Şimdi Ara

*** ASUS Eee PC 1215B Netbook (AMD) PAYLAŞIM ALANI *** İNCELEME VE FOTOLAR EKLENDİ *** (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
207
Cevap
4
Favori
27.490
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: erhanmat

konuyu takip eden yok galiba

hocam konuyu çok takip eden yok ben gri olanı kullanıyorum işletim sistemini 64 bit kuracaksanız ram almanızı öneririm 4 eklerseniz fazlasıyla yeticektir ve faydası olur
  • 32 bit kullanmayı düşünüyorum fakat yinede takviye yapmakta fayda var anladığım kadarıyla.verdiğin bilgiler için teşekkür ederim.
  • Rica ederim 32 bit için 2 gb alırsan Tamamdir
  • çok soru sordum ama.cihazda ısınma vs var mı acaba?
    tekrar teşekkür ederim.
  • merhaba arkadaşlar.sanırım amd işlemciler en yeni olanı c50 şu an. 1215B de 1ghz işlemci gözüküyor.acaba bu fiziksel olarak iki çekirdek mi demek yoksa başka bir anlamı mı var?mesela 1015px lerde 1.66 ghz lerde de çift çekirdek muhabbeti var ama sanırım fiziksel olarak çift çekirdek değil bu 1015 falan.
  • quote:

Orijinalden alıntı: erhanmat

çok soru sordum ama.cihazda ısınma vs var mı acaba?
    tekrar teşekkür ederim.

ısınma sıfır desem yeridir c50 fiziksel çift çekirdek diye biliyorum ama kesin değil
  • saolasın.bize bu hafta sonu indirim beklemek kalıyor.
  • Haftasonu "% 25 indirimli" kampanyasında ben de bu meretin sahibi oldum. 713 TL ye geldi. Herhangi bir yazılım-donanım yükseltme yapmadım. 2 GB ve Win 7 Starter var. Ivır, zıvır bazı programlar yükledim. Benimkinde arada bir resetleme , donma vs oluyor. Film felan da oynattığım yok. Durup dururken bakmışsın ki ekran donmuş veya kendine reset atmış, " güvenli kipten açayım mı hocam " diye soruyor. Başına bu tr hadise gelen oldu mu ? Yoksa cihazı götürüp kafalarına atayım mı ? Win 7 normal yüklesem düzelir mi ?
    Tavsiyelere şimdiden teşekkürler..
  • quote:

Orijinalden alıntı: mehmet476

Haftasonu "% 25 indirimli" kampanyasında ben de bu meretin sahibi oldum. 713 TL ye geldi. Herhangi bir yazılım-donanım yükseltme yapmadım. 2 GB ve Win 7 Starter var. Ivır, zıvır bazı programlar yükledim. Benimkinde arada bir resetleme , donma vs oluyor. Film felan da oynattığım yok. Durup dururken bakmışsın ki ekran donmuş veya kendine reset atmış, " güvenli kipten açayım mı hocam " diye soruyor. Başına bu tr hadise gelen oldu mu ? Yoksa cihazı götürüp kafalarına atayım mı ? Win 7 normal yüklesem düzelir mi ?
    Tavsiyelere şimdiden teşekkürler..

Çok yüklenince kasiliyor ama hiç kendini resetlemedi, kaldiki sizinki durduk yere resetliyosa bı sıkıntı var demekki acaba yüklediğiniz programlardan filan kaynaklanıyor olabilirmi

• Teşekkürler Teğmenim.. Donanımdan şüpheleniyorum. Aldığım haline çevirip, gözleyeceğim. Yine yaparsa önlerine atacağım.
  • Rica ederim inşallah düzelirde uğraşmazsınız
  • 4gün önce İstanbuldayken ASUS EEE PC 1215B netbook aldım. 2 gün önce netbook şarjdayken power tuşuna bastım pc normal açılıyor fakat ekran yok. 2-3 kere kapatıp açtım power tuşuna basılı tutarak ama yine açılmadı. Kurcalarken farkettimki prize takılı değilken çalıştırdığımda açılıyor ekran fakat prizdeylen karanlık. Normal açılıyor ama ekran gelmiyor.

Bu donanımsal bi problem midir veya bi çözümü varmıdır? Garantiye göndermeli miyim? Yardımcı olabilecek vamıdır fikri olan ???
  • quote:

Orijinalden alıntı: bariton70

4gün önce İstanbuldayken ASUS EEE PC 1215B netbook aldım. 2 gün önce netbook şarjdayken power tuşuna bastım pc normal açılıyor fakat ekran yok. 2-3 kere kapatıp açtım power tuşuna basılı tutarak ama yine açılmadı. Kurcalarken farkettimki prize takılı değilken çalıştırdığımda açılıyor ekran fakat prizdeylen karanlık. Normal açılıyor ama ekran gelmiyor.

Bu donanımsal bi problem midir veya bi çözümü varmıdır? Garantiye göndermeli miyim? Yardımcı olabilecek vamıdır fikri olan ???

hocam bi recovery yapmayı deneyin servisten önce olmazsa servise verirsiniz böyle bi problem daha önce başıma gelmedi muhtemelen bi ayarı filan bozulmuştur pcnin açılışında F9 a basarsanız recovery ekranı geliyor
  • recovery değilde ben formatladım ve linux jolicloud işletim sistemi kurdum. yinede değişmedi.
  • quote:

recovery değilde ben formatladım ve linux jolicloud işletim sistemi kurdum. yinede değişmedi.

servise en azından telefonla danışırsanız bi cevap bulabilirsiniz belki dediğim gibi hiç başıma gelmedi öyle bişey ve benim alettede yok o sorun..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Muhtemelen şarj jakı ile ilgili bir sıkıntı olabilir. Donanımsal bir sorun gibi görünüyor. Pil normal olarak şarj edilebiliyor mu ? Ebay de aksesuar araştırması yaparken jak soketin de yedek olarak satıldığını gördüm. Demek ki bu jak biraz sorunlu.
    Benim donma ve resetlenme sorununa gelince : Yaptığım en önemli hareket RAM i söküp yeniden takmak oldu. Ondan sonra cihaz tık demedi. Mükafat olarak 2 GB daha hediye edip, Win 7 ye yükselttim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mehmet476

Muhtemelen şarj jakı ile ilgili bir sıkıntı olabilir. Donanımsal bir sorun gibi görünüyor. Pil normal olarak şarj edilebiliyor mu ? Ebay de aksesuar araştırması yaparken jak soketin de yedek olarak satıldığını gördüm. Demek ki bu jak biraz sorunlu.
    Benim donma ve resetlenme sorununa gelince : Yaptığım en önemli hareket RAM i söküp yeniden takmak oldu. Ondan sonra cihaz tık demedi. Mükafat olarak 2 GB daha hediye edip, Win 7 ye yükselttim.

Sorunu çözdüğünüze sevindim:)
  • quote:

Orijinalden alıntı: mr.d@y

quote:

recovery değilde ben formatladım ve linux jolicloud işletim sistemi kurdum. yinede değişmedi.

servise en azından telefonla danışırsanız bi cevap bulabilirsiniz belki dediğim gibi hiç başıma gelmedi öyle bişey ve benim alettede yok o sorun..

eyvallah hocam yardımın için teşekkürler...
  • Güzel netbook, yaza doğru bir tane almayı düşünüyorum.
  • arkadaşlar bu bizim netbookta windows 8 deneyen oldumu olmadıysa ilk deneyen ben olucam galiba :D görüşlerimi paylaşırım yüklemeyi becerebilirsem tabii
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.