Trafikte Hoşgörü (yol verme kavgası: 2 ölü)
45 Cevap2138 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

455 Mesaj
1 Kasım 2011; 9:52:10 

Ankara'da kanlı yol verme kavgası: 2 ölü

Ankara Keçiören'de yol verme kavgası kanlı bitti. Keçiören'de yol verme kavgasında silahına sarılan bir kişi diğer araçta bulunan iki arkadaşı yol ortasında herkesin gözü önünde öldürdü..

Başkent'te yol verme yüzünden başlayan tartışma sonucunda silahına sarılan bir kişi, tartıştığı araçta bulunan iki arkadaşa kurşun yağdırdı. Ağır yaralanan iki arkadaş hastanede hayatını kaybetti.

Olay, Keçiören Kuşcağız Mahallesi'nde meydana geldi. 06 BM 9881 plakalı otomobille seyir halinde olan Ufuk Demirci ve Murat Toskar, Conker Caddesi üzerinde 06 DE 5719 plakalı otomobilde bulunan Murat Ayna ile yol vermeme yüzünden tartıştı. Birbirlerine el kol hareketi yapan şahıslar buradan ayrıldı. İki araç 200 metre ilerde bulunan ışıklarda yeniden karşılaşınca, karşılıklı tartışma devam etti. Şahıslar yol boyunca birbirlerine hakaret ederken, iki araç bir süre sonra bir market önünde üçüncü kez karşılaştı.

Aracıyla tartıştığı şahıslara yaklaşan Murat Ayna, belinden çıkardığı tabancayla Murat Toskar ve Ufuk Demirci'ye kurşun yağdırdı. Vatandaşların gözü önünde yaşanan olayın ardından Murat Ayna aracına binerek, hızla uzaklaştı

Ağır yaralanan Murat Toskar ve Ufuk Demirci, olay yerine sevk edilen ambulanslarla Keçiören Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. İki arkadaş yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Zanlı Murat Ayna ise olaydan bir süre sonra polise giderek teslim oldu. Suçunu itiraf eden Ayna'nın, "Bana küfür ettikleri için öldürdüm" dediği öğrenildi. Emniyetteki sorgusu tamamlanan Ayna, mahkemeye sevk edildi.

http://www.ankarahaber....rme-kavgasi-2-olu/97350
------------------------------------

Ne kadar çabuk sinirleniyoruz, sakin ve hoşgörülü nasıl olacağız .
kim suçlu toplum olarak neler yapmamız gerekli,

ehliyet kursları sadece motor -trafik- ilkyardım haricinde
derslerde anlatılmalı.

Sun Blade 150; 64 Bit'lik Sparc işlemci 550 MHz or 650 MHz UltraSPARC ; 8 GB. RAM ; 350 GB disk ; 2-D/3-D graphics options for multi-display support Unix-Solaris 8 (5/03)
SGI® Origin® 350 ;32 CPUs in single operating system; 4 64-bit PCI-X slots 73GB system drives; IRIX

2978 Mesaj
1 Kasım 2011; 9:56:42 

öğrenemeyeceğiz insanlığı

Threesome, foursome, handsome...

7352 Mesaj
1 Kasım 2011; 10:02:49 

Ankara - Keçiören.. hic şaşırmadım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
1 Kasım 2011; 10:05:01 

2 kişi olduklarına güvenip bu aracı takip edip,taciz etmiş olabilirler diğer sürücüde sinirlerine hakim olamamış belli ki mobese kayıtlarının incelenmesi lazım kim kimi takip etmiş diye eğer öldüren kişi takip ettiyse ağır hapis cezası şart.

Ayrıca her araca bir kamera şart ben taktırcam.Kaza anında,şikayet anında bir kanıt olur.Milletle uğraşmazsın videoyu gösterir derdini polise anlatırsın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oranj001 -- 1 Kasım 2011; 10:07:34 >

232 Mesaj
1 Kasım 2011; 10:07:38 

quote:

Orijinalden alıntı: ~Lion King~

Ankara - Keçiören.. hic şaşırmadım

bunun ankara ile keçiören ile alakası yok. sapık her yerde sapıktır. sakin olmak lazım trafikte.

3376 Mesaj
1 Kasım 2011; 10:09:34 

Allah'ım bize trafikte sabır ihsan eyle, çevredeki kendini bilmezlerden, tehlikelerden de koru.

Çok zor bir durum. :(

1801 Mesaj
1 Kasım 2011; 10:16:33 

Bal gibide Keçiörenle ilgili. O bölge kuşcağız, atapark hiçte tekin değil. Düzgün insanlarda çok ancak patlamaya hazır bombalar dolaşıyor ortalıkta..

Bir kaç sene evvelde kardeşimi dövdüler sopalarla orada..

Altına şahini, transiti alan yolların kralı oluyor, ne saygısı, ne hoşgörüsü...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi plcmn -- 1 Kasım 2011; 10:17:32 >

Lanet olsun! Bütün bir nesil benzin pompalıyor, garsonluk yapıyor ya da beyaz yakalı köle olmuş. Reklamlar yüzünden araba ve kıyafet peşinde. Nefret ettiğimiz işlerde çalışıp gereksiz şeyler alıyoruz. Bizler tarihin ortanca çocuklarıyız. Bir amacımız ya da yerimiz yok. Ne büyük savaşı yaşadık ne de büyük buhranı. Bizim savaşımız ruhani bir savaş. En büyük buhranımız hayatlarımız...
T.D.

3090 Mesaj
1 Kasım 2011; 10:19:53 

can almak bu kadar kolay olmamalı.
bir yaptırımı, bir caydırıcılığı olmalı.

İstisnaları saymazsak ülkemde kimse işini doğru dürüst yapmıyor. Etrafınıza bakın, mutlaka göreceksiniz. Kendimizden başlayarak DÜZELTELİM!
suç işleyenleri affetmek, insanları suç işlemeye teşvik eder ve suç işlemeyenlere haksızlık yapılmış olur. DEVLETİMİZİN, SUÇU VE SUÇLUYU AFFETMESİNE KARŞIYIM.

1382 Mesaj
1 Kasım 2011; 10:20:37 

İki kişi olduguna güvenip yalnız olan kişiye artislik yapabiliyorlar.Yalnız olan kişi de silahlı olduguna göre boş biri değil.Adamı iyice delirttilerse dayanamayıp sıkmıştır.

Bir cinnet herşeyi halleder.

Bize yakışan sakin olup boyle durumlarda olayı uzatmamak.Ben yol veriyorum açıkçası zaten belasını buluyor biryerde...

Citroen C3 2005 1.4 hdi 68hp @90000

1164 Mesaj
1 Kasım 2011; 10:25:54 

Bende keçiörende oturuyorum cok hırbo var burada çok şaşırmadım.

İnsan bir şeyi, çok ciddi olarak arzu etmeye görsün, hiçbir şeyi erişilmeyecek kadar yüksekte değildir.

7001 Mesaj
1 Kasım 2011; 10:31:01 

Resmi görevliler dışında silah taşıyan adam normal değil bence.Ben bu sayfayı kapattıktan sonra ölen 2 kişiyi unutacağım ama bu adamların ailesi var sevenler var.Yazık olmuş doğrusu, .ok yoluna gitmek buna deniyor sanırım.

1242 Mesaj
1 Kasım 2011; 10:32:56 

Son zamanlarda sık rastladığımız bir durum. Bir tanıdığımın başınada aynı şey gelmişti. 2 kişiyi vurdu taciz yüzünden, ikiside ağır yaralandı. 2 yıl hapis yattı.

20 Mesaj
1 Kasım 2011; 10:36:07 

Bir ağır ceza hakimi söylemişti..Önümüze gelen davalara baktığımızda ölenlerin %80 ölmeyi haketmiş kişiler geriye kalan %20 ise işte haksız yere öldürülen vs vs olaylarmış..(Öldürmek tabiki en kötü günah)

31 Mesaj
1 Kasım 2011; 10:36:41 

insan hayatı bu kadar ucuz mu :( Allah hepimizi korusun bir hiç uğruna olmüş adamlar

http://www.vizontube.co...te-boyle-olay-gorulmedi

bu da bir yol verme/vermeme mevzusu

2008 Mini Cooper S

4403 Mesaj
1 Kasım 2011; 10:48:47 

Katiller, sapiklarla iç içe yaşıyoruz, olay bundan ibaret...

455 Mesaj
1 Kasım 2011; 11:15:26 

Yukarda arkadasın dediği gibi bir insan görevli değilse neden silah taşır.

birde araçları sorguladım

2008 Fıat marka
2011 Ford marka araçlar apaçi tipleride yoklar,

çok can sıkıcı bir olay.
bu durum bizlerin başına gelse haberde adı gecenlerden olmamak
elde değil.

bende trafikte uzun uzun yol vermeme tartışmalarına girdim.
her seferinde daha sakin olacagım diyorum ama
insanın içinde bulunduğu durum
hep kendimizi haklı görüyoruz..

Sun Blade 150; 64 Bit'lik Sparc işlemci 550 MHz or 650 MHz UltraSPARC ; 8 GB. RAM ; 350 GB disk ; 2-D/3-D graphics options for multi-display support Unix-Solaris 8 (5/03)
SGI® Origin® 350 ;32 CPUs in single operating system; 4 64-bit PCI-X slots 73GB system drives; IRIX

3106 Mesaj
1 Kasım 2011; 11:27:34 

Hepsi basına yansımıyor fakat Ankara'da yol verme sebepli adam vurma olayı çok fazla oluyor. Yakın zamanda gerçekleşmiş üç ayrı ölümlü olayı bizzat biliyorum.

1549 Mesaj
1 Kasım 2011; 11:29:37 

ONUN BELİNE O SİLAHI TAKANIN

TAKMASINA GÖZ YUMANIN

BUNUN İÇİN KANUN ÇIKARANIN ALLAH BELASINI VERSİN.

http://web.archive.org/web/20140220132354im_/http://img360.imageshack.us/img360/9205/pic150067px.jpg

10626 Mesaj
1 Kasım 2011; 11:38:55 

İki tarafına araba parketmiş bir sokağa arabamla girdim. Bir yandan da dua ediyorum karşıdan araç gelmesin diye. Tam sokağın sonuna geldim. 5 metre sonra sokak bitecek. karşıdan TRT'ye ait bir araba sokağa yarım girdi. Çıkışı kapattı. Bana sellektör yapıyor. İçinde iki tane öküz var. Bir tanesi epey şişman. Aynadan arkaya baktım. 4 veya 5 tane daha araç var. Karşımdaki TRT arabası yolu açmıyor. Bana geri geri git işaretinde bulunuyor. Yani o yarım girdiği sokakta tam yol ilerleyecek. Biz 400 metreyi beş tane araç geri geri gideceğiz. Olacak iş değil.

1 dakikaya yakın bekledik. Arkamdaki arabalar kornaya basmaya başladı. Yol vermiyor işareti yaptım. Neden sonra 2 metre geri gittiler. Yol açıldı.

Şimdi bu öküzoğlu öküzlerin bir kavşakta veya bir sokağın ortasında başka bir araçla karşılaştıklarını düşünün. Bu öküzler arabadan iner. Diğer araç sahibini döverler. Yaralarlar.

Var böyle öküzler.

Arabam yok ama 1.5 DCI Dacia Logan'ım var. Arabadan daha üstün.

2026 Mesaj
1 Kasım 2011; 11:41:10 

Keçiören, yenidoğan, sincan, şentepe, demetevler trafiği anlatılmaz yaşanır.

Hyundai Elantra Mode Ov 2011
Aquacraft Nitro Vee
HPI RS4-3 Evo

Uzaklaştırılmış
1 Kasım 2011; 11:41:44 

quote:

Orijinalden alıntı: blacksea

Yukarda arkadasın dediği gibi bir insan görevli değilse neden silah taşır.

birde araçları sorguladım

2008 Fıat marka
2011 Ford marka araçlar apaçi tipleride yoklar,

çok can sıkıcı bir olay.
bu durum bizlerin başına gelse haberde adı gecenlerden olmamak
elde değil.

bende trafikte uzun uzun yol vermeme tartışmalarına girdim.
her seferinde daha sakin olacagım diyorum ama
insanın içinde bulunduğu durum
hep kendimizi haklı görüyoruz..

Düşündüğüm gibi fiat markalı araç doblo filan minibüs yazmışlar dedim bu araçtakiler öldü kesin aynende öyleymiş.Olayı bilmeden yorum yapmıyalım hepimiz trafikte sinirleniyoruz ama sinirlendiğimiz kişiyi öldürmüyoruz yada uzun süre boyunca takip edip,taciz etmiyoruz.Her ne kadar öldüren daha çok suçlu ise ölenlerde bir o kadar suçludur diye düşünüyorum.Kimse kimseyi yol vermedi diye öldürmez.Küfür eder,kavga eder ama cinnet geçircek derecesinde sinir ettilerse bir anlık sinirle olmuş olanlar.Ölenlere Allah Rahmet eylesin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oranj001 -- 1 Kasım 2011; 13:02:02 >

10626 Mesaj
1 Kasım 2011; 11:47:00 

Genelde her zaman yol veren ben olurum. Karşıdaki şoförün el kaldırıp veya selektör yapıp teşekkür etmesi güzel bir duygu.

Arabam yok ama 1.5 DCI Dacia Logan'ım var. Arabadan daha üstün.

1174 Mesaj
1 Kasım 2011; 11:59:36 

Toplum olarak daha 40 fırın ekmek yememiz lazım. Trafik canavarlarına bir de trafik katilleri eklendi.Hoşgörüsüz bir toplum olduk iyice. Trafiğe çıkan altına bir araba alan kendini ne zannediyor ?

Ne kurallar, ne insanlar önemli şöforlerimiz için. Trafikdeki araç sürücülerinin çoğunun ne birbirlerine ne de yayalara saygısı yok. Çoğu sürücü sinyal vermekden bile aciz. Trafikte Araba kullanmayı direksiyon, gaz, fren, debriyaj ve vitesden ibaret zanneden sürücülerden Allah hepimizi korusun!

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

3106 Mesaj
1 Kasım 2011; 11:59:41 

quote:

Orijinalden alıntı: ipo_aga

Mamak, Akdere, Peyami Safa, Türközü ; kefen ve sabun araçta standart donanım olarak bulunmalı

2694 Mesaj
1 Kasım 2011; 12:22:48 

Trafikte kornaya basmayı, küfür etmeyi, el kol sallamayı çok seviyozuz. Sonuçları da ağır oluyor.

3097 Mesaj
1 Kasım 2011; 12:32:56 

quote:

Orijinalden alıntı: INTRUDERTR

ONUN BELİNE O SİLAHI TAKANIN

TAKMASINA GÖZ YUMANIN

BUNUN İÇİN KANUN ÇIKARANIN ALLAH BELASINI VERSİN.

bin kere versin hemde

Alemin Kralı Çarşı

3097 Mesaj
1 Kasım 2011; 12:44:14 

ankarada normal normal gerçekten normal belediye otobüsleri makas atıyor burda

Alemin Kralı Çarşı

1689 Mesaj
1 Kasım 2011; 12:44:53 

İnsan gibi yol isteyene, dönmesi gerekene hep yol veriyorum ama kimisi illa ben geçicem tribine girince sıkıştırıyorum. En fazla sıkıştırmakla kalıyorum ama bunu yapan adamın zaten normal olmadığı belli. Hiç yapmamam gerek ama işte bazen bende de şalterler atıyor. 2 tarafın da ailesi madur, yazık olmuş. Bu trafik terörü ne zaman bitecek acaba

Opel Corsa 1.2 Enjoy spor paket

2536 Mesaj
1 Kasım 2011; 12:51:24 

herkes ankaraya dil uzatmış.

sizin bulundugunuz şehirlerde böyle olaylar olmadımı arkadaşlar nedir bu önyargı. Sorugulanması gerken şey o silahın o adamın belinde ne işi olduğu ve ne hakla kullandığı.

2165 Mesaj
1 Kasım 2011; 12:53:54 

sürücü belgesi taşıyan ve aktif olarak araç kullanan her bireyin psikolojik denetimden geçirilmesi gerekiyor. Tamam altyapı berbat, yollar dar ve trafikte çok fazla araç var ama magandalar otomobil kullanmasınlar. Burada lafım sadece silah taşıyıp 2 kişiyi vuran adama degil, hafif ticari içerisindeki 2 kişi de muhtemelen karşılarındaki silahlı adamı cinnet noktasına kadar taşımışlar.

TZM - TVP Çeviri Ekibi Youtube kanalı:
http://www.youtube.com/user/RBELingTeamTR?feature=mhee
Video içeriklerini Türkçe altyazılı izleyebilmek için, video'nun sağ alt köşesinde yer alan ''cc'' butonunu kullanabilirsiniz.

482 Mesaj
1 Kasım 2011; 13:02:46 

inşallah içerden bir daha çıkamaz

Mechanical Engineering

1928 Mesaj
1 Kasım 2011; 13:14:00 

Paşama "küfür etmişler"... Cezasını kesmiş...

Nasıl bir insan evladı, sırf trafikte yaşanan bir tartışma için adam öldürüp, hapse girmeyi göze alır anlamıyorum. Sinirlenmiş olabilirsin, sinirden kudurmuş olabilirsin; ama sırf küfürün altında kalmamak için, en az 5-10 yıl hapis yatmayı göze almak nasıl bir gözü dönmüşlüktür, gerizekalılıktır, vahşiliktir! Hani "pire için yorgan yakmak" deyimi vardır ya; bu dengesiz mahlukat; "pire için koca evi yakmış"...

Ne oldu şimdi; trafikte hiçbir şey değişmedi. Yol vermeme hastalığı aynen devam ediyor ve şu anda bile Ankara'da veya Türkiye'de pek çok kişi diğerine yol vermemek için yırtınıyor. Geride gözü yaşlı 2 aile ve ömrü hapislerde çürüyecek bir genç kaldı...

Bu gibi insanımsı canlılara tek bir şey diliyorum : AKIL !

Uzaklaştırılmış
7 gün cezanın,
2 gün 8 sa. 1 dk. kadarı kaldı.
1 Kasım 2011; 13:17:03 

Ehliyet kurslarında kesinlikle bu tür ders verilmeli sınav yapılmalı bu sınavdan kalan daha zor bi sınava tabii tutulmalı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi conquête -- 1 Kasım 2011; 13:17:51 >

5623 Mesaj
1 Kasım 2011; 13:26:14 

İşte bu yüzden silah taşımamak lazım.

443 Mesaj
1 Kasım 2011; 14:27:16 

Ankaralıların (özellikle gençlerinin) bu aşırı araba sevdası daha kaç can alacak bakalım!

1801 Mesaj
1 Kasım 2011; 14:32:36 

quote:

Orijinalden alıntı: Mercedes-SLK

herkes ankaraya dil uzatmış.

sizin bulundugunuz şehirlerde böyle olaylar olmadımı arkadaşlar nedir bu önyargı. Sorugulanması gerken şey o silahın o adamın belinde ne işi olduğu ve ne hakla kullandığı.

Var bir bildikleri elbette. Boşuna yazmıyorlar..
Bende Ankara'lıyım ama bir kaç il hariç Ankara gibisi yok maalesef....

Okumuşu memuru çok ama çoğu cahilce kullanıyor...

Lanet olsun! Bütün bir nesil benzin pompalıyor, garsonluk yapıyor ya da beyaz yakalı köle olmuş. Reklamlar yüzünden araba ve kıyafet peşinde. Nefret ettiğimiz işlerde çalışıp gereksiz şeyler alıyoruz. Bizler tarihin ortanca çocuklarıyız. Bir amacımız ya da yerimiz yok. Ne büyük savaşı yaşadık ne de büyük buhranı. Bizim savaşımız ruhani bir savaş. En büyük buhranımız hayatlarımız...
T.D.

339 Mesaj
1 Kasım 2011; 17:06:12 

tipik nesli çığ gibi artan ankara hayvanı insanı trafiğe çıkmaktan soğutan aşşağılıklar adam gibi ceza yasası olmayınca böyle oluyo işte şimdi herif ne zaman çıkar acaba ;yok suçun yarısını yatar iyi hal indirimi kalanı paraya çevrilir bilmem ne ,nerdeyse yargı suçluya borçlu çıkacak

2009 hyundai accent era 1.6 select otm.
2012 hyundai i30 1.6 gdi style
LG OPTİMUS L7

1135 Mesaj
1 Kasım 2011; 17:39:59 

quote:

Orijinalden alıntı: ipo_aga

Batıkentte oturuyorum 3-5 kere demete keçiörene işim düştü Allah bir daha düşürmesin berbat yerler

5965 Mesaj
1 Kasım 2011; 20:58:21 

quote:

Orijinalden alıntı: plcmn

Bal gibide Keçiörenle ilgili. O bölge kuşcağız, atapark hiçte tekin değil. Düzgün insanlarda çok ancak patlamaya hazır bombalar dolaşıyor ortalıkta..

Bir kaç sene evvelde kardeşimi dövdüler sopalarla orada..

Altına şahini, transiti alan yolların kralı oluyor, ne saygısı, ne hoşgörüsü...

Bence yerle-markayla değil kişi sayısıyla alakalı.. Gücünün yettiğine kabarıyor herkes..

Yer istanbul çeliktepe, araç son kasa 5.20, içinde aynalı gözlüklü iki dallama ters yönden çıkıyor, kornaya asıldım, başladı artistlik yapmaya..

Yanımda ablam yerine bir erkek olsaydı belki ben de iner dalardım, "konuşma len ş***siz" diye bağırıp yoluma girdim..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

Demir tav'a geldi kömür bitti, akıl başa geldi ömür bitti..
"Yaz dostum.. Kimse göçmez bu dünyadan mal ile.. "

1977 RENAULT 12 TS --- 2010 ACCENT ERA 1.4 TEAM ** Dizel Partikül Filtresi kanserden daha pahalı değil.. **
Yarın Hakkın divanına varınca, Süleyman'dan hesap sorar karınca...

1008 Mesaj
1 Kasım 2011; 21:05:47 

Sincan'da, Keçiören'de, Polatlı'da herzaman ekstra dikkat edeceksin.

Ben bir kere şişlenmekten son anda kurtuldum. Ankaraguclu bir manyak resmen şişleyecekti
Arabadaki Bursaspor atkımı görmüş; kardes sen bastan soylesene Bursaspor'lu oldugunu dedi. Kusurumuza bakma, Bugün biraz sinirliyim dedi.

Tabi o ara ben fazlası ile dumur vaziyette arabaya binip uzadım

7267 Mesaj
1 Kasım 2011; 21:53:00 

Cahilliğin somutlaştığı an.

mantık..

5981 Mesaj
1 Kasım 2011; 21:59:16 

Çok mal bir milletiz...Birbirimizi öldürmek için teröre falan gerek yok. Birine yol verme, Fener-Galatasaray muhabbeti yap birisine yan bak, komşunun yerine park et, koyunun yanlışlıkla birisinin bitkilerini yesin vs.vs. her an canından olabilirsin..
Düşünsene araba kullandın diye öldürülüyorsun. 20 saniye önce trafiğe çıksan o adam orada olmayacaktı ve yaşayacaktın..

1549 Mesaj
1 Kasım 2011; 22:22:57 

o silahlı manyak o hale nasıl geldi oda tartışılması lazım. anlık o hale gelme değil bu olaylar altında yılların birikimi var.eğitim aile çok bilinmeyenli denklem.

neden psikopat insanlar yetişiyor.

bence oyuncakçılardan başlamak lazım birkere silah şeklindeki tüm oyuncakları silah olan çizgi filmleri silah olan her türlü medyayı sinemayı gece 10 dan önce yayınlamayacaksın .tahminen 20 ıyl sonra epey düzelme olur.

bütün çocuklar her yıl psikososyal bir testten geçirilmeli testi geçemezzse nedenleri araştırılmalı gerekirse çocuklar ailelerden alınmalı.

2 tane gerizekalı bildiğin gerizekalı hastam var 7 tane çocukları var.

yada baba alkolik anne fahişe bilemem kaç çocuk bunlar zamanı gelince yol vermedi diye kafanıza sıkabilecek manyak adayları işte.

başbakan hazretleri bunlara çocuk başına yardım yapıyor en az da 3 çocuk .

mesela gidip araştırma yapılsın 2 çocuklu ailelerdeki çocuklarmı yoksa 5 çocujklu ailelerdeki çocuklarmı daha iyi işlere daha yüksek zekaya daha yüksek okul başarısına sahip .öle kanser gibi çoğalmakla olmuyor.

kanser kontrolsüz çoğalan hücre demek .o 1 hücre zaman geliyor beslendiği bedeni öldürüyor.

şimdi bu adam neden cahil kaldı araştırmak lazım şizofreni vs bir bozukluğu yoksa .

http://web.archive.org/web/20140220132354im_/http://img360.imageshack.us/img360/9205/pic150067px.jpg

2026 Mesaj
1 Kasım 2011; 22:38:02 

İddia ediyorum, Türkiyenin hiç bir yerinde Sanatoryum Caddesi (Keçiören) üzerinde kırmızı ışıkta durdun diye korna çalmazlar.

Hyundai Elantra Mode Ov 2011
Aquacraft Nitro Vee
HPI RS4-3 Evo

4543 Mesaj
1 Kasım 2011; 22:48:56 

insanlık mı o da ne ?

Uzaklaştırılmış
1 Kasım 2011; 22:49:51 

doğan şahin dir kesin
Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Motorlu Araçlar Dünyası] » Otomobil Genel » Otomobil ve Otomotiv Dünyası Genel » Trafikte Hoşgörü (yol verme kavgası: 2 ölü)
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.219