Şimdi Ara

Home Entertainment Network (61. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.912
Cevap
49
Favori
80.523
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5960616263
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Akşam eve gider gitmez yapıcam bu söylediklerinizi,peki IP ye yönelik bu ayarlamalar izleme esnasında oluşam ufak takılmaları engelleyebilirmi?
    Bir de sayın astramastra'nın söylediği hızlı erişim ayarlamalarından hızlı SMB erişimini kapattığımda takılma ciddi derecede artıyor öyle ki ses bile duyamıyorum,HIZLI SMB erişimini aktif ettiğimde %90 oranında takılmalar yok oluyor,bunun için de astramastra ya extra teşekkürler

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: enerji78

Merhaba Ahmet Bey,
    Istanbul'da bir firmadan aldım. Yurtdışından getirmişler fakat kullanmamislar.
    Sanırım 170 TL'ye almıştım.

Hayırlı olsun.
    Çok şanlıymışsınız.
    Tabi İstanbulda olmanın avantajı
  • Teşekkürler
    Darısı başınıza. Bence ebayden filan alınabilir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: muratthy

Akşam eve gider gitmez yapıcam bu söylediklerinizi,peki IP ye yönelik bu ayarlamalar izleme esnasında oluşam ufak takılmaları engelleyebilirmi?
    Bir de sayın astramastra'nın söylediği hızlı erişim ayarlamalarından hızlı SMB erişimini kapattığımda takılma ciddi derecede artıyor öyle ki ses bile duyamıyorum,HIZLI SMB erişimini aktif ettiğimde %90 oranında takılmalar yok oluyor,bunun için de astramastra ya extra teşekkürler

rica ederim, kullandığınız NAS da çift ethernet girişi olsaydı bağlı olan yönetilebilir bir switchle daha önce yukarıda açıklanan link aggregation ve trunc yaparak bu takılmaların önüne geçilebilirdi diye
    düşünüyorum,tabii wd nas ın disk i/o durumlarını yada herhangi bir cpu ram içerip içermediğini bilmiyorum,bunlar da etken olabilir.

• Eşek kadar nas olacak ve film Lerde kirlenme takılma yavaşlama olacak ha valla iki dakika tutmam atarım camdan aşağı zyxel 220 nas vardı bu söylediğiniz sorunları bir gun görmedim ve sudan da ucuz fiyata

• NAS'dan oldugunu sanmiyorum bende hala eski WD sharespace var, onda bile bluray ve dvd iso'larda takilma olmuyor.
  • asukrumercan A kullanıcısına yanıt
    Bana da oyle geldi

• Merhaba dostlar

Dün akşam 11:30 civarı benim Tunçmatik birden "elektrik kesildi" moduna geçip aküden çalışmaya başladı.
    Aç kapa vb kar etmedi.

Kapağını açıp kartı çıkarttım.
    Soğuk lehim vb için taradım.
    kartı biraz gerdim.

Sonra tekrar topladım.
    Bu sefer çalıştı.

Herhalde lehimlerde yada soketlerde temassızlık oluştu dedim.

Cihazı yerine koyarken zeminde leke olduğunu farkettim.
    Sanki akü akıntısına benziyordu.

Cihazı tekrar açıp baktım aynı leke akü tabanında da vardı.

Şimdi ya akülerimi değiştirip yoluma devam edeceğim , yada bende synology uyumlu bir Apc ye geçeyimmi?
    Bilemedim.
  • rccol kullanıcısına yanıt
    Bence apc gibi bir cihaz alın. Tuncmatik şarj sırasında akü yü kaynatmis olabilir.

• se2800 switch kullanıyorum özelliklerinde 802.3 protokol desteklediği gözüküyor.
    Ayar yapmak gerekiyor mu yoksa otomatik olarak ayarlıyor mu kendisini?
  • Aslında NAS da çift ethernet girişi var,switch olarakda linksys se2800 aldım ama bunlar dediğiniz yöntemi uygulamak için yeterlimi bilmiyorum,switch yönetilebilir bir switchmi acaba,kullanan arkadaşlar yorum yapabilirmi?
    Bir de enerji78 arkadaşımız DUNE a sabit IP vermem yönünde bilgi vermişti onu da deniycem,evdeki int hattı sabit IP,WD NASA a da sabit IP vermiştim birtek DUNE kalmıştı onu da yapınca bakıcaz artık.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: muratthy

Aslında NAS da çift ethernet girişi var,switch olarakda linksys se2800 aldım ama bunlar dediğiniz yöntemi uygulamak için yeterlimi bilmiyorum,switch yönetilebilir bir switchmi acaba,kullanan arkadaşlar yorum yapabilirmi?
    Bir de enerji78 arkadaşımız DUNE a sabit IP vermem yönünde bilgi vermişti onu da deniycem,evdeki int hattı sabit IP,WD NASA a da sabit IP vermiştim birtek DUNE kalmıştı onu da yapınca bakıcaz artık.

quote:

Orijinalden alıntı: onkal

se2800 switch kullanıyorum özelliklerinde 802.3 protokol desteklediği gözüküyor.
    Ayar yapmak gerekiyor mu yoksa otomatik olarak ayarlıyor mu kendisini?
    se2800 yönetilebilir bir switch değil.
    özelliklerinde yazan 802.3ab. bizim istediğimiz ise 802.3ad (LACP) - Link aggregation.

umarım yardımcı olabilmişimdir.

• Eloir kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim. :)
  • @rccol, daha önce ds413j kullanmıştın sanırım. ds414 ve 413j arasında kararsızım fiyat farkına değer mi ? Veya 4 diskli başka öneride olabilir tabi fiyat artmamak kaydıyla.
  • SertaçS kullanıcısına yanıt
    Aşağıda ki linkten bakabilirsin Sertaç, aradaki fiyat farkını bilmiyorum ama en önemli farklar cpu,ram,çift ethernet girişi olması (dolayısı ile Link Aggregation yapabilirsin),
    usb3.0 port, aynı anda download sayısı ve bağlanabilir ip kamera sayısı gibi farklar var.

https://www.synology.com/en-global/products/compare_products/DS414/DS413j
  • quote:

Orijinalden alıntı: SertaçS

@rccol, daha önce ds413j kullanmıştın sanırım. ds414 ve 413j arasında kararsızım fiyat farkına değer mi ? Veya 4 diskli başka öneride olabilir tabi fiyat artmamak kaydıyla.

Merhaba;
    Bir arkadaşındı ve kurmak için bana göndermişti.
    her iki cihaz arasında ne fark var bilmiyorum.
    fiyat farkı ne kadar ?
  • ds413j 1046 tl mormani.com , ds414 1459 tl mormani.com ama şu an stok yok 414 de. Ram, işlemci, 2. lan portu usb 3.0 vs gibi farklar var ama normal ev kullanıcısı için ne kadar gerekli dir bilemedim.
  • 413j de ev kullanıcısı için derdi çözer.
    tek etherneti olduğundan link Aggr. felan yapamazsınız.

10Gbyte dosya büyüklüğünde aşağıdaki performanslar ölçülmüş.
    414 yazma 105.3 okuma 111.04
    413j yazma 53,29 okuma 108.19

okumada bir farklılık yok iken pc den 413 e yazmada %50 eksi fark var.

Dolayısıyla bütçe varsa 414 , gerek yok derseniz 413j işinizi görecektir.
  • Teşekkürler üstat.

• Dün akşam kullanmış olduğum Synology DS1812+ den bip sesleri gelmeye başladı,laptop dan arayüzüne bağlanıp sistem loglarına baktığımda kapasite düşük uyarısı verdiğini gördüm ,önce kendi kendime disklerde yer mi kalmadı diye düşünürken ,depolama yöneticisi uygulamasından sıralı disklerin içeresinde 5 no'lu diskin olmadığını fark ettim,nas 'a baktım gerçekten de o diskin üzerinde ki led yanmıyordu,kullandığım SHR raid yapısı bir yada iki diske kadar eksik çalışmayı tolere ettiği için dert etmedim,sadece bip sesi rahatsız ediyordu hot swap şeklinde olduğu için diski çıkarıp yerine elimde ki başka bir diski taktım,ses hemen kesildi,
    depolama yöneticisinden baktığımda diski gördüğünü ama yanında ilk kullanıma hazır değil notunu gördüm ilgili menüden start vererek disk kullanıma hazırlandı,sonrada kendisi raid yapısı gereği o diskte olması gereken verileri atmaya başladı bunuda bir yüzde işareti ile gösterdi yanılmıyorsam 3-5 saat sürdü ama o sırada nas'ı kullanmada herhangibi bir sorun yaratmadı o pariteleri kopyalarken ben network üzerinden hiç takılmadan film izlemeye devam ettim :)

Başına gelebilecekler için tecrübemi paylaşayım istedim ,böylece raid yapısının yararını hiç data kaybetmeden yaşamış oldum.

• 
Sayfa: önceki 5960616263
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.