Şimdi Ara

DEMİRDÖKÜM NİTRON MODELİNE RF 6001 ODA TERMOSTATI NASIL BAĞLANIR

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
366
Cevap
11
Favori
183.882
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Kendiniz bağlayabilirsiniz alttaki linkte parametreler mevcut.

http://www.odatermostati.org/termostat-u%C3%A7lar%C4%B1/atron-parametre.pdf
  • Bu zamanda +-1C lik termostat mı kullanıyorsunuz. Diyecek söz bulamıyorum. Daha çok üşür/yanarsınız.
  • Demirdöküm Nitron kombim var... bu kombiye bağlamak için http://www.kombidukkani.com/pinfo.asp?pid=269 linkindeki RF 6001 ODA TERMODTATINI aldım... Yetkili servisi aradım çok fazla para istediler. Ben bunu kendim bağlamak istiyorum. Bu kablosuz termostatın kombiye bağlanacak olan aparatında tesimde görüldüğü gibi 4 adet kablo girişi var... kutusundan BEYAZ-BEYAZ- MAVİ-KAHVERENGİ olmak üzere 4 de kablo çıktı. Şimdi mesele şu ben bu kabloları kombinin neresine bağlayacağım?

Sorun 1 .. Bu klemens kombinin neresindedir
    Sorun 2 : 4 kablo bu klemense yada nereye nasıl bağlanacak?

Aşağıdaki oda termostatının kartında 4 kablo girişi var...

• arkadaşlar eğer garantiniz var ise arıyorsunuz 4441833 u ücretsiz bağlıyorlar oda termostadını
    ben aradım servisi kaça kurusınız diye bana elektrik tesisatını çekin sonra bizi arayın gelir 70 tl ye
    bağlarız dediler bende 4 kabloyu 70 tl mi dedim ve vaz geçtim.

sonra yukarıdaki tlf aradım kızmak için bana kadın dediki garantiniz varsa ücretsiz bağlıyoruz
    bende servis benden 70 tl istedi dedim.
    bizi aramadınız mı dedi bende hayır dedim.
    servis gelmeden yarrım saat önce sizi arayacak dedi ve ücetsiz takacak dedi
    bekliyorum. sonucu yazarım sonra.
  • parametre menu girisi devlet sirri ben 3 aydir arastiyom sonuc yok kimse soylemiyo
  • Ben elektronikci olarak bunun için 1 yıldır neredeyse alışma yaparak kendi konforum ve rahatım için bu fiyata bu teknik özellikte (kablosuz) bir cihaz bulamayacağım için değiştirmeye çalıştım ve elektronik olarak bunu başardım. şuan ki haliyle çok daha verimli anlık sıcaklık okumasını yapar duruma getirdim. tek eksiği 2 derece arayla çalışıp durması onuda yazdığım gibi dd arge vermiyor,kendisi de geliştirmiyor.
    yaptığım değişikliğe istinaden resimleri bugün akşam evden çekeceğim fotoyla göstereceğim arkadaşlar. arzu edenlerin cihazına bunu uygulayabilirim. sonrada buradan orjinal ve değiştirilmiş halini yorumlarız.

denemek ve memnuniyet durumunu dürüstçe paylaşmak isteyen arkadaşlarla görüşebilirim.böylelikle farklı konfor ve kullanım alışkanlıklarına göre diğer arkadaşlarında değerlendirme yolu açılmış olur. belkide dd mün arge zaafiyetini gidermiş oluruz
  • demmurat D kullanıcısına yanıt
    Salus RT-500 tavsiye ederim.
    http://www.sanalpazar.com/Salus-Programlanabilir-Dijital-Oda-Termostati-Rt-500__isp6109299

Garanti devam ediyorsa ve servis problem çıkartıyorsa aynı ürün Demirdöküm Exacontrol 7 isimi altında da satılıyor onu alabilirsiniz.
    http://www.sanalpazar.com/Demirdokum-Exacontrol-7-Dijital-Kablolu-Prog.-Oda-Term__isp20457435

Servise bağlatabilirsiniz ama kabloyu kendiniz veya elektrikçi çekmeli.

• quote:

Orijinalden alıntı: Zebza

Salus RT-500 tavsiye ederim.
    http://www.sanalpazar.com/Salus-Programlanabilir-Dijital-Oda-Termostati-Rt-500__isp6109299

Garanti devam ediyorsa ve servis problem çıkartıyorsa aynı ürün Demirdöküm Exacontrol 7 isimi altında da satılıyor onu alabilirsiniz.
    http://www.sanalpazar.com/Demirdokum-Exacontrol-7-Dijital-Kablolu-Prog.-Oda-Term__isp20457435

Servise bağlatabilirsiniz ama kabloyu kendiniz veya elektrikçi çekmeli.

Cevabınız için teşekkürler. Evi yeni satın aldık. Garanti devam etmiyor sanırım. Hiçbir belgesi yok. İki yıldan eski olduğu kesin. Kablo işlerini kendim yapabilirim ama kombiye parametre girilmesi gerekiyormuş galiba. Parametre işini kendim yapabilir miyim? Yoksa servis mi yapmalı? Teşekkürler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi demmurat -- 21 Ekim 2014; 20:57:04 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Zebza

Kendiniz bağlayabilirsiniz alttaki linkte parametreler mevcut.

http://www.odatermostati.org/termostat-u%C3%A7lar%C4%B1/atron-parametre.pdf

Zahmet edip zaman ayırdığınız için çok teşekkür ederim.
    Rica ederim, şimdiden hayırlı olsun.
    2x0,75 TTR kablo kullanacaksınız, başka değişle ikili 0,75 TTR kablo.
  • Bazı kendini bilmez hırsız servisler yok müşterinin bağladığını görürsem garanti kağıdını yırtarım atarım demeler hırsız hırsızlığını başka şekilde gösteremez kıçı kırık bir oda termostadını herkes takabilmeli zaten fabrika nasıl takılacağını da birçok yerde anlatıyor tüketiciler bilinçlensin ve kazık yemesin. Ayrıca Türkiyenin heryerine ücretsiz bilgi dağıtan fatih bank servisi takip etmenizi şiddetle tavsiye ederim adam king.http://www.youtube.com/fatihbank
  • quote:

Orijinalden alıntı: aliance21

sanki servislerde çok dogru baglıyolarmıs gibi:)

Aynen hocam servislerin çoğu yeni mezunları çalıştırıyorlar az ücret vermek için deneyimli bir iki ustası oluyor oda sana denk gelirse Fatih BANK böyle değil tek başına çalışıyor ve gerçekten paranın hakkını çatır çatır veriyor böyle insanlar kazansın daha fazla.
  • uzun basmayı yada kısa basmayı deneyin yanıp sönmemesi lazım bastıkdan sonra dügmeyi cevirin deneyip dönüs yaparım
  • quote:

Orijinalden alıntı: since_80

sonunda kalibrasyonu yaptım. iki tuşa ayni anda basınca oldu. civali bir termometre ile vericinin derecesini ayni değere getirip ayarladım. ama yinede sorun devam ediyor. şöyle ki; istediğim sıcaklığı 22 dereceye ayarlıyorum, kombi çalışmaya başlıyor. fakat oda sıcaklık değeri 23 olsa bile kombi çalşmaya devam ediyor. ekrandaki alev işareti sönmüyor

Alıntıları Göster
    Bende aynı cihazı kullanıyorum.

22 ye ayarlarsan 23 te çalışmayı bırakır, 21 e düştüğü zaman tekrar calisir.

2 derece düşmesi çok büyük bir Aralık ve verimsiz. Çok soğuyor içerisi. bu yuzden şöyle kullanmani tavsiye ederim.

Cihazı yarım derece yüksek olacak şekilde kalibre et. 0.4 ya da 0.6 .

Bu şekilde 23 e kurulu ise. 24 te duraca (aslında içerisi 23.5 ama) ve 22 de calisacak. (Aslında 21.5 derece ama)

Bunu nasıl keşfettim. Benim hanım ev 24 olsun istiyor. Bu yüzden yüksek şekilde kalibre ettim sessiz sedasız. 24 te kapanıyor ama ev aslinda 23.4 derece. :) Başka türlü baş edemiyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Primobolo -- 30 Aralık 2018; 11:50:32 >

• hayırlı olsun tekrar
  • quote:

Orijinalden alıntı: aliance21

peki sıcaklık okadar yokmu baska bir termometreyle dogru sıcaklıgı bulun.Daha sonra yeni aldınız zaten kullanım klavuzunda olması gerekir mutlaka
    Havalar bu aralar iyice soğudu. İçerideki sıcaklığın o kadar olması mümkün değil. Zaten içerisi de soğuk. Civalı termometre ile yan yana koydum bu sabah. Akşam gidince bakacağım. Civalı termometreyi baz alarak kalibre edeceğim.İnşallah yanıltmaz beni civalı
  • Baxı kullanıcısına yanıt

Teşekkürler. Nitromix için parametre girilmesine gerek yok diye okudum her yerde o yüzden yapmadım bende.Bazı sitelerde ayrı bir aparatla 24 V olan anakart üzerindeki termostat çıkışını 12 V ta dönüştüren aparat takılarak kullanıldığı yazılmış ama deta verilmemiş.Onu araştırıyorum şu anda.

• arkadaşım aynı termostattan bir arkadaşımla beraber aldık, servis kombiye ücretsiz bağlıyoor, ancak bu ürün daha yeni çıktığı için servisler bilmiyor, hatta bize gelen servis rf 6000 ile karıştırdı ve uyumsuz dedi, sonra bölgeyi arattık, bölgeden nasıl bağlanacağı servise izah edildi ve sonra montaj yapıldı, ancak ben evde olmadığım için neresine takıldığını görmedim. ancak 4 kabloda koombiye bağlanıyor, elektriğini kombi anakartından alıyormuş, yanılmıyorsam +1 -1 derece aralığında çalışıyor,
  • Hmm bu iyi haber... teşekkür ederim... ilginçtir termostatın üstünde ne rf 6000 diye ne de 6001 diye bir model numarası yazıyor... ben de işkillendim acaba yanlış bir ürün mü aldım diye... Faydalı bir deneyim olmuş , bana da derlerse bu değil diye, blge müdürlüğünü aratacaz o zaman... saygılar
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.