Şimdi Ara

Home Entertainment Network (82. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.913
Cevap
49
Favori
80.522
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8081828384
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İlk mesajda ve imzamda görüldüğü gibi şu anda yaşadığım evde oldukça karışık ve bol kablolu bir sistem kullanıyorum, ağırlık home cinema üzerine. Türkiye de ise yazları kullanmak için ayrı bir sistem oluşturmaya karar verdim ama bu seferkini mümkün olduğunca sade düşünüyorum, kabloların en az olduğu veya olmadığı ve müzik ağırlıklı bir sistem.

Bu amaç ile wireless/airplay destekli floorstanding ve raf boyutunda speaker'lara bir süreden beri bakıyorum. Son yıllarda wireless için WISA diye isimlendirilen bir standart oluştu. Airplay zaten benim de uzun zamandan beri kullandığım ve çok pratik bulduğum ayrı bir apple standardı.

Home Entertainment Network

Baktığım iyi markalarda Bang&Olufsen bu alanda gerçekten oldukça fazla ürün çıkarmış. WISA desteklemeyen klasik speaker'ları da arada adaptörler ile WISA ve airplay destekli olabiliyor.

Evin salonu için düşündüğüm spaker Beolab 5.

Normalde klasik speaker olmasında rağmen,

Bu adaptörle WISA destekli olabiliyor.

Bu adaptör ile de airplay destekli hale geliyor.

Bunun dışında kendisinden WISA destekli speaker'lar,

Beolab 20,

Beolab 18,

WISA destekli subwoofer, Beolab 19

Tüm bu speaker'lar da bu cihaz ile kontrol ediliyor..

Bunların dışında odalar için düşündüğüm airplay destekli speaker'lar da bunlar.

A9

A8

A6

Ufak bir alana da home cinema sistemi kurmayı düşünüyorum, o alanda ne kullanacağıma karar veremedim henüz. Yine minimalist bir sistem olmalı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asukrumercan -- 5 Ekim 2015; 17:49:02 >

• Tesadüf, Bang&Olufsen bugün de çifti 54000 pound'luk yeni Beolab 90'ı 90. yıl anısına tanıttı.

http://www.bang-olufsen.com/en/sound/loudspeakers/beolab-90

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asukrumercan -- 6 Ekim 2015; 21:32:46 >
  • tesadüf gördüm. aha ki bi BO dizaynı beğendim. kalitesine lafımız yokda.
  • quote:

Orijinalden alıntı: the_cantan

tesadüf gördüm. aha ki bi BO dizaynı beğendim. kalitesine lafımız yokda.

the_cantan üstad hazır buradayken sorayım, hoparlörleri Bodrum kışında, tüm sezon boyunca, soğuk ve nemli ev ortamında çalıştırmadan bıraksak, sorun olur mu?

Olursa bu kadar para vermeyi düşünmeyelim.
  • est. hocam teveccühünüz. üstadlık beni aşar. ama kibriyat olmasın emme bilmişlik taslıyalım ;))
    nem sıkıntı. ideal sabit ısı ve nem olsa sıkıntı olmaz. işin Türkçesi sorun olmaz lakin kabin içine nem girerse eğer ve hızlı kurursa ayvayı yeriz :))
  • quote:

Orijinalden alıntı: the_cantan

est. hocam teveccühünüz. üstadlık beni aşar. ama kibriyat olmasın emme bilmişlik taslıyalım ;))
    nem sıkıntı. ideal sabit ısı ve nem olsa sıkıntı olmaz. işin Türkçesi sorun olmaz lakin kabin içine nem girerse eğer ve hızlı kurursa ayvayı yeriz :))

Bodrum'un kisi deniz kenari olmasi dolayisi ile nemlidir, hava cok soguk olmasa da.

Birkac Bodrum hava durumu grafigi de buldum.

Aylara gore ortalama hava sicakliklari

Yine aylara gore nem oranlari

Nem oldukca fazla, en iyisi herhalde firma ile irtibata gecmek ve garanti sureleri ile cihazlarin brosurlerindeki degerlere bakip firmadan yorum almak.

Yazin cihazlari calistirinca sorun olacagini tahmin etmiyorum aslinda, sonucta kis rutubeti dengeli sekilde gitmis olur da, Noel tatili icin Aralik ayinda geldigimizde evi isitirken devrelerin uzerinde olusan kondensasyon ile potansiyel sorun olabilir diye dusunmeye basladim.

• @Sukru üstadım bence firma ile kontak kurulması en isabetlisi olur.
    yani fırınlanmış, tamamen kapanmış boyanın altında ki metal paslanıyor, korozyona uğruyor. kıyı bölgelerde yaşayanlar iyi bilir. bu soruyu kıyı bölgelerde yaşayanlara da sormak lazım.
    tam üstüne bastın hocam. ısıtırken cihazların ve nemin dengeli şekilde yok olmayacağı belli. çok kısık düzeyde uzun sürede ısıtmak lazım yoksa direk üzerinde su oluşacak. çıplak metali 10 dk. da paslandığını gördüm:))
    ben daha ziyade hoparlör için anladım veya düşündüm. nem'de amplifikator tarzı cihaza çok acımıyorum. çürürse çürüsün. ancak kabinlerin yapısı, boyası, kaplaması üzerinde çok sağlıklı olacağına pek ihtimal vermiyorum. firma kabin nemi emmez diyebilir mi? emprenye edilmesi işe yarar mı? ezcümle hoparlör tarafı beni rahatsız etti.
  • Bu tarz bir arkadasım

Vakumlu yorgan hurclari aldı cihazları icine koydu elektrik süpürgesi ike vakum yapıp 9 at sonra actı hic bir sıkıntı olmadı :)

edit 9 ay sonra t değil :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eraycelik80 -- 7 Ekim 2015; 10:59:13 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: eraycelik80

Bu tarz bir arkadasım

Vakumlu yorgan hurclari aldı cihazları icine koydu elektrik süpürgesi ike vakum yapıp 9 at sonra actı hic bir sıkıntı olmadı :)

süper fikir. basit konserve mantığı. baketeriyi öldür ve hava ile irtibatı kes. hakkat ya.
  • eraycelik80 E kullanıcısına yanıt
    Ana firmaya mesaj gonderdim bakalim onlarin cozumu nasil olacak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: eraycelik80

Bu tarz bir arkadasım

Güzel çözüm
  • Arkadaşlardan cevap geldi, kendilerinden oldukça eminler.

Hello Dr. Mercan

Thank you for contacting Bang & Olufsen Customer Service.

All the products you have mentioned can operate in:
    Temperature: 10-40° C
    Humidity: 20-80%

I assume that the temperatures you have provided are outdoor temperatures.
    The temperatures I have provided above are the temperatures and humidity for the room they are placed in.

You can contact one of our Bang & Olufsen stores for further information about the products you mentioned.

Kısaca bizim ürünler nem ve soğuk-sıcak ile pek bozulmaz demişler. Bakalım artık nasıl olsa acelemiz yok, Türkiye'ye gelmeye daha 2 aydan fazla zaman var. Önce speaker yerlerine bakalım sonra karar veririz.
  • Sukru hocam,
    bence güzel bir haber.
    siz yinede tedbirli olun gibisinden bir şey demelerini bekledim kendimce. demek ki o kadar kaliteli Maaşallah.
    zaten B&O in yıllardan beri kalitesi malum. demeye gerek yok.
  • Synology DSM 6.0 Beta çıktı arkadaşlar.

https://www.synology.com/tr-tr/dsm/6.0beta/

Buradan da yükleyebilirsiniz,yalnız beta olduğunu hatırlatırım, bir problem çıktığında downgrade olmadığını yani eski versiyona dönemeyeceğinizi bilerek yükleyin.

https://www.synology.com/tr-tr/dsm/6.0beta/ReleaseNote

• Merhaba arkadaşlar;
    FILEBOT ve FILEBOT NODE uygulamasını kullanan varmı?

TheRenamer gibi film arşivimizin isimlerini düzenlemeye yarıyor.

FileBot a göz ucu ile baktım.
    Synology cihazımıza servis olarak ta kurulabiliyor.

Kullanan yada bilgisi olan varmı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: astramastra

Synology DSM 6.0 Beta çıktı arkadaşlar.

https://www.synology.com/tr-tr/dsm/6.0beta/

Buradan da yükleyebilirsiniz,yalnız beta olduğunu hatırlatırım, bir problem çıktığında downgrade olmadığını yani eski versiyona dönemeyeceğinizi bilerek yükleyin.

https://www.synology.com/tr-tr/dsm/6.0beta/ReleaseNote

6.0 Betanın 26 Ocak tarihli yeni update i çıktı.(7274) ... (bir önceli mesajımda ki uyarı geçerlidir.)

http://dedl.synology.com/download/DSM/beta/6.0/7274/

• Home Network işine Synology DS416 alarak ucundan ben de girdim.
    Bu konuya pek hakim değilim, sağolsun astramastra nın yakın ilgi ve desteği ile sistemi kurduk çok güzel çalışıyor.
    kendisine bir de buradan teşekkürlerimi sunmak istedim.
  • aticus3 kullanıcısına yanıt
    rica ederim,iyi günlerde keyifle kullan
  • quote:

Orijinalden alıntı: c.delen

Günaydın,
    Eğer bütçe izin veriyor ve birazda ilgi varsa ben de Otomasyon sistemini tavsiye ederim. inşaat olması nedeni ile çok daha iyi ihtiyaçları yerine getirecek şekilde organize edilebilir. Ben şu an Control4 otomasyon sitemini evimde kullanıyorum ki biz evi aldıktan sonra yaptık. Bütçe olarak evet pahalı ama sunduğu imkanlar, konfor ve programlar sınırsız. Kapı çaldığında filmi durdur. Işıkları yak diyebiliyorsunuz. Ya da film izlerken durdurduğunuzda ışıkları yak. Zonları yönetebiliyorsunuz. Tüm evi(aydınlatma,panjur, Güvenlik, klima) ve medya sistemini kendi kumandası ile yönetebiliyorsunuz. İsterseniz bir tuşla istediğiniz filmi açıp, klimayı istediğiniz dereceye getirebiliyorsunuz. Bütün bunları ev dışından da yapabiliyorsunuz. Kısaca önemli olan yönetebileceğiniz aletleri(aydınlatma, panjur, güvenlik, kapı, klima,ısıtma, medya vs) belirledikten sonra istediğiniz senaryoyu yaratmak size kalmış.

Otomasyon dışında ise yapabilecekleriniz HDMI çoklayıcı, splitter veya o tarz ürünler ile yapabilirsiniz. Ancak tavsiyem mutlaka bu konuda profesyonel destek almanız. Aldığınız bir ürün veya kablo istediğiniz uzaklığa görüntüyü mesafeden dolayı uygun taşıyamayabilir. Radyo için de 8 zone amfi gerekecek. Ya da Sonos sistemlere bakabilirsiniz. Ancak gelişen teknolojilere ayak uyduracak bir sistem için profesyonel görüş almanız çok önemli.

Bir tavsiyem olacak. Eğer yapılmadı ise her 1 multiswitch alarak uydudan her odaya hat çekerek.Hatta Dsmart kayıt için 2 hat gerekiyor. istediğiniz oda da gerektiğinde kullanmak için altyapı hazırlarsanız iyi olur.

Aşağıda benim sistemden bazı resimleri görebilirsiniz.

Home Entertainment Network Home Entertainment Network Home Entertainment Network Home Entertainment Network

Vay be İmrendim doğrusu refah içinde yaşamak ne güzel şanslısınız . :)

• arkadaşlar giriş seviyesi nas için önerileriniz var mı? 2 slotlu bir şey bakıyorum ama bulamadım bir türlü. fiyat olarak maks. 500 tl düşünmüştüm ama üstüne de çıkabilirim.

http://www.amazon.com/gp/product/B00BNI4A90?psc=1&redirect=true&ref_=oh_aui_detailpage_o01_s00

şunu aldım ama iyi değilse iade edeyim. çok teşekkürler şimdiden.
  • 
Sayfa: önceki 8081828384
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.