Şimdi Ara

İşte 2011'in Şimdiye Kadar En Çok Satanları

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
0
Favori
4.802
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •      2011'in sonuna tam olarak gelmesek de, 2011 yılının şimdiye kadar en çok satanları listelendi. Yapılan listelerde Amerika, Japonya ve Avrupa'nın satışları tek tek ayrılmış durumda.

Listelere ilk olarak baktığımızda gerçekten de her bölgenin oyun zevkinin farklı olduğunu anlıyoruz. Amerika'nın listesine baktığımızda ilk sırada Wii adına Just Dance 2'yi görüyoruz. Listelerden Avrupa için olanında listenin başını FIFA 12 çekiyorken Japonya'yı da Monster Hunter Portable 3RD göğüslemiş.

Listelere aşağıdan ulaşabilirsiniz. Listenin Ocak ile Eylül ayları arasındaki satışlar baz alınarak düzenlendiğini de hatırlatalım.

• Bu Japonların oyundan anladıklarından şüphe ediyorum..Yoksa bizim oynadığımız oyunlar orda satılmıyor mu acaba ?
  • Bu Japonların oyun anlayışını hala anlamadım çok mu milliyetçiler nedir???
  • GTA V çıktığında, hepsi susacak GTA V konuşacak gibime geliyor
  • Bu pc nereye kayboldu :):)
  • Önünde görmüyomusun
  • pc yok hakkaten
  • Olmaz çünkü satılmıyorda ondan
  • Oyun konsolda oynanır sözünü doğrular nitelikte bir tablo.
  • oyun wii de oynanırdağılın.. Mantığa göre gidersek.
  • Mr_GanGsTeR

güzel cevaptı :D

evet gerçekten japon'ların kültürleri falan zevkleri çok farklı
  • beyler wii konsol değilmi hahahaha :D ulan amma güldüm... :D
  • Fifa 12 koymuş farkını bide pes iyi diyorlar utnmadan tr satış rakamı ile övüyorlar hadi ordan.
  • Kutulu satışlar baz alındığı için PC'nin olmaması normal

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • avrupa ve japonyada ps3 - amerıkada xbox360

kıtlesı oldugu bellı oluyor xbox360 amerıka çapında kalmış bir konsol..:S yazık :S

sony oyunlarında neredeyse çogu ulke dılıne destek verıyordu şuana kadar çıkardıgı ..1 yıldır turkıyeyıde ekledı....oyuncu nasıl kazanılır biliyor
  • Nintendo akmış yine
  • Japonlar oyun oynarken bazı tiplerin forumda 5 saat tartıştığı grafiklere teknik detaylara önem vermiyorlar aldıkları zevke , aileleri ile beraber oynarken geçirdikleri keyifli vakte bakıyorlar o yüzden sonuç bu kadar farklı çıkıyor.Genelde forumda da dahil bir oyun yeni çıktığında ilk sorulan şey grafik oluyor onu geçtim çoğunluk hiç oynamadığı takdirde Pokemon - Mario oyunlarını hatta şu an genel olarak kabul edilen Dünyanın en iyi oyunu Legend of Zelda'yı bile çocuk oyunu kategorisine sokuyor oysa Super Mario Galaxy 2 oynasalar tüm düşünceleri değişecek.Ama tabi onun en önemli yorumu AA eksikliği hissediliyor oluyor.
  • Japonlar oyundan gayet güzel anlıyor. Burda 2K'nın yorumuna tamamen katılıyorum adamlar eğlencesine bakıyor. Aman şu foruma gidiyim şu oyunu savunayım biraz gibi düşüncelere sahip değiller. Ayrıca Wii konsolu ile dalga geçiliyor da o dalga geçenler Wii oynamış mı acaba sormak lazım. Ben hem Ps3 hem de Wii sahibiyim Wii Exc. oyunlardan aldığım zevki başka hiçbir oyunda alamıyorum şahsen. Özellikle beraber oynayacağınız bir arkadaş ortamınız veya aileniz varsa başından kalkamazsınız valla. Şu an da gelmiş geçmiş en iyi oyunlardan biri olan Legend of Zelda serisinin son oyununu ön sipariş vermiş bulunmaktayım ve şüphem yokki o oyundan Uncharted 3 kadar zevk alacağım.
  • Japonların oyun anlayışına laf ediyosunuz da avrupada ve amerika da ilk 4 te iki tane japon oyunu pokemon'un black ve white sürümü var.
  • Pokemon oyunları her zaman ki gibi zirveye oynuyor yine. Pc ve Ps oyunlarıyla çekişiyor. Japonya'da 2010 yılının listesinde de açık ara lider zaten.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.