Şimdi Ara

DICE: Battlefield 3 Tek Stüdyoda Geliştirildi

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
41
Cevap
0
Favori
4.606
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  

Battlefield 3 bu yılın en büyük oyunlarından birisi ve Electronic Arts şimdiden 10 milyondan fazla dağıtım yaparak oyununa ne kadar güvendiğini gösterdi. Zaten oyun otoriteleri de Battlefield 3'e oldukça yüksek puanlar verdiler.

Oldukça başarılı bir oyun olan Battlefield 3'ün başarısının ardından oyunun tek bir stüdyoda geliştirilmesinin de payı oldukça yüksekmiş. Böylece geliştiriciler kendi aralarında daha iyi görüş alışverişi yapmışlar. Battlefield 3'ün yapımcı koltuğunda oturan Patrick Liu'nun sözleri durumu açıklamaya yetiyor:

"Bu farklılıkların tek bir mekanda çalıştığı bir dünya. Oyunun tamamı DICE'ın Stockholm stüdyolarında geliştirildi. Etrafta koşturan ve birbirleriyle konuşan elemanlara sahip olmak harika. Örneğin multiplayerın arkasındaki felsefe işbirliğinden geçiyor. Takım çalışması zorlama değil ve hepimiz birlikte çalışmak için farklı araç gereçlere ve mekaniklere sahibiz. Co-op ve multiplayer modlarla uğraşan elemanlar oyunun geneli için ne yapabileceklerine, daha uyumlu ve iyi nasıl çalışacaklarına dair sürekli birbirleriyle konuşuyorlar."

Call of Duty: Modern Warfare 3 bildiğiniz gibi iki farklı stüdyo tarafından geliştiriliyor. Daha önce de aynı oyun üzerinde farklı stüdyoların çalıştığını görmüştük. Sanırım herşey uyuma bağlı. 

• 10 mılyondan fazla dağıtım yapmış.. hastırlennn
  • O atmosferde olmak çok sarardı, bir stüdyoda koşuşturan insanlar, fikir alışverişleri... Hep öyle bir yerde çalışmak istemişimdir.
  • co-op bile singleplayerinden daha güzel, co-op 'u daha fazla yapsalarmış, dlc lerde mutlaka olmalı... singleplayer beni hikaye olarak tatmin etmedi, grafikler harika, ses de öyle, oyunun multiplayeride son zamanların en iyi fps si olmasını sağlayacak..... her yönden bakınca güzel ve alınması gereken oyun..
  • yahu kusura bakmayın da şu haberlerde veya forumlarda battlefield 3'ün single player kısmına bakıp yorum yapan kişiler tek kelimeyle cahildir. hayatında battlefield oynamamış insanlar gelip şuraya yorum yapmasın.
    battlefield serisinin ne zaman senaryo kısmı oldu birisi bana söylesin? bad company alt serisi dışında. gerçek battlefield oyuncusu senaryo kısmına bakmaz efsanevi multiplayer varken.
    şuraya gelip torrentten indirdiğiniz oyunları oynayıp cahilce yorumlar yapmayın ya.
  • korsan oyunda multiplayer oynansa eminim herkesten önce sen indirirsin torrentten.
  • mw3 2 farklı stüdyoda geliştiriliyor ama hep copy paste.
  • @BSC Misafiri
    Doğru söze ne denir . Sitede gerçek BF oyuncularının yorumlarını görmek güzel
  • bazı evler binalar hasar almıyor ama neyse göze batmıyor fazla:)
  • Çaktırmadan laf sokmuş.

Bu arada COD MW3 iki değil dört stüdyo tarafından hazırlanmadı mı ?
  • battlefield in bir tek bad company 2 nin senaryosu beni etkiledi diğer yapımları senaryo bakımından fos
  • quote:

Orijinalden alıntı: clearmen

10 mılyondan fazla dağıtım yapmış.. hastırlennn

Tamam.
  • Adamlar harikalar yarattı 200 kişiile tek stüdyoda codu yapan 3 stüdyo ise 300 kişi le copy paste yaptı oysaki daha çok imkanı var dice'dan isterse daha iyisini yapabilirdi ama yapmadı.
  • oyunu orjinal aldim lvl 14 oldum ama pişmanim bu oyuna para verdiğime.hayatımda görmediğim kadar bug ve hata sadece bu oyunda gördüm.bazen dibindeki adama bir sarjör sıkıyon ölmüyor.grafiklerine bişeyler dediğim yok ama oyunda bug cok var ve oynanabilirlik yok bundan sonra dice ın elinden cikacak hiç bir oyunu almayı düşünmüyorum.en azından 10 sene boyunca
  • 2K
    hayır 16 stüdyo tarafından yapıldı sonra bir araya gelip o piti yaptılar ve en çok beğenileni cod mw 3 yaptılar.
  • ben onu bunu bilmem battel 3 fena olmuş ama ben iddalıyım cod mw3 tokat atıcak bakın hepimiz görücezzz
  • Bu 10 milyon satmışsa mw3 bunu 4e 5e katlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: BSC Misafiri

2K
    hayır 16 stüdyo tarafından yapıldı sonra bir araya gelip o piti yaptılar ve en çok beğenileni cod mw 3 yaptılar.

Ahh cahilim benim.
  • Biri misafir olarak girip bf 3'e saydırmış anlaşılan.
  • DICE lanet çenesini kapatsın artık.Bu ne beee.Her zaman laf sokma.Laf sokacaklarına iş yapsınlar.Adamlar dlc bekler.Yeni maplar.Cod akar.DICE bakar.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.