Şimdi Ara

Home Entertainment Network (67. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.912
Cevap
49
Favori
80.523
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6566676869
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Özellik açısından çok fazla fark yok önceki serilere göre, en büyük özellik dolby atmos... Yani bir de başımıza dolby atmos çıktı, tavandan ses gelse çok daha gerçekçi mi olacak ya da film yapımcılarının klasik yöntemlerle 5.1 7.1 mix vs ile yapamadıklarının object based - nesne tabanlı denilen yöntem daha iyi mi yapacak dinlemeden söylemek zor. Aslında atmos decode edebilen hdmi giriş çıkışı olan ufak ve ucuz bir cihaz eski AVR'lere giriş olarak bağlanabilir teoride ama öyle yaparlar ise yeni AVR'leri kime satacaklar.. Şu dolby atmos oturunca DTS'in de benzeri sistemi çıkar bir de onunla uğraşırız.

Flagship modellerde bir ton gereksiz özellik var ve çabuk demode oluyorlar, zone vb özelliği yerine daha ucuz ve güncel AVR diğer zone'da aynı işi yapar ama feature set'leri öyle bir ayarlıyorlar ki bir kaç özelliği bir arada isteyince pahalı model almak zorunda kalıyoruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dustdevil -- 31 Ağustos 2014; 11:42:12 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• dustdevil D kullanıcısına yanıt
    DTS'sinde benzer sistemi şu anda deneniyor diye yanlış hatırlamıyorsam önceki paylaştığım video da söylenmişti..

Flagship modeller ile yoruma kendim için katılmıyorum ama alıp ta özelliklerini kullanmayanlar da oldukça fazladır. Benim Z11 de kullanmadığım bir özellik yok herhalde. Zone'lar dahil oldukça aktif kullanıyorum ve çok yük kaldırıyor. Bununla beraber şu anda zaten her AVR web kontrollü olduğu için media player'lar da zaten network üzerinden de çalıştığı için yan odalara/üst katlara daha alt modellerde ikinci üçüncü AVR'ler alınabilir. Belki daha da iyi olur..
  • Synology Firmware Update

DS2413+ Release Notes
    Version : 5.0-4493 Update 5

(2014/09/10)
    Improvement
    Improve the stability of file copy to encrypted shared folders.
    Fixed Issues
    Fixed a vulnerability that could allow servers to accept unauthorized access.
  • Herkese merhaba,

Evinizdeki network 'te gigbait switch olarak hangi marka ve model kullanıyorsunuz? Performans olarak yorumda rica ediyorum.

İki adet almam lazım fakat bir çok marka var. TP-Link, Cisco, HP, Cnet, Net gear vs... Aklım TP-Link SG-1008D 'de kaldı. F/P ürünü gibi duruyor fakat performansından emin olamadım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: enerji78

Herkese merhaba,

Evinizdeki network 'te gigbait switch olarak hangi marka ve model kullanıyorsunuz? Performans olarak yorumda rica ediyorum.

İki adet almam lazım fakat bir çok marka var. TP-Link, Cisco, HP, Cnet, Net gear vs... Aklım TP-Link SG-1008D 'de kaldı. F/P ürünü gibi duruyor fakat performansından emin olamadım.

NAS serverınızda 2 adet gigabit ethernet portu mevcut. Bu durumda size önerim yönetilebilir switchlere bakmanızdır. Döküman olarak Cisco ve HP iyidir. Teaming yapıp 2 GBit bir hat kullanmak için mesela HP 1910-16G Switch veya ihtiyacınıza göre HP 1910-24G Switch alabilirsiniz.

http://h10003.www1.hp.com/digmedialib/prodimg/lowres/c02217610.jpg

http://www.istanbulbilisim.com.tr/ntwswi16hpje005a-hp-switch-en-ucuz-fiyatlari,62712.html

• quote:

Orijinalden alıntı: by@li

quote:

Orijinalden alıntı: ArGoDa

Arkadaşlar selam ,taşındığım yeni binada tt kutusu olmadığından birkaç ay netsiz takılacağım.
    Bu durumda mediaplayerima nas cihazımı( syn 413j) nasıl bağlayabilirim?

Daire icinde network olusturun.
    Nas cihazini modem yada switche playeri da modem yada switch e cat 5 / 6 kabloyla baglayin.

Teşekkür ediyorum cevabınız için

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkdaşlar daha önce synology ds 213+ NAS kullandım, kablosuz video seyrederken, takılmalar oluyordu, sattım.

-Şimdi yeniden NAS almayı düşünüyorum. Aklımda synology' nin ds214 yada ds 214 Play modeli var. 214 Play işlemci ve ram olarak daha güçlü ayrıca (Hardware Transcoding Engine) diye bir özelliğe sahip.

Synology' nin bir açıklamasında şöyle yazıyor: "Donanım hızlandırmalı kod dönüştürme motoru tarafından desteklenen DS214play 1080p Full HD video kod dönüşümü içerir. Artık kullanıcılar DS214play tarafından özel olarak sunulan talebe bağlı yüksek kalitede video kod dönüşümünün keyfini sürebilirler"

Bu açıklama, kablosuz video seyrederken takılma yada başka bir sorun olmayacağı anlamına mı geliyor

Video aktarımında takılma yaşamamak için ds 214 play' mi seçilmeli.

Aralarındaki fark tablosu aşağıda ayrıca ds214, 200-250 tl daha ucuz

Home Entertainment Network

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi d.t.s. -- 21 Eylül 2014; 11:44:00 >

• quote:

Orijinalden alıntı: astramastra

Synology Firmware Update

DS2413+ Release Notes
    Version : 5.0-4493 Update 5

(2014/09/10)
    Improvement
    Improve the stability of file copy to encrypted shared folders.
    Fixed Issues
    Fixed a vulnerability that could allow servers to accept unauthorized access.

Serdar bey merhaba,
    Sanırım synology ds2413+ kullanıyorsunuz, memnunmusunuz bu üründen f/p olarak qnap tan daha öncelikli düşünülmesi gereken bir cihazmış gibi algılıyorum ama yanılıyormuyum?
    Bir de temin ettiğiniz fiyat ve satıcı konusunda özelden bilgi alabilirmiyim?
    Teşekkürler.

• muratthy kullanıcısına yanıt
    evet gayet memnunum,kasa malzeme işçiliği QNAP ın daha iyidir ama kullanımda bir faydası yok açıkçası, maliyet açısından qnapa verilen paraya daha üst model synology alabiliyorsunuz.
    diğer konu için pm attım.
  • astramastra kullanıcısına yanıt
    Tesekkurler Serdar Bey

• Benim hanim cok dizi seyreder, evde arka plandaki dizi seslerinden rahatsiz olmaya baslamistim. Bende gidip wireless kulaklik aldim.

Sennheiser RS170.http://en-us.sennheiser.com/wireless-headphones-home-audio-rs-170

Yamaha'nin on paneldeki kulaklik girisine vericiyi bagliyorum, 2.4 GHz digital uncompressed CD kalitesinde ses aktarimi yapiyor. Cok memnun kaldim..

Bir vericiye birden fazla wireless kulaklik da baglanabiliyor, evde gurultu problemi olanlar icin oldukca faydali, tavsiye ederim..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asukrumercan -- 30 Eylül 2014; 8:20:07 >

• mesafe ne kadar. Evin içinde rahatlıkla gezebiliyor musunuz örneğin
  • quote:

Orijinalden alıntı: aticus3

mesafe ne kadar. Evin içinde rahatlıkla gezebiliyor musunuz örneğin

Şimdi denedim, bir üst katta rahat çekiyor, 2 üst katta da yerine göre çekiyor veya kesiliyor. Dijital olduğu için hışırtı olmuyor. On/off şeklinde.

Tek kat içinde her odadan rahat çeker..
  • cevap için teşekkürler şükrü hocam.
    şimdi baktım fiyat bin tl ler civarında ülkemizde.
    bu aralar orta kalite bir kulaklık edinip zaman zaman müziğimi kulaklıkla dinlemek fikirleri var.
    Şimdilik öyle kulaklık amfileri vs.. bulaşmadan mevcut stereo amfimin kulaklık çıkışını kullanarak idare etmek istiyorum.
    Ses kelitesi tabii bizim gibi ucundan hifiye bulaşmışlar için de önemli. Siz tatminkar bulmuşsunuz. Bu da bize referans olur kanımca.
    Sinem da nasıl peki?
  • DS2413+ Release Notes

Version : 5.0-4493 Update 7

(2014/09/29)

Fixed Issues
    1.Fixed a potential risk on Bash command shell (CVE-2014-6271 and CVE-2014-7169).
  • quote:

Orijinalden alıntı: aticus3

cevap için teşekkürler şükrü hocam.
    şimdi baktım fiyat bin tl ler civarında ülkemizde.
    bu aralar orta kalite bir kulaklık edinip zaman zaman müziğimi kulaklıkla dinlemek fikirleri var.
    Şimdilik öyle kulaklık amfileri vs.. bulaşmadan mevcut stereo amfimin kulaklık çıkışını kullanarak idare etmek istiyorum.
    Ses kelitesi tabii bizim gibi ucundan hifiye bulaşmışlar için de önemli. Siz tatminkar bulmuşsunuz. Bu da bize referans olur kanımca.
    Sinem da nasıl peki?

Suudi Arabistan satis fiyati 999 Saudi Riyal, yaklasik 606 Lira. (Buraya 2007 yilinda geldigimdeki kur olsaydi 350 lira olurdu..)

Aletin surround ve bass tuslari var, digiturk dizi kanallarini seyrederken bile oldukca etkileyici surround ses alabiliyorum.

Cok iddiali bir alet degil, ama bana amaca yonelik yeterli gibi gozukuyor..

AVR farki olur mu bilmiyorum, bendeki Yamaha da kulakligi baglayinca "silent cinema" diye bir modu aktive oluyor ama herhalde diger AVR'lerde de buna benzer sistemler vardir, bendekinin 2007 model oldugu dusunulurse..

• quote:

DS2413+ Release Notes

(2014/09/29)

Fixed Issues
    1.Fixed a potential risk on Bash command shell (CVE-2014-6271 and CVE-2014-7169).

Selam,
    Bu güncelleme nerede var. Ben Update 5 kullanıyorum. Ve Download Center son güncelleme olarak bunu gösteriyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: asuntay

quote:

DS2413+ Release Notes

(2014/09/29)

Fixed Issues

Selam,
    Bu güncelleme nerede var. Ben Update 5 kullanıyorum. Ve Download Center son güncelleme olarak bunu gösteriyor.

Synology nizden online yapmayı deneyin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ahmet

quote:

Orijinalden alıntı: asuntay

quote:

DS2413+ Release Notes

(2014/09/29)

Fixed Issues

Selam,

Synology nizden online yapmayı deneyin.

Sanırım o firmware sadece sizin cihaz için yayınlanmış. Bende 5 gösteriyor.DS410 için son sürüm 5 miş.

• Duyuru:

Aşağıdaki ilanda şu an kullanmakta olduğum Synology DS410 satış ilanı var. İlgilenenlerin dikkatine.

http://forum.donanimhaber.com/m_85036095/f_//tm.htm#85036095
  • 
Sayfa: önceki 6566676869
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.