Şimdi Ara

---ARİSTON KOMBİ KULLANANLAR DERNEĞİ--- (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
472
Cevap
21
Favori
136.471
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Verim olarak sıkıntı yok ben pompaya vurgu yaptım,yerli cihazlarda en geniş aralıkta modülasyon yapan cihazdır
    Hiçbir yerli üretim kombi baymak lar kadar en geniş aralıkta çalışmıyor novadens extra,falke,duo tec hepsi 4.7kW'a kadar kapasitesini düşürebiliyor daha ne olsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi disintegration -- 29 Ekim 2015; 21:23:39 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hasanemmii

Kombi altındaki boruların üzerindeki filtreleri temizleyin. Sirkülasyonunuz azalmış görünüyor. Kombi çalıştıktan sonra kısa sürede sönüyorsa filtreler tıkalı veya tesisatta tıkanıklık vardır.

Garanti kapsaminda servisi cagirdim dediklerinizin hepsini yaptilar banyadaki tahliyeden cikan suyun rengi zift le ayni idi ve iki avuca yakin curuf cikti gozlerime inanamadim 3kez bosalttik simdi duzeldi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • mustafa1403 kullanıcısına yanıt
    Tesisat suyuna koruyucu antifiz koymakta fayda var.
    Kombiler için üretilmiş koruyuculardan kullanmanızı öneririm.
    Ben tam 8 yıl önce arabalarda kullanılan mavi antifirizden bir kutu boşaltmıştım.
    Hala aynı suyu kullanıyorum. Su hala berrak. Ama siz kombi için olandan kullanın.
    Nasıl koyabilirsiniz.?
    Ben önce suyu bir miktar boşaltıp, banyodaki havlupanın üstündeki hava alma kısmını söküp oradan eklemiştim.
    Daha sonra biraz su basarak basıncı 1,5 getirdim.
    Hala kullanıyorum. Ne kir ne pas.
  • Ariston Genus Premium Evo 35kw kombi kullanıyorum. Sensys oda termostatı ve dış hava sensörü satın aldım, bugün servis bağlamaya gelecek ancak anladığım kadarıyla onların da pek bir bilgisi yok. Her ikisi de Nasıl bağlanır, evin neresine takmak gerekir? Nasıl kullanılır? konularında bilgisi olan kullanıcılar varsa yardımcı olabilir mi?

Özellikle merak ettiğim dış hava sensörü konusu, genelde hep kuzeye bakan yere takılması söyleniyor ancak benim evin salonunun ön cephesi kuzeybatıya bakmasına rağmen batıya bakan yan cephe tamamen cam olduğu için neredeyse güneş batana kadar ışık aldığı için çok sıcak oluyor, dolayısıyla dışarısı soğuk bile olsa güneş çıktığı anda evin içerisi sıcak oluyor. Örneğin şu an dışarısı 9 derece ve salon öğleden sonra 22-23 dereceye çıkıyor, eğer ben dış hava sensörünü kuzeye bakan bir yere takarsam, havayı soğuk algıladığından kombiyi otomatikman çalıştırmayacak mı? Bu durumda batıya bakan bir yere taksam daha iyi olmaz mı?

Not: Bu arada ev dubleks ve salon kuzeybatıya bakmak üzere evin yönü hafif kuzeybatı-güneydoğu istikametinde, evin doğu tarafı yan binaya bitişik dolayısıyla güneye bakan iki oda hariç bütün odaların yan cephesi batıya bakıyor ve güneş olduğu sürece dışarısı soğuk da olsa evin içerisi çok sıcak oluyor.

• teşup1 T kullanıcısına yanıt
    dış hava sensörünü batı cepheye taktığınızda güneş her çıktığında sensör kazan sıcaklığını düşürecek ve kombiyi yanıltacak
    bütün üreticiler dış hava sensörlerinin kuzey & ve yakın cephelere ve yerden en az 2.5 & 3metre yükseğe monte edilmesini önerir,takılmayacak cepheler batı ve özellikle güney cephedir
    eğer başka olanak yoksa sensörün ön tarafına bir engel koyup güneşin doğrudan temas etmemesini sağlamanız gerekir
    bazı üreticiler ani hava akımlarına maruz kalmayan bir nokta da istiyor ama bunu sağlamak çok zor
    her evde kuzey cephe olmaz o zaman sensörü güneşten korumak için yapay engeller koymanız lazım veya kuytu bir yer bulmanız lazım

---ARİSTON KOMBİ KULLANANLAR DERNEĞİ---

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi disintegration -- 18 Kasım 2015; 15:43:19 >

• Kuzey cepheye kabloyu döşemek oldukça zor olacaktı o nedenle batı cepheye mecburen koydum ancak kirişin altında kaldığından gölgede duruyor vegerekirse önüne bir panel koyup tamamen gölge olmasını sağlayacağım, şimdilik deneyip göreceğiz, yorumunuz için teşekkürler.
  • teşup1 T kullanıcısına yanıt
    Sorun cikacagini sanmiyorum

gule gule kullanin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • beyler iyi akşamlar,
    bir kaç sorum var izninizle.80m2 alt kat +70 m2 üst kat güneybatı istikametinde gebze'de bir çatı dublexi yapıyorum.Dıştan ve çatıdan izalasyon yaptırdım.Alt kata 7 üst kata 6 metre radyatör önerdiler.sizce yeterli mi?kombi olarak da bosch condense 2000 28kwh 2200 tl , ariston genius premium modeli galiba 2200 tl baymak lambert 1650tl fiyat verdiler sizce hangisini seçmeliyim.Son olarak radyatörlerin baymak olmasında bir sorun olur mu?
  • bychass B kullanıcısına yanıt
    Isıtılacak net alan kaç m2
    Toplam radyatör metrajı 13mt ise 24kw yetmez onun için 24kw bosch condens 2500w uymaz
    28-30kw kombi gerektiği için 30kw ariston genus premium evo olur
    Baymak lambert attivo önerdiyse kabul etme 3eşanjörlü yarım yoğuşmalıdır 28kw baymak lambert lpy olur çünkü bu kombi premix teknolojilidir

Baymak panel radyatör 33mm hatve genişliktedir kabul etme piyasanın en iyi panel radyatörü demirdöküm plus tır 25mm hatve genişlik ve korozyona karşı en dayanıklı markadır

• disintegration kullanıcısına yanıt
    tam olarak ölçmedim yarın ölçücem ama maksimum 160m2 diyelim.Üst kata 1 m2 daha eklemeyi düşünüyorum.Boschun kutusunun üstünde condense 2000 28kwh yazıyordu diye gördüm sanki.Kombi olarak ariston'a daha yakınım.
    Aslında alt katın radyatörleri var ve alt kat üst kat mobil sistem kuracak ve üst katın radyatörleri ile 3400 tl'ye anlaşmıştım.Kombi hariç .Bu radyatörler olayına bozuldum..2300 kalori verdiğini eca'dan iyi olduğunu söyledi.Cevap için teşekkürler.
    Condens 2000w yarım yoğuşmalıdır kesinlikle tercih etmeyin
    sizin evde muhtemelen yaZdığım gibi 28-30kw premix yoğ kombi gerekir
    Mobil sistem yaptırmakla iyi yapıyorsunuz
    Mobil sistemin pex borularını oksijen bariyerli seçin,aynısının oksijen bariyersizi var tesisata oksijen sokar
    Kombiden çıkacak ana bağlantı pprc borularını da 25mm tercih etmeyin 32mm tercih edin ve pprc boruları da kompozit veya cam elyaflı pprc kullandırmayın hepsi oksijen bariyersizdir deliksiz alüminyum folyolu pprc isteyin

30kw ariaton genus premium evo nın yanında sensys modülasyonlu oda termostatı ve ariston evo dış hava sensörü öneririm bu kombinin olmazsa olmaz aksesuarlarıdır

cevaplar için teşekkürler üstad.Yazdıklarını not ettim yarın gidip tesisatçı ile konuşucam.İmzandaki konuya baktım da aristonun bu kombisi oda sıcaklığına göre modülasyon yapabilir mi?oda termostatı ve dış hava sensörünün ikisini de almak gerekiyor mu baya pahalılarmış.
    Havlupanı toplam petek metrekaresine direkt olarak eklemek doğru mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bychass -- 24 Kasım 2015; 22:20:57 >
    sensys modülasyonlu oda termostatıyla oda sıcaklığına göre modülasyon yapar zaten o yüzden sensys önerdim
    yoksa bildiğimiz tesisat suyuna göre modülasyon özelliğinde çalışacak onu her kombi yapar
    ayrıca evo dış hava sensörü de taktırman gerekir evin dışına kuzey cephe veya doğrudan güneş görmeyen bir yere monte ettireceksin

sensys ve dış hava sensörü olmadan bu kombiyi almanın bir esprisi yok üretici bile kataloglarda ısrarla bu şekilde kullanın diyoe yetmiyor youtube a bile video yüklüyor

havlupan ısıl değeri çok düşüktür hesaba katılmaz ama yurdum doğalgaz esnaflarının bir kısmı kurnazlık yapıp katar

---ARİSTON KOMBİ KULLANANLAR DERNEĞİ---  ---ARİSTON KOMBİ KULLANANLAR DERNEĞİ---

---ARİSTON KOMBİ KULLANANLAR DERNEĞİ---

hocam iyi akşamlar,
    Daireyi ölçtüm.Toplam ısıncak alan 80 m2 alt kat : 5.60m+havlupan , üst kat 65 m2 : 5.60+ havlupan.
    Kombi olarak aristonun 30 kw'lık modeli yeterli olur mu?Bu modelin ısıtma kapasitesi 25kw mi oluyor?
    Radyatörleri eca ile değiştirdim.Demirdöküm yokmuş.Boruları da istediğim gibi yapıcaklar.
    145m2 net ısıtılacak alan
    11.2metraj ve 2 adet havlupan

24kW yeter ama sınır değerde kalır dün yazdığım gibi senin evine gidecek kombi 28-30kW kapasitede olmalı

almayı düşündüğün 30kW ariston genus premium evo doğru tercih dün yazdığım şekilde sensys+dış hava sensörü ile konforlu ısınıp tasarruf yaparsın

ilave olarak alt kattaki peteklere kaliteli termostatik vanalar taktırabilirsin

yalnız sensys kesinlikle kombiye yakın bir yere monte ettirme dubleks evlerde genelde en uygun yer iç merdiven boşluğu veya antre/koridor gibi yerlerdir
    dış hava sensörü de dışarda kuzey cepheye veya doğrudan güneş görmeyecek bir yere bakacak bir yere monte ettir,sensys ve dış hava sensörü herşeyi hazırla
    sadece kombiye bağlanacak kabloları bağlama bağlama ve sensys nasıl kullanılıyor bu gibi işlemler ariston servisine aittir
    bazı ariston servisleri bilgisizdir haberin olsun;sensys nedir bilmezler öylesi denk gelirse ariston genel müdürlüğüne şikayet et
    eve ilk gelip kombinin garantisini başlattıklarında ariston aksesuarlarını takıp kullanım konusunda bilgi vermek zorundalar

eca radyatör de 33mm hatve genişliktedir haberin olsun panel radyatörün kralı demirdöküm plus ve vairad'tır

sensys kombi ve sistem kontrol ünitesi (modülasyonlu)

http://www.ariston.com/tr/ODA_TERMOSTATLARI/SENSYSv2

kombiyi alacak olan kişi yakın arkadaşım 30 luk ve 35 lik iki model var dedi 30 luk dediği 24 kcal mı acaba?Genelde üst katta oturup alt kattaki petekleri kapatmayı düşünüyorum.
    Kombiyi alt katın balkonuna takıcam oda termostatını da üst kata takarım diye düşündüm.Dış hava sensörünü takıcak kuzey veya doğu cephe bulamadım ona özel yer yapmam lazım.
    Alt katın peteklerine termostatik vana mı daha mantıklı yoksa tamamen kapamak mı?
    Radyatör işinde patladım galiba koca eca hala 33mm mi yapıyormuş.Aslında alt katın radyatörleri eski, markasını da göremedim.Kesin onlarda 33mm hatvelidir.
    Alt kattaki peteklere kaliteli termostatik vanalar taktır danfoss ra 2000 gibi
    Kapatma konforun kaçma pişman olursun termo vanaların ayarını örneğin 3 numara da bırakırsın 20c yapar alt kat soğuk kalmaz ılık kalır

• Merhaba arkadaslar bende ariston class evo kullaniyorum bu cihazdaki auto ve comfort fonksiyonlari ne ise yariyor birde bu petekleri actigimizda ekranda yazan 35 santigrat demekmi yani petekteki su 35 derecemi yardimci olursaniz sevinirim.

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.