Şimdi Ara

★★ SAMSUNG GALAXY NOTE (N7000) [ANA KONU] ★★ (İlk Sayfayı Okuyun) (88. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
28.805
Cevap
134
Favori
1.313.001
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8687888990
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: yukselozkan

root u geri almakla ilgili nasıl bir yol izlenebilir.
    yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Telefon bölgesine uygun resmi bir ROM kurun yeter
  • mx playerda hiçbir altyazıyı açamıyorum. daha önce başına gelmiş ve sorunu halletmiş arkadaşımız var mı acaba?

bir de kalemle yazı yazarken ekranda oluşan gecikmeyi çözebiliyor muyuz? not defteri olarak kullanmayı düşünüyordum. bu nedenden dolayı şimdilik yalan oldu..
  • Arkadaşlar
    5 gün evvel aldığım sıfırdan farksız kayıtlı galaxy nexus telefonumu note ile değiştirmek istiyorum.Takas etmeyi düşünen olursa pm den bana ulaşabilir.
    Telefon yurt dışı pasaporta kayıtlı yani imei klonlama değil.Takas edeceğim telefonda aynı olmalı.Kutusu ve tüm aparatları eksiksizdir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: grolof

Arkadaşlar
    5 gün evvel aldığım sıfırdan farksız kayıtlı galaxy nexus telefonumu note ile değiştirmek istiyorum.Takas etmeyi düşünen olursa pm den bana ulaşabilir.
    Telefon yurt dışı pasaporta kayıtlı yani imei klonlama değil.Takas edeceğim telefonda aynı olmalı.Kutusu ve tüm aparatları eksiksizdir.

Note alacaksınız demiştim gürol abi. bende ayarlayabilirsem şubatta almaya çalışcam. kısmetse gene aynı telefonda buluşuruz.
  • quote:

Arkadaşlar

nexus note dan yeni ve yazılımsal olarak üsttür. değişim sebebiniz nedir ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: egemen_e

quote:

Arkadaşlar

Note alacaksınız demiştim gürol abi. bende ayarlayabilirsem şubatta almaya çalışcam. kısmetse gene aynı telefonda buluşuruz.

Biliyorsun bende hastalık.

• quote:

Arkadaşlar

Hocam diger tarafa yazacaktim "seni biraz taniyorsam nota gecersin hocam" diye xp problemlerinde yazacaklarindan sonra ama tatsizlik cikmasin bizi bilen var bilmeyen var diye yazmadim :) hosgeldin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: fuhayer

quote:

Orijinalden alıntı: aicacan

quote:

Orijinalden alıntı: ucahmetuc

bir arkadaşımız şarj süresini uzatan bir program önermişti. adı neydi acaba? topicte gezindim ancak gözümden kaçtı bulamadım niyeyse.

juıce deffender ben önermiştim. netten juıce ultimate de üstüne kur süper oluyor. bide cihazın tasarruf sistemini kullanıyorum. task killer hiç kullanmıyorum. avast sürekli acık.

su an 2 gün 7 saat 24 dakika 59 saniye yi görmüş bulunmaktayım :). teli de ucuza kapatmıstım + sarjda bole olunca harika oldu benim için.

normal düzeyde arama yapıyorum+ normal sayıda mesaj, bunun yanında wi-fi kapalı genelde ama 3g sürekli kullanıyorum nette geziyorum,markete ugruyorum, uygulamarı acıyorum. tel hafızasından ve müzik uygulamasından müzik dinliyorum, sağını solunu kurcalıyorum :).+ bikaç foto çekiyorum.

juıce deffender+ juıce ultımate sarj için ilaç gibi geldi bana.

(gece gece üşendim screen shot aldım ama atmaya üşendim sabaha fotosunu da koycam)

peki viber, msn, skype gibi uygulamalar açık mı sürekli ? açık ise juice defender genelde veri iletişimini keser, o halde biri mesaj yazdığında tel de uyku modunda ise nasıl mesajları alabiliyor sunuz ? veya alabiliyor musunuz ?

diğer sorum ise; ekran da widget kullanıyor musunuz ? hava durumu, twitter, calendar etc... ? bunları kullanıyor ve mesajlaşma uygulamalarından da mesajları her an alabiliyor iseniz o zaman juice defender çok iyi iş başarıyor demektir.

bu arada; duvar kağıdı hareketli mi ? kilit ekranında hava duurmunu göstertiyor musunuz ? bunlar hep etkendir batarya kullanımına çünkü. bilgi verirseniz ona göre farklılıkları anlarız.

Juicede ayarlar var. Balance sectiginde her 15dk da 1dk nete baglaniyor.

• quote:

quote:

Arkadaşlar

nexus note dan yeni ve yazılımsal olarak üsttür. değişim sebebiniz nedir ?

Bende çok sık telefon değitirme hastalığı var zaten ama bu henüz ondan değil.Aslında arkadaşımın dediği gibi niyetim note almaktı ve son anda karar değiştirip nexus aldım ama bu ics beni pek açmadı mesela kendi müzik çalarını aktif etmek için bazı karışık işlemler yapman gerekiyor yani googlenin müzikçaları sadece amerikada kullanılıyor.Burda kullanmak için bilgisayarın ip numarasını amerika gibi göstermek gerekiyor.
    İphone gibi kısıtlamalar olunca gıcık kapıyorum,yoksa başka herhangibir sorunu yok.Birden kafama esti ve takas düşündüm yoksa satmayı düşünmüyorum.
    Mesela kamerası süper hızlı çok seri fotoğraflar çekiyor,videosu süper ama kameranın 5 mp olması hoşuma gitmiyor gibi basit sebepler.
    Belki ekranı büyük diye aklı nexusta kalanlar olabilir tıpkı benim aklımın notede kalması gibi.

• quote:

Orijinalden alıntı: noyancelebi

quote:

Arkadaşlar

Hocam diger tarafa yazacaktim "seni biraz taniyorsam nota gecersin hocam" diye xp problemlerinde yazacaklarindan sonra ama tatsizlik cikmasin bizi bilen var bilmeyen var diye yazmadim :) hosgeldin

Bugün senin sitene de baktım noteye olan destek daha fazla diye birden kafama esti.Notenin kullanışı sanırım sgs2 ile aynı ve problemsiz kullanabilirim diye düşünüyoruım.İlerde muhakkak ics dede düzenlemeler olacaktır ama onu kullanmak bana biraz daha zor gibi geliyor.
    Tabi olursa olur yoksa olmazsa kullanmaya devam edeceğim.
    Bununda ekranı büyük olmasına rağmen görünüş olarak çok kibar ve sanki sgs2 den pek farkı yok gibi.

• Aynen hocam s2 ile hersey ayni diyebilirim.

Birde elimizde olan cihazlara yonelik daha fazla calismamiz oldugu herseyi deneyebildigimiz icin note a destegimiz daha fazla.
  • quote:

VoiceTalk ingilizcedir. son version bir rom atarak menuleri ve telefon dilini TR ye çevirebilirsin.
    700 $ a iyi almışsın. hayırlı olsun.

Çok teşekkürler. İngilizceyi rahat kullanıyorum. Google search de türkçe, birde türkçe klavye yükledim. Tr'ye çevirmeye gerek kalmadı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi depechemode3 -- 25 Ocak 2012; 15:09:54 >
  • IGO Navigasyon'u Galaxy Note da şu ana kadar en yüksek 800x480 çözünürlülüğünde kullanabiliyorduk.

1024x600 çözünürlülüğü bulamadım ama şöyle bir şey buldum ve denedim.

960x540 çözünürlülükte açıyor ve uygulama olarak bana biraz daha hızlı geldi.

Kurulum ise şöyle ;

1- Kurulu olan IGO NAVİGASYON uygulamanızı "SADECE KALDIRIN" ama önceden kurduğunuz "KLASÖRÜ SİLMEYİN"

2-http://s2.dosya.tc/server6/px2xAp/iGO.rar.html (alıntıdır) dosyasını bilgisayarınıza indirip, masaüstünde klasöre çıkartınız.

3- Klasörün içeriğini "iGOMyWay_8.4.2.139242_thin_v1.2.apk" dosyası HARİÇ, Galaxy Note'un içindeki önceden kurduğunuz klasöre kopyalayınız.

4- iGOMyWay_8.4.2.139242_thin_v1.2.apk dosyasını IGO klasörünün olduğu dizinde ama IGO klasörünün içinde olmamak kaydı ile kopyalayıp, bu apk dosyasını tıklayıp uygulamayı yeniden kurunuz.

5- Ekran çözünürlülüğünüz artık 960x540 çözünürlülüğünde olacaktır. 800x480 den daha büyük sonuçta :)

İyi günler de kullanın.

Saygılarımla...

Sanırım IGO, iPhone harici artık mobil uygulama çıkarmayacak bu arada.
    Kendi sitesinde iPhone harici başka herhangi bir mobil cihaz uygulaması göremedim.

edit : eksik yazı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi IRoN -- 25 Ocak 2012; 15:15:08 >

• Criskeloya jkay3 eklenmis olup kisa yollar evrim gecirmistir. V4.1 surum adi tavsiye ederim
  • quote:

Criskeloya jkay3 eklenmis olup kisa yollar evrim gecirmistir. V4.1 surum adi tavsiye ederim

Bilgilendirme için teşekkürler.
    İnatla ICS ha bugün ha yarın gelecek diye diye custom rom lardan şimdilik uzak duruyorum ama nereye kadar :)

Saygılarımla...
  • quote:

Orijinalden alıntı: IRoN

IGO Navigasyon'u Galaxy Note da şu ana kadar en yüksek 800x480 çözünürlülüğünde kullanabiliyorduk.

Kurulum ise şöyle ;

1- Kurulu olan IGO NAVİGASYON uygulamanızı "SADECE KALDIRIN" ama önceden kurduğunuz "KLASÖRÜ SİLMEYİN"

2-http://s2.dosya.tc/server6/px2xAp/iGO.rar.html (alıntıdır) dosyasını bilgisayarınıza indirip, masaüstünde klasöre çıkartınız.

3- Klasörün içeriğini "iGOMyWay_8.4.2.139242_thin_v1.2.apk" dosyası HARİÇ, Galaxy Note'un içindeki önceden kurduğunuz klasöre kopyalayınız.

4- iGOMyWay_8.4.2.139242_thin_v1.2.apk dosyasını IGO klasörünün olduğu dizinde ama IGO klasörünün içinde olmamak kaydı ile kopyalayıp, bu apk dosyasını tıklayıp uygulamayı yeniden kurunuz.

5- Ekran çözünürlülüğünüz artık 960x540 çözünürlülüğünde olacaktır. 800x480 den daha büyük sonuçta :)

İyi günler de kullanın.

Saygılarımla...

Kendi sitesinde iPhone harici başka herhangi bir mobil cihaz uygulaması göremedim.

ekranda nasıl durduğuna dair bir resim koyarsanız ona göre değip değmediğine bakarız :)

• quote:

quote:

IGO Navigasyon'u Galaxy Note da şu ana kadar en yüksek 800x480 çözünürlülüğünde kullanabiliyorduk.

Kurulum ise şöyle ;

İyi günler de kullanın.

Saygılarımla...

ekranda nasıl durduğuna dair bir resim koyarsanız ona göre değip değmediğine bakarız :)

Sanırım yeterli olacaktır :)

Saygılarımla...

★★ SAMSUNG GALAXY NOTE (N7000) [ANA KONU] ★★ (İlk Sayfayı Okuyun)

edit: resim boyutu değiştirildi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi IRoN -- 25 Ocak 2012; 17:03:47 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: aicacan

quote:

Orijinalden alıntı: ucahmetuc

bir arkadaşımız şarj süresini uzatan bir program önermişti. adı neydi acaba? topicte gezindim ancak gözümden kaçtı bulamadım niyeyse.

juıce deffender ben önermiştim. netten juıce ultimate de üstüne kur süper oluyor. bide cihazın tasarruf sistemini kullanıyorum. task killer hiç kullanmıyorum. avast sürekli acık.

su an 2 gün 7 saat 24 dakika 59 saniye yi görmüş bulunmaktayım :). teli de ucuza kapatmıstım + sarjda bole olunca harika oldu benim için.

normal düzeyde arama yapıyorum+ normal sayıda mesaj, bunun yanında wi-fi kapalı genelde ama 3g sürekli kullanıyorum nette geziyorum,markete ugruyorum, uygulamarı acıyorum. tel hafızasından ve müzik uygulamasından müzik dinliyorum, sağını solunu kurcalıyorum :).+ bikaç foto çekiyorum.

juıce deffender+ juıce ultımate sarj için ilaç gibi geldi bana.

(gece gece üşendim screen shot aldım ama atmaya üşendim sabaha fotosunu da koycam)

peki viber, msn, skype gibi uygulamalar açık mı sürekli ? açık ise juice defender genelde veri iletişimini keser, o halde biri mesaj yazdığında tel de uyku modunda ise nasıl mesajları alabiliyor sunuz ? veya alabiliyor musunuz ?

diğer sorum ise; ekran da widget kullanıyor musunuz ? hava durumu, twitter, calendar etc... ? bunları kullanıyor ve mesajlaşma uygulamalarından da mesajları her an alabiliyor iseniz o zaman juice defender çok iyi iş başarıyor demektir.

bu arada; duvar kağıdı hareketli mi ? kilit ekranında hava duurmunu göstertiyor musunuz ? bunlar hep etkendir batarya kullanımına çünkü. bilgi verirseniz ona göre farklılıkları anlarız.

görüşme cok nadir tango kullanıyorum. bağlantı içinde kendiniz ayar yapabiliyorsunuz. olmadı hemen lazım ise net elle açınca da veri iletimini belli bir süre acık kalıyor zaten sonra kendisi kapatıyor. hava durumunu kullanıyorum sürekli duruyor. ara sıra sosyal medyaya bağlanıyorum çok fazla değil.

duvar kağıdı hareketsiz kullanıyorum. ekran parlaklığı en kısıkta su an (bu bile bana fazla geliyor bazen daha kısma imkanım olsa kısıcam). hatta perde programı gibi bisey kullanıyorum bazen gözümü rahatsız ettiği için.

coğu zaman sahibinden ve gmail ile mesgul oluyorum.

fatih kurnaz tanıtım videosu var oradaki kişi acayip yoğun kullanıımla 1 günü çıkarıyormus benim kullanımımla 2 1/2 gün normal bence.

(juıce deffender ile bu verimi almadım ultimate i de yükleyince bu duruma ulaştım.)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aicacan -- 25 Ocak 2012; 16:57:54 >

• quote:

quote:

Criskeloya jkay3 eklenmis olup kisa yollar evrim gecirmistir. V4.1 surum adi tavsiye ederim

İnatla ICS ha bugün ha yarın gelecek diye diye custom rom lardan şimdilik uzak duruyorum ama nereye kadar :)

Saygılarımla...

ICS cikinca onu da yuklersin Hocam niye bekliyorsun ki
    Aslinda LA4 zaten cok stabildl ama %batarya icin root oldum ve custom rom kullaniyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: zaferaxu

quote:

quote:

Saygılarımla...

ICS cikinca onu da yuklersin Hocam niye bekliyorsun ki
    Aslinda LA4 zaten cok stabildl ama %batarya icin root oldum ve custom rom kullaniyorum.

Biraz da inat :)

LA4 den bende memnunum açıkçası.
    Batarya süresi de beni ilgilendirmiyor.
    Söylemesi ayıptır, 4 tane bataryam var ve acaba bitermi yolda kalırmıyım derdim hiç olmuyor :)

% Batarya için de ben açıkçası root olmadım. Battery indicator gayet işimi görüyor.

Saygılarımla...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi IRoN -- 25 Ocak 2012; 17:08:45 >

• 
Sayfa: önceki 8687888990
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.