Şimdi Ara

Home Entertainment Network (73. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.912
Cevap
49
Favori
80.523
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7172737475
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Ahmet

serdar seni haberci ilan etmek lazım :)

• astramastra kullanıcısına yanıt
    Maalesef öyle, bütün fotoğraflar uçup gidecek. Tembellik ettim, detaylı bir şekilde incelemedim şu cihazı. Depotürk ile iletişime geçtim ancak sadece kendilerinden alınan cihazlara teknik destek verdiklerini söylediler. Almanya'dan almıştım cihazı. Cumartesi günü worldwide teknik destek için ticket oluşturdum, hala yanıt bekliyorum. Yabancı forumlardan öğrendiğim kadarıyla, uzaktan bağlantı ile cihaza girip müdahale edebiliyorlarmış. Son durum şu şekilde. 3 no'lu diski çıkarıp tekrar taktığım için karşısında "ilk kullanıma hazır" ibaresi var, diğer disklerde ise "normal" ibaresi. Bir şekilde o disk de normale dönerse "yönet" seçeneği aktif olacak diye tahmin ediyorum, ki bu durumda onarmak mümkün olabilir. Olmazsa yapacak bir şey yok. Bir gelişme olursa ileride benzer sorunlarla karşılaşabilecek arkadaşlar için burada detaylı açıklama yaparım.
    Verileri kaybedersem cihazı yeniden kuracağım. Bu durumda yine tek "volume" mu oluşturayım? Birden fazla volume oluşturmanın bu açıdan bir faydası olur mu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: alper.ayd

3 no'lu diski çıkarıp tekrar taktığım için karşısında "ilk kullanıma hazır" ibaresi var, diğer disklerde ise "normal"

bence bu iyi haber,hazır ibaresi varsa disk le ilgili menülerden bir yerde müdahale yapabileceğin bir seçenek yok mu?

Yani data parite işlemi tamamlanmadan normale kendi kendine dönmeyecektir zaten. Söylediğin gibi Yönet butonunun aktif olması lazım bir şekilde

bakalım ne cevap verecekler.3 no'lu disk de işlem yarıda kaldığı için benim aklım halen sıfır bir disk taktığında cihaz nasıl davranacak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: astramastra

quote:

Orijinalden alıntı: alper.ayd

3 no'lu diski çıkarıp tekrar taktığım için karşısında "ilk kullanıma hazır" ibaresi var, diğer disklerde ise "normal"

bence bu iyi haber,hazır ibaresi varsa disk le ilgili menülerden bir yerde müdahale yapabileceğin bir seçenek yok mu?

Yani data parite işlemi tamamlanmadan normale kendi kendine dönmeyecektir zaten. Söylediğin gibi Yönet butonunun aktif olması lazım bir şekilde

bakalım ne cevap verecekler.3 no'lu disk de işlem yarıda kaldığı için benim aklım halen sıfır bir disk taktığında cihaz nasıl davranacak.

Diski çıkarıp geri takmadan önce "yönet" aktifti. Nedense bu gereksiz hamleden sonra pasif oldu. Çıkarıp takmamış olsaydım muhtemelen şimdiye kadar halletmiştim sorunu. O yüzden teknik servis müdahale etmeden başka bir şey yapmak istemiyorum. Eğer onlardan olumsuz bir yanıt gelirse, diski formatlayıp senin dediğin gibi yeni bir disk olarak tanıtmayı deneyeceğim. İlgin için çok teşekkür ederim.

• boylum kullanıcısına yanıt
    WD MY CLOUD bende kullaniyorum ve ayni sorunu DUNE media Player la ben de yasamistim, daha sonra SMB ile iletisim kurduktan sonra problem ortadan kalkti.
    su an SMB ile sorunsuz olarak kullaniyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: muratthy

WD MY CLOUD bende kullaniyorum ve ayni sorunu DUNE media Player la ben de yasamistim, daha sonra SMB ile iletisim kurduktan sonra problem ortadan kalkti.

Ayarlamasını nasıl yaptınız?
    Birde wd ye kayıt yaparken hızınız nasıl ?. Bende 40 m/s yi geçmiyor. Bazen de iniş çıkışlar oluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi boylum -- 14 Ocak 2015; 14:10:48 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: boylum

quote:

Orijinalden alıntı: muratthy

Ayarlamasını nasıl yaptınız?
    Birde wd ye kayıt yaparken hızınız nasıl ?. Bende 40 m/s yi geçmiyor. Bazen de iniş çıkışlar oluyor.

Sayin Boylum,

MY CLOUD ayarlari beni epey ugrastirdi, cihaz cok bilinen ve yaygin kullanima sahip bir cihaz degil dolayisiyla destek anlaminda daha cok yabanci forumlardan destek aldim.
    sited home network konusunda arkadaslar ilk donemlerimde bana kendi setup larindan yola cikarak yardimci olmaya calistilar , her ne kadar mantik NAS sistem olup ayni gibi gozuksede arayuzlerin farkliligi bile cok sey degistiriyor.
    size daha sonra arayuz goruntulerindeki ayarlari ekra goruntusu olarak gonderirim ancak bu olay iki ayakli bir durumdur, sadece NAS tarafinda yapacaginiz mudahele ile birlikte media oynatici tarafinda da ayarlarinzi kontrol edip degisiklikler yaparak deneyebilirsiniz.
    cihazin aktarim hizina gelince ben cisco 2800 switch le kullaniyorum 1gb destekli bir switch CAT6 ile kablolama yaptim ama ayni sizdeki gibi 35-40 m/s civarinda geziyor tabii bu kablolu baglanti ile.
    forumdaki ustadlar managment (yonetilebilir) switch kullanarak cift ethernetle TRUNK yaparak aktarim hzini epey bi yukseltebiliyorlar, ama dedigim gibi oncelikle Switch in buna uygun olmasi gerekiyor, ben bu bilgiyi edinmeden once Switch i aldigim icin hala sizin gibi kullaniyorum bana izleme veya kopyalama anlaminda sikinti yaratmiyor belki bir sure sonra NAS cihazimi upgrade edince Switch i de degistirebilirim.Ayrica NAS cihaziniza ve meya oynaticiniza sabit IP vermeniz de baglanti hzinizi ve stabilitesini olumlu yonde etkiler.

• Bir arkadaşım wd aldığında bendeki dosyalarını almak için bana bırakmıştı o esnada gördüğüm hem okuma hem de yazma hızı açısından wd'ler biraz daha düşük kalıyor diğerlerine göre. Hatta ben diskte sorun olduğunu düşünmüştüm ama daha sonra başka bir arkadaşımın wd'sinde de atnı sıkıntıyla karşılaştım. Hatta onda ethernet üzerinden bağlantı yapıp 3d bluray iso izlediğimizde hafif takılmalar yapıyordu. Yani dikkatli gözler yakalayabiliyor.
    (Hız izlenimlerimi kullandığım seagate ve asustor nasa göre yapıyorum.)

• onkal kullanıcısına yanıt
    MY CLOUD ın oynatma hızıyla alakalı bir problemi bugüne kadar yaşamadım geçenlerde hobbit 2 nin 87 gb lık bluray dosyasını ağdan perde üstünde izledim herhangi bir takılma ya da donma yaşamadım ki haftada en az 10-15 film seyrederim hiçbirisinde böyle bir sıkıntı olmadı..
    tek handikapı ki o da bana göre sistemde yapılacak düzeltmelerle giderilebilecek bir şeydir; yazma hızında ki 35-40mb/s lık hız.
    büyük dosyaların NAS a kopyalanması esnasında biraz zaman alabiliyor :(

ama herşey bir yana gerçekçi olmak gerekirse NAS olayında daha profesyonel ve kullanıcı odaklı çözümler üreten QNAP veya SYNOLOGY tarzında ürünler kullanmak sonuç anlamında daha mutlu edebilir bizleri.
    forumdan Serdar Bey le yaptığım görüşmelerde de SYNOLOGY DS2413 ile ilgili gayet olumlu bilgiler almıştım, UPGRADE im de Serdar Bey'i tekrar rahatsız edeceğim :)
  • Teşekkür ederim cevaplarınız için. Bahsettiğiniz ayarlarla evet yapabildim. Fakat ben LG TV nin kendi media player i ile izlemeye kalktığımda sorun devam ediyor. Sebebi sanırım lg nin sadece DLNA yı kullanması. Himedia vs. player larımda ise sorun yok. XBMC de de sorun yok. LG TV de sanırım yapabileceğim birşey yok. Sadece dahili altyazıyı görebiliyor.
    Ayrıca ben yine de WD yi F/P ürünü olarak görüyorum. Diğer markalarda epey bir fiyat farkı var.
  • DS2413+ Release Notes
    Version: 5.1-5022 Update 1

(2015/01/22)
    Fixed Issues
    Improved the stability of SHR expansion.
    Improved stability of iSCSI transfer.
    Fixed a vulnerability that allows local users to access unauthorized files.
    Upgraded OpenSSL to 1.0.1k to address multiple vulnerabilities (CVE-2014-3571, CVE-2015-0206, CVE-2014-3569, CVE-2014-3572, CVE-2015-0204, CVE-2015-0205, CVE-2014-8275, and CVE-2014-3570).
    Upgraded PHP to 5.5.20 to address one vulnerability (CVE-2014-8142).
  • DS2413+ Release Notes
    Version: 5.1-5022 Update 2

(2015/02/04)
    Fixed Issues
    Implemented fixes related to the GHOST vulnerability (CVE-2015-0235).
    Upgraded PHP to 5.5.21 to address multiple vulnerabilities (CVE-2015-0231, CVE-2014-9427, and CVE-2015-0232).
  • Merhaba arkadaşlar
    Qnap TS-251 aldım bir kaç gün önce amazondan.Güncel dizileri filmleri arşivleyip izlemeyi severim...Fakat hdd konusunda kararsızım.2 girişli bir nas sistem için mümkün olduğunca elim bol olmalımı ? 6 tb WD Red harddisk şu an 1000 tl civarı.Yoksa 4 tb hdd işimi görürmü.6 tb harddisk fiyatına 2 adet 4 tb alınabiliyor..
    Önerisi olan bütün arkadaşlar çekinmesin yazsınlar
    Teşekkürler :)
  • serdarrx kullanıcısına yanıt
    Arkadaşlar,
    tek diskli 2 diskli disk yuvalarına nas demeyin şayet film arşivi yapıyorsanız.
    Raid yapsan olmaz yapmasan olmaz!

Bir defa arşive için alıyorsanız en az 5-6 diskli almalısınız aşağısını boşuna almayın.
    Onlar daha yüksek kapasiteli nasların backup ını veya işyerlerinde programların, evde serverların backup ını almak içindir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Terms -- 6 Şubat 2015; 15:17:14 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ahmet

Arkadaşlar,
    tek diskli 2 diskli disk yuvalarına nas demeyin şayet film arşivi yapıyorsanız.
    Raid yapsan olmaz yapmasan olmaz!

Bir defa arşive için alıyorsanız en az 5-6 diskli almalısınız aşağısını boşuna almayın.
    Onlar daha yüksek kapasiteli nasların backup ını veya işyerlerinde programların, evde serverların backup ını almak içindir.

Hocam artık çok geç almış olduk bir kere Ev içinde yeterli diye düşünmüştüm halbuki ama sizin arşivde maşallah :)

• Herkese selam synology nas da jumbo paket yapmam olumlu bir etkisi olurmu mtu değeri var bunu kaç yapamalıyım en iyi performans için gigabit switch var bu arada sistemde herşey jumbo pakete uygun
  • tgaripozer T kullanıcısına yanıt
    ben MTU yu 9000 olarak ayarladım,switche çift ethernet bağlı ,nas tarafında link aggregation switch tarafında da trunk yapıyorsunuz tabii managemend bir switch ise.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tgaripozer

Herkese selam synology nas da jumbo paket yapmam olumlu bir etkisi olurmu mtu değeri var bunu kaç yapamalıyım en iyi performans için gigabit switch var bu arada sistemde herşey jumbo pakete uygun

Jumbo paket büyük dosyaların transferinde performans iyileşmesine sebep olur.
    Dosya paketlerini büyüterek daha az kontrole ve transfer hızına pozitif etkisi vardır. (3,4 gb mkv vb)

Ancak küçük dosyalarda da negatif etki yapıyor diye biliyorum. (mp3, resim)
  • quote:

Orijinalden alıntı: astramastra

ben MTU yu 9000 olarak ayarladım,switche çift ethernet bağlı ,nas tarafında link aggregation switch tarafında da trunk yapıyorsunuz tabii managemend bir switch ise.

Teşekkürler Serdar Bey Bende 4 tane ethernet çıkışı var switche link aggregation bağlı switch de 4 lü trunk yaptım switch managemend switch ayarlar sizinki gibi o zaman şuan
  • quote:

Orijinalden alıntı: rccol

quote:

Orijinalden alıntı: tgaripozer

Herkese selam synology nas da jumbo paket yapmam olumlu bir etkisi olurmu mtu değeri var bunu kaç yapamalıyım en iyi performans için gigabit switch var bu arada sistemde herşey jumbo pakete uygun

Jumbo paket büyük dosyaların transferinde performans iyileşmesine sebep olur.
    Dosya paketlerini büyüterek daha az kontrole ve transfer hızına pozitif etkisi vardır. (3,4 gb mkv vb)

Ancak küçük dosyalarda da negatif etki yapıyor diye biliyorum. (mp3, resim)

Evet onu yine sizden duymuştum en önemli şey bluray iso benim için yani büyük dosyalar mtu ayarı 9000 aldım şuan
    Bir Uzmanlık sorusu daha o zaman peki link aggregation yapmak kullanıcı sayısının cok fazla olduğu yerlerde cok daha iyi performans veriyor ama kullanıcaı sayısını az oluğu yerlerde önerilmiyor diye biliyorum sizce evdeki sistemde bunu yapmalımıyız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tgaripozer -- 11 Şubat 2015; 12:17:23 >

• 
Sayfa: önceki 7172737475
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.