Şimdi Ara

Home Entertainment Network (70. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.913
Cevap
49
Favori
80.522
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6869707172
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Birkac gun once buradaki Sony Suudi Arabistan 79' 4K TV icin oldukca iyi bir kampanya yapti.

http://www.sony-mea.com/product/kd-79x9000b

Fiyatini 3 gunlugune % 25 indirdi, oyle olunca bende zaten ne zamandan beri aklimda olan 4K TV yi almis oldum.

TV oldukca etkileyici, bendeki tek hayal kirikligi ise 2013 Subat ayinda top spec'leri ile ( 3.4GHz quad-core Intel Core i7 (Turbo Boost up to 3.9GHz)+ NVIDIA GeForce GTX 680MX with 2GB of GDDR5 memory+32 RAM) aldigim Imac'in 4K desteklememesi oldu. Ancak screen mirror ile 2560-by-1440 resolution oldu.

Home Entertainment Network

• asukrumercan A kullanıcısına yanıt
    Abi senin kız herhalde
    Allah bağışlasin

Tv de hayırlı olsun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • eraycelik80 E kullanıcısına yanıt
    Evet benim küçük kız, teşekkürler..
    yeni panel hayırlı olsun şükrü hocam.
    Hayırlı Olsun.

Her ikisi de güzel görünüyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: asukrumercan

Birkac gun once buradaki Sony Suudi Arabistan 79' 4K TV icin oldukca iyi bir kampanya yapti.

http://www.sony-mea.com/product/kd-79x9000b

Fiyatini 3 gunlugune % 25 indirdi, oyle olunca bende zaten ne zamandan beri aklimda olan 4K TV yi almis oldum.

TV oldukca etkileyici, bendeki tek hayal kirikligi ise 2013 Subat ayinda top spec'leri ile ( 3.4GHz quad-core Intel Core i7 (Turbo Boost up to 3.9GHz)+ NVIDIA GeForce GTX 680MX with 2GB of GDDR5 memory+32 RAM) aldigim Imac'in 4K desteklememesi oldu. Ancak screen mirror ile 2560-by-1440 resolution oldu.

selamlar ONKAL
    ip niz sabit mi?

arkadaşım evine kamera sistemi kurdu ve dışarıdan bağlanmak istedi.
    ancak mevcut ip ile (geçici bile olsa anlık bağlanmak için) bir türlü olmadı.

Sabit IP alınca olay çözüldü.
    süperonline fiber internette bir f/o to ethernet cihaz ve sonrasında modem olduğundan sorun çıkyor sanırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rccol -- 15 Kasım 2014; 21:50:22 >

• rccol kullanıcısına yanıt
    Bende de superonline var. Noip'den dinamik dns ile sorunsuz bir şekilde eve baglaniyorum. Tavsiye ederim.

• Ben TSOL 50 mbit ve sabit ip ile kullaniyorum.
    Qnapin kendi yazilimi ile yillardir sorunsuz kullaniyorum.

Macera aramaya gerek yok bence sabit ip 9tl/ay

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Qnap android uygulamasi ip kameranin sesini tasimiyor.
    Ek baska bir uygulama ile ip kameralara baglanarak seside alabiliyorum.

• Etrafımdaki hemen tüm sokaklarda olmlasına rağmen olduğum sokağa fibernet gelemedi maalesef henüz o yüzden superonline adsl kullanıyorum.
    Airties'in desteğinde şanslıyım ki 4 yada 5'ince görüşmemde işten anlayan birisi ile karşılaştım ve sağolsun superonline'ın 100.xx'li ip bloğunda uzaktan erişim konusunda sorunlar olduğunu, muhtemelen 25.portu kapattıklarından bahsetti, kendilerininde müşterilere bağlanamadığını söyledi. Cumartesi superonline'in desteği ile hararetli konuşmalar sonunda ip destek isteğimi sonunda kabul ettirdim ve ip bloğumu değiştirmişler bugün dönüş yaptılar. Şu an herhangi bir sıkıntı yaşamadan uzaktan bağlanabiliyorum.
    Yani özetle problem superonline'ın 100'lü ip bloğundan kaynaklanıyormuş.
    Tüm yorumlar için çok teşekkür ederim.
  • Bu akşam yeni TV ile biraz oynama fırsatı buldum..

Apple Macbook pro'lar da 'late 2013' ve sonrası modellerde 4K desteği verdiği için geçenlerde kızıma aldığım 13' MBP retina'yı HDMI ile TV'ye bağladım ve 4K görüntü aldım..

Benim 4K desteği olmayan Imac spec'i,

4K desteği olan MBP spec'i,

Bunlar da 4K foto'ları..

Ağaçlar oldukça detaylı gözüküyor..

• quote:

Orijinalden alıntı: onkal

Etrafımdaki hemen tüm sokaklarda olmlasına rağmen olduğum sokağa fibernet gelemedi maalesef henüz o yüzden superonline adsl kullanıyorum.
    Airties'in desteğinde şanslıyım ki 4 yada 5'ince görüşmemde işten anlayan birisi ile karşılaştım ve sağolsun superonline'ın 100.xx'li ip bloğunda uzaktan erişim konusunda sorunlar olduğunu, muhtemelen 25.portu kapattıklarından bahsetti, kendilerininde müşterilere bağlanamadığını söyledi. Cumartesi superonline'in desteği ile hararetli konuşmalar sonunda ip destek isteğimi sonunda kabul ettirdim ve ip bloğumu değiştirmişler bugün dönüş yaptılar. Şu an herhangi bir sıkıntı yaşamadan uzaktan bağlanabiliyorum.
    Yani özetle problem superonline'ın 100'lü ip bloğundan kaynaklanıyormuş.
    Tüm yorumlar için çok teşekkür ederim.

100 lü ip bizde TurkcellTv ile ikinci ip bloğu olarak girdi.
    size nasıl 100 lü vermişlerki?

Bu Superonline bir türlü düzeltemedi altyapı ve Dns problemlerini.

Bir bilsem

Bir dönem sürekli sürekli hız kaybı yaşıyordum ayda 3-4 kez konuşuyorduk onu düzelttik çok şükür şimdi bu oldu. Bakalım daha neler gelecek başımıza superonline ile.
    Ttnet'e geçsem diye çok düşündüm ama orada muhattap bile bulamıyoruz...
  • Synology 1815+ Sıfır olarak fazladan bir tane elime gelecek arkadaşlar düşünenler pm atsın

• 4K yayın yok diye 4K TV'ler gerçek performanslarını gösteremiyor deniyor ya, bence şimdiki performansları bile fena sayılmaz..

UHD 79' TV (Upscaling ile)

Full HD 52' TV

Bu görüntüler ise Mac'tan aktarılan görüntü karşılaştırması..

UHD 79' TV (burada Mac UHD'yi desteklerken)

Full HD 52' TV

• Denon yeni amiral gemisi AVR'ı X7200W'i piyasaya çıkarmış ama HDMI 2.0 ve HDCP 2.2 için önümüzdeki yıl hardware upgrade yapılacakmış... demekki şimdiden almak pek mantıklı değil..

http://www.audioholics.com/av-receiver-reviews/denon-avr-x7200w-a-v-receiver

• Geçenlerde X5200 kurma ve test etme şansım oldu.
    Frontlarda wf evo 5
    Rear wf Evo 4
    Atmoslar için de 4 adet Focal Dome kullanıldı.

Yani 5 + 4 + 1 kurduk.

Gerçekten de etkileyici bir performanstı.
    Focal Dome'lar pratik cozum olmus, boylece atmos setup'i cok problem olmadan kurulabilir.. Gerci benim Z11 icin cok gec ama yine de aklimizda olsun..

ekleme... atmos ile ilgili oldukca detayli ve teknik bir yazi, ben henuz okuyamadim ama aksam firsat bulunca okurum..

http://www.audioholics.com/loudspeaker-design/hrtf-and-elevated-sound-dolby-atmos

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asukrumercan -- 26 Kasım 2014; 7:14:48 >
  • Arkadaşlar merhaba,
    Evi çok katlı olan ve Airport kullanan bir çok arkadaş var aramızda.

Ben bu Airportların ayarları ile ilgili sıkıntılıyım.
    Donanım aşağıdaki gibi:

Üstkat Çalışma Odamda: Modem, Airport Extreme ve 1. Switch
    Altkat Oturma odasında: 2. Switch , Airport Express
    Ön Salonda : 3. Switch , Airport Express

Modemin wirelessi kapalı.
    Airport Extreme RCHOME yayını yapıyor.
    Aynı anda Switch e girişi var.
    Bu switch den diğer iki switch e data kablosu çekili.

Yapmak istediğim altkattaki switch lerden kablo ile Airport Exp. e giriş yapıp burdan dan RCHOME ssid yayını güçlü bir şekilde yaymaktı.

Airport ları kurarken Ağı genişlet dersem ve wan portu hala switch ile bağlantılı ise modem 2 dakika içinde kitleniyor.
    kabloyu çıkarırsam wireless sinyali genişleteceği için çok istemiyorum.

Apple ın makalelerine baktım.
    Her AP için YENİ AĞ kurun ve ANA SSID ile aynı bilgileri verin diyor.

Bana çok mantıklı gelmedi.
    Ama yaptım çalışıyor.

Doğrumu bilemiyorum. Aklıma yatmadı.

Varmı fikri olan?

http://www.ubntturkiye.com/product.php?ProductID=61

Bundan her kata bir tane koyun
    Hepsini modem kablo ile bağlayın

Tek yayın adı olacak ama her karar geçer kem romining yapicak Siz dolaşırken sizin hic haberiniz olmadan birbirine pas ediyor kopma falan olmadan.

Profesyonel çözüm ben her is yerim de bunu kullanıyorum tamamen sorunlarım bitti. Gittim eve de aldım evde bile super oldu

Link mis asus mus ne kadar router varsa kablosuz at cope. Buna Apple in kiler de dahil

• 
Sayfa: önceki 6869707172
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.