Şimdi Ara

Home Entertainment Network (64. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.912
Cevap
49
Favori
80.523
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6263646566
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

- yeni olduğu için daha fazla para öderiz
    - standartlar tam oturmadığı için başka problemler çıkabilir, mesela 4K'yı 60 fps ile oynatma vb.. Yazılım güncellemeleri ile bir yere kadar halledilir bir sorun ancak donanım güncellemesi gerektiğinde ne olacak...
    - Yeni TV'leri öyle yapıyorlar ki garanti süresi bittiğinde bozulmaya başlıyor bu süre de modele göre 3-5 yıl...
    - 4K formatında yeteri kadar kaynak yok (film vb). Oyun desek güncel grafik kartları bile bu tür oyunları yüksek frame rate ile oynatamıyor, bilgisayar donanım performansı eskisi gibi hızlı artmıyor, ekonomik limitlere ulaşıldı....
    - 4K Tv'yi alınca gerçek 4k destekleyen AVR (HDMI 2+), player vb arayışı olacak yukarıda sayılanlar onlar için de geçerli.
    - Alır almaz OLED 4K, 8K, 2.35:1 formatlı TV çıkmış onu da alsam mı dertleri de başlayacak.

Sonuç: En iyisi güzelinden 85 inç bir tane yakışır, beğenmezsek 2. TV olarak kullanırız :)

Şaka bir yana bir süre daha beklenmeli diye düşünüyorum, ilk defa TV ekranı yakından bakılınca bilgisayar monitörünü aratmıyor, ne oyunlar oynanır bunlarla sonra şimdiki ekranlara nasıl bakmışız hayret ederiz.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Yazdiginiz gibi herhalde bir sonraki satis politikalari OLED+4K veya 8K olacak. Bu arada yavas yavas cikan konkav TV'ler de ek olarak satislari arttirir herhalde.

Digerlerini bilmiyorum ama yeni cikan Sony'ler HDMI 2.0 diye okudum. 4K yayini olmamasina ragmen yaptiklari upscaling oldukca hosuma gitti. Oldukca yakindan seyretme imkani taniyorlar. Destekleyen yayinlar ise herhalde 2-3 yildan once cikmaz gibi, o da ancak birkac kanal olur..

Bu TV'lerin media player ozellikleri nasil onu da bilmiyorum, network uzerinden bluray/DVD iso oynatabilirler mi??

PS4 icinde firmware update ile 4K destekleyecegini okudum. Oyunlar icin oldukca onemli..
  • Bende de Sony 46x4500 var, albani üstad tavsiyesi ile almıştım. Bir süredir film için Panasonic GT30 plazma ekranı tercih ediyorum ama Sony'deki görüntü keskinleştirme işlemi artık eski model olmasına rağmen daha iyi, 720p kaynağı 1080p'ye yaklaştırıyordu yakından bakmamak kaydı ile. Bu işlem görüntüyü aslında bozuyor ama uzaktan bakınca daha çok detay gözüküyor. Seneler geçtiğine göre yeni Tv'lerde 4K upscale ve keskinleştirmede daha başarılı olmuşlardır. Bu arada TV 5 yıllık garantisinin bitmesine iki ay kala bozuldu, neyse ki teknik servis garantiyi karşılama konusunda hiç sorun çıkarmadı ve gerekli parçaları sipariş edip değişim yaptılar...

PS4 sanırım sadece film için 4K destekleyecek, o çözünürlükte akıcı oyun oynatmak için işlemci gücü olmasa gerek, ancak 2-3 sene sonra yeni konsollarda bu kapasiteyi bekleyebiliriz.

• Amerika'da 2 haziran'da 70' UHD Sony piyasaya cikiyormus.

http://www.bhphotovideo.com/c/product/1023488-REG/sony_xbr_70x850b_4k_120hz_70.html

Buradan siparis versem Suudi Arabistan icin yaklasik 700 USD kargo ucreti oderim ama yine de oldukca makul bir fiyata elime gecer.

Aklima takilan Amerika yayin sistemi Avrupa/ortadogu'dan farkli mi, bir uyumsuzluk yasarmiyim..??
  • asukrumercan A kullanıcısına yanıt
    aslında günümüz modelleri hem PAL hem NTSC desteklidir ama hem verdiğiniz linkte hem aşağıda ki linkte TV system başlığında ilginç bir şekilde sadece NTSC yazıyor :(
    belki USA modeli olduğu içindir.

https://store.sony.com/69.5-diag-x850b-4k-ultra-hd-tv-zid27-XBR70X850B/cat-27-catid-All-Sony-HD-TVs
  • astramastra kullanıcısına yanıt
    Evet benim de dikkatimi cekti ama zaten uydu yayinlari seyredilecegine gore birsey farketmez diye dusunuyorum. NTSC sadece cati antenleri icin gecerli bir sistem degil mi, TV'nin tuner'i kullanilarak yayinlari almak icin..
  • asukrumercan A kullanıcısına yanıt
    Evet analog karasal yayınlar için,birinde 525 satır diğerinde 625 satır tarama yapıyor,zaten sorun çıkacağını sanmıyorum Avrupa satış listesine girdiğinde de PAL yazacaktır diye tahmin ediyorum.
  • Arkadaşlar özellikle depolama için kullanılabilecek bir ürün. İhtiyacı olanlar için;

https://forum.donanimhaber.com/showTopic.asp?m=92210239

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi graphys -- 22 Mayıs 2014; 23:53:45 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: muratthy

quote:

Orijinalden alıntı: rccol

Hocam;
    Nacizane fikrimi belirteyim.
    Herşeyin IP ye gittiği bir dönemde madem yeni cihaz alınacak, Ethernet destekli alıp direk ağa bağlamak en mantıklı çözümdür.
    Olduki Mac'a bir şey oldu...
    Disk erişimi de kesintiye uğrar.

En güzeli ve ucuzu , eğer hız gereksinimide varsa , çift ethernetli bir nas almaktır.

Nas içinde 2 Ethernet portunu Trunc yaparsınız.
    Sonra switch'de aynı bağlantı portlarını Trunc yaparsınız.
    Hem hız elde edersiniz. (pc ile nas arasında 110-120Mbyte saniye transfer hızı)
    Hemde Win, Mac , Nfs,ftp vb.. tüm paylaşım protokollerini destekleyen bir yapıya kavuşmuş olursunuz.

Sayın Rccool ve forumda ki tüm bilgi sahibi arkadaşlar,
    Öncelikle merhaba,NAS konularına yeni girmiş birisi olarak her türlü bilgiye aç birisi sıfatıyla size bir iki sorum olucak,zaman ayırıp cevaplayabilirseniz memnun olurum.
    Henüz 1 hafta önce türkiye piyasasında yeni bir ürün olan WD MYCLOUD EX4 satın aldım,öylesine yeni ki teknik servis anlamında resmi ithalatçılarının bile cihazın teknik donanımı ve yaşanan olası sorunlarda nasıl bir yol izlememiz gerektiği hususunda doğru dürüst bilgisi,yok!!
    Cihaza 4 adet 4tb lık Wd RED serisi disk aldım ve JBOD modunda ( ihtiyacım olan RAID yapısında yedekli bilgiden ziyade kapasite ihtiyacı olduğu için)
    Kurulumu yaptım.4x4 15,8 civarında bir kullanım alanı elde ettiğimi gördüm.elimde var olan eski disklerden kopyalama yaparak NAS 'a yüklemeye başladım fakat 3,8 tb lık kopyalama bitipde ikinci hard diski takıp totalda 1,5 tb lıkdiğer veriyi kopyalamak istediğimde bana yeterli yer yok uyarısı verdi,sistem kanımca total disk kullanım alanını görmek yerine tek disk gibi algılayıp,4 tb üstünden hareket ediyor.halbuki kurulumdan sonra ilk hard disk kopyalamam bittiğinde,cihazın erişim dashboard'ın da kullanılabilr alanı hem grafik olarak hemde sayısal olarak 12,4 tb olarak görüyordum!!
    Kurulum esnasında böyle bir problemle karşılaştınızmı hiç,veya sizce sorun nerde olabilir,şeritleme yaparak ya da farklı RAID konfügrasyonları kullanmak gibi bir amacım yok,daha çok multimedya içerikli verileri depoladığım için ve ayrıca da dışarda da yedeğim olduğundan dolayı NAS'ı NETWORK amaçlı ve tüm verilerimin tek bir yerde olup uzaktanda erişim sağlayıp CLOUD amaçlı kullanmak istiyorum.
    İkinci bir sorum ise yukarda çift etherneti kullanarak hız artışı elde edilebileceğinden bahsetmişsiniz TRUNC denilen bir yöntem.
    Ben kopyalama esnasında ağ üzerinden gb ethernet bağlantılı olarak 30-35 mb seviyelerinde bir aktarım yapabildim(hard diskim pc de bağlı idi)
    Bu uygulama ile ne kadarlık bir hız elde edilebilr ,nasıl ve ne şekilde bir bağlantı yapılmalı?
    Umarım vericeğimiz cevaplar bana yardımcı olur yoksa büyük bir hevesle aldığım cihazımdan ciddi şekilde soğuycam:(

Şimdiden teşekkürler.

bu üründen bende aldım. Henüz kurmadım. Umarım sorun yaşamam. Seçmemdeki en büyük neden arayüzünün basit olmasıydı. Daha önce normal pc ye yüklenen FREENAS sistemini kullanıyordum. Fakat karmaşık ve stabil olmaması sebebiyle, ve ayarlarla uğraşırken yaklaşık 3 tb lık film arşivini kaybedince bu sistemi aldım. Elimde zaten 4 ad wd 2TB disk var. Şimdilik bunları Raid5 modunda kullanacağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi boylum -- 4 Haziran 2014; 13:52:03 >

• En az 12 adet ve uzeri ip kamera baglanabilen qnap alinacaktir. Satanlarin pm ile iletisime gecmesini rica ediyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • by@li kullanıcısına yanıt
    Qnap modellerinde (endüstriyel rack modelleri hariç) 12 slotlu bir nas yok maalesef.

En fazla 10 slotlu modeller mevcut. Ki endüstriyel rack modelleri hariç genişletme ünitesi de yok.

Qnap modellerini incelemenizi öneririm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi graphys -- 6 Haziran 2014; 20:14:35 >
  • graphys G kullanıcısına yanıt
    Yanlış anlaşılma olmuş sanırım. Disk sayısı değil. İp camera sayısı 12 olacak.

• by@li kullanıcısına yanıt
    Ali abi anap içindeki yazılımın pro versiyonunu alsan işini görmüyor mu?

• Synology yeni firmware update çıktı arkadaşlar.

Version: 5.0-4493
    http://www.synology.com/en-global/releaseNote/model/DS2413+
  • quote:

Orijinalden alıntı: enerji78

Ali abi anap içindeki yazılımın pro versiyonunu alsan işini görmüyor mu?

Qnap yaziliminin pro versiyonu mu var? Bilmiyordum ben onu ben mevcut qnap a ek ip camera lisansi aliniyor diye biliyorum.

Pro yazilimi nerden nasil satin alirim enerji?

• Eski masaüstü bilgisayarıma nas4free kurarak nas olarak kullanmak istiyorum.

Harddiskleri ileride alacağım nas'ta da (asustor yada synology) kullanmayı düşünüyorum ama bazı konularda soru işaretlerim var;
    1. Nas4free'de kullanacağım arşiv disklerin formatı ne olmalı ki alacağım nastada kullanabileyim? (ntsf, ext4,...)
    2. Bu hafta içinde 1 tane 4tb wd red disk sipariş edeceğim daha sonra 1 tane daha sipariş ederek parçalı arşivi tek yerde toplayacağım. Raid olarak ne önerirsiniz?
    3. Nas4free içinde oluşturacağım raid daha sonra alacağım nas için geçerli olacak mı yoksa onun kurulumunda tüm verilerim gidecek yeniden mi yüklemem gerekecek?
  • onkal kullanıcısına yanıt
    asustor u bilmyorum ama qnap yada synology aldığında ilk kurulumda tüm bilgiler gidecektir. En az üç disk olduğunda raid 5 öneririm.
    Teşekkür ederim Serdar abi cevap için.
    Duymaktan korktuğum şeydi bu.
    Peki 4 diskli bir nas aldım. 3 disk ile kurulum yaptım 4. diski takıp raide dahil ettiğimde diğer 3 diski de formatlıyor mu?
  • Mevcut nas a disk eklendiğnde bir sorun olmuyor, boş alan artmış oluyor sadece. Tabi eklenen diskin boş olduğunu varsayıyorum.
  • 
Sayfa: önceki 6263646566
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.