut.

DÜKKANIM !

764 Mesaj
2 Kasım 2011; 16:54:45 

paylaşım için teşekkür ederim, fakat bauhaus aynı özelliklere tekabül edecek kampanyalar oluyor.

Kılıcın Keskin, Ömrün Kısa Olsun....

154 Mesaj
2 Kasım 2011; 17:53:25 

Şahsen çin malı matkapları tavsiye etmiyorum, insan almadan önce matkabı a kullanacağım nasıl olsa diyerek çin malı alıyor ama sonra bi korniş takacak olsanız yanabiliyor. Ben onun yerine 50 liraya mahalle arasında bir hırdavatçıdan alman malı bir matkap aldım. Markasını hatırlamıyorum malesef.

20331 Mesaj
2 Kasım 2011; 18:00:25 

Nadiren çıkan ev işleri için alınacak matkapa 30TL den fazla verilmez zaten. Çin malı olsa ne olur sanki saatlerce delik mi açacak.

Bazıları hayatı dolu dolu yaşar. Bazıları ise yavaşça akıp geçmesini bekler. Ama hayatı biryerde yakaladın mı, işte O zaman muhteşem birşey olur...

154 Mesaj
2 Kasım 2011; 18:36:09 

Saatlerce delmesi önemli değil, zorlanarak delmesi önemlidir. Çin malı ile vidalama yaparsanız yıllarca kullanabilirsiniz belki ama duvara 12mm ile delik delmeye kalksanız zorlandığı zaman yanabilir.

8176 Mesaj
2 Kasım 2011; 19:19:31 

quote:

Orijinalden alıntı: hitaf73

Matkap ucu konusu geçmişke ekleyeyim. Bende fiyatları 5-10 lira arasında değişen çantalı ucuz çin malı uçlardan alıyordum. En son dewalt markasının uç setini aldım 15 TL'ye. Çok kaliteli herkese tavsiye ederim.

DeWalt'u gözünüz kapalı alabilirsiniz. Peder inşaat işiyle uğraşıyor, tüm elektrikli iş aletleri DeWalt. Yalnızca arada birkaç Makita ve bir tane de AEG'nin yan markası. DeWalt'un beton matkaplarının ucu Ti, çelik matkaplarının dışı altın bilmem ne oksit kaplı oluyor. Yalnız DeWalt gibi kaliteli markaların matkapları, elizdeki breyzlerin mandrenlerine uymaz; onlar SDS Plus oluyor ve büyükleri de SDS Plus.
Amatör ürünler zorlamaya gelmez, uzun süre hatta bazen beş dakika bile çalıştırmaya gelmezler. Birkaç delik açacaksanız işinizi görme ihtimali var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

...

20331 Mesaj
2 Kasım 2011; 20:06:15 

quote:

Orijinalden alıntı: TheSolution

Saatlerce delmesi önemli değil, zorlanarak delmesi önemlidir. Çin malı ile vidalama yaparsanız yıllarca kullanabilirsiniz belki ama duvara 12mm ile delik delmeye kalksanız zorlandığı zaman yanabilir.

Beton delmede zorlanır elbet. Ama kaç amatör evinde ki beton kolonları delme cüretine ve ne amaçla girişir ki.

Bazıları hayatı dolu dolu yaşar. Bazıları ise yavaşça akıp geçmesini bekler. Ama hayatı biryerde yakaladın mı, işte O zaman muhteşem birşey olur...

3535 Mesaj
2 Kasım 2011; 20:50:35 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ercan_wrc -- 2 Kasım 2011; 20:56:08 >

465 Mesaj
2 Kasım 2011; 21:25:49 

bosch amator yesil seri, pro mavi seri seklinde giderken dewalt in amator serisi de b&d dir. Amator kullanim icin iyi sayilir.

Ackcasi ben ugrasmiyorum gidip en ucuzunu aliyorum. her isimi gordu su ana kadar 1 kez bozuldu gittim 20 tl ye baska bir tane aldim.

Ankara

4928 Mesaj
2 Kasım 2011; 23:03:08 

Piranhanın geçen yıl 4 tane ucunu aldım, en kalın betonu Makita matkapla banamısın demeden deldi. Fakat yukarıda resmini koyduğunuz Piranha uçlar en ucuz olanları. Bende ucu karpit-tungsten kaplı olanlardan var, ısınsa da eğilmiyor ve değişik bir dizaynla üretilmiş, sanki betonu kesiyor. Tek tek satılıyor, tanesini 7-8 TL'ye almıştım.

Bir de büyük markalar dışındaki matkapların watt değerlerine tam olarak güvenmeyin. Adam 800 watt matkaba 30 TL ye satıyor, mümkün değil, içindeki sargının ağırlığından watt değerini az çok anlarsınız zaten. Gerçek değer olarak 500-600 watt ev kullanıcısı için oldukça yeterlidir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi albati -- 2 Kasım 2011; 23:04:26 >

Pioneer VSX-921 / Polk Audio TSI 400 / Polk Audio TL 150 Blackstone / Polk Audio PSW110 sub / Pioneer BDP-140 / Himedia Q12-II

Benq W1070 / Specta 120" Gri Kontrast Perde / TTAF 15 Metre 1.4v (26 AWG) HDMI Kablo

Sistemin ev hali

1015 Mesaj
2 Kasım 2011; 23:38:34 

beyler bende bir soru ve öneri alayım hazır işten anlayanları bulmuşken

yukarıda yazdım akülü vidalama almak istiyorum hem vida işleri hem de ufak çaplı ahşap delme vs için, bosh makita vs bunlar iyi ancak çok pahalı, alternatif ürünlere bakıyorum

sizce hangisi en mantıklı olur

alpha tools 12 v (bauhaus 69 lira)
http://online.bauhaus.c...log/Products/Index/5857

B&D 9.6 v (89.90 lira)
http://www.koctas.com.t...EPC96CA/96-V/52196?R=89

einhell 18 v (69.90 lira)
http://www.praktiker.co...idalama-bt-cd-18/217049

skill 12 v (85 lira)
http://www.praktiker.co...t-akulu-vidalama/219903

Alpha tools ve einhell çift vitesli ve alpha tools 1100 devir diğerleri genelde 550 devir

birde bosh var ama 9.6 v güç konusunda sorun olabilir gibi duruyor (ayrıca tetikten hız ayarı yok sanırım, 91.90 lira)

http://www.praktiker.co...4-parca-aksesuar/238617

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fezalii -- 2 Kasım 2011; 23:40:34 >

992 Mesaj
3 Kasım 2011; 1:17:40 

ben alpha tools 1100 devir almıştım
ama akülü değil matkabını, 69 tl idi 1.5 sene önce,
ve yanında orta boy bi çanta da uç da hediyesiydi,
uçlar çok kaliteli değil ancak hiç yarı yolda bırakmadı, hatta güzel bile

makine ise bir harika, 1.5 senede o kadar çok iş yaptım ki çoktan parasını katladı bile
hala da canavar gibi
kesinlikle tavsiye ederim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cengaver1 -- 3 Kasım 2011; 1:19:21 >

465 Mesaj
3 Kasım 2011; 3:00:33 

@fezalii

9.6v bahsettigin isler icin gayet yeterli bir saglayacaktir, seciminde voltaj kriter olmasin.
Benim fikrim bunda da en ucuza yonelmen cunku akulu urunlerin omru akusu kadar oluyor. akuler tukendi mi at cope gitsin misali yeni set alman daha mantikli.
zira set olarak 400-500 tl olan akulu matkaplarin sadece makinesini 100 tl civarina alabiliyorsun.
30 tl civari cift akulu urunler mevcut. cok para vermeden, hosuna gideni tercih et derim.

Ankara

679 Mesaj
3 Kasım 2011; 3:04:35 

Hazır ilgili kişileri bulmuşken ben de bir şeyler sorayım.

Benim elimde şuan iki alet var

1-)
0

2-)
0

0

Bu ürünlerin aynısı var lakin bu işlerden hiç anlamam.Odadaki televizyon için duvara vidalayıp sabitleyebileceğim demir bir sehpa aldım
şimdi ben bunu duvara nasıl monte ederim, 7 tane büyük vida girişi var.Elimde matkap ucu vs bir şey yok ama bir kere alayım sağlam
olsun düşüncesindeyim, sizin öneriniz olur mu şöyle şöyle yap der misiniz?

35 Mesaj
3 Kasım 2011; 9:51:32 

1 adet terazi yoksa 1 adet metre 1 adet kurşun kalemi al eline sehbayı teraziye getirdikten sonra delikleri kalemle işaretle terazi yoksa tavandan aşşağı metre çekerek sağ solu aynı yüksekliğe getir . montaj sırasında boyun 160 cm ise tv yi 170 monte et yoksa kendini yaralarsın. yerden tavan yüksekliği ortalama 266 cm dir. kalemle işaretlediğin 4 deliği ucu sivri çivi ile derinleştir böylece delme esnasında sağa sola kayma yapmaz sonra vida boyu kadar del. delerken her yarım santim girdikçe matkabı geri çekerek deliği boşaltarak matkabı rahatlatırsın. duvarı 7 lik elmas ucla delip 8 lik bubeli çekiçle çakıp profilin etkalınlığı ve dübel uzunluğuna göre vida alacak sıkacaksın. eğer teşıyıcı çok ağır yük taşıyacaksa çelik dübel ve kolonu delmeni tavsiye ederim. kolonu mümkün olduğunca az zedelemeye dikkat et.

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

184 Mesaj
3 Kasım 2011; 11:34:39 

slm arkadaşlar artık bütün büyük firmalar artık işçilik ucuz diye çinde üretim yaptırıyor ama ama kalite olarak yine kendi kaliteleriniden ödün vermiyorlar kendi mühendisleri kalite kontrolda yapıyorlar benim bacanak var almanyada bosh fabrikasında çalışıyor geçen yaz sormuştum artık burada üretim yapılmıyor dedi çinde yapılıyormuş almanyada montajları yapılıyormuş

9468 Mesaj
8 Kasım 2011; 2:36:29 

konu iyi oldu ben de sabah bahaus a gitmiştim bosch un 125 tl lik şarjlı vidalama makinesini alacakken satıcı kanma girdi darbeli matkap ve vidalama ucu aldırmak istedi... benim de iyice kafam karıştı düşünmek için sonra almaya karar verdim :)

ll_renzokuken_ll

222 Mesaj
9 Kasım 2011; 0:51:45 

babamda almayı düşünüyor bu konu iyi oldu

8176 Mesaj
9 Kasım 2011; 9:44:00 

quote:

beyler bende bir soru ve öneri alayım hazır işten anlayanları bulmuşken

yukarıda yazdım akülü vidalama almak istiyorum hem vida işleri hem de ufak çaplı ahşap delme vs için, bosh makita vs bunlar iyi ancak çok pahalı, alternatif ürünlere bakıyorum

sizce hangisi en mantıklı olur

alpha tools 12 v (bauhaus 69 lira)
http://online.bauhaus.c...log/Products/Index/5857

B&D 9.6 v (89.90 lira)
http://www.koctas.com.t...EPC96CA/96-V/52196?R=89

einhell 18 v (69.90 lira)
http://www.praktiker.co...idalama-bt-cd-18/217049

skill 12 v (85 lira)
http://www.praktiker.co...t-akulu-vidalama/219903

Alpha tools ve einhell çift vitesli ve alpha tools 1100 devir diğerleri genelde 550 devir

birde bosh var ama 9.6 v güç konusunda sorun olabilir gibi duruyor (ayrıca tetikten hız ayarı yok sanırım, 91.90 lira)

http://www.praktiker.co...4-parca-aksesuar/238617

Evde kullanacaksanız kablolu alın. Hem fiyatı uygun olur, hem de pili ölmez. Şimdi baktım, Makita önerecektim ama aradaki fark iyi bir alet almaya da yetmiyormuş. :)

@isviçreli bilim adamı, terazin yoksa tavandan falan ölçme. Hem tavanın terazide olduğundan emin olamazsın, hem de uzun mesafede hata payı artar. Gözünle bir yakından, bir uzaktan bakarak ayarlar, daha sağlıklı olur. Delmek için de darbeli breyze ve beton matkabına ihtiyacın olacak. Sadece bir iş için alacaksan alma, komşularda falan kaliteli bir alet varsa kullanmak için rica et. Adi bir aletse emanet alma, elinde kalabailir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tahrikk -- 9 Kasım 2011; 9:46:19 >

...

20331 Mesaj
9 Kasım 2011; 10:10:14 

quote:

Orijinalden alıntı: tahrikk

Benim duvarlar komple alçı. 55" Plazma TV duvara asabilir miyim?
Özel bir tekniği var mı?

8176 Mesaj
9 Kasım 2011; 10:36:54 

Alçı dediğin alçıpan olmalı. Hafif bir şey asılacak olsa tornavidayla bile bir delik açıp, alçıpan dübeli kullanarak bir şey asılabilir ama LCD TV olayı değiştirir.
Alçıpan yapılırken merkezden merkeze 60 cm aralıkla dikey profiller yerleştirilir. Bunla 2-3 mm kalınlığında 6x4 cm'lik demir profiller olabileceği gibi sac C profiller de olabilir. Öncelikle bunların yerlerini kesin olarak belirlemek lazım. Kullanılan prfiller kutu ise matkap uclu, sacsa da sivri uclu vida ve ile doğrudan profile vidalamak gerekir. Dübel gerekmez ama vidayı çıkartıp takarsan yalama olabilir. Tabi bir de duvar askısının delikleri arasındaki mesafenin o profillere uygun olması lazım. Duvara tıkır tıkır vurarak, sesin renginin değişmesiyle veya metal algılayıcısıyla profillerin yerleri belirlenebilir. Ben olsam duvara güvenmez, sehpa üzerine koyardım ya da tuğla olan duvara kurardım. Dış duvarlar büyük ihtimalle alçıpan değildir. Tuğla ise duvar dübeliyle sabitlenir ama gazbetonsa onun için de farklı dübel var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tahrikk -- 9 Kasım 2011; 10:39:04 >

...

20331 Mesaj
9 Kasım 2011; 10:59:30 

Müteahhit öyle bir bina yapmışki tüm odalar tavan da dahil alçı kaplı. Dış duvar ayrımı felan yapmamış. Tavana ne koyduysa; avize asmak için beton aradım ama 25cm lik metal çubul dikine sapladığım halde alçının altında ki straforda kayboldu.
Tavan betonunu birtek banyo da görebiliyorum.
Sanırım bu alçı duvara tablo asmaktan başka birşey yapamayacağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TuVNeRa -- 9 Kasım 2011; 11:00:58 >

1015 Mesaj
9 Kasım 2011; 11:00:41 

quote:

Evde kullanacaksanız kablolu alın. Hem fiyatı uygun olur, hem de pili ölmez. Şimdi baktım, Makita önerecektim ama aradaki fark iyi bir alet almaya da yetmiyormuş. :)

@isviçreli bilim adamı, terazin yoksa tavandan falan ölçme. Hem tavanın terazide olduğundan emin olamazsın, hem de uzun mesafede hata payı artar. Gözünle bir yakından, bir uzaktan bakarak ayarlar, daha sağlıklı olur. Delmek için de darbeli breyze ve beton matkabına ihtiyacın olacak. Sadece bir iş için alacaksan alma, komşularda falan kaliteli bir alet varsa kullanmak için rica et. Adi bir aletse emanet alma, elinde kalabailir.

Hocam iyi demişsin ama ben illaki şarjlı bir alet istiyorum elektrikli bile olsa 40-50 vereceksin, az daha verip şarjlı almak daha mantıklı geliyor bana, kablo vs derdide olmaz

şimdilerde aklımda li-on pilli modeller var, sanırım onların batarya ömrü daha uzun (haliyle fiyatta yüksek)

bakalım zamanım var diye sürekli erteliyorum ne zaman alacağım bilmiyorum (sanırım haftaya bu işi çözerim)

9171 Mesaj
9 Kasım 2011; 11:55:59 

pratikerde filan bosh marka matkap uçları gayet ucuz tanesi 3-6 lira arası degişiyor. tavsiye ederim. en son aldıgım bosh marka matkap ucunu geçen gün demir delmek için kullandım tabii sonuç başarılı ama matkap ucuda harap oldu

Lenovo IdeaPad Y510P / Logitech Z5500 / Buffalo LinkStation 1 TB

8176 Mesaj
9 Kasım 2011; 12:54:52 

Demir, hatta çelik delmek için Ti alaşımlı matkapları tercih edin. Tabi marka olması da önemli.

@Tuvnera hocam, işin yaş öyleyse. Tablo asarken bile, büyük bir şeyse alçıpan dübeli kullan, küçükse çiviyi bastır gitsin.

@fezalii, bence kablo değil, pil sorun. Profesyoneller yalnızca elektriğin olmadığı ve yüksek yerlerde kullanmak için pilli vidalamaları kullanıyorlar. Bizdeki makine şunun gibi bir şeydi ama bizdekinin devri daha yüksek. Ayrıca Makita'ların tetiği de çok hassas. 20-30 rpm civarında bir devirde çalışmaya başlıyor. Üzerinde alçıpan için koruması da var.
http://www.hepsiburada....300&categoryId=13003091

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tahrikk -- 9 Kasım 2011; 13:00:54 >

...

1015 Mesaj
9 Kasım 2011; 21:22:09 

quote:

@fezalii, bence kablo değil, pil sorun. Profesyoneller yalnızca elektriğin olmadığı ve yüksek yerlerde kullanmak için pilli vidalamaları kullanıyorlar. Bizdeki makine şunun gibi bir şeydi ama bizdekinin devri daha yüksek. Ayrıca Makita'ların tetiği de çok hassas. 20-30 rpm civarında bir devirde çalışmaya başlıyor. Üzerinde alçıpan için koruması da var.
http://www.hepsiburada....300&categoryId=13003091

Hocam o linkini verdiğin cihaz sanki profesyonel ve alçıpan monte etmek üzere tasarlanmış özel bir ürün gibi geldi yanılıyormuyum?
ona benzer attlas markasının elektrikli vidalaması vardı bir aralar araştırmıştım

8176 Mesaj
10 Kasım 2011; 10:34:43 

quote:

Hocam o linkini verdiğin cihaz sanki profesyonel ve alçıpan monte etmek üzere tasarlanmış özel bir ürün gibi geldi yanılıyormuyum?
ona benzer attlas markasının elektrikli vidalaması vardı bir aralar araştırmıştım

Her türlü işi görür, yalnızca alçıpan için başlığı var, çıkartılabiliyor da.
Attlas ucuz markalar arasında biraz daha önde. Alet ağırsa alın, içindeki parçaların metal olduğunu gösterir. Yeşil Bosch'larda bile plastik parça varken Attlas bazı ürünlerinde metal parçalar kullanıyor. Tabi parçaların metal olması da yine onu kaliteli yapmıyor ama fiyatına göre yine iyidir diye düşünüyorum. Bu arada Attlas'ı taşlama makinesiyle tecrübe etmişliğim vardır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

...

40 Mesaj
10 Kasım 2011; 11:39:14 

bayramdan önce 650W modelini 32 TL ye çengelköy tekzenden aldım . Yanınada 7 liraya dübel, matkap ucu seti, bitsli vidalama başlıkları olan seti aldım.
2 kez kullanma fırsatım oldu.

birinde darbeli ile fayansı rahatca deldim.
ikincisinde de en ince düz uç ile sert plastiği deldim.

+ Vida sıkmak için hız ayarı yapılabiliyor (vida sıkmak için yavaş dönme hızı gayet iyi).
+ matkap ucunu sıkmak için anahtar gerekmiyor.
+ İçinden 2 adet yedek kömürü çıkıyor.
+ 5 yıl garanti

- ilk bakışta kalitesiz bir görünümü var.

sonuç olarak fiyat performansı iyi.

Genaral Mobile Discovery 4.2.1-Philips 42PFL5405H/12-HP MINI 110 3G--500GB Seagate 2,5" ExtHDD-130Wx3 Mono Solar Panel-30A FangpaSun Şarj-240A FirstPower Jel Akü-1kW Pure Sine Inverter

992 Mesaj
11 Kasım 2011; 9:33:03 

benim matkabım 1010w alpha tools,
çok memnun olmam bir yana
yanında hediye olarak verdiği set bir harika
çok kaliteli değil,
ancak kenarları jiletli o ahşap delme ucları başta olmak üzere
gerçekten her işimi görüyor sağolsun

türk sitesinde bulamadım, 2 sene önce bizim bahaustan almıştım
bu linkte 2. satırda, soldan 2. ürün
http://www.bauhaus.cz/f.../naradilistopad2010.pdf

1954 Mesaj
11 Kasım 2011; 13:42:12 

Oldukça seyrek ve amatör kullanacak birisi için; Tekzen'deki Maestro matkap mı; yoksa Bauhaus'daki Alpha Tools matkap mı? Bilgisi olanlar öneride bulunursa sevinirim.

Satılık HTC 8X, 3 aylık, çizik dahi yok :http://forum.donanimhaber.com/m_96733715/f_//tm.htm

20331 Mesaj
11 Kasım 2011; 14:08:12 

quote:

Orijinalden alıntı: Cengaver1

türk sitesinde bulamadım, 2 sene önce bizim bahaustan almıştım
bu linkte 2. satırda, soldan 2. ürün
http://www.bauhaus.cz/f.../naradilistopad2010.pdf

O fiyat hangi para birimi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TuVNeRa -- 11 Kasım 2011; 14:09:07 >

992 Mesaj
11 Kasım 2011; 14:54:07 

çek korunası(czk)
100 tl gibi bir rakam yapıyor,
ben 69 a almıştım burdan setiyle birlikte

20331 Mesaj
11 Kasım 2011; 20:33:28 

Fiyatına göre bu da iş görür:

0

679 Mesaj
12 Kasım 2011; 21:06:05 

quote:

Orijinalden alıntı: flexor

1 adet terazi yoksa 1 adet metre 1 adet kurşun kalemi al eline sehbayı teraziye getirdikten sonra delikleri kalemle işaretle terazi yoksa tavandan aşşağı metre çekerek sağ solu aynı yüksekliğe getir . montaj sırasında boyun 160 cm ise tv yi 170 monte et yoksa kendini yaralarsın. yerden tavan yüksekliği ortalama 266 cm dir. kalemle işaretlediğin 4 deliği ucu sivri çivi ile derinleştir böylece delme esnasında sağa sola kayma yapmaz sonra vida boyu kadar del. delerken her yarım santim girdikçe matkabı geri çekerek deliği boşaltarak matkabı rahatlatırsın. duvarı 7 lik elmas ucla delip 8 lik bubeli çekiçle çakıp profilin etkalınlığı ve dübel uzunluğuna göre vida alacak sıkacaksın. eğer teşıyıcı çok ağır yük taşıyacaksa çelik dübel ve kolonu delmeni tavsiye ederim. kolonu mümkün olduğunca az zedelemeye dikkat et.

quote:

teşekkürler arkadaşlar, alman malı olduğunu belirten bir matkap ucu aldım ama bendeki matkap belki benden yaşlı yani o derece eski bir alet
bu yüzden galiba ısınma sorunu yaşadı biraz deldim ama 30-40 sn sonra matkaptan dumanlar çıkmaya başladı fazla da zorlamadım...
hadi matkaba bir şey olacağından değil de bir kaza çıkar bir şey fırlatır filan diye çektim fişini aletin:) eğer burada gösterilen gibi bir alet almazsam
çözümü kısa duvar çivilerini duvara çakarak bulabilirim.

361 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
Chorumluum
24 Nisan 2012; 16:30:47 

Biraz hort olacak ama şu setyada bumu? ev kullanıcısı için iyimi yılda en fazla 5-10 defa kullanılacak genelde tahta delmek için ve ufak tefek vidalamalar falan yoksa sadece bu setimi önerirsiniz bana 1. set daha cazip geldi yanına bide matkap ucu vs. seti önerirseniz tekzende (sakaryadan alacağım)15-20 tllik orta kaliteli bi set sevinirim.

Keep Calm
And Wait For
The Invisible Pink Unicorn

1080 Mesaj
24 Nisan 2012; 17:27:28 

http://www.praktiker.co...v-dak,bez-canta,/255471

bunu al ömür boyu kullan ben öyle yaptım.

Hem her an avuçlarından kayıp gidecekmiş gibi, Hem de hep senin kalacakmış gibi hayat. İlişik yaşayacaksın Ucundan tutarak..

263 Mesaj
24 Nisan 2012; 18:57:07 

sabahtan beri hort konuyu okuyomuşuz...hay senin matkabına

para bir çok şeyi halleder.halledemediği şeyler için de, uygun pozisyon hazırlar.

361 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
Chorumluum
24 Nisan 2012; 19:59:04 

quote:

Orijinalden alıntı: rLzApex

http://www.praktiker.co...v-dak,bez-canta,/255471

bunu al ömür boyu kullan ben öyle yaptım.

Hocam sakaryada yok tekzen var serdivan avmde elden almak zorundayım ;)
3 mesajlı adam gelmiş beni azarlıyo yahu :S

Keep Calm
And Wait For
The Invisible Pink Unicorn

1080 Mesaj
25 Nisan 2012; 16:27:54 

Netten sipariş ver 5 tl ye geliyor.

Hem her an avuçlarından kayıp gidecekmiş gibi, Hem de hep senin kalacakmış gibi hayat. İlişik yaşayacaksın Ucundan tutarak..

1 Mesaj
21 Eylül 2012; 0:08:21 

BENDE EVDE ARADA LAZIM OLUYOR DUVAR TAVAN VS: DELMEK İÇİN ARAŞTIRDIM VE Black&Decker cd714crew2 Darbeli Matkap şu an önde. Şarjlı düşünüyordum fakat her gün delik delmiyeceğim kablo vs olmaması iyi ama fiyatları çok yüksek
http://www.hepsiburada....RBLCD714CREW2#Gorseller
yanında setide var bakalım bide ürünü mağzada gördükten sonra karar vereceğim

1073 Mesaj
21 Eylül 2012; 3:03:46 

madem konu hortlamış. ben de yeni konu açmadan yazayım. bugün e-mailime gelmiş. 300 parça (dübellerle birlikte :) uç sseti 6.99TL. tabi kaliteli birşey değil.

http://www.ereyon.com.t...aspx?productid=10140815

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eranyumm -- 21 Eylül 2012; 3:05:17 >

220 Mesaj
21 Eylül 2012; 11:27:34 

http://www.tekzen.com.t...v_sarjli_tornavida.aspx

bende bunu almayı düşünüyordum ama emin olamadım
siz ne dersiniz ?

Uzman, dar bir alanda yapılabilecek tüm hataları yapmış kişiye denir.

992 Mesaj
21 Eylül 2012; 14:03:53 

kampanya var black decker veriyolar zaten 100 liraya
einhell alınmaz bu paraya

1114 Mesaj
21 Eylül 2012; 16:19:18 

quote:

Orijinalden alıntı: eranyumm

madem konu hortlamış. ben de yeni konu açmadan yazayım. bugün e-mailime gelmiş. 300 parça (dübellerle birlikte :) uç sseti 6.99TL. tabi kaliteli birşey değil.

http://www.ereyon.com.t...aspx?productid=10140815

Hocam bahsettiğin uç setini einhell 1000 wattlık matkapla birlikte uç seti hediye olarak 73 tl ye aldım.
http://www.ereyon.com.t...hell-bt-id-1000-e-.aspx
uç setinin üstündeki yazılar almanca ama kendisi alman malımı bilmiyorum ama kalitesi iadere eder gibi duruyor.
matkap ise einhell aslında alman malı ama şu lanet çinliler einhellin fabrikasını oraya kurdurmuş üretim çin üretimi. ama bana normal çin mallarından çok kaliteli geldi. babam attlas marka orjinal çin malı almış onunla kıyasladım baya kaliteli geldi

38 Mesaj
22 Eylül 2012; 0:19:06 

quote:

Orijinalden alıntı: Cengaver1

kampanya var black decker veriyolar zaten 100 liraya
einhell alınmaz bu paraya

kampanya nerede? Bir de bu arada hem vidalama hem matkap var. Uygun gibi aslinda.

992 Mesaj
22 Eylül 2012; 3:21:37