Şimdi Ara

Dolphin Browser internet geçmişinizi sızdırıyor olabilir

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
7.405
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Dolphin Browser internet geçmişinizi sızdırıyor olabilir

Mobil işletim sistemleri alanında en çok beğenilen ve tercih edilen tarayıcıların başında Dolphin Browser geliyor. Android platformunda önemli bir başarı yakalayan Dolphin yılın ilk aylarında iOS platformunda da önemli bir başarıya imza atmıştı.

CNET sitesinin haberine göre Dolphin Browser çok ciddi olabilecek potansiyel bir açık barındırıyor. Yazılım belirli periyotlarla geliştirici firma MoboTap'in sunucularına ziyaret edilen internet sitelerinin adreslerini gönderiyor. Bu uygulama aktarım esnasında şifreli verilere HTTPS üzerinden erişilebilmesine imkan tanıyor.

Açık ilk olarak bir geliştirici forumunun üyesi tarafından farkedildi ve detayları paylaşıldı. MoboTap ise bu bilgilerin kesinlikle saklanmadığını, magazin tarzında internet sitelerinin incelenmesine olanak veren Webzine özelliğinin fonksiyonelliğine yardım ettiğini açıkladı.

MoboTap açığı kapatacak bir yamayı henüz yayınlamıştı ancak işe yaramadığı belirtiliyor. Bugün daha ayrıntılı bir yama ile sorun giderilecek.

• hepsi sızdırıyor zaten face ler mace ler bile amerikan istihbaratı ortaklı geliştirilen projeler delphin neymişki onun yanında.
    microsofta satılan skype bile gizlice çıkarılan yasa ile amerikan ulusal güvenliği için dinlenebilmesi için gerekli altyapısını kurdu geliştirdi.
    7 göbeğinizi dökmeye devam edin siz internete :)
  • Habere girerken dedim kesin ekrem haberidir ahanda ekrem haberi ios uygulamalarinin reklamini yap android uygulamalarini karala ohh ne ala ! Haberde xxxxx olaBILIR ile bitiyor nerde bunun haber degeri ? Objektif olun lutfen
  • Hangi programlar neler sızdırıyor da haberimiz yok Dolphin de sızdırsın ne yapalım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: napolyon94

Habere girerken dedim kesin ekrem haberidir ahanda ekrem haberi ios uygulamalarinin reklamini yap android uygulamalarini karala ohh ne ala ! Haberde xxxxx olaBILIR ile bitiyor nerde bunun haber degeri ? Objektif olun lutfen

Ne alaka Dolphin aynı zamanda bi ios uygulaması
  • Hangi programlar neler sızdırıyor kimin umrunda yada kaç kişinin umrunda? Telefondan ne kadar önemli bir siteye girebilirsiniz ki? Bankaya mı, alışveriş sitesine mi? Bir zahmet girmeyin telefondan olsun bitsin. Telefondan anca facebook donanımhaber, BSC, youtube gibi sitelere giriliyor. Banka hesabına telefondan girilmese de olur hani...

@napolyon94 aynı şeyi bende düşündüm ki öyle de çıktı :D Nerde Android'i ve uygulamalarını karalama haberi var bir bakıyorum Ekrem Çukurca yazmış...Belki bu işten para kazanıyorlardır ama tarafsızlık giderse okuyucu gider, site gider...Sızdırılan bilgi derseniz birazcık araştırmayla bilgisayarlardan neler sızdırıldığını görürsünüz. Bir tarayıcı girilen siteleri göndermiş çok mu diğerlerinin yanında? Çok önemli veya gizli bir şey yapmadıktan sonra site adreslerini gönderebilir bence... X kullanıcısı donanimhaber.com adresine girdi dünyanın sonu mu diyecekler? Veya benim DH'e, facebook'a girdiğimi bilseler ne olacak? Ama iş şifrelere vs. girerse o zaman izin vermem...

Aloo isteyince bankayı soyuyorlar site isimlerinin gönderilmesi çok mu?

@Cidele Dolphin ilk önce Android'e çıktı. YAni kökeni Android...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Firaristt -- 30 Ekim 2011; 16:32:48 >

• ben zaten hiç güvenmemiştim dolpine hep hain duruyordu :D
  • görsel olarak iphone kullanılmış, dolphin android'in yanında iosta da büyük başarı yakalamıştı diye bir cümleyle başlanmış ama haberi sırf androidi kötülemek için yapmışlar, oldu tamam

telefondan banka işlemlerinizi yapmayın olur biter demekte çok zekice cidden, sırf çoluk çocuk oynasın diye yapmışlardı zaten telefonları da. ne gerek var mı dimi anca youtubea falan girer orda burda kanka bu videoya baksana falan diye eğleniriz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rajeesh -- 30 Ekim 2011; 17:36:12 >
  • Şöyle sızdırması falan benim için hiç önemli değil. İsterlerse şifrelerimi falanda alabilirler. Mesela google için birsürü bu tip haberler çıkıyor. Adam ne yapsın senin benim şifremi.. İstedikleri şey bize daha iyi hizmet verebilmek. Google'ın izlemesi için bi program olsa onu yükleyenleri google yasal bir şekilde izlese ve internetimi yavaşlatmayan bişey olursa ben yüklerim. Verdiği hizmet bedava elimden geldiğince desteklerim..
  • hoş değil tabiki de yani bunu düşünüp sıkıntı yapmam...
    adam benim girdiğim siteyi ne yapsın... şimdi bunu yazantosunokuyanakoysun.com diye siteye mi girelim ... alayı böyle yani terör saldırısı falan yapmıcaksanız çok gizli ticari bilgileriniz yoksa problem değil
  • Artik o kadar umursamaz oldukki bilgilerimizi paylasmak bile normal geliyor takmiyoruz bile.
  • Android için en iyi ve hizli internet tarayici dolpinhttp://hotfile.com/dl/144110825/a5ea37b/mobi.mgeek.DolphinReader.3.apk.html
  • Arkadaşlar dolphin bazı sayfaların otomatik olarak mobile versiyonlarını açıyor. Bunu düzeltmenin bir yolu var mı?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.