- x
DEMİRDÖKÜM NİTRON MODELİNE RF 6001 ODA TERMOSTATI NASIL BAĞLANIR
219 Cevap55006 Görüntüleme5 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1] 3 4      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

43 Mesaj
29 Ekim 2011; 21:13:36 

Demirdöküm Nitron kombim var... bu kombiye bağlamak için http://www.kombidukkani.com/pinfo.asp?pid=269 linkindeki RF 6001 ODA TERMODTATINI aldım... Yetkili servisi aradım çok fazla para istediler. Ben bunu kendim bağlamak istiyorum. Bu kablosuz termostatın kombiye bağlanacak olan aparatında tesimde görüldüğü gibi 4 adet kablo girişi var... kutusundan BEYAZ-BEYAZ- MAVİ-KAHVERENGİ olmak üzere 4 de kablo çıktı. Şimdi mesele şu ben bu kabloları kombinin neresine bağlayacağım?

Sorun 1 .. Bu klemens kombinin neresindedir
Sorun 2 : 4 kablo bu klemense yada nereye nasıl bağlanacak?

0

Aşağıdaki oda termostatının kartında 4 kablo girişi var...

0

0

Ekteki dosya (1)

208 Mesaj
29 Ekim 2011; 23:43:51 

arkadaşım aynı termostattan bir arkadaşımla beraber aldık, servis kombiye ücretsiz bağlıyoor, ancak bu ürün daha yeni çıktığı için servisler bilmiyor, hatta bize gelen servis rf 6000 ile karıştırdı ve uyumsuz dedi, sonra bölgeyi arattık, bölgeden nasıl bağlanacağı servise izah edildi ve sonra montaj yapıldı, ancak ben evde olmadığım için neresine takıldığını görmedim. ancak 4 kabloda koombiye bağlanıyor, elektriğini kombi anakartından alıyormuş, yanılmıyorsam +1 -1 derece aralığında çalışıyor,

43 Mesaj
30 Ekim 2011; 8:33:11 

Hmm bu iyi haber... teşekkür ederim... ilginçtir termostatın üstünde ne rf 6000 diye ne de 6001 diye bir model numarası yazıyor... ben de işkillendim acaba yanlış bir ürün mü aldım diye... Faydalı bir deneyim olmuş , bana da derlerse bu değil diye, blge müdürlüğünü aratacaz o zaman... saygılar

4 Mesaj
31 Ekim 2011; 13:18:52 

Tesadüfe bakınki bende dün servisi çağırdım ve oda termostatı (rf6001)takmak için uğraştık.Amcak çalışmadı termostat arızalı çıktı.Şimdi size bağlantıyı tarif edeyim.Nitromix p24 kmbide böyle;

Kutudan çıkan kapbloları önce alıcı üniteye bağlayalım.
1-Kırmızı kabloyu en başa yeşil klemensin kenara en yakın ucu (sol)
2-Bir atlayarak Mavi kabloyu 3.yuvaya
3-Beyaz kabloları 2 ve 4 e bağlayın.

Kombinin alt kumanda kapağını açın,Onun arkasında ana kartı göreceksiniz (bu arada ön koruma kapağınıda bütün olarak çıkartın)O anakart üzerinde yine sizse göre sol tarafta sizyah bir soket göreceksiniz,soketin sol tarafları boştur ve kırmızı bir kablo ile köprüleme yapılmıştır.Elektriği kesin,kombi kapalı olsun.Soketi çıkartın,24 volt yazan en baştaki iki yuvanın 1.sine kırmızı ikiye maviyi bağlayın.Beyaz uçların ikisini birletirin 3.yuva -(eksi) 4.yuva + olmalı 4.yuvaya beyaz kabloların ikisinide bağlayın.Sonra kombiye elektriği verin.Alıcı ünite üzerindeki turuncu düğmeye basın termostatıda turuncu düğmelrden kumanda ederek alıcı verici arasındaki radyo frekansını sabitleyin alıcı üzerindeki sarı led devamlı yanmaya aşladıysa haberleşme gerçekleşmiş demektir.Şimdi termostat üzerinde bulunduğunuz ortam sıcaklığının üzerinde bir sıcaklık seçip alıcı üzerindei kırmızı lambanın yanmasını bekleyin (alev işaretli lamba)kırmızı lamba yandığı halde kombi çalışmıyorsa yapacak birşey yok,sanırım kumanda panelindende birtakım ayarlar yapılıyor.Kolay gelsin.

40 Mesaj
31 Ekim 2011; 23:13:54 

arkadaşlar eğer garantiniz var ise arıyorsunuz 4441833 u ücretsiz bağlıyorlar oda termostadını
ben aradım servisi kaça kurusınız diye bana elektrik tesisatını çekin sonra bizi arayın gelir 70 tl ye
bağlarız dediler bende 4 kabloyu 70 tl mi dedim ve vaz geçtim.

sonra yukarıdaki tlf aradım kızmak için bana kadın dediki garantiniz varsa ücretsiz bağlıyoruz
bende servis benden 70 tl istedi dedim.
bizi aramadınız mı dedi bende hayır dedim.
servis gelmeden yarrım saat önce sizi arayacak dedi ve ücetsiz takacak dedi
bekliyorum. sonucu yazarım sonra.

43 Mesaj
1 Kasım 2011; 18:17:25 

benim kombinin garantisi yok, ama 444 lü numaradan oda termostatı yeni alınmışsa ücretsiz takarlar dediler....
onlar müşteri kaydını alıp yetkili servise iletti... bu gün uğradım servise, oda termostatını da yanımda götürmüştüm, hani görsünler diye...
"bu uyumsuz" diyeceklerini bildiğim için anlatayım dedim....
önce bu neva modeli için dediler. Ben bu RF60001 modeli dedim ve ısrar ettim uyumlu olduğuna...
bölge müdürlüğünü aradığımı ve uyumlu dediklerini söyledim... pek ikna olmadılar ama kabul ettiler. "Ücretsiz takıyorsunuz değil mi?" diye sordum... Sanırım bölge müdürlüğünden havaleli olduğum için ücretsiz dediler.

Neyse biraz önce takmaya geldiler... İlla bir terslik olacak ya.... adam bugün bölge müdürlüğünden arandıklarını ve RF 6001 termostatları kesinlikle takmayacakları konusunda emir geldiğini söyledi ve çekti gitti...

kobalt373737 nikli arkadaş: belki de gerçekten uyumsuzluk olduğu için arızalı görünmüştür sizin termostat... ne dersiniz... Şimdi bölge müdürlüğünü de aradım bu konuda dönecekler bana... bakalım sonuç ne olacak... ama büyük ölçüde umudu kestim ben

43 Mesaj
1 Kasım 2011; 18:20:46 

quote:

Orijinalden alıntı: concept81

arkadaşım aynı termostattan bir arkadaşımla beraber aldık, servis kombiye ücretsiz bağlıyoor, ancak bu ürün daha yeni çıktığı için servisler bilmiyor, hatta bize gelen servis rf 6000 ile karıştırdı ve uyumsuz dedi, sonra bölgeyi arattık, bölgeden nasıl bağlanacağı servise izah edildi ve sonra montaj yapıldı, ancak ben evde olmadığım için neresine takıldığını görmedim. ancak 4 kabloda koombiye bağlanıyor, elektriğini kombi anakartından alıyormuş, yanılmıyorsam +1 -1 derece aralığında çalışıyor,

Dostum bu termostat hangi model kombiye bağlandı , uyumlu çalışıyor mu bilgi verir misiniz? Zira servis ısrarla uyumsuz diyerek takmıyor

208 Mesaj
2 Kasım 2011; 17:23:36 

quote:

Orijinalden alıntı: gordiyon

Dostum bu termostat hangi model kombiye bağlandı , uyumlu çalışıyor mu bilgi verir misiniz? Zira servis ısrarla uyumsuz diyerek takmıyor

benim ki sargon condens cm modeli, arkadaşın ise nitron modeli, iki kombide de sorunsuz çalışıyor, tek sıkıntısı +- 1 derece olduğu için biraz geç duruyor, geç çalışıyor, yani 22ye ayarlarsan 23 te durıyoor, bir daha 21e düşünce çalışıyor
bizim bursa bölgede tanıdığımız vardıi onun sayesinde montajı yaptırdık, bu ürün çok yeni olduğu için servislerin bilgisi olmayabilir

43 Mesaj
2 Kasım 2011; 23:43:45 

benimki de nitron modeli... o zaman taktırayım ben bunu... teşekkürler

4 Mesaj
3 Kasım 2011; 9:59:42 

kobalt373737 nikli arkadaş: belki de gerçekten uyumsuzluk olduğu için arızalı görünmüştür sizin termostat... ne dersiniz... Şimdi bölge müdürlüğünü de aradım bu konuda dönecekler bana... bakalım sonuç ne olacak... ama büyük ölçüde umudu kestim ben

Bilmiyorum ama montaj sırasında bir yeri aradı görevli,hocam diye konuşuyordu kombinin modelini söyledi karşıdaki çalışması gerektiğini söylemiş olmalıki 1 saat daha uğraştı.Belkide uyumlu değil ama garip olan demirdöküm destek hattının bu kadar basit bir konuyu memleket meselesi haline dönüştürmesi.Çözülemeyecek bir konumudur bu yahu.Ya uyumludur ya uyumsuz.GORDİYON ARKADAŞIM SONUCU BURAYA MUTLAKA YAZKİ BENDE BAŞKA BİR ÇÖZÜM ARAŞTIRAYIM.HESAPTA BANA DÖNECEKTİ SERVİS HENÜZ BİR HABER YOK.

43 Mesaj
3 Kasım 2011; 16:01:49 

dostum bu demirdöküm firmasında kimsenin kimseden haberi yok... bölge müdürlüğünü arıyoruz... " haa öyle mi" deyip biz size döneceğiz diyorlar... müşteri hizmetlerini arıyorum, onlar rf 6000 ile rf 6001 modeli arasındaki farkı bilmiyorlar... ikisini de aynı şey sanıyorlar... Onlar da numaramı aldı , dönecekler bakalım, kim öle kim kala.... 444 lü hatlara verdiğim telefon parası cabası...

43 Mesaj
3 Kasım 2011; 16:07:30 

Ben yukardaki açıklamaya göre kendim bağlamayı denedim ama takılacağı yerde 4 girişli soket var ve hepsinden kablo çıkıyo bir yerlere... O soketten yeni bi tane daha olacak ki termostatın sabit olan aparatından çıkan kabloları yerleştirip ethernet kablolarının uçlarını taktığımız makaslara benzer bir makasla kabloları sokete sabitleyeceğiz anladığım kadarıyla... o da bizim yapabileceğimiz bir nane değil :)

208 Mesaj
3 Kasım 2011; 17:27:44 

quote:

Ben yukardaki açıklamaya göre kendim bağlamayı denedim ama takılacağı yerde 4 girişli soket var ve hepsinden kablo çıkıyo bir yerlere... O soketten yeni bi tane daha olacak ki termostatın sabit olan aparatından çıkan kabloları yerleştirip ethernet kablolarının uçlarını taktığımız makaslara benzer bir makasla kabloları sokete sabitleyeceğiz anladığım kadarıyla... o da bizim yapabileceğimiz bir nane değil :)

ben size yardımcı olmak isterim, ama yarın bayram tatiline gidiyoruz, bu akşamda çok meşgulüm, olmadı bayramdan sonra fotoğraflarını çekip paylaşmaya çalışırım

43 Mesaj
3 Kasım 2011; 17:41:25 

teşekkürler arkadaşım... Gittigidiyorda bu ürünü satan bir satıcı şunu yazmış bana cevap olarak:

Demirdökümden gelen mail bütün modellerle uyumlu olduğuydu sonradan fikir değiştirdiler sanırım başka model çıkartıcaklar geri adım attılar bilmiyorum ama baymak içinde alan oldu sorunsuz çalışıyo herhangi bi şikayet gelmedi.

4 Mesaj
3 Kasım 2011; 22:49:48 

Gordiyon senin dediğin gibi özel bir aparat gerekmiyor,kombideki sokete bağlarken görmedim ama öyle bir alet falan kullanmadı.Soketi sök ve dediğim gibi bağla.

43 Mesaj
7 Kasım 2011; 15:38:28 

quote:

Orijinalden alıntı: concept81

ben size yardımcı olmak isterim, ama yarın bayram tatiline gidiyoruz, bu akşamda çok meşgulüm, olmadı bayramdan sonra fotoğraflarını çekip paylaşmaya çalışırım

Demirdöküm aldığım kombidükkanı.com ile iletişime geçmiş sanırım... beni aradılar ürünü geri gönderin paranızı iade edeceğiz dediler... bayram sonrasında göndereceğim ama şu nitrona bağlayan arkadaşın bağlantı şeklinin bir fotosunu yüklerseniz son bir kez daha denemek istiyorum... Ben bayram sonrası hafta sonuna kadar tutacağım elimde termostatı.... Bekliyorum... ilginize teşekkürler.... yardımlarınızı bekliyorum...

2331 Mesaj
9 Kasım 2011; 10:48:30 

ben servis olarak müşterinin veya elektrikçinin oda termostatı taktığına şahit olursam derhal garanti sözleşmesini iptal ederim..

KOMBİ & TAMİR BAKIM TEKNİSYENİ TEKNİK SERVİS EĞİTMENİ VE YETKİLİ VE ÖZEL SERVİS ÜMRANİYE ÜSKÜDAR KADIKÖY VE ANADOLU YAKASI BÖLGESİ

43 Mesaj
9 Kasım 2011; 19:39:53 

Garantisi çoktan bitmiş kombinin... sizler servis olarak markanın hangi ürünü çıkardığını, bu ürünün hangi modellere uyumlu olduğunu 1 sene geriden takip ediyorsanız bizler de bu yollara başvururuz.... Çoğu arkadaş takmış kullanıyor ürünü, ama benim demirdöküm genel müdürlüğümün, bölge müdürlüklerimin ve servislerimin ne üründen haberi var ne de birbirlerinden haberi var... Ben DD izmir bölge müdürlüğünü arıyorum... Yetkili servisleri bu gün aramışsınız bu ürünü asla takmayın demişsiniz diyorum... Ordan bir tane adam çıkıp da "evet, konu hakkında böyle bir tasarrufumuz var" diyemedi... Efendim siz numaranızı verin biz size döneceğiz diyorlar sonra ne arayan var ne de soran....

4 Mesaj
11 Kasım 2011; 0:14:43 

Bende bugün SEFAISI dan RF6001 aldım DEMİRDÖKÜM ün 4441833 nolu telefonundan randevu aldım yarın Bayrampaşa Erkan UYGUR servisinden gelip SARGON PREMIX kombiye takacaklar.Buarada bugün tesadüfen evin önünden Demirdöküm ün ana servisinden 29 nolu arbasıyla bir teknik eleman geçiyordu ona bu kombide çalışıp çalışmadığını sordum çalışacağını fakat kendisinin takamayacağını 4441833 ten servis yönlendirildiğini söyledi.Gelşişmelerden daha sonra haber veririm.Sefaısı da Kombi Dükkanı ile aynı yer buarada hatırlatayım.

4 Mesaj
11 Kasım 2011; 10:56:35 

Servisten geldiler bu model için olmadiği NEVA modeli için olduğunu söyleyip takmadan gittiler.

43 Mesaj
11 Kasım 2011; 14:33:51 

Hay neva kadar taş düşsün kafanıza diyesi geliyor insanın.... Eğer RF 6001 neva içinse RF 6000 modeli hangi kombi için diye sorsan kem küm edecekler

43 Mesaj
11 Kasım 2011; 14:38:04 

quote:

Orijinalden alıntı: eray8484

Servisten geldiler bu model için olmadiği NEVA modeli için olduğunu söyleyip takmadan gittiler.

Eeee ne yapmayı düşünüyorsun arkadaş...aradın mı SEFAISI yı... Plan nedir?

4 Mesaj
11 Kasım 2011; 19:09:10 

SEFAISI ya götürüp iade ettim.Daha önce alanlarda iade etmişler

4 Mesaj
11 Kasım 2011; 19:18:30 

Servisten gelenler yoğuşmalı kombide kullanıp ne yapacaksın kullanmana gerek yok.Isıyı kombiden ayarla gitsin dedi..Bunlar DEMİRDÖKÜM ün servisi firmaya dinamit koyuyorlar.Daha sonra 3441833 ü aradım bu kombide kullanılmadığını söylediler.Birgün önce kullanılabilinir dendi.Kendileride bilmiyorlar.24 volt kablolarının kombiye takılacak klemens veya sokette yer yok.

4 Mesaj
12 Kasım 2011; 8:57:32 

Benide arayan soran olmadı,Demekki ayıplı,dandik bir termostat üretmişler ve salmışlar çayıra.Hoş kutusunun üzerine markalarını basmadıkları gibi termostat üzerindede ne marka ne model yazıyordu.Demirdöküm kombi aldığım için gerçekten çok pişmanım.Lanet olsun bunların servis ve müşteri memnuyeti anlayışına herşey satana kadar.Eğer fırsat bulabilirde ilgilenirsem tüketici mahkemesine dava açacağım.Terbiyesizlikten başka birşey değil bu.Yok neva,yok sargon yok premix yok nitromix vs.ulan bunların hepsi kombiyse benim aldığım ne?Hangi özelliği ile öne çıkıyorda millete kakalıyorsunuz?termostat bile bağlanamayan kombi nasıl 2011 model olur?15 yıl önceki ferroliye adam termostat takıp tıkır tıkır çalıştırıyor be.Yuh olsun.

43 Mesaj
12 Kasım 2011; 10:43:58 

Doğru AQ... termostatta ne marka yazıyor (demirdöküm vs) ne de model yazıyor... nasıl iştir bu..

40 Mesaj
12 Kasım 2011; 19:41:25 

quote:

Orijinalden alıntı: kar21

arkadaşlar eğer garantiniz var ise arıyorsunuz 4441833 u ücretsiz bağlıyorlar oda termostadını
ben aradım servisi kaça kurusınız diye bana elektrik tesisatını çekin sonra bizi arayın gelir 70 tl ye
bağlarız dediler bende 4 kabloyu 70 tl mi dedim ve vaz geçtim.

sonra yukarıdaki tlf aradım kızmak için bana kadın dediki garantiniz varsa ücretsiz bağlıyoruz
bende servis benden 70 tl istedi dedim.
bizi aramadınız mı dedi bende hayır dedim.
servis gelmeden yarrım saat önce sizi arayacak dedi ve ücetsiz takacak dedi
bekliyorum. sonucu yazarım sonra.

arkadaşlar servisten gelip oda termostadımı taktılar saat gibi çalışıyor.
ücret talep etmediler. darısı başınıza bu arada kombi DD nitromix oda termostadı SD 7000

43 Mesaj
12 Kasım 2011; 22:40:43 

quote:

Orijinalden alıntı: kar21

arkadaşlar servisten gelip oda termostadımı taktılar saat gibi çalışıyor.
ücret talep etmediler. darısı başınıza bu arada kombi DD nitromix oda termostadı SD 7000

dostum hangi servis bunu takan ? bari ben servise ulaşayım da onlardan bilgi alırım ... hatta benim termostatı bağlamayan servise de arattırırım... evet iyi fikir :)

40 Mesaj
13 Kasım 2011; 0:04:54 

demirdöküm servisi 444 1 833 aradım orası yolladı bu arada ben diyarbakırda oturuyorum
bizim bağlar ilcesi servisi geldi oda anlamıyordu istanbulda bir servisi aramış oda ona tarif etmiş
o şekilde takmış. iki yıl garantili makbuzunuda bırakmış gitmiş
inşallah yardımcı olmuşumdur.

43 Mesaj
14 Kasım 2011; 16:45:26 

Anladığım kadarıyla sadece nitromix kombiyle uyumlu bu termostat

815 Mesaj
15 Kasım 2011; 10:21:32 

arkadaşlar ben de nitron kullanıyorum ve bu termostattan taktırcam. kesin olark takmıyor mu servis. takıp ta kullanan var mı? ona göre önceden önlemimizi alalım.

------------------------su vereydi iyidi------------------------

815 Mesaj
15 Kasım 2011; 10:24:25 

quote:

Orijinalden alıntı: kobalt373737

Benide arayan soran olmadı,Demekki ayıplı,dandik bir termostat üretmişler ve salmışlar çayıra.Hoş kutusunun üzerine markalarını basmadıkları gibi termostat üzerindede ne marka ne model yazıyordu.Demirdöküm kombi aldığım için gerçekten çok pişmanım.Lanet olsun bunların servis ve müşteri memnuyeti anlayışına herşey satana kadar.Eğer fırsat bulabilirde ilgilenirsem tüketici mahkemesine dava açacağım.Terbiyesizlikten başka birşey değil bu.Yok neva,yok sargon yok premix yok nitromix vs.ulan bunların hepsi kombiyse benim aldığım ne?Hangi özelliği ile öne çıkıyorda millete kakalıyorsunuz?termostat bile bağlanamayan kombi nasıl 2011 model olur?15 yıl önceki ferroliye adam termostat takıp tıkır tıkır çalıştırıyor be.Yuh olsun.

kardeş aynı dertlerden ben ve bir yakınım daha muzdarip, 5 para etmez ne ürünleri ne hizmetleri.

43 Mesaj
15 Kasım 2011; 15:25:51 

arkadaşlar yeni bir gelişme : Ben tam ürünü geri iade etmek için kargoya doğru yol alıyordum ki Manisadaki Al-fe iklimlendirme adlı demirdöküm servisinin önünden geçerken son bir kez de buraya sorayım dedim.... İçerdeki arkadaşa durumu anlattım... "Tamam abi biz takarız" dedi... iyice açıkladım ki rf 6001 model olduğu ve rf 6000 in neva uyumlu olup bununsa bütün kombilere uyumludur diye satışa sunulduğunu vs Adam gayet kendinden emindi... Daha önce de takmışlar bu termostattan... "bu ürün yeni olduğu için kimse çok bilmiyor " dedi... 24 V enerji bağlanıyormuş termostata... bu enerjiyi de kombinin kartına bağlayarak alıyorlarmış... Neyse sonuçta bu gün yarın gelip bağlayacak... ben fotosunu çekmeye çalışacağım bağlantının... inşallah yeni bir sorun çıkmaz... haber bekleyin...

43 Mesaj
15 Kasım 2011; 15:27:18 

BU arada benim kombi de nitron... servis kendinden emin bir şekilde bağlıyoruz dedi...

815 Mesaj
15 Kasım 2011; 15:51:44 

quote:

BU arada benim kombi de nitron... servis kendinden emin bir şekilde bağlıyoruz dedi...

darısı başıma inşallah.

208 Mesaj
15 Kasım 2011; 16:38:19 

rf 6000 moodeli sadece neva kombilere uyumludur ancak bu yeni çıkan ürün rf 6001 ve tüm kombilere uyumludur, servisler malesef habersiz, ayrıca ürün üzerinde demirdöküm yazıyor ama model yazmıyor
şimdi demirdöküm sargon condense cm kombiye rf6001 kablosuz oda termosttatı nasıl bağlanır onu anlatalım, resimler makinanın pilleri bittiği için cepten çekildi, kusura bakmayın

öncelikle kapağı tutan 2 vida sökülür, sonrasında ekranın olduğu kontrol panosuna ulaşılır

kontrol panosu açıldığında içinden böyle bir görüntü çıkar

sonrasında 24 v çıkışına bağlıı 2 kırmızı kablodan veya soketlerinden kutuplarına dikkat ederek 24 v alınır, renklere dikkat ederek istediğiniz renkleri bağlayın

daha sonra aç kapa yapması için beyaz kabloları kontrol panelinin yanıındaki klamense bağlarıız

bu 4 kabloyu resimdeki vericiye getiririz

kombi bağlantılarına dikkat ederek bağlantı işlemini tamamlarız

daha sonra oda içerisindeki parça ile kombiye bağlı vericiyi eşleştirmemiz gerek, kullanma kılavuzunda anlatıyor
vericinin tuşuna basılıı tutarız, ünlem işareti olan lamba yanıp sönmeye başlayınca termostatın sinyal düğmesine basılı tutatsak termostat ekranıında fxx şeklinde bir sayı çıkar ve termostat kullanııma hazıır oolur, ancak 1 derece toleranslı olduğu için alışmak biraz zaman alıyoor

not: nitron modeli kombi için montaj resimleri bu akşam yada yarın gelecek, üst kattaki arkadaşın nitronda sorunsuz çalışıyor, rica ettim resimleri çekecek, geldiğinde paylaşacağım, ayrıca bu montajı yetkili servis ücretsiz yaptı, ben herhangi bir garanti vermiyorum, sorumluluk size aittir, bu mesaj bilgi amaçlı paylaşılmıştır

http://forum.donanimhaber.com/m_54643398/tm.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi concept81 -- 15 Kasım 2011; 16:43:47 >

5 Mesaj
15 Kasım 2011; 20:37:37 

nitron kombime dikeyısı.com 'dan 75 tl aldığım RF 6001 oda termostatını yarın akşama bağlatacağım.444 1 833 aradım ve garantili olan nitron kombime montaj istedim.özellikle ürününün kablosuz olduğunu belirttim onlar ise not düşerek montajın ücretsiz takılacağını belirttiler.umarım gelen servis ekibi RF 6001 i tanıyordur ve sıkıntı yaşamadan montajı yaparlar.beceremezlerse artık burada concept81 nickli arkadaşın yaptığı montajdan bakarak taktırmayı deneyeceğim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi omeer14 -- 15 Kasım 2011; 20:41:17 >

815 Mesaj
16 Kasım 2011; 9:35:22 

quote:

Orijinalden alıntı: omeer14

nitron kombime dikeyısı.com 'dan 75 tl aldığım RF 6001 oda termostatını yarın akşama bağlatacağım.444 1 833 aradım ve garantili olan nitron kombime montaj istedim.özellikle ürününün kablosuz olduğunu belirttim onlar ise not düşerek montajın ücretsiz takılacağını belirttiler.umarım gelen servis ekibi RF 6001 i tanıyordur ve sıkıntı yaşamadan montajı yaparlar.beceremezlerse artık burada concept81 nickli arkadaşın yaptığı montajdan bakarak taktırmayı deneyeceğim.

walla müşteri hizmetleri ile teknik servis arasında bi uyumsuzluk var. ben de taktırcaktım. müşteri hizmetleri ve bölge md. sordum uygundur dediler. teknik servis yasak takılmıyor dedi. en sonunda teknik servis müşteri hizmetleri ile görüştü. takılmıyor dediler ben de sipariş vermiştim iptal ettirdim. demirdöküm ne yapmaya çalışıyor anlamadım.

198 Mesaj
16 Kasım 2011; 10:02:51 

arkadaşlar merhaba,

bende de demirdöküm nitron var ve kablosuz oda termostatı arıyorum bu konuya rastladım,

size sormak istediğim bu termostat kablosuz olmasına rağmen servisi aradığınızda "elektrik bağlantısını yaptırın arayın gelip takalım" demek ne oluyor, ürün zaten kablosuz değilmi, hangi elektrik tesisatının çekilmesi gerekiyor

815 Mesaj
16 Kasım 2011; 11:59:50 

quote:

Orijinalden alıntı: poseidongs

arkadaşlar merhaba,

bende de demirdöküm nitron var ve kablosuz oda termostatı arıyorum bu konuya rastladım,

size sormak istediğim bu termostat kablosuz olmasına rağmen servisi aradığınızda "elektrik bağlantısını yaptırın arayın gelip takalım" demek ne oluyor, ürün zaten kablosuz değilmi, hangi elektrik tesisatının çekilmesi gerekiyor

kardeş bu termostatta bi sorun var teknik servisler takmak istemiyor. elektrikçi kablo çekcek termostatın bi diğer aparatı var komutları ona gönderecek sonuçta. o aparat bi yerde durcak sen termostatı taşıyacaksın. o aparatı bağlamak içinde elektrikçi bi kablo çekecek.

198 Mesaj
16 Kasım 2011; 12:20:42 

quote:

Orijinalden alıntı: dogandd

kardeş bu termostatta bi sorun var teknik servisler takmak istemiyor. elektrikçi kablo çekcek termostatın bi diğer aparatı var komutları ona gönderecek sonuçta. o aparat bi yerde durcak sen termostatı taşıyacaksın. o aparatı bağlamak içinde elektrikçi bi kablo çekecek.

tamam o aparat (yani alıcı/wireless) kombinin yanında yada içinde olmayacakmı, zaten her kombinin yanında zaten elektrik var, alıcıda oradaki elektrikten alsın gücünü

bu şekilde olmuyormu

815 Mesaj
16 Kasım 2011; 13:27:40 

quote:

tamam o aparat (yani alıcı/wireless) kombinin yanında yada içinde olmayacakmı, zaten her kombinin yanında zaten elektrik var, alıcıda oradaki elektrikten alsın gücünü

bu şekilde olmuyormu

benim tahminim alıcıyı termostat gibi bağlıyorlar.

208 Mesaj
16 Kasım 2011; 15:33:43 

quote:

bu şekilde olmuyormu

rf 6001 model termostat 220v ile çalışmıyor, kombinin anakartından aldıığı 24 volt ile çalışıyor, yukarda yazdığım mesaja bakmadınız sanıırım

43 Mesaj
16 Kasım 2011; 16:24:05 

Veeee MUTLU SOOONNN:

Nitron kombiye rf 6001 oda termostatım bağlandı... Ama ben çok inanmıştım bu termostata ... :))) Manisada benim kayıtlı olduğum teknik servis uyumsuz dedi, İzmir bölge müdürlüğünü aradım "uyumsuz muymuş (?) " diyerek aldığım yeri arayıp iade almalarını söylemişler... Aldığım yer de bana döndü "gönder iade alalım" dediler ama ben ısrarla geri vermedim...

Arkadaşlar ben, servis bağlantıyı yaparken fotosunu çekmek istedim ama uygun görmediler..Ama gördüğüm kadarıyla Consept arkadaşın Sargon kombi üzerinden anlattığı resimli anlatımıyla aynı. "Takamayan servis bizi ararsa zaten yardımcı oluruz" dediler... İşte size adres telefon bilgileri...

DEMİRDÖKÜM YETKİLİ SERVİS AL-FE İKLİMLENDİRME

Adres: Aynıali Mah. Teyfikiye Cad. no:66/A
manisa 45010

Firma Yetkilisi: Ferit YILDIRIM, Nergiz YILDIRIM

Telefon: 02362346994
Fax: 02362346994

43 Mesaj
16 Kasım 2011; 16:34:44 

quote:

arkadaşlar merhaba,

Dostum Kablo çekme gibi bir durum yok zaten... onlar daha o konuyu işlememişler :) kanaatimce... Kombinin yanına sabitlenecek kısımdan 4 kablo çıkıyor (2 beyaz + 1 mavi+1 kahverengi ) Beyazın haricindeki kablo renkleri farklı olabilir tabi...bu beyaz kablolar kombinin ön kapağı açılıp ortaya çıkan köprülenmiş klemense takılıyor... resimlerde de var... sonra diğer kablolar da kombinin devrelerinin bulunduğu kartta var olan kırmızı 2 kablo ortasından hafif soyularak onlara bağlanıp bantlanıyor. Yani 24 Voltluk enrjiyi bu kırmızı kablolardan sağlıyor. Fişe takılacak bir elektrik tesisatı vs bir şeye ihtiyaç yok...

43 Mesaj
16 Kasım 2011; 16:36:54 

quote:

Orijinalden alıntı: dogandd

walla müşteri hizmetleri ile teknik servis arasında bi uyumsuzluk var. ben de taktırcaktım. müşteri hizmetleri ve bölge md. sordum uygundur dediler. teknik servis yasak takılmıyor dedi. en sonunda teknik servis müşteri hizmetleri ile görüştü. takılmıyor dediler ben de sipariş vermiştim iptal ettirdim. demirdöküm ne yapmaya çalışıyor anlamadım.

Hadi ya iptal mi ettin siparişi... hani cevap bekleyecektin ?... Benim termostat şu an faal durumda... kızımın odasına da koydum... rahat etsin bebeğim...

815 Mesaj
16 Kasım 2011; 16:37:59 

quote:

Hadi ya iptal mi ettin siparişi... hani cevap bekleyecektin ?... Benim termostat şu an faal durumda... kızımın odasına da koydum... rahat etsin bebeğim...

kardeş pm ne bi bksana sana bi mesaj attım

208 Mesaj
16 Kasım 2011; 18:09:47 

quote:

Veeee MUTLU SOOONNN:

Nitron kombiye rf 6001 oda termostatım bağlandı... Ama ben çok inanmıştım bu termostata ... :))) Manisada benim kayıtlı olduğum teknik servis uyumsuz dedi, İzmir bölge müdürlüğünü aradım "uyumsuz muymuş (?) " diyerek aldığım yeri arayıp iade almalarını söylemişler... Aldığım yer de bana döndü "gönder iade alalım" dediler ama ben ısrarla geri vermedim...

Arkadaşlar ben, servis bağlantıyı yaparken fotosunu çekmek istedim ama uygun görmediler..Ama gördüğüm kadarıyla Consept arkadaşın Sargon kombi üzerinden anlattığı resimli anlatımıyla aynı. "Takamayan servis bizi ararsa zaten yardımcı oluruz" dediler... İşte size adres telefon bilgileri...

DEMİRDÖKÜM YETKİLİ SERVİS AL-FE İKLİMLENDİRME

Adres: Aynıali Mah. Teyfikiye Cad. no:66/A
manisa 45010

Firma Yetkilisi: Ferit YILDIRIM, Nergiz YILDIRIM

Telefon: 02362346994
Fax: 02362346994

hayırlıı olsun kardeş, güle güle kullan

43 Mesaj
16 Kasım 2011; 19:13:12 

eyyvallah dostum... senin şu ilk mesajın olmasa geri vermiştim valla... teşekkür yardım için...

79 Mesaj
17 Kasım 2011; 21:39:17 

arkadaşlar merhaba
bende neva kombi var rf 6000 termostatı bağladım.ancak emin değilim!
kombiyi açtım içinde 3 lü klamens vaarrdı.2 tanesi kahverengi ve mavi kablo + ve - diğeri beyaz, bende termostat alıcısındaki mavi ve kahverengi kabloyu + ve - ye bağladım 2 beyaz kabloyu birleştirdim kombideki 3lü klamensin beyaz olan kısmına taktım.termostat çalısıyor ancak yanması gerektiği lambası yanıyor kombide tık yok bilgisi olan paylaşabilir mi

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

815 Mesaj
18 Kasım 2011; 9:15:48 

quote:

Orijinalden alıntı: MacLeon

arkadaşlar merhaba
bende neva kombi var rf 6000 termostatı bağladım.ancak emin değilim!
kombiyi açtım içinde 3 lü klamens vaarrdı.2 tanesi kahverengi ve mavi kablo + ve - diğeri beyaz, bende termostat alıcısındaki mavi ve kahverengi kabloyu + ve - ye bağladım 2 beyaz kabloyu birleştirdim kombideki 3lü klamensin beyaz olan kısmına taktım.termostat çalısıyor ancak yanması gerektiği lambası yanıyor kombide tık yok bilgisi olan paylaşabilir mi

servise nie taktırmadın kardeş:(

79 Mesaj
18 Kasım 2011; 11:38:32 

servisi aradım siz taktıracasınız ilk açılışı biz yapıcaz dediler.ben karabükte oturuyorum.taktıracak kimseyi bulamadım.nereye gitsem öyle bir termostatın olduğundan bile haberleri yok, siz termostatı getirin biz internetten araştıralım sonra takalım dediler.adamlar bilmiyor yani.doğalgaz geleli 1-2 sene oldu simitcisi dahi kombi tesisatı işi yapmaya başladı işi bilen adam bulmak zor buralarda!

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

815 Mesaj
18 Kasım 2011; 14:17:53 

quote:

Orijinalden alıntı: MacLeon

servisi aradım siz taktıracasınız ilk açılışı biz yapıcaz dediler.ben karabükte oturuyorum.taktıracak kimseyi bulamadım.nereye gitsem öyle bir termostatın olduğundan bile haberleri yok, siz termostatı getirin biz internetten araştıralım sonra takalım dediler.adamlar bilmiyor yani.doğalgaz geleli 1-2 sene oldu simitcisi dahi kombi tesisatı işi yapmaya başladı işi bilen adam bulmak zor buralarda!

444 1 533 ü aramadın mı onlar yönlendiriyor zaten sen servise gitmicen.

79 Mesaj
18 Kasım 2011; 19:39:28 

aradım arkadaşım 444 1 533 müsteri hizmetlerini aradım siz taktırın ondan sonra bizimle irtibata geçin dediler

3 Mesaj
19 Kasım 2011; 9:40:00 

Bu RF6001 termostatı ADEN kombiye bağlayabilir miyim?

43 Mesaj
19 Kasım 2011; 11:30:21 

Eğer aden kombinin kartında 24 V luk enerji alabileceğin bir bağlantı varsa kesinlikle bağlanır... Çünkü termostatın çalışması için 24 V enerji bağlantısı gerekiyor

43 Mesaj
19 Kasım 2011; 11:43:50 

Ben bu termostatı yeni kullanmaya başlayan biri olarak gözlemlerimi aktarayım... Tabi kablosuz termostatlar 200-300 tl fiyatlarındayken bunun 80 tl olması oldukça cazip tabi ki sağladığı konfor da diğer pahalı termostatlar kadar değil.... +1 -1 arasında çalıştığı için örneğin 22 dereceye ayarladığımızda termostatı 23 ü görene kadar kombiyi çalıştırıyor ve duruyor. sonra 21 dereceye düşene kadar da bekliyor. bu arada petekler soğuyor normal olarak...21 i gördüğünde ortam ısısını 2 derece arttırana kadar çalışıyor kombi... Ben kombiden su ısısını 65 dereceye ayarladım, daha çabuk ısıtması için... Bu 2 derece fark bana biraz fazla geldi... Günde bir veya 2 kere ateşleme yapıyor kombi...

43 Mesaj
19 Kasım 2011; 11:45:35 

bence 1 kerde daha arayın... telefonu her açan temsilci farklı farklı işler yapabiliyor.