Şimdi Ara

★★ SAMSUNG GALAXY NOTE (N7000) [ANA KONU] ★★ (İlk Sayfayı Okuyun) (1426. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
28.806
Cevap
134
Favori
1.312.976
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 14241425142614271428
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu rus rom u olayini anlamadim. En son cikan rom diye mi yoksa baska ozelligi mi var?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2.cep telefonum motorola c200 modelini 12 sene kullanmıştım.n7000 3 sene oldu...

• zigmo kullanıcısına yanıt
    Bu yazıklarınıza kesinlikle katılıyorum.
  • sabur S kullanıcısına yanıt
    Hangi yazdıklarım güzel kardeşim !?

• zigmo kullanıcısına yanıt
    ekmeği çiğnemeden yutmak yok öyle. araştıracak bakacak kovalayacak... yoksa rom yüklemez. işin temelinde araştırma var. hazıra herkes konar. yoksa bende paylaşmayı biliyorum...

sayfa 475.
  • bu nasıl bi iş anlayamadım?

tamam hiç kimse bilgi paylaşmak zorunda değil ama paylaşmayacaksada
    illa yorum yapmak zorunda değil, vakti olan var olmayan var anlayabilen
    var anlayamayan var, bilenler/araştırmış olanlar bildiklerini paylaşmakla
    incileri dökülmez, eline de yapışmaz, (riskini hatırlatarak) ben biliyorsam
    yardım ederim, neticede herkesin kendi kararı ama şunu unutmam asla ...

"kolaylaştırınız güçleştirmeyiniz
    müjdeleyiniz nefret ettirmeyiniz"

hayırlı geceler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi avci26 -- 30 Ocak 2015; 23:26:29 >
  • sabur S kullanıcısına yanıt
    Eyvallah teşkkür ederim aynı fikirde olan kardeşlerimi görmek güzel...

• selam herkese
    S5 rom kullanıyorum ama buda kasmaya başladı , ondan önce xperia rom kullanmıştım , yeni rom tavsiye edecek varmı aramızda
  • quote:

Orijinalden alıntı: adempoli

selam herkese
    S5 rom kullanıyorum ama buda kasmaya başladı , ondan önce xperia rom kullanmıştım , yeni rom tavsiye edecek varmı aramızda

S5'i bende kullandım burdan bir arkadaşın önerisi ile italyanların
    yaptığı kobra v4'ü kullanıyorum... Link: Kobra v4.320dpi
    v4ten sonra v.5i denemek istemiştim ama linkten silinmişti...
    burdan bir arkadaş bana alternatif link verdi Kobra v5'i indirdim ama
    kurulumu italyanca olması ve türkçe seçeneğinin olmadığı için ısınamadım...

"set locale" tarzı prog. ile %80-90 türkçe oldu ama ben v4'e dönüş yaptım
    verdiğim sayfada linki mevcut isterseniz v.4'ü bir deneyin ben hala kullanıyorm...

romlar konusunda galiba hepsi aynı sorunlara muzdarip... bellibir zaman sonra
    sanki tuhaf bir şekilde şişip kasılabiliyor... kolay gelsin...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi avci26 -- 14 Şubat 2015; 12:04:21 >

• quote:

Orijinalden alıntı: avci26

quote:

Orijinalden alıntı: adempoli

selam herkese

S5'i bende kullandım burdan bir arkadaşın önerisi ile italyanların
    yaptığı kobra v4'ü kullanıyorum... Link: Kobra v4.320dpi
    v4ten sonra v.5i denemek istemiştim ama linkten silinmişti...
    burdan bir arkadaş bana alternatif link verdi Kobra v5'i indirdim ama
    kurulumu italyanca olması ve türkçe seçeneğinin olmadığı için ısınamadım...

"set locale" tarzı prog. ile %80-90 türkçe oldu ama ben v4'e dönüş yaptım
    verdiğim sayfada linki mevcut isterseniz v.4'ü bir deneyin ben hala kullanıyorm...

romlar konusunda galiba hepsi aynı sorunlara muzdarip... bellibir zaman sonra
    sanki tuhaf bir şekilde şişip kasılabiliyor... kolay gelsin...

teşekkürler ilgi alakana ,

birazdan CM12][Lollipop][Android 5.0.2] NightOwl BETA 8 i deneyeceğim

beğenmez isem , önerdiğin cobra roma bakacağım

tekrar teşekkürler

• adempoli A kullanıcısına yanıt
    rica ederim... payaşılıp kullanılmayan bilgi 5para etmez

lolipop'u denemeyi düşünüyordum ama bazı aksaklıkları olduğu için
    pek denemeyi düşünmemiştim... mesela hala 480p de mi çekim yapılabiliyor;
    resim/video çekimindeki hatalar düzeltilmişmi bir bakıp bilgilendirirseniz
    duruma göre bir denemek lazım... nasılsa recover'den yedekledikten sonra
    geri dönüş kolay oluyor... paranoidandroid-karbonrom-slimsaber-c_rom-spiritrom
    denedim ama alışamadım... birde oynamayı sevdiğim "flow free" oyununa durdurma
    hatası verince önce kerneli güveli kerneli yükleyip ardından kobra v4'ü yüklüyor ve
    recovery den geri alıyorum... hiçbi prog.data vs. tekrar yüklememe gerek kalmıyor...

sizede teşeküler, kolay gelsin :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi avci26 -- 14 Şubat 2015; 13:03:06 >

• Değerli üstatlar, nihayet sayenizde custom rom işine alıştım. Buradan olsun özel mesajla vaktini ayıranlar olsun her birinize teşekkür ederim.
    Herhangi bir şebeke sorunuyla karşılaşmadım bu arada
    Yalnız 2 sorunum var.
    1. Dirty Unicorns uyumlu kerneliyle kurmuştum. Cyanogenmod 10.1.3 stable denedim. İki romuda kullanırken sim numaralarına erişemiyordum. google hesabını da senkronize her zaman tutmuyorum güenlik sebebiyle. aosp romlarda ortak sorun mudur
    sim numaralarını görmenin yolu varmydı? memnundum aslında şu sorun olmasa DU ile günlük kullanım iyiydi.

2. baktım sim sorununu aşamıyorum s5 romunu uyumlu philz sürüüyle denedim, kurmadı. indirdiğim dosyanın bozuk olması dışında başka ne sorun olabilir. dosya sağlam çünkü.

ekleme: cobra v4 romunu kulannanlardan link alabilir miyim? italyan bi sitede veriyor ama inmedi dosya.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi epicentre* -- 15 Şubat 2015; 18:28:39 >
  • epicentre* kullanıcısına yanıt
    Kobra romu S5'ten daha güzel sanki... (yada bana öyle geldi)

1.sorunuz pek bilemiyorum hiç "dirty unicorns" kullanmadım

2. sorunun cevabı bu linkten inmesi lazım "http://www.mediafire.com/download/cpgnw52cstc2xft/Kobra+4.0+320DPI.zip"

isterseniz ilk olarak recovery den wipe leri + adw. daki wipe dalvik'i yapıp philz'in signed yazan güvenli kernellini kurup
    "boot in recovery'i seçin ve kobra V4 romunu kurun...

kolay gelsin...
  • çok teşekkür ederim hocam, deneyip sonucu yazarım, link için ayrıca teşekkürler. hangisi iyidir derken birsürü şeye bakıyorum kafa kalmıyor tabi sağlam link aramaya. iyi akşamlar
  • [ROM][CM12][Lollipop][Android 5.0.2] NightOwl BETA 8.0.2 bende bugün bu romu kurdum, bakalım sonuç ne olacak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: epicentre*

çok teşekkür ederim hocam, deneyip sonucu yazarım, link için ayrıca teşekkürler. hangisi iyidir derken birsürü şeye bakıyorum kafa kalmıyor tabi sağlam link aramaya. iyi akşamlar

o birinci sorunun cevabını merak ettim... dirty unicorn 8.2 bulup hem bir deneyeyim hemde kişileri
    eklemek nasıl diye bir bakayım dedim, normalde sd kartta rehberimin yedeği var ama
    denemek için sim kartındakileri eklemek istedim, ilk denememde olmadı çünkü sim kartı
    takmayı unutmuşum birde simkartı takıp denedim ve yaptım...

alttaki ikonlardan rehberi seçtim... sol alttaki seçim tuşundan içe dışa aktar'ı seçtim
    ve manage sım card contacts'ı seçtim... sim karrtan okunuyor yazıp
    liste karşıma geldı gene alt soldaki seçenekler tuşuna basınca tümünü içe aktarı buldum...

kolay gelsin

• içe/dışa aktarmayı yaptım ama sanırım bende rehberin yedeği sd kartta vcard formatında yoktu herhalde ondan olmadı ben direkt simden kopyaladım %100 kopyaladıktan sonra da sim numaralarını okuyor ama görüntülemiyor diye kestirip attım açıkçası.

bu arada kobra v4 öneriniz üzerine ve yardımınızla kurdum, çok stabil bu kadarını beklemiyordum. teşekkürler iyi geceler hocam. telefon kendine geldi.
  • avci26 kullanıcısına yanıt
    lollipopu beğenemedim , çok sorunlu , yada bende sorun çıkardı malum romlar telefonda seçiyor .

cobra v4 kurdum , tavsiye edebileceğin bir kernel varmı yoksa kendi kerneli ile devam mı edelim ,

ilk intiba gayet güzel bir rom
  • adempoli A kullanıcısına yanıt
    kernel konusunda maalesef pek bilgim yok...
    ne hikmetse ne kadar rom denesemde kürkçü dükkanı gibi
    dönüp dolaşıp (yedeklediğim) kobra v4 rom'a yöneliyorum...
    3-4 gün dirty unicorn v.8.2'yi denedim, ama pek alışamadım...

kernel konusunda xda'ya bir bakın isterseniz... ben ordan raw kernel'i
    yüklemiştim ama gözle görülür bir büyük farkı gör(e)medim...

eknot: kobra nın v5'i bulup yüklemiştim ama o sırf italyanca olduğu için
    %100 tam çeviri de bulamadığım ve (+)sının fazla olmaması sebebiyle
    tekrardan v4'ü yüklemiştim...
  • Bu tarz işlemlere yabancı değilimdir ama uzun zamandan sonra afalladım resmen. O kadar çok şey yazılmış ki işin içinden çıkamadım.

CyanogenMod yüklemek istiyorum. Bunun için root yapmama gerek var mı? Cihaza daha önce hiçbirşey kurulmadı. Stock 4.1.2 var. Odin, kies ve benzeri birçok şey kurdum ama beceremedim. Sıralamada bana yarımcı olabilecek biri var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jerky -- 19 Şubat 2015; 22:41:45 >
  • 
Sayfa: önceki 14241425142614271428
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.