Şimdi Ara

★★ SAMSUNG GALAXY NOTE (N7000) [ANA KONU] ★★ (İlk Sayfayı Okuyun)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28.806
Cevap
134
Favori
1.312.974
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • GALAXY NOTE N7000 - 2014 ROM YÜKLEME - ROOT YAPMAK - RUSYA 2014 ROM - ARYAMOD V7 2014 ROM - SPEEDMOD 5.5 KERNEL
    (GOOGLE İNDEKSLEMESİ İÇİN EKLENMİŞTİR)

ÖNCELİKLE GEÇİKME İÇİN KUSURA BAKMAYIN. HADİ BAŞLAYALIM MI ???
    SAĞ ALT KÖŞEDE BEĞEN BUTONUNA BASARSANIZ,KONUYA YENİ KATILANLARIN BU MESAJI BULMALARINA YARDIMCI OLURSUNUZ. LÜTFEN BEĞENİN...
    Merhaba arkadaşlar şimdi size Aryamod V7 kurulumu ve indirme linklerini aşama aşama paylaşacağım. Kurulumdan dolayı doğacak aksilikleri vay ben duymadım, vay ben işitmedim, ( zigmo ) ben anlamadım demek yok :) Baştan belirtmek istiyorum. Yapacağınız yanlış kurulum veya aşamalardan birini tam yapmamanız kurulum esnasında elektrik kesilmesi veya batarya yetersizliğinden telefon brick olabilir.
    ( Yani sürekli kendine reset atar,Model numarası ekranı yazar ve başa döner buradan öteye gidemez,Bilginize)
    Kurulumda gerekli olacak ekipmanlar ve dosyalar...
    1 Adet Samsung N7000 cep telefonu (En az %70 şarj olması lazım,Dikkat!!!)
    1 Adet Samsung Usb Kablo
    1 Adet en az 4 gb Sd kart
    Dosyalar...
    1 Adet Samsung Usb sürücü
    http://developer.samsung.com/android/tools-sdks/Samsung-Andorid-USB-Driver-for-Windows
    1 Adet Odin v3.09
    https://docs.google.com/file/d/0B8pa_xORn2N2X2w1N01DMWxxUms/edit
    1 Adet Backup uygulaması
    Rootlu cihazlar için Titanium Backup Full indirip sd karta atıp kurup yedek alabilirsiniz.
    https://cloud.mail.ru/public/1f29f853ecfb/Titanium%20Backup%20Pro%20v6.1.5.6%20ndrom.rar
    Rootsuz cihazlar için Easy Backup Google play den ücretsiz indirebilir yedek alabilirsiniz.
    1 Adet Samsung N7000 Stock Rusya Rom ( Yeni yayınlanmış en güncel romhttp://terafile.co/418737856d79/N7000XXLTC_N7000OXELT1_MSG.zip
    1 Adet Aryamod V.7 Rom
    http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2575767
    1 Adet Speedmod v.5.5
    http://vln01.helochat.com/tourist/speedmod-kernel-n7000-jb-k5-5-Odin.tar

Buraya kadar bir özet alalım neler yaptık.Sıralamaya göre adımları izleyin.
    1 - Samsung USB Sürücüleri indirin ve yükleyin
    2 - Odin PC v3.09 indir
    3 - Dahili bellekteki tüm verileri yedekleyin
    4 - % 70 cihazınızın şarjı
    5 - Telefon model numarasını kontrol ve rom indir
    6 - Aryamod v.7 ve speedmod v.5.5 indir
    7 - Orjinal veri kablosu kullanın

BURAYI YÜKLEME BİTTİKTEN SONRA TEKRAR YAPACAĞIZ.
    Evet arkadaşlar buraya kadar bütün yazdıklarımı yaptığınızı umuyorum :D
    Not: Bilgisayardan telefona Stock rom kuracağız,
    Bu yüzden recovery moda girip
    (Telefon kapatıyoruz, Açma kapama tuşu - Ses açma tuşu - Orta tuşa aynı anda basıyoruz, model numarası çıkana kadar basmaya devam edin. Sonra recovery moda girecektir.)
    Wipe Data Factory reset seçip onaylayın.
    Wipe Cache seçip onaylayın.
    Advanced sekmesinden Wipe Dalvik cache seçip onaylayın,Bu sizde yoksa en alttaki sekmediki kısımdan yapabilirsiniz.
    Bazı durumlar telefon belleğini 16 gb bölümü telefonu sıfırla dediğiniz zaman sıfırlamıyor.
    Size tavsiyem bilgisayara bellek olarak gösterip biçimlendirmenizi tavsiye ederim.
    Telefonunuzun tamamen sıfırlanmış durumda olduğunu varsayıyorum ve yüklemeye geçiyorum. :)

Yükleme Talimatları:
    1. Odin Hazırlama
    Daha önce açıklandığı gibi Odin , Galaxy cihazları üzerinde stok yazılımlar yüklemek için bir araçtır. Aşağıda verilen adımları takip edin:
    Win 7 , Win 8.1 için indirdiğinizi Odin v3.09 sağ tıklayıp yönetici olarak çalıştırın.
    Sadece "F.Reset Zaman" ve "Auto Reboot" işaretli olduğundan emin olun

2. Telefonu Yüklemeye Hazırlama
    (Telefon kapatıyoruz, Açma kapama tuşu - Ses kısma tuşu - Orta tuşa aynı anda basıyoruz, model numarası çıkana kadar basmaya devam edin. Sonra download moda girecektir.)
    Önce bilgisayara daha sonra, telefonunuza usb kabloyu bağlayın.
    Odin deki COM bölümü aktif olacak ve telefon yükleme moduna hazır olduğunu belli edecek.

3. Telefona Rom Yükleme
    Telefonumuzun hazır olduğunu gördükten sonra Odin den AP kısmını seçiyoruz.
    İndirdiğimiz ve .rar uzantısından çıkardığımız .md5 uzantılıo dosyayı seçiyoruz.
    Dosyayı ön yükleme yapacaktır. Program donmuş yada takılmış gibi yapabilir.
    Endişelenmeyin bekleyin. Ön yükleme bittikten sonra START butonuna basın.
    Sağlıklı kurulum bilgisayarın donanımına göre 10 dk. bulabilir.
    Telefon kurulum ekranına gelene kadar bekleyin.
    Bilgisayarda işlem yapmamanız ve telefona fiziki temasta bulunmamanızı tavsiye ederim.

4. Yükleme Sonrası
    Telefon kurulumunu yapmadan,telefonu kapatın.
    Ve recovey moduna tekrar alın ve yukarıda belirttiğim.
    Bu kısımda ki işlemleri tekrar yapın. Ve yeniden açılınca kurulumu tamamlayın.

5. Speedmod v 5.5 yüklemek
    Odin ile yine yükleme yapacağız. Uzun uzun anlatıp sizi sıkmak istemiyorum.Kısa yoldan yazacağım.
    Odin açıp hazırda bekletin.Telefonu download moduna alın. Usb kabloyla telefonu bilgisayara bağlayın. AP kısmından speedmod v 5.5 seçip Start butonuna basın. Yaklaşık 2 dk. sürecektir ve telefon yeniden açılacaktır. Ayarlar bölümünden Kernel sürümünü kontrol edin.
    6. Aryamod v 7 yüklemek
    Evet arkadaşlar speed mod kerneli yüklediğiniz zaman cwm recovery de yüklenmesi gerekiyor. Yüklenmezse Cvm recovery yada Philz Recovery Download moduna alıp yükleyebilirsiniz. AP sekmesinden rom yükler gibi yükleyeceksiniz. Daha sonra açılışta ünlem işareti çıkacaktır,endileşenmeyin telefonunuz rootlanmış olacak.
    Gelelim Aryamod V7 yüklemeye bütün rom dosyalarını ve diğer paketleri indirin. Ve sd kartınıza yükleyin. Daha sonra Recovery moduna alın aşağıdaki sıraya göre yükleme yapın.
    1. AryaModV7_XXLTC_md5_0c41b797a1d3351dacb42efccb1e6d45.zip paketini sd karttan attığınız klasör varsa oradan seçip kuruyoruz. yazılar akmaya başlayacak ve complete uyarısı gelecek. geri dönüyoruz aynı klasöre ve...
    2. AryaMod_4.2.2_Quickpanel_S5_with_recent_and_lock_button.zip paketini sd karttan yine kuruyoruz.
    3. AryaModV7_Fix_Theme_Phone_Md5_4d612e1f87b7fd9c80e96d7ec248a1cf.zip paketini sd karttan yine kuruyoruz.
    4. AryaModV7_TWLauncher5x5_09a945e5de8b32f4292bf2e7d3da7b84.zip paketini sd karttan yine kuruyoruz.
    5. Weather_Note3.zip önce bunu kurun. Bu efektli olan hava durumu teması.
    6. Weather_Transparent.zip şeffaf isteyenler ise bunu kurabilir. ama note üstüne kurarsa daha iyi olur. bazen kurulum olmuyordu.
    7. burası açıklama maksatlı sırasıyla bunları kuracağız. eğer sistem kendine reset atmazsa kendiniz reset atıp teker teker kurmanızı tavsiye ederim.
    8. Son işlemi yaptıktan sonra Telefonumuzun Kernelinin değiştiğini göreceksiniz.
    Tekrar download moduna alıp yukarıda yaptığımız gibi speedmod v5.5 kerneli yüklüyoruz.
    9. Kurulumun son safhalarına geldik, ayarlar kısmından kernel sürümü değişmişse telefonunuzu yapılındırmaya geçebiliriz. Supersu uygulaması varsa lütfen güncelleyin.
    10. Geçte olsa kurulumu bitirebildik umarım yeteri kadar açıklayıcı olmuştur. Kendi telefonumun menü resimlerini paylaştım. Size ilham olması dileğiyle...

Yapamadığınız bir şey olursa buradan destek olmaya devam edeceğim. Allah c.c ömür verdiği sürece...
    Paylaşımı beğenir ve teşekkür ederseniz, çok onure olurum. Saygılar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zigmo -- 21 Haziran 2014; 13:12:26 >

• quote:

Orijinalden alıntı: zigmo

Ne fark eder kardeşim? Söyler misin? Root yapmadan o temayı entere edebiliyor musun? Bana onu söyler misin? Terimlerimde sıkıntı yok,siz yanlış yorumluyorsunuz.

Kavram ve anlam karmaşasının önüne geçmek için ilk sayfayı ayrıntılı okuyun derim. Şayet okursanız bir çok konu açıklığa kavuşacaktır.

Gelelim sizin dediklerinize ve işin aslının nasıl olduğuna:
    CWM bir kere custom Recovery e verilen bir addır. CWM olmadan da Recovery aracılığıyla dosya kurulur. Ayrıca illa CWM kullanmak zorunda da değilsiniz. En yaygın custom recovery çeşitlerinden biri de TWRP'dir. Kısacası temelde CWMsiz bir şey olmuyor, CWM den root ettim vs gibi yaklaşım tamamen yanlış.

İkinci dediğiniz şey ise CWM'den root ediyoruz. O da tamamen yanlış. CWM root edilmiş telefonlara kurulur. CWM'den root etmezsiniz. Root edilen telefonun recovery dosyasının değiştirilmesi yöntemiyle CWM yüklemiş olursunuz. Olay bu.

Üçüncü bir konuya değinelim. Telefonumu yıllarca rootlu ama CWM'siz (ya da custom recovery diyelim) kullandım. Root ve CWM kendilerinden bağımsız şeylerdir.

Diğer bir husus orijinal recovery ile dosya kurmak. Bu da mümkün. Zaten Samsung'un OTA Update dosyalarını nasıl kuruyoruz sanıyorsunuz. Tek sorun Samsung imzasını kopyalamak. Nitekim Gingerbread sürümü için bu yapılmıştı. Orijinal recovery üzerinden telefonumu root etmiş ve öylece kullanmıştım. CWM falan da yüklemedim. İstediğim dosya ve tema değişikliklerini de bir file explorer programı üzerinden yaptım. Hatta bir çok samsung telefon için Chainfire tarafından üretilen root yönteminde (CF-Root) CWM ya da custom recovery bulunmaz...

Temayı CWM olmadan nasıl mı kurarım?
    CWM çalışma mantığıyla. Yine dediğim gibi ilk sayfada CWM'den yüklenen (flashable zip) dosyalar nasıl hazırlanır ayrıntılı anlattım (evet siz sadece dosya yüklüyor olabilirsiniz ben o dosyaları da hazırlıyorum...). Verin tema dosyalarını. Elimle tek tek orijinalleri ile yer değiştirir ve gerekli izinleri veririm. Telefonu yeniden başlatırım. Alın size yeni tema.

Peki neden insanlar bu şekilde yükleme yapmıyor? yooo ben yapıyorum. Ama mod ve temalar çok sayıda dosya değişimi gerektiriyor. Bunu da tek tek elle yapmak eziyet manasına geleceğinden böyle bir yol geliştirilmiş.

Root yapmadan temayı entegre etme konusunda Samsung olmak ya da imzayı kopyalamak lazım. Dediğim gibi Samsung imzalı her dosyayı yükleriz. Ama siz root olamdan tema yükleyemem, root u da CWM den yaparım diyorsunuz. Kullanım olarak doğru olsa ve istenilen sonucu verse de, tekrar ediyorum, kavramlar yanlış. Yanlış yorumlanacak bir şey yok.

Saygılarımla.

• Benim canavardan örnekler :D
     ★★ SAMSUNG GALAXY NOTE (N7000) [ANA KONU] ★★ (İlk Sayfayı Okuyun) ★★ SAMSUNG GALAXY NOTE (N7000) [ANA KONU] ★★ (İlk Sayfayı Okuyun) ★★ SAMSUNG GALAXY NOTE (N7000) [ANA KONU] ★★ (İlk Sayfayı Okuyun) ★★ SAMSUNG GALAXY NOTE (N7000) [ANA KONU] ★★ (İlk Sayfayı Okuyun) ★★ SAMSUNG GALAXY NOTE (N7000) [ANA KONU] ★★ (İlk Sayfayı Okuyun) ★★ SAMSUNG GALAXY NOTE (N7000) [ANA KONU] ★★ (İlk Sayfayı Okuyun) ★★ SAMSUNG GALAXY NOTE (N7000) [ANA KONU] ★★ (İlk Sayfayı Okuyun) ★★ SAMSUNG GALAXY NOTE (N7000) [ANA KONU] ★★ (İlk Sayfayı Okuyun) ★★ SAMSUNG GALAXY NOTE (N7000) [ANA KONU] ★★ (İlk Sayfayı Okuyun) ★★ SAMSUNG GALAXY NOTE (N7000) [ANA KONU] ★★ (İlk Sayfayı Okuyun) ★★ SAMSUNG GALAXY NOTE (N7000) [ANA KONU] ★★ (İlk Sayfayı Okuyun) ★★ SAMSUNG GALAXY NOTE (N7000) [ANA KONU] ★★ (İlk Sayfayı Okuyun)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zigmo -- 12 Haziran 2014; 1:40:15 >

• boramat kullanıcısına yanıt
    Kapitalist düzenin oyunu işte,adamlar her sene kalıp değiştiriyor. Kağıt üzerinde.çok iyi diyorsun icraat gelince fos çıkıyor. Elektronik cihazların kullanım ömrü maksimum 7 yılı geçer. Ama gelin görün ki,benim gariban işçimin elinde bile note 3 varsa ben bu sisteme karşı koymak için bütün bilgi birikimimi seferber etmeye hazırım. Kendi düşüncem bu şekilde ve siz değerli kardeşlerimin de bu başı boş har vurup harman savurmaya destek olmasını diliyorum. N7000 in şu şartlarda en az 5 yıl daha ömrü olduğunu tahmin ediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zigmo -- 13 Haziran 2014; 23:40:56 >
  • secooo kullanıcısına yanıt
    100 lerce telefon kullanan biri olarak tecrübelerimi paylaşayım sizinle... sonuçta bu işin bir yerde duracagı yok... kapitalist sistem. al tüket öl mantıgı.
    bu arada forumdaki arkadaşlarıma sesleniyorum. note dan uzun vadeden stabil olma durumu ve performans beklemeyin. çünkü kanser olmuş bir işlemci takıldıgı için. ne yaparsanz yapın. o telefon her durumda kasacak donacak hata verecek. işlemci sorunlu. gönül isterdi ki :D s800 ve 3 gb rami bu telefona adapte edeyim ama kim ugrasacak :D yapılmışı var... bu yüzden sürekli rom yükleyerek silerek degerli vaktinizi harcamayın. ben şuanda aryamod v7 ile devam ediyorum gayet stabil ara ara sapıtıyor. onun sebebi ise batarya bitik...

lg g2 kullandım ve malesef android tabanlı oldugu için bir yerden sonra yıgılmalar kasmalar vs oluyor. ve en kötü yani kapasitif tuş olmaması. bu tarz telefonları gercekten sevmiyorum.g3 te gercekten cıtayı yükseltmişler ama gel gör ki o paraya deger mi. 3 ay sonra bin lira deger kaybeder mi orası muallak. ekran ve malzeme kalitesi gercekten takdiri hakediyor. lg led tv konusunda başı çekiyor bunuda unutmamak gerekir.

gelelim z2 ye. z ve z1 kullandım. sana dürüst olacagım android o telefonda bir başka geldi. sanarsın ios kullanıyorum. çok stabil kasma donma vs yok. ses ekran kamera ve malzeme kalitesi gercekten çok iyiydi. öte yandan stamina modu bence kusursuz. normal kullanımda çok az şarj tüketen ve bekleme modunda derin uykuya dalarak batarya dostu oldugunu unutmamak lazım. beni memnun etmeyen tek yönü z1 deki puslu kamera sorunuydu onuda son sürümde bir nebze olsun çözdüler. malum oled ekranları kullandıgımız için sony ekranları biraz yavan kalıyor. ama full hd kusursuz bir ekrana sahip oldugunu unutmamak lazım. n7000 kullananlar için z z1 kesinlikle tavsiye ederim. özellikle ses kalitesine hayran kalacaksınız.bu arada z bile alsanız fazlasıyla işinizi görür. z ile z1 arasında sadece işlemci ve ölçü farkı var. z2 almak isteyen olursa da bence z1 alsın aralarında aman aman bir fark yok. bilginize. z ve z1 kullanan birinin tavsiyesi :D

htc kullanmadım sebebi ise hiç ısınamadım yavan geldi. ama bir ara htc one kullandım kısa oldu ama bence m8 göre daha kibar ve hoş. birde şu var malesef htcnin piyasası pek yok. malzeme ve ekran kalitesi çok başarılı.

gelelim samsunga :D bende senin gibi arayışa girmiştim. en sonra sonyde karar kıldım z ile başladı z1 ile devam ediyor. gerçekten çok başarılı bir telefon. kullandıgın zaman beni anlayacaksın.
    arkadaşlar ne yazık ki samsung yazılım olarak çok vasat. 4.4.3 teki sorunları sony 2 hafta içinde çözerek 4.4.4 kusursuz hale getirdi. yazılım destegi olmadan telefon bir hiç unutmayın. bana göre sony bu konuda çok iyi. samsungun amiral gemilerinin bir çogunu kullandım. inanırmısınız note 2 note 3 s2 s3 s4 s5 vs. bir türlü note daki kullanımı ve tecrübeyi sunmadı. note 2 nin ekranı kötüydü kalındı. note 3 te çok uzun ve malzeme olarak çıt kırıldım duruyordu. düşme testlerinde öyle oldugunu gördüm.öte yandan s4 biraz kendime yakın buldugum zamanlar oldu. ama mubarek telefonda acayip akıllıydı herşeyi koymuşlardı :D
    ama rootlanmış bir s4 ün tadından yenmeyecegine eminim. bence s4 başarılı bir telefon. 2. alternatifiniz bu olabilir. ama sonyden sonra tabi :D

gelelim elimizdeki note lara :D nedense ben bu telefonun şuanki çıkan modellere göre fazlasıyla ihtiyaçlarımızı karşıladıgını düşünüyorum. ve destek olursa 5 sene daha götürecegini düşünüyorum. note 4 ünde iyi birşey olacagını sanmıyorum. su geçirmezlik nabız ölçer koyacaklar 2500 tl yapacaklar hepsi bu. malesef elimizdeki telefonların batarya bozma problemi var. bunun sebebide işlemci yüzünden. size tavsiyem gece yattıgınızda telefonu kapatıp şarja takınız bu şekilde işlemciyi devreden çıkararak bataryanın daha saglıklı şarj olmasını saglayacaksınız.

ne yazmışım be...
    gelelim sonuçlara...
    note dan sıkılan ve yetersiz gören arkadaşlara sesleniyorum. alacagınız telefon elinzdekinden daha iyi olmayacak malesef. kasa farklı olacak ama yazılım aynı. samsung için tabi.
    değişmek isteyenler olursa da z veya z1 le tanışmalarını tavsiye ederim. bana hiçte androidmiş hissi vermedi. sanki ios kullanıyor gibiydim. kaliteli malzeme ekran kamera ve yazılımı kusursuz bence.
    ve bir dipnot sahibinden de aratma yaparsanız sony z z1 z2 nin ne kadar az satıldıgını göreceksiniz. alan satmak istemiyor çünkü :D :D
    bu arada note dan iosa geçmek isteyenler olabilir. attan inip eşşege binmeye kalkarsınız. ios bana göre kusursuz en stabil sistem. ve bir eşi yok. bana göre en yakın android sürümü sonylerde. ama gelin görün ki biz biraz meraklı oldugumuz için sagını solunu kurcalamayacagımız için ios bize çok basit ve sıradan geliyor. benim kanaatim eger sorun yaşamak istemiyorsanız bayanlara ios ürünlerinden alın :D benden söylemesi...

bu arada 3. tavsiyem nexus 5 ve g2 olabilir. bunlarda gerçekten omurgalı cihazlar. kapasitif tuşların olmadıgını unutmayın.

umarım sizlere fikir verir.görüşmek dilegiyle. etiketlerseniz cevap veririm...
    bu arada n7000 için en istikrarlı rom aryamod v7 gibi geliyor. sorunsuz ve hatasız çalışan. yüklemede hata yapanları bilemem tabi.
    kitkat için n7000 hazır degil malesef...

• Başımdan geçenleri tüm telefon kullanıcıları bilsin diye paylaşıyorum,aman diyorum bu firmadan uzak durun,..

quote:

Orijinalden alıntı: erdos113

Discovery sevgimiz bugün tükendi..
    Bugün profilo Telpa ya gittim, uzun zamandır açma kapama tuşu hizasında ekranda sarı leke vardı ve her geçen gün büyüyordu.
    Bugün fırsat bulunca gidip garantiden yaptırmak istedim.
    Telefonu teslim ederken üst köşede plastikte çizik gibi duran çatlak varmış, ben bunca zamandır farketmemişim ,onu gösterip ekran değişiminden ücret talep etti.
    Bende siz o çizik gibi çatlağı bırakın, ekranı değiştirin dedim..
    Bayanın bana cevabı ekran dış plastik ile bütün halinde değişiyor,o yüzden 180 tl ücret ödemeniz gerekiyor dedi..
    Benim o çatlak dediği yerden şikayetim olmadığı, sizin telefonunuzun kronik sorunu olan sarı leke ayıbınızı gidermeniz gerektiğini defalarca söyledim.
    Israrla sistem böyle cevabı verdi,, isterseniz üzerinde 3 yerde leke olan defolu ekran ile değişelim, 180tl yerine 80 tl ödersiniz dedi..ayıp üstüne ayıp devam ediyordu.
    Ben zaten leke var değiştirin ekranı derken, onlar bana daha farklı lekeli ekranı takıp 80 tl ücretin peşindeler..
    Çok şaşırdım ama karar verdim ücretli değişime,,bayana bu konu burada bitmeyecek, bunun üstüne gideceğimi gerekli bütün mercilere şikayetimi yapacağımı söyledim.
    Oralı bile olmadılar..
    Gm2 de ekran ile plastik kısımın şikayetler üzerine artık ayrıldığını söyledi, yani bu durum sadece bana değil herkese yapılmış,, müşteri memnuniyetsizliği üzerine ekran ile dış plastik gmd 2 de artık ayrılmış..
    Telefonu 1 saat bekledikten sonra teslim ettiler, bende değişen parçayı da istiyorum dedim.şaşırdılar,, hanımefendi bu konu burada bitmeyecek dedim.
    15 dakika daha beklettiler ve sonunda geldi değişen parça...
    Ödemeyi Finansbank kıredikartı ile ödemek istedim pos cihazları Finansbank sorun yaratığından çekemediler,üzerimde başka kart olmasa ödemesine yapamıyacağız,
    Ben hayatımda bu kadar sıkıntılı bir firma görmedim..
    En kısa sürede telefonu satıp başka markalara kesin geçiş yapacağım,birkere midem bulandı artık bu telefonu kulanmam bana eziyet olacak, hiç kimseye de bundan sonra önermeyeceğim.
    4 adet kendi adıma kayıtlı gmd var, en azda 10 arkadaşıma aldırdığım telefon için okadar pişmanımki..
    Gerekli yerlere mail attım. Kaymakamlığa gidip tüketici heyetine de başvurup gerekirse 500 tl harcayıp 180 tl yi burumlarından getirmeyi kendime görev edindim..
    Bu konuda bana destek ve yol gösterecek arkadaşların fikirlerinede açığım..
    Resim ekledim ve çatlak denen yeri kırmızı yuvarlak içine aldım.
    Bu çatlak gibi görünen yer aslında çok sağlam sadece tırnağa takılan bir çizgi yani kopma yok çizginin altı sapasağlam.

Bugün gerekli yerlere mail ler atıldıktan sonra firmadan aradılar ve gelin burada konuşalım dediler,işimi bırakıp gittim,müşteri temsilcisine durumu anlattım.uzun lafın kısası,kronik olmuş sari leke hatasını artik firma darbe den dolayı oluyor palavrasina başlamış. Kronik hata olmadığı kanaatine varmışlar, p.tesi günü kaymakamlikta tüketici heyetine başvuru da bulunacağımı söyledim,siz bilirsiniz dediler,bu kadar müşterisine değer vermeyen firma görmedim,,üzerime kayıtlı 4 tane gmd olduğunu ve en az 10 kişiye de bu telefonu aldirdigimi söyledim,bana cevabi bu konuda yardımcı olamayacağını ama masa direk telefonunu verip başka konularda yardımcı olmaya söz verdi,bende kendisine benim ve Çocuğumun kullandığı telefonu satışa çıkarıp başka marka telefon alacagimi ve benim sizi aramama zaten gerek kalmiyacagini söyledim,tabi bu arada adini ve telefonunu kaydettim,yarin mahkemede lazim olur..formlardan bahsettim ,burada yazılanları ciddiye alamadıklarını konuşmalarından anladım,,, sanırım bu firma beni ciddiye almadi,bu beni dahada kamcıladı,eee hadi bakalım...

• bu nasıl bi iş anlayamadım?

tamam hiç kimse bilgi paylaşmak zorunda değil ama paylaşmayacaksada
    illa yorum yapmak zorunda değil, vakti olan var olmayan var anlayabilen
    var anlayamayan var, bilenler/araştırmış olanlar bildiklerini paylaşmakla
    incileri dökülmez, eline de yapışmaz, (riskini hatırlatarak) ben biliyorsam
    yardım ederim, neticede herkesin kendi kararı ama şunu unutmam asla ...

"kolaylaştırınız güçleştirmeyiniz
    müjdeleyiniz nefret ettirmeyiniz"

hayırlı geceler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi avci26 -- 30 Ocak 2015; 23:26:29 >
  • Bu Note 1 sayfasındaki son yazım...

Bugün itibariyle Note 2 ye "terfi" etmiş durumdayım...
    yardım edip emeği geçen herkese çok teşekkürler

artık bu sayfaya çok nadir bir bakış atarım tıpkı Ace2'mi
    sattığım halde arasıra da olsa Ace 2 sayfasına baktığım gibi

herşey gönlünüzce olsun, ALLAH(cc)a emanet olalım
  • Tartışma içeren mesajlar silinmiştir.

İyi forumlar,
  • 2 gün önce işime yaramayan arka plan programlarını kapatırken açılır pencereyi kapattım sonrada Titanium Backup ile kaldırmak istedim. Telefon kapandı açılmadı.
    Yani resmen Brick oldu. Sonra 4.1.2 orjinal stock romu odinle atmayı denedim yerıda kaldı. Birkaç kez denedim hepsinde durum aynı. Recovery moda falan girmiyordu.
    Sonra 3 parçalı rom ve *.pit dosyasını buldum bu romu denedim işlem başarılı.

Brick durumana düşenler için yazdım. Başınıza gelirse uygularsınız.

Rom linkihttp://turbobit.net/jpvd42gghdsx.html

Pit dosyası linkihttps://www.mediafire.com/folder/87dcwwg7e4oed/PIT_Files (uygun olanı bulup seçin)

Biz bitti demeden bitmez

• arkadaşlar facebook grubumuza bekleriz. sıcak samimi bir ortamdır :) aynı zamanda interaktifin dibidir

https://www.facebook.com/groups/SamsungGalaxyNoteAilesi/
  • Kaldımı emektarı kullanan yahu
  • Efsane burada var mı eskilerden kimse!?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mersinaki

Şu an ki en hızlı ve sorunsuz rom hangisi arkadaşlar ? Tabi halen kullanan kaldı ise :)

Cihazın şarj girişi bozuktu onu alıp kendim değiştirirken sim kart girişini bozdum :( Bir sorunu çözerken başka bir sorun çıkarttık yani :) Ama şarj girişini değiştirdim :D
    Xda geliştiricileri takip etmen lazım. Ama zamanında buraya sıfırdan sorunsuz kurulum yapmayı anlatmıştım. Şuan mevcut sürümde android 8 e kadar destekleyebilir ama geliştiren var mı o muamma ;)
  • quote:

Orijinalden alıntı: anil_0690

MERHABA ARKADAŞLAR;
    Size bir kaç önemli sorum olacak
    dün itibari ile bende galaxy note 16 gb aldım fakat telefon belleği 11gb olarak gözüküyor ve ram 800 mb??? 5gb bellek ile 200 mb ram nereye gitti? telefonu dartyden aldım. kazıkladılar mı naptılar bi bildiğiniz varsa lütfen yardım edin. teşekkürler

Yahu niye kontrol etmedin. Bak gördün mü? Almışlar içinden ram'i.

• quote:

Orijinalden alıntı: IRoN

Yeni yasa yürürlüğe girdi.

Artık yurtdışından telefon getirenler 100 TL ödemek zorunda.
    Benim anlamadığım hem engellemeye çalışıyorsun hemde vergilendirmeye :)
    Yani bu bir nevi, Türkiye de herşey ciddi pahalı ama yurtdışında ciddi ucuz diyerek kabul etmek değil mi ?
    Ya da engelleyemiyorum bari bundan para kazanayım demek değil mi ?

http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/20773213.asp

Saygılarımla...

edit: ekleme.

tahsilata devam;

öyle bir devirdeyiz ki her şey para,

araba alırsın cogu vergi, benzin alırsın cogu vergi hem de dünyanın en yüksek ücretine alınır, her yıl arbaya vergi muayene vs

arabayı park edersin sagolsun ispark heryerde, evinin önüne bile para alıyorlar, para para para

devlet degil şirket

elektronik ürünler dünyada en pahalı burada olur millet yurtdısından getirir ona da vergi

yakında vatandaşlık vergisi cıkarırlarsa sasırmam

7-8 sene kadar önce bir arkadaşım "yakında tuvaletimiz de vergi koyarlar" daha farklı ifade etti de ben nazikce söylüyorum:) demişti "atık su bedeli" ile koydular

çöp vergisi bilmem ne vergi vergi vergi maaşlara bakınca dünyadaki en düşük maaşlar tabi ekonomi iyi olur

sosyal devlet anlayışı artık şirket devlet anlayısı oldu

yazık

• arkadaslar ben aylardır yeni bir telefon icin yanıp tutusan bir adamım en sonunda ikinci el bi note almaya karar verdim. yenisi cıktı yenisine bak demeyin ikinci eline bile zor para denklestırdım. hem ogrenci olmak hemde teknoloji sevmek zor sonucta :) acaba aranızda 15 gun icinde note satmak isteyen arkadas var mı
  • quote:

Orijinalden alıntı: zigmo

Rom aryamod v6. Ama temayı cvmden root edip kuruyorsun. Şimdi root mu oluyor rom mu?

Hocam kusura bakma ama dediklerinin hiçbir anlamı yok. Root ayrı, CWM ayrı, Rom ayrı.
    Ne nasıl yapılır biliyorsun ancak kavramları yanlış kullanıyorsun.
  • Arkadaşlar samsung orjinal rom kullanmak isteyenlere şu kombine önerilir
    -4.1.2 Stock Almanya rom(root açısından en sorunsuz olanı)
    -Forest-HelloWorld-Make-II kernel üç seçenekli dosyadan kendinden overcloclu (cpu=1600mhz, gpu 400mhz ) -Ayrıca kernelin tweak ayarı öndeğer olarak ondemond geldiği için no frillile pegasus a çekmeniz çok önemli
    -Mi Launcher

Telefonun pili biraz çabuk bitiyor ama samimi söylüyorum note 2 ayarına geliyor telefon. Çok hızlı ve stabil spen,radyo,samsung browser vb den vazgeçemeyenlere şiddetle tavsiyemdir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cinemaker -- 30 Mayıs 2014; 14:05:44 >

• quote:

Orijinalden alıntı: tufan erkul

Recovery modda choose sd card nedense yok sebebi ne olabilir  

O stock recovery. İki sayfa önce anlattıkalrımı okursanız oradan sadece samsung imzalı dosyaların yüklenebileceğini görürsünüz.
    Güncelleme dosyaları gibi...

Custom recovery yi ayrıca yüklemeniz gerekiyor. Bunun için ise iki yol var. Önce root olmak ve o şekilde CWM yüklemek.
    Ya da download mode üzerinden Odin aracılığıyla *tar uzantılı dosya kurmak.

Bir uyarı: Recover üzerinden .rar uzantılı dosya falan yüklenmiyor. Simgesine aldanıp .rar demeyin. yalnızca .zip uzantılı dosya yüklenir. Şayet dosya rar ise içerisinde ya zip vardır ya da tar. Çıkartılıp o kurulur.

Aryamod yükleyen arkadaşa da sesleniyorum. Tüm riklere rağmen demişsiniz. Risk falan aldığınız yok. Yine iki sayfa önce yazdım. Rom içerisindeki kernelle sizin telefonunuzda kurulu kernelin aynı olması gerekmiyor. Siz romu kurduğunuzda içinde hangi kernel varsa o yükleniyor. Bende Hello World make II var. Aryamod kursam Philz olacak. Sonradan tekrardan istersem speed mod istersem hello world hatta ve hatta stock kernele dahi geçebilirim.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.