Şimdi Ara

Gigabyte'ın X79 anakartları Bluetooth 4.0 ve 802.11n WiFi desteği ile geliyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
5.429
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

•  

Intel tarafından Kasım ayının ortalarına doğru gerçekleştirilecek LGA2011 platform lansmanı için anakart üreticilerinin gizli planları da ortaya çıkmaya başladı. Gelen son bilgilere göre Gigabyte, LGA2011 platformu kapsamında Core i7-3000 serisi işlemcileri için hazırladığı X79 çipsetli anakartlarında Bluetooth 4.0 ve 802.11n WiFi desteği de sunacak.

Bilindiği üzere bahsi geçen teknolojiler, X79 çipseti tarafından doğal olarak desteklenen özellikler değil. Yeni anakartları için özel bir kart hazırlayan Gigabyte, PCI Express x1 tabanlı kart ile bu desteği verecek. Atheros tarafından geliştirilen iletişim yongasını kullanan anakartın üzerinde iki adet anten girişi bulunuyor ve 150Mbps seviyesinde hız sunulduğu bildiriliyor.

Gelen bilgilere göre Gigabyte, X79-UD5, X79-UD7 ve G1.Assassin 2 yani X79  çipsetli üst seviye anakartlarında, yeni iletişim kartına da yer verecek. Şirketin daha alt segmentlerde yer alan modeller için nasıl bir strateji geliştireceği hakkındaysa henüz net bir bilgi bulunmuyor. 

• O kadar uçuk rakamlardan bahsediliyor ki tam altın vermeleri lazım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cagataykoroglu

O kadar uçuk rakamlardan bahsediliyor ki tam altın vermeleri lazım.

Aynen :D
  • z68 varken değmez :)
  • wifi-direct teknolojisi blututu öldürecek,şimdilik samsung s2de mevcut.yaygınlaştığırdığı taktirde dosya transferi çocuk oyuncağı olacak..
  • X79 u alıpta ev kullanıcısına sunmak parayı sokağa atmaktır.2600k nın nesi eksik
  • quote:

Orijinalden alıntı: mrtsr35

X79 u alıpta ev kullanıcısına sunmak parayı sokağa atmaktır.2600k nın nesi eksik

Biri anakart biri işlemci nasıl bi bağ kurdun anlamadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi greenk -- 31 Ekim 2011; 22:00:06 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: greenk

quote:

X79 u alıpta ev kullanıcısına sunmak parayı sokağa atmaktır.2600k nın nesi eksik

Biri anakart biri işlemci nasıl bi bağ kurdun anlamadım.

X79 u alınca üzerine nasıl bir işlemci takmayı düşünüyorsun.Sandy bridge e lerin fiyatları 1200 lira civarından başlar en iyi ihtimalle o da.2600k yı takamıycagına göre x79 a cevabı çok basit
  • quote:

X79 u alınca üzerine nasıl bir işlemci takmayı düşünüyorsun.Sandy bridge e lerin fiyatları 1200 lira civarından başlar en iyi ihtimalle o da.2600k yı takamıycagına göre x79 a cevabı çok basit

Anarkart dediğin gibi yüksek gelebilir ama 2700k çıkıcaktı bi ara gerçe fiyat nolur o da var :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi greenk -- 31 Ekim 2011; 22:12:11 >
  • Anakartı geçtim onlar zaten yüksek gelmesi kesin.Benim tahminim yeni Sandy bridge-E işlemcilerin fiyatı 1500 lira civarında olur.Birde X79 anakartlar LGA 2011 soket kullanıyor yani bu anakartlara 1500 lira civarında bir de işlemci parası verileceği anlamına geliyor.Bu anakarta 2500k ya da 2600k takılamıyor yani soket farkından dolayı.Anakart+İşlemci de 2500lira olur yani
  • quote:

Anakartı geçtim onlar zaten yüksek gelmesi kesin.Benim tahminim yeni Sandy bridge-E işlemcilerin fiyatı 1500 lira civarında olur.Birde X79 anakartlar LGA 2011 soket kullanıyor yani bu anakartlara 1500 lira civarında bir de işlemci parası verileceği anlamına geliyor.Bu anakarta 2500k ya da 2600k takılamıyor yani soket farkından dolayı.Anakart+İşlemci de 2500lira olur yani

Allah ım sana geliyorum. tabii i920 lerde 999 doalrdan piyasaya girmişti de hemen kapmıştım mağlum o zaman top modeller 5000 dolardan gidiyordu. ALlah aşkına az düşünün öyle yorum yapın.
  • quote:

Anakartı geçtim onlar zaten yüksek gelmesi kesin.Benim tahminim yeni Sandy bridge-E işlemcilerin fiyatı 1500 lira civarında olur.Birde X79 anakartlar LGA 2011 soket kullanıyor yani bu anakartlara 1500 lira civarında bir de işlemci parası verileceği anlamına geliyor.Bu anakarta 2500k ya da 2600k takılamıyor yani soket farkından dolayı.Anakart+İşlemci de 2500lira olur yani

Hangisinin fiyatı 1500 olur ? Kaç model geleceğini nereden biliyorsun.
  • Gelecek olan modeller zaten açıklandı şu anda 3 tane model var 3960x 3930x ve 3820.3960x in şu anki 990x ten %15 ile 20 arasında daha hızlı olacagı da intel tarafından açıklandı.Şu anda i7 990x 2500 lira 980 de 1500 liraya hala satılıyor.Anca i7 3820 800 900 lira civarında alınır.Diğer iki işlemci yine 2500 ile 1500 den aşağıya gelmiyor Türkiye ye.Bu arada yurt dışı fiyatları zaten belli oldu bundan sonra bilmediğin konulara atlamazsın

http://www.cpu-world.com/news_2011/2011081501_Intel_Sandy_Bridge-E_processors_priced.html

@Furious 3 model geleceği açıklanmıştı zaten fiyatlarıda belli oldu.İ7 3820 için yurt dışı $300 deniyor ama bulldozer fx8150 için de $225 denmişti ama $280+kdv vatanda şu anda fiyatı

• bu pci kartının bi benzeri yokmu ya ?
  • İşin içinde Atheros varsa durup bir düşüneceksin!
    Sonrada uzak duracaksın kardeşim...
  • quote:

Her malın bir alıcısı var.Parası olan düşünsün.Kaç tane ev kullanıcısı gidip bu anakartla buna uygun işlemci alacak.
  • Evdeki pc mi degistirene kadar fiyatlar zaten ucuzlar.
  • Anakarta entegre olması lazım.Ayrı olmamış
  • quote:

Orijinalden alıntı: erci501

Evdeki pc mi degistirene kadar fiyatlar zaten ucuzlar.

Biraz zor gibi.

X58 Anakart'lar çıkalı ne kadar oldu ama fiyatları halâ pahalı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: knnkpln

quote:

Orijinalden alıntı: mrtsr35 X79 u alıpta ev kullanıcısına sunmak parayı sokağa atmaktır.2600k nın nesi eksik
    Her malın bir alıcısı var.Parası olan düşünsün.Kaç tane ev kullanıcısı gidip bu anakartla buna uygun işlemci alacak.

katılıyorum , ilk olarak hız aşırtmacılar alır sonra üretimi belirli bir noktaya taşıdıktan sonra fiyat indirimine gidilir son kullanıcının eline cazip fiyattan 1 yıl sonra geçer şahsen 2. nesil çıkacak 2011 soket işlemcilerin çıkma ihtimali varsa onları bekleyin derim sonra pişman olursunuz henüz çok yeni bir teknoloji

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.