Şimdi Ara

ALLOTROPLA İLGİLİ BİR SORU

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
1
Favori
1.225
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Soruda elmas ve grafitin kimlik özellikleri aynımı diye sormuş ben farklıdır dedim ama cevap aynıymış, açıklarmısınız??

Ve kimlik özelliği de tam olarak ne demek ben bundan önceki sorularda kimyasal özellik ve proton sayısı diye biliyordum ve çözdüklerim doğru çıkıyordu?

• quote:

Orijinalden alıntı: alkan529

Soruda elmas ve grafitin kimlik özellikleri aynımı diye sormuş ben farklıdır dedim ama cevap aynıymış, açıklarmısınız??

Ve kimlik özelliği de tam olarak ne demek ben bundan önceki sorularda kimyasal özellik ve proton sayısı diye biliyordum ve çözdüklerim doğru çıkıyordu?

Evet kimyasal özellik demekmiş bende yeni öğrendim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wcephei -- 30 Ekim 2011; 12:08:55 >
  • Kimlik özelliğini ben kimyasal özellik olarak biliyorum. Bana göre de farklıdır.
  • Allotropların kimyasal özellikleri aynı yani kimlik özellikleri aynıdır ama fiziksel özellikleri farklıdır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Emmesen

Allotropların kimyasal özellikleri aynı yani kimlik özellikleri aynıdır ama fiziksel özellikleri farklıdır.

Alotroplarin kimyasal ozellikleri aynj degil ki ?
  • evet kimlik özellik kimyasal özelliktir alloltrap atomların kimyasal özellikleri aynıdır fakat fiziksel özellikleri farklıdır ezberlemene gerek yok elmas ile grafit mesela her ikisinde dizilişleri farklı oldugu için fiziksel özellikleri farklı olup her ikiside C ile gösterildiğinden kimyasalları aynıdır (:
  • Sanırım müfredat değişikliği var.Geçen sene kimyasal özellikleri aynı alıyorduk ama bu sene farklı alıyoruz.
  • quote:

quote:

Allotropların kimyasal özellikleri aynı yani kimlik özellikleri aynıdır ama fiziksel özellikleri farklıdır.

Bana kalsa da aynı değil ancak bizim dergi de böyle yazmış

Zaten sanırsam bilimsel olarak aynı değil yani hem kimyasal hem fiziksel özellikleri farklı;

http://tr.wikipedia.org/wiki/Allotrop
  • quote:

quote:

quote:

Bana kalsa da aynı değil ancak bizim dergi de böyle yazmış

Zaten sanırsam bilimsel olarak aynı değil yani hem kimyasal hem fiziksel özellikleri farklı;

http://tr.wikipedia.org/wiki/Allotrop

dostum sen ösymnin kabul ettiğine göre yapıcaksın mesela bnm dikkatimi çekti fem simetri ygs kimyada kimyasal özellikleri aynı diyor fakat lys kitabında ise farklı diyor lys kitabında biyolojide kolaylaştırılmış difüzyon için canlılık şartı yok diyordu oysaki var mesela fizikte ağırlık merkezi ile kütle merkezi aynı şey değildir bilimsel olarak fakat ösym bunu aynı şey olarak kabul ediyor :D önemli olan bilimsel olarak değil ösymin kabul ettiği görüştür senin cevabını değerlendiren o :D
  • geçen sene fiziksel özellikleri (geometrik şekilleri) farklı ancak kimsayal formülleri dolayısıyla kimyasal özellikleri aynı olan elementler olarak tanımlıyorduk allatropu, bu sene değişmişse ayrı mesele.
  • .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ZT7 -- 2 Mayıs 2013; 8:22:10 >
  • allotropların kimyasal özellikleri aynı sonuçta aynı atomu içeriyorlar bi tek bağlanış biçimleri farklı kimlik özelliğinden kasıt da kimyasal özelliktir o yüzden cevap aynıdır.
  • Biri bu konuya açıklık getirsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sonics093

allotropların kimyasal özellikleri aynı sonuçta aynı atomu içeriyorlar bi tek bağlanış biçimleri farklı kimlik özelliğinden kasıt da kimyasal özelliktir o yüzden cevap aynıdır.

Kimyasal özellikleri farklıdır.Sadece tepkimeye girdiklerinde oluşturdukları bileşik aynırdır burdan aklınızda kalsın.Onun dışında her şey farklı
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tam_Türk

quote:

Orijinalden alıntı: sonics093

allotropların kimyasal özellikleri aynı sonuçta aynı atomu içeriyorlar bi tek bağlanış biçimleri farklı kimlik özelliğinden kasıt da kimyasal özelliktir o yüzden cevap aynıdır.

Kimyasal özellikleri farklıdır.Sadece tepkimeye girdiklerinde oluşturdukları bileşik aynırdır burdan aklınızda kalsın.Onun dışında her şey farklı

Biz de öyle biliyoz ama kimlik özellikleri aynıymış.
  • hocaya sordum kimyasal ve fiziksel özellikleri farklı dedi... kesin:D
  • Kimlik le kimyasal aynı şey değil.Kimlik özellikleri derken mesala elması yaksak yine CO2 çıkar grafiti yaksakda bu gibi özellikler bildiğim kadarıyla.
  • quote:

Orijinalden alıntı: :NeFeS:

Kimlik le kimyasal aynı şey değil.Kimlik özellikleri derken mesala elması yaksak yine CO2 çıkar grafiti yaksakda bu gibi özellikler bildiğim kadarıyla.

katılıyorum kimlik özellikleri aynı fakat kimyasal özellikleri farklı
  • kimlik özelliği proton sayısı.onun için kimlik özellikleri sonuçta aynı atomların farklı dizilişi olduğu için proton sayıları aynı kimlik özelliği de aynı.
  • Sorunun cevabını kesin olarak bilen var mı? Allatropların kimlik özellikleri aynı mıdır, değil midir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi frederchopen -- 31 Temmuz 2013; 17:52:18 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.