Şimdi Ara

Siri yönetim kurulu üyesi Morghentaler : Siri, Apple'a Google'ın iki yıl önüne geçecek bir tecrübe sağladı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
64
Cevap
0
Favori
8.237
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Siri yönetim kurulu üyesi Morghentaler : Siri, Apple'a Google'ın iki yıl önüne geçecek bir tecrübe sağladı

Apple'ın iPhone 4S lansmanında en ilgi çeken özellik sesli sanal asistan Siri olmuştu. Lansmanda kısa örneklerle Siri'nin kabiliyeti basına tanıtıldı ancak kapasitesinin nereye kadar gidebileceği konusunda kimse kesin bir bilgi elde etmiş değil ve incelemeler devam ediyor.

Siri yönetim kurulu üyesi ve yatırımcı Gary Morgenthaler, bir röportajında Siri ile Apple'ın en iyi akıllı telefon platformu savaşında Google'ın en az iki yıl önüne geçecek bir tecrübe kazandığını söylüyor.

Siri'nin insanların beklentilerini değiştirdiğini belirten Morgenthaler, Apple'ın bir mihenk taşını geride bıraktığını ve insanların artık gündelik İngilizce dilinde konuşabilen ve anlayabilen bir sistemi talep ettiklerini vurguluyor.

Morgenthaler'e göre yerel dil girişini tanıma ve anlama teknolojisi şu an hiçbir firmada yok ve Google'daki teknoloji de sanılanın aksine oldukça geride kalıyor.

Google'ın Voice Actions sistemi Android için bir sesli arama uygulaması. Siri ise geniş algılama kapasitesi ile ne söylediğinizi ve ne demek istediğinizi daha iyi anlıyor ve tepki veriyor. Google'ın Voice Actions sistemi yetenekli ve güncel bir ses tanıma programı ancak Siri kadar yetenekli değil.

Android sorumlu yöneticisi Andy Rubin'in "telefonunuz asla bir asistan olamaz" sözlerinin aksine Google perde arkasında bu teknolojiyi yakalamak için uğraşıyor. 

Şu anda Siri, iPhone odaklı pek çok fonksiyona sahip ve 45'den fazla API Apple tarafından satın alındı. Bu bakımdan Siri yerinde duran değil daima ilerleyen bir teknoloji olacak. Siri iOS platformunu farklılaştıran en önemli faktör olabilir.

Siri sadece Android sistemiyle değil Google'ın tüm yapısıyla mücadele edebilecek seviyede. Google'ın arama algoritması istenen kelimeye göre gerekli gereksiz milyonlarca bağlantıyı kullanıcıya sunarken Siri sadece karşısındakinin istediği tek bir cevabı sunabiliyor.

Siri yönetim kurulu üyesi olarak Morgenthaler iddialı pek çok açıklamada bulundu. Bunların pek çoğu abartılı bulunsa da Siri platformunun yeniliğe açık ve devrim yapacak nitelikte potansiyelinin bulunduğu çoğu otorite tarafından kabul ediliyor.

• Bu kadar taraflı bir haber Donanımhaber'e hiç yakışmıyor.
  • Siri nin bir ihtimal var olduğu rivayet edilen Apple Televizyonuna entegre edilmiş olması olasılığı çok ilginç geliyor.

Entegre Apple TV ye sahip bir TV ünitesi (Muhtemelen kablo tv ve uydu alıcı benzeri bir şeyleride tümleşik olarak barındırıyordur.Kim bilir belki Bluray bile tümleşik olabilir ? ) Tüm içerik iTunes serverlarından sağlanıyor gerekitğinde diğer laternatifler devreyeye giriyor ve kesintisiz & basit bir kullanım imkansı oluyor?

Siri : Appstore'a git şu aplikasyonları al bu dizininin bu bölümünü indir saat 4 deki maçıda kayıt et gelen mailleride telefonuma yönlendir ?
  • Apple teknoloji aleminde tüm markalardan önde olduğunu, 1984, 2001 ve 2007 yılında ispatladı zaten, SIRI küçük bir ikram.
  • quote:

Orijinalden alıntı: deniz c

Apple teknoloji aleminde tüm markalardan önde olduğunu, 1984, 2001 ve 2007 yılında ispatladı zaten, SIRI küçük bir ikram.

Katılmamak elde değil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: egeboycan

Bu kadar taraflı bir haber Donanımhaber'e hiç yakışmıyor.

ne bekleniyor tarafınızdan anlamak güç ? beyaza siyah mı densin.. herşey ortada zaten neyin taraflılığından bahsediyorsunuz.. adamlar haber yapıyor.
  • siri yönetim kurulu üyesi tabi ki teknolojilerinin arkasında duracak. donanımhaber sagdece adamın dediklerini haber olarak yayınlamış bir taraf tutma göremedim açıkcası.
  • .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi H.sD -- 9 Ocak 2021; 19:51:15 >
  • lan ben bir lazın ingilizcesini zor anlıyorum bu siri nasıl anlıyacak
  • quote:

Apple teknoloji aleminde tüm markalardan önde olduğunu, 1984, 2001 ve 2007 yılında ispatladı zaten, SIRI küçük bir ikram.

Siri Apple teknolojisi değil, başka bir firmadan satın alınan bir teknoloji.

Hatta Apple kullanıcılarını o kadar çok seviyor ki, iphone 3g de bile çalışabilen bir teknolojiyi sadece iphone 4 gs de çalışacak şekilde ayarlayıp appstore a aktardı.
  • siri apple ın insanlara daha fazla cihaz satmasi için yutturmaya çalıştığı bir voice command programından fazlası değildir
  • Bunlar iyi seyler yakinda daha cok cesiti cikar ve rekabet ortami oldumu yenilik ve hizla tum eksiklikler giderilir.
  • Android de de Speaktoit adında program var adamlar yapmıştı bunu hemde apple gibi bir marka arkalarında olmadan. O yüzden haber çok taraflı ve abartı geldi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Vipracing

Siri nin bir ihtimal var olduğu rivayet edilen Apple Televizyonuna entegre edilmiş olması olasılığı çok ilginç geliyor.

Entegre Apple TV ye sahip bir TV ünitesi (Muhtemelen kablo tv ve uydu alıcı benzeri bir şeyleride tümleşik olarak barındırıyordur.Kim bilir belki Bluray bile tümleşik olabilir ? ) Tüm içerik iTunes serverlarından sağlanıyor gerekitğinde diğer laternatifler devreyeye giriyor ve kesintisiz & basit bir kullanım imkansı oluyor?

Siri : Appstore'a git şu aplikasyonları al bu dizininin bu bölümünü indir saat 4 deki maçıda kayıt et gelen mailleride telefonuma yönlendir ?

Plastik disk teknolojisi, eskide kaldi.

Apple yavas yavas optik diskleri her yerden kaldirirken, kalkip TV ye blueray entegre etmez...

• quote:

Orijinalden alıntı: draconist

quote:

Siri Apple teknolojisi değil, başka bir firmadan satın alınan bir teknoloji.

Hatta Apple kullanıcılarını o kadar çok seviyor ki, iphone 3g de bile çalışabilen bir teknolojiyi sadece iphone 4 gs de çalışacak şekilde ayarlayıp appstore a aktardı.

iPhone 3G de calistigini nerenden uyduruyosun merak ettim
    Ayrica telefonlarina update le Apple kadar ozellik yukleyen kimse yok, dolayisiyla evet, kullancilarin bayagi seviyor Apple.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Centauri -- 30 Ekim 2011; 9:12:28 >

• Sınıfta hoca yokken benim söylediğim mesajı yazabiliyor mu google voice search gibi? Mükemmel ingilizcesi olmayanların söylediklerini anlıyabilecek mi? Ya da ing. Dışında bir dili algılıyor mu? HAYIR... 3-5 tane videoya bakmayın derim... birazcık farklı söylense yanlış algılıyor siri... Google voice search e Türkçe komut desteği olsa siri'yi görürüz. Sessiz ortamda oldukça düzgün bir ingilizcesi ile söyleyince sorun olmaz da öğretmenin olmadığı gürültülü bir sınıfta yarım yamalak konuşulan bir dili ne kadar doğrulukla algılayabiliyor asıl mesele bu... sadece 4s te ve ingilizce olduktan sonra kim ne yapsın... var mı öyle bir özellik? Var. Kullanabiliyor musun? Hayır...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Firaristt -- 30 Ekim 2011; 9:19:36 >
  • quote:

Macintosh, iPod, iPhone
  • Komik olmus. Google'in voice recognition'i Apple'in yillarca onunde zaten. Hem de Turkce destekli ve ne derseniz diyin harfi harfine algiliyor. Bu asistan hikayesini de amma abartmissiniz. 10 yildir var olan bir sey. MSN'de Encarta botu ile konusurduk. Istese Google'in 1 gunde entegre edebilecegi bir teknoloji AI.
  • Açıklamadan anladığım şu oldu

Iphone kullanıcıları 2 sene daha apple'dan hiçbir şey beklemesin

Donanım haber'in yaptığı taraflı haber şu

Android sorumlu yöneticisi Andy Rubin'in "telefonunuz asla bir asistan olamaz" sözlerinin aksine Google perde arkasında bu teknolojiyi yakalamak için uğraşıyor.

Donanımhaber'de bunu yakındanmı takip ediyor

SİRİ çok gereksiz bir program nedenmi?

1-2 sene öncesine kadar IPHONE'un mesaj yazma klavyesi çok kullanışlı androıd'in kullanışlı değil gibi atışmalar olurdu insanların mesaj yazma okuma telefona dokunarak bir şeyler yapma alışkanlıkları ne çabuk değişti herkes SİRİ diye bir porgrama ihtiyaç duyuyordu ve bunu apple yaptı (çünkü apple bu başka hiçbir firmanın yapamayacağını yapar )telefonun ilk icadıda kendilerine aittir
  • quote:

Orijinalden alıntı: draconist

quote:

Orijinalden alıntı: deniz c Apple teknoloji aleminde tüm markalardan önde olduğunu, 1984, 2001 ve 2007 yılında ispatladı zaten, SIRI küçük bir ikram.
    Siri Apple teknolojisi değil, başka bir firmadan satın alınan bir teknoloji. Hatta Apple kullanıcılarını o kadar çok seviyor ki, iphone 3g de bile çalışabilen bir teknolojiyi sadece iphone 4 gs de çalışacak şekilde ayarlayıp appstore a aktardı.

Vallahi hocam, iphone 3g dediğiniz cihazda 128mb ram, 400 mhz armv6 komut setli destekli işlemci var. Yani sadece ios bile bu kaynakları yemeye yetr gibi. Siri ye burdan ne kalacakta siri çalışacak ben bilemedim.

Eğer siri bu özellikteki bir cihazda bile çalışabiliyorsa adamlar mars yada başka bir gezegenden programcı getirmişler diye düşünüyorum ister istemez.
    .hele ki siri bu kadar hızlı ve intraktifken yani.

Bu bilgiyi nerden okudunuz inanın çok merak ettim.

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.