- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
ALLOTROPLA İLGİLİ BİR SORU
21 Cevap757 Görüntüleme1 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

179 Mesaj
30 Ekim 2011; 11:06:32 

Soruda elmas ve grafitin kimlik özellikleri aynımı diye sormuş ben farklıdır dedim ama cevap aynıymış, açıklarmısınız??

Ve kimlik özelliği de tam olarak ne demek ben bundan önceki sorularda kimyasal özellik ve proton sayısı diye biliyordum ve çözdüklerim doğru çıkıyordu?

65 Mesaj
30 Ekim 2011; 11:56:30 

quote:

Orijinalden alıntı: alkan529

Soruda elmas ve grafitin kimlik özellikleri aynımı diye sormuş ben farklıdır dedim ama cevap aynıymış, açıklarmısınız??

Ve kimlik özelliği de tam olarak ne demek ben bundan önceki sorularda kimyasal özellik ve proton sayısı diye biliyordum ve çözdüklerim doğru çıkıyordu?

Evet kimyasal özellik demekmiş bende yeni öğrendim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aykut831 -- 30 Ekim 2011; 12:08:55 >

EMPİRE TOTAL WAR
TOTAL WAR (FAN CLUB)

3590 Mesaj
30 Ekim 2011; 12:04:30 

Kimlik özelliğini ben kimyasal özellik olarak biliyorum. Bana göre de farklıdır.

1440 Mesaj
30 Ekim 2011; 13:41:55 

Allotropların kimyasal özellikleri aynı yani kimlik özellikleri aynıdır ama fiziksel özellikleri farklıdır.

179 Mesaj
30 Ekim 2011; 13:44:08 

quote:

Orijinalden alıntı: Emmesen

Allotropların kimyasal özellikleri aynı yani kimlik özellikleri aynıdır ama fiziksel özellikleri farklıdır.

Alotroplarin kimyasal ozellikleri aynj degil ki ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

3 Mesaj
30 Ekim 2011; 13:51:01 

evet kimlik özellik kimyasal özelliktir alloltrap atomların kimyasal özellikleri aynıdır fakat fiziksel özellikleri farklıdır ezberlemene gerek yok elmas ile grafit mesela her ikisinde dizilişleri farklı oldugu için fiziksel özellikleri farklı olup her ikiside C ile gösterildiğinden kimyasalları aynıdır (:

65 Mesaj
30 Ekim 2011; 13:59:04 

Sanırım müfredat değişikliği var.Geçen sene kimyasal özellikleri aynı alıyorduk ama bu sene farklı alıyoruz.

EMPİRE TOTAL WAR
TOTAL WAR (FAN CLUB)

1440 Mesaj
30 Ekim 2011; 14:07:44 

quote:

Orijinalden alıntı: alkan529

Alotroplarin kimyasal ozellikleri aynj degil ki ?

Bana kalsa da aynı değil ancak bizim dergi de böyle yazmış

Zaten sanırsam bilimsel olarak aynı değil yani hem kimyasal hem fiziksel özellikleri farklı;

http://tr.wikipedia.org/wiki/Allotrop

3 Mesaj
30 Ekim 2011; 14:26:10 

quote:

Orijinalden alıntı: Emmesen

Bana kalsa da aynı değil ancak bizim dergi de böyle yazmış

Zaten sanırsam bilimsel olarak aynı değil yani hem kimyasal hem fiziksel özellikleri farklı;

http://tr.wikipedia.org/wiki/Allotrop

dostum sen ösymnin kabul ettiğine göre yapıcaksın mesela bnm dikkatimi çekti fem simetri ygs kimyada kimyasal özellikleri aynı diyor fakat lys kitabında ise farklı diyor lys kitabında biyolojide kolaylaştırılmış difüzyon için canlılık şartı yok diyordu oysaki var mesela fizikte ağırlık merkezi ile kütle merkezi aynı şey değildir bilimsel olarak fakat ösym bunu aynı şey olarak kabul ediyor :D önemli olan bilimsel olarak değil ösymin kabul ettiği görüştür senin cevabını değerlendiren o :D

14 Mesaj
30 Ekim 2011; 14:45:31 

geçen sene fiziksel özellikleri (geometrik şekilleri) farklı ancak kimsayal formülleri dolayısıyla kimyasal özellikleri aynı olan elementler olarak tanımlıyorduk allatropu, bu sene değişmişse ayrı mesele.

Bilgisayar Mühendisliği

175 Mesaj
30 Ekim 2011; 17:06:39 

.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ZT7 -- 2 Mayıs 2013; 8:22:10 >

118 Mesaj
30 Ekim 2011; 18:11:56 

allotropların kimyasal özellikleri aynı sonuçta aynı atomu içeriyorlar bi tek bağlanış biçimleri farklı kimlik özelliğinden kasıt da kimyasal özelliktir o yüzden cevap aynıdır.

65 Mesaj
10 Kasım 2011; 13:11:11 

Biri bu konuya açıklık getirsin.

EMPİRE TOTAL WAR
TOTAL WAR (FAN CLUB)

483 Mesaj
10 Kasım 2011; 13:13:36 

quote:

Orijinalden alıntı: sonics093

allotropların kimyasal özellikleri aynı sonuçta aynı atomu içeriyorlar bi tek bağlanış biçimleri farklı kimlik özelliğinden kasıt da kimyasal özelliktir o yüzden cevap aynıdır.

Kimyasal özellikleri farklıdır.Sadece tepkimeye girdiklerinde oluşturdukları bileşik aynırdır burdan aklınızda kalsın.Onun dışında her şey farklı

179 Mesaj
10 Kasım 2011; 15:36:08 

quote:

Orijinalden alıntı: Tam_Türk

Kimyasal özellikleri farklıdır.Sadece tepkimeye girdiklerinde oluşturdukları bileşik aynırdır burdan aklınızda kalsın.Onun dışında her şey farklı

Biz de öyle biliyoz ama kimlik özellikleri aynıymış.

3 Mesaj
26 Aralık 2011; 13:35:13 

hocaya sordum kimyasal ve fiziksel özellikleri farklı dedi... kesin:D

1319 Mesaj
26 Aralık 2011; 13:46:52 

Kimlik le kimyasal aynı şey değil.Kimlik özellikleri derken mesala elması yaksak yine CO2 çıkar grafiti yaksakda bu gibi özellikler bildiğim kadarıyla.

Nerelerdesin [P]anpim sen? Eylül 2014

3 Mesaj
26 Aralık 2011; 13:55:20 

quote:

Orijinalden alıntı: :NeFeS:

Kimlik le kimyasal aynı şey değil.Kimlik özellikleri derken mesala elması yaksak yine CO2 çıkar grafiti yaksakda bu gibi özellikler bildiğim kadarıyla.

katılıyorum kimlik özellikleri aynı fakat kimyasal özellikleri farklı

141 Mesaj
26 Aralık 2011; 14:56:16 

kimlik özelliği proton sayısı.onun için kimlik özellikleri sonuçta aynı atomların farklı dizilişi olduğu için proton sayıları aynı kimlik özelliği de aynı.

126 Mesaj
31 Temmuz 2013; 17:50:31 

Sorunun cevabını kesin olarak bilen var mı? Allatropların kimlik özellikleri aynı mıdır, değil midir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi by_____can -- 31 Temmuz 2013; 17:52:18 >

Uzaklaştırılmış
7 gün cezanın,
6 gün 13 sa. 5 dk. kadarı kaldı.
31 Temmuz 2013; 17:55:43 

quote:

Orijinalden alıntı: çölde bir kum tanesi

bu soruyu soran arkadaş tıp okuyor şu anda. horta bak

179 Mesaj
31 Temmuz 2013; 18:53:17 

quote:

Orijinalden alıntı: Nicotinell

bu soruyu soran arkadaş tıp okuyor şu anda. horta bak

Vay be 2 sene olmuş daha dün gibi valla :)

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Eğitim ve Sınavlar] » Liseler » YGS/LYS » ALLOTROPLA İLGİLİ BİR SORU
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.437