Şimdi Ara

DEMİRDÖKÜM NİTRON MODELİNE RF 6001 ODA TERMOSTATI NASIL BAĞLANIR (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
366
Cevap
11
Favori
183.883
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: yilmaz981

quote:

Orijinalden alıntı: selimy34

arkadaşlar selam,

yazdıklarınızı okudum ve kafam çok karıştı.
    şimdi bu 6001 nitron kombiye uygulanabiliyor, onu anladım.
    fakat kullanım açısından nasıldır? işimi görür mü? gerçekten gerekli mi?
    sıcaklık hata değerine bazı arkadaşlar çok demişler.

bu termostatı bağlatan arkadaşlardan biraz görüş, öneri, tavsiye alsak

bu hatalı ölçümleri giderdim ?
    Kahramanmaraştan rf 6001 kullannan arkadaşlar ile birebir irtibat kurabilir. Kendi cihazlarınada bunu uygulayabilirim. İsteyen kargo ilede gönderebilir.

Yılmaz Bey emeğinize sağlık.

Yalnız anlamadığım bir husus var, mazur görün...

Cihaz modlamadan sonra 0.2 derece hassasiyetle çalışıp durmuyorsa, bu revizyon tam olarak ne işe yarıyor?

zaten termostat ortam ısısını 0.2 derece hassasiyetle göstermiyor mu?

• resimleri bekliyoruz ben de bugün bu cihazdan sipariş verdim mecburiyetten. çünkü kombi üzerindeki 24v dc uçlarından kaveyi yani +24ü beyazla köprüleiğim halde kombim start almadı servis gelsin bir taksın bakalım nasıl çalıştıracak sonra ben de 0,2 hassasiyetle start alması için biraz kurcalayacağım. kombim protherm lynx 24kw
  • quote:

quote:

arkadaşlar selam,

Kahramanmaraştan rf 6001 kullannan arkadaşlar ile birebir irtibat kurabilir. Kendi cihazlarınada bunu uygulayabilirim. İsteyen kargo ilede gönderebilir.

olayı nasıl çözdün ustam paylaşımını bekliyorum 2 gündür :) bugün bu cihazdan sipariş verdim mecburiyetten. çünkü kombi üzerindeki 24v dc uçlarından kaveyi yani +24ü beyazla köprüleiğim halde kombim start almadı servis gelsin bir taksın bakalım nasıl çalıştıracak sonra ben de 0,2 hassasiyetle start alması için biraz kurcalayacağım. kombim protherm lynx 24kw

• Arkadaslar ben de nitromix P24 kombi kullanmaktayım. gecen sene rf6001 marka termostat aldım. ancakhasssasiyetinin kotu oldugunu forumlardan okudugum için bir senedir kutusunda duruyordu. takıp takmamakta tereddut yasadım. forumdaki mesajlara baktıgımda takmanın pek bir sıkıntısı olmayacagını dusunerek dun termostatı bagladım. sinyal ayarlamasını da yaptım. ancak termostatta alev simgesi gorulmesıne ragmen kombide tık yoktu.veya alıcı cihazdan kombiyi actıgımda termostattaki alev simgesi kalktıgında da kombi hala yanmaya devam ediyordu. termostataki alev simgesi kalktıktan kac dakıka sonra kombiyi sonduruyor cihaz bunu merak edıyorum. acaba cıhazda mı bir sorun var dıye dusunuyorum...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ogzhny

Arkadaslar ben de nitromix P24 kombi kullanmaktayım. gecen sene rf6001 marka termostat aldım. ancakhasssasiyetinin kotu oldugunu forumlardan okudugum için bir senedir kutusunda duruyordu. takıp takmamakta tereddut yasadım. forumdaki mesajlara baktıgımda takmanın pek bir sıkıntısı olmayacagını dusunerek dun termostatı bagladım. sinyal ayarlamasını da yaptım. ancak termostatta alev simgesi gorulmesıne ragmen kombide tık yoktu.veya alıcı cihazdan kombiyi actıgımda termostattaki alev simgesi kalktıgında da kombi hala yanmaya devam ediyordu. termostataki alev simgesi kalktıktan kac dakıka sonra kombiyi sonduruyor cihaz bunu merak edıyorum. acaba cıhazda mı bir sorun var dıye dusunuyorum...

cihazı doğru bağladığınızdan emin misiniz?

Bu arada bir Allahın kulu da memnunum dememiş ya?! Tek bir olumlu yorum okumadım.
    nasıl olur da bu cihaz hala satar? ya da DD neden satıştan çekmiyor???

• quote:

Orijinalden alıntı: Blur

quote:

Orijinalden alıntı: ogzhny

Arkadaslar ben de nitromix P24 kombi kullanmaktayım. gecen sene rf6001 marka termostat aldım. ancakhasssasiyetinin kotu oldugunu forumlardan okudugum için bir senedir kutusunda duruyordu. takıp takmamakta tereddut yasadım. forumdaki mesajlara baktıgımda takmanın pek bir sıkıntısı olmayacagını dusunerek dun termostatı bagladım. sinyal ayarlamasını da yaptım. ancak termostatta alev simgesi gorulmesıne ragmen kombide tık yoktu.veya alıcı cihazdan kombiyi actıgımda termostattaki alev simgesi kalktıgında da kombi hala yanmaya devam ediyordu. termostataki alev simgesi kalktıktan kac dakıka sonra kombiyi sonduruyor cihaz bunu merak edıyorum. acaba cıhazda mı bir sorun var dıye dusunuyorum...

cihazı doğru bağladığınızdan emin misiniz?

Bu arada bir Allahın kulu da memnunum dememiş ya?! Tek bir olumlu yorum okumadım.
    nasıl olur da bu cihaz hala satar? ya da DD neden satıştan çekmiyor???

Merhaba;
    benim yorumumu görmediniz mi! cihazdan şikayetçi değilim! F/P olarak gayet iyi...

• ...1) hassasiyeti değil gösterge aralığı 0.2
    yani 22.2,2.4,22.6.....
    dakikalar sonra algılıyor ortamın gerçek değerini.zaten dk.1 1 dk arayla okuyor ne okuduysa onu yazıyor :)

...2) dd arge biriminden isimlerinide vere bilirim arkadaşlarla görüştüm. önce burası fabrika cevap alamazsın servisi 444ü ara deselerde inatla ilgili arkadaşa ulaştım sıkıntıyı kabul etti özellikle yeni 5005 model de yeni geliştirmişler.
    program gömülü yazılım olduğu için müdahale etme şansın zor dedi. ama yinede versen projesini devresini dedim tamam mamam dedi ama emailime atmadı.

...3) ben sadece sensörünü ve bir kaç elektronik malz. yi değiştirdim ve her dakika kaç derecelik fark olsa da doğru okumayı yapar oldu. ancak ortam ısı farkı fazla olduğu için konfor vermiyor. 22den 24e çıkıyor ısınıyorsun duruyor 22 ye tekrar düştüğünde aslında 22 derece düşük üşütecek bir sıcaklık olmasada fark hissedildiği için üşümüş gibi oluyorsun.

...4) yeni alacak olanlara hala bu şartlarda ürün argeden geçmedikten sonra almamalarını samimiyetimle söylüyorum. dd dikkate almıyor. dev araba fabrikaları bile hata gördüklerinde araçlarını tekrar toplarken zayıf arge birimiyle dd bu işi yapmıyor.
    Saygılarımla.

• Arkadaslar ben de nitromix P24 kombi kullanmaktayım. gecen sene rf6001 marka termostat aldım. ancakhasssasiyetinin kotu oldugunu forumlardan okudugum için bir senedir kutusunda duruyordu. takıp takmamakta tereddut yasadım. forumdaki mesajlara baktıgımda takmanın pek bir sıkıntısı olmayacagını dusunerek dun termostatı bagladım. sinyal ayarlamasını da yaptım. ancak termostatta alev simgesi gorulmesıne ragmen kombide tık yoktu.veya alıcı cihazdan kombiyi actıgımda termostattaki alev simgesi kalktıgında da kombi hala yanmaya devam ediyordu. termostataki alev simgesi kalktıktan kac dakıka sonra kombiyi sonduruyor cihaz bunu merak edıyorum. acaba cıhazda mı bir sorun var dıye dusunuyorum...

.... kac dakıka sonra kombiyi sonduruyor?

hemen her 1 dk bir durumu alıp ekrana ve kombiye aktarıyor. yani zaten ekrandan çıktığında alev rölede kapatıyor ve kombi duruyor.
    sonra alev resmi ekrana geldiğinde röle çekiyor ve kombiyi tetikliyor.

• @Yılmaz Bey uygulamaya yönelik bir sorum var yanıtlarsanız memnun olurum.

Tesisatı döşettik, kombiyi kurdurduk, bugün gaz açıldı, yarın DD servis gelecek ilk çalıştırma için.
    iyi bir sistem kurduğumu düşünüyorum, yapılması ne gerekliyse yapıldı verim almak ve faturayı düşürmek adına...

Soru şu: Zaten tüm peteklerimde termostatik vana takılı, kullanıma göre her oda için ayrı ayrı derecelendirerek ortam sıcaklıklarını ayarladım.
    Bilinen yaygın kanı şu; termo vana ile termostat aynı yerde kullanılmaz. Doğru, ancak bir yere kadar!
    Çünkü benim amacım kablosuz termostatı portatif olarak ev içerisinde gezdirmek, kullanılmadığı zamanlar da kapatıp işi vanalara bırakmak.

Yani yatarken sadece yatak odamı ısıtmak istiyorum, işte bu durumda termo vanalar yetersiz kalıyor. Çünkü ben uyurken diğer odalar da ısınıyor!
    Termostatla amacım yattığım odada istenilen sıcaklık oluştu mu tüm sistemi kapatmak yani kombiyi devreden çıkarmak ;)
    Bu şekilde oturmadığım odalar üzerlerinde vana dahi olsa petekler boşuna ısınmamış olacak. Boşuna gaz yakmamış olacağım.

Termostatın da değerini istenenden 1-2 derece fazlaya ayarladık mı sanırım tamamdır. 18 yerine 19 derece gibi. Haksız mıyım?...

• quote:

@Yılmaz Bey uygulamaya yönelik bir sorum var yanıtlarsanız memnun olurum.

Tesisatı döşettik, kombiyi kurdurduk, bugün gaz açıldı, yarın DD servis gelecek ilk çalıştırma için.
    iyi bir sistem kurduğumu düşünüyorum, yapılması ne gerekliyse yapıldı verim almak ve faturayı düşürmek adına...

Soru şu: Zaten tüm peteklerimde termostatik vana takılı, kullanıma göre her oda için ayrı ayrı derecelendirerek ortam sıcaklıklarını ayarladım.
    Bilinen yaygın kanı şu; termo vana ile termostat aynı yerde kullanılmaz. Doğru, ancak bir yere kadar!
    Çünkü benim amacım kablosuz termostatı portatif olarak ev içerisinde gezdirmek, kullanılmadığı zamanlar da kapatıp işi vanalara bırakmak.

Yani yatarken sadece yatak odamı ısıtmak istiyorum, işte bu durumda termo vanalar yetersiz kalıyor. Çünkü ben uyurken diğer odalar da ısınıyor!
    Termostatla amacım yattığım odada istenilen sıcaklık oluştu mu tüm sistemi kapatmak yani kombiyi devreden çıkarmak ;)
    Bu şekilde oturmadığım odalar üzerlerinde vana dahi olsa petekler boşuna ısınmamış olacak. Boşuna gaz yakmamış olacağım.

Termostatın da değerini istenenden 1-2 derece fazlaya ayarladık mı sanırım tamamdır. 18 yerine 19 derece gibi. Haksız mıyım?...

Sn. Blur bey aynen o şekilde bende kullanıyorum sadece ben uzak y.odasında termostatik vana kullanmadım. dikkat etmeniz gereken nokta oda termostatını hangi odaya aldıysan o odanın vanasını tam açman gerekir. çünkü tüm peteklerdeki vanalar kapanırsa ve oda termostatı yanma sinyali gönderip kombiyi yakmaya devam ettirirse devir daim az veya hiç olmayacağı için kombi boşa yanar bypass geçer ve buda kombide sıkıntı çıkarta bilir(çıkartır). yani bu çok önemli . olur da ya ben dikkat ederim ama çocuklar unutursa diye ben çoğunlukla kullandığım oda olarak y.o. vana kullanmadım.sen buna dikkat edersen sıkıntı yok. önemli olan ters çalışma yapmamasını sağlamak.
    termostatik vanaları oda daki konforuma göre ayarlıyorum. özellikle sadece vanalar sayesinde garanti 25 tl tasarrufum var. oda termostatıda çalışma aralığı 1derece olan bir termostat yaptığımda bu fark aynı koşullarda; vana, termostat ve yoğuşmalı kombi kullanmayan birine göre garanti 50tl/aylık olacak.üstelik oda termostatı sayesinde kombi tamamen durduğu için aylık 8-10 tl de elektrik tasarrufu eklenecek.

bakınız bu arada 24saatte ben dün 7,5m3 gaz tüketimi yaptım ve hani neye göre yorumlayacağım şimdi onuda araştıracağım ama yoğuşmadan oluşan suyu da biriktirdim ve yine bu süreçte 5,5lt. yakın su birikmiş.

• quote:

quote:

@Yılmaz Bey uygulamaya yönelik bir sorum var yanıtlarsanız memnun olurum.

Sn. Blur bey aynen o şekilde bende kullanıyorum sadece ben uzak y.odasında termostatik vana kullanmadım. dikkat etmeniz gereken nokta oda termostatını hangi odaya aldıysan o odanın vanasını tam açman gerekir. çünkü tüm peteklerdeki vanalar kapanırsa ve oda termostatı yanma sinyali gönderip kombiyi yakmaya devam ettirirse devir daim az veya hiç olmayacağı için kombi boşa yanar bypass geçer ve buda kombide sıkıntı çıkarta bilir(çıkartır). yani bu çok önemli . olur da ya ben dikkat ederim ama çocuklar unutursa diye ben çoğunlukla kullandığım oda olarak y.o. vana kullanmadım.sen buna dikkat edersen sıkıntı yok. önemli olan ters çalışma yapmamasını sağlamak.
    termostatik vanaları oda daki konforuma göre ayarlıyorum. özellikle sadece vanalar sayesinde garanti 25 tl tasarrufum var. oda termostatıda çalışma aralığı 1derece olan bir termostat yaptığımda bu fark aynı koşullarda; vana, termostat ve yoğuşmalı kombi kullanmayan birine göre garanti 50tl/aylık olacak.üstelik oda termostatı sayesinde kombi tamamen durduğu için aylık 8-10 tl de elektrik tasarrufu eklenecek.

bakınız bu arada 24saatte ben dün 7,5m3 gaz tüketimi yaptım ve hani neye göre yorumlayacağım şimdi onuda araştıracağım ama yoğuşmadan oluşan suyu da biriktirdim ve yine bu süreçte 5,5lt. yakın su birikmiş.

Aynen! Ben vananın ayarının termostattan yüksek olması gerektiğine değinmedim, elbette ki o bir zorunluluk.
    Zaten gün içerisinde 22'ye ayarlı vana ama ideal uyku ısısı 17-18C olduğu için (gece termostat ayarlı ısısı) vanadan herhangi bir ayar yapmama gerek kalmıyor :)

Bu arada yazdıklarınızla tasarrufunuzun daha fazla olacağını düşünüyorum.

Kombinizi kaç derecede yakıyorsunuz (tesisat ve kullanım suyu olarak)? Hiç ayarlarla oynuyor musunuz, ihtiyaç oluyor mu (benim kombi ev dışında kalıyor da)?

• quote:

Orijinalden alıntı: halils2

quote:

quote:

arkadaşlar selam,

olayı nasıl çözdün ustam paylaşımını bekliyorum 2 gündür :) bugün bu cihazdan sipariş verdim mecburiyetten. çünkü kombi üzerindeki 24v dc uçlarından kaveyi yani +24ü beyazla köprüleiğim halde kombim start almadı servis gelsin bir taksın bakalım nasıl çalıştıracak sonra ben de 0,2 hassasiyetle start alması için biraz kurcalayacağım. kombim protherm lynx 24kw

arkadaşlar rf 6001 modeli demirdöküm oda termostatı demirdökümün tüm modellerine bağlanabilmektedir.Ama 6001 modeli 6000 modeli bazı cihazlara bağlanabilir

• quote:

quote:

arkadaşlar selam,

tüm demirdöküm modellerine rf 6001 modeli demirdöküm oda atermostatı bağlanabilmektedir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mr. Blonde

quote:

Orijinalden alıntı: MacLeon

arkadaşlar merhaba
    bende neva kombi var rf 6000 termostatı bağladım.ancak emin değilim!
    kombiyi açtım içinde 3 lü klamens vaarrdı.2 tanesi kahverengi ve mavi kablo + ve - diğeri beyaz, bende termostat alıcısındaki mavi ve kahverengi kabloyu + ve - ye bağladım 2 beyaz kabloyu birleştirdim kombideki 3lü klamensin beyaz olan kısmına taktım.termostat çalısıyor ancak yanması gerektiği lambası yanıyor kombide tık yok bilgisi olan paylaşabilir mi

Hocam bu kombilere termostatı takmak sadece kabloları bağlamakla olmaz
    yeni kombiler tamamen dijital çalıştığı için anakart üzerinden termostatla çalışmaya ayarlamalısınız, bunuda servisi bazı tuş kombinasyonları girerek anakart üzerindeki menüden yapıyorlar
    Yani sizin termostatı bağlayıp çalıştırmanız bu tuş kombinasyonları ve anakart üzerindeki ayarları bilmeden mümkün değil. Aynı şey NITRON modeli içinde geçerli arkadaşlar. Uğraşmayın, devrelere zarar verip masraf çıkarmayın

dedikleriniz kısmen dogru.Fakat nıtron için parametre değiştirmeye gerek yok arkadaşım

• quote:

Orijinalden alıntı: ksk_mehmet

arkadaşlar şimdi bu termostat nitron a sıkıntısız ve kablosuz olarak bağlanıyor mu ve düzgün çalışıyor mu? yoksa kablolu mu bağlanıyor nitrona bağlansa da?öyle bir iki şey okudum buradakiler de hep çelişkili yazılmış...kablosuz olarak nitron kombide düzgünce kullanılıyor mu bu cihaz kısaca?

nıtron kombiye sıkıntısız bağlanır arkadaşım
  • quote:

Orijinalden alıntı: gordiyon

Demirdöküm Nitron kombim var... bu kombiye bağlamak için http://www.kombidukkani.com/pinfo.asp?pid=269 linkindeki RF 6001 ODA TERMODTATINI aldım... Yetkili servisi aradım çok fazla para istediler. Ben bunu kendim bağlamak istiyorum. Bu kablosuz termostatın kombiye bağlanacak olan aparatında tesimde görüldüğü gibi 4 adet kablo girişi var... kutusundan BEYAZ-BEYAZ- MAVİ-KAHVERENGİ olmak üzere 4 de kablo çıktı. Şimdi mesele şu ben bu kabloları kombinin neresine bağlayacağım?

Sorun 1 .. Bu klemens kombinin neresindedir
    Sorun 2 : 4 kablo bu klemense yada nereye nasıl bağlanacak?

DEMİRDÖKÜM NİTRON MODELİNE RF 6001 ODA TERMOSTATI NASIL BAĞLANIR

Aşağıdaki oda termostatının kartında 4 kablo girişi var...

beyaz 2 kabloyu göstermiş olduğunuz klemense baglayın .Kahverengi ve mavi kabloloruda cihazın anakart kapagını açtığınızda size göre sağ tarafta kalan 4 kablolu bir soket var.2 kırmızı kablo 2 gri kablo.kırmızı kablolarada mavi ve kahverengi kabloyu ek yaparak bağlayın.kombi tarafındaki bağlantınız bitmiş oluyor.Daha sonra oda termostatı tarafındaki bağlantı ise kapagını açtıgınızda soldaki 2 küçük yeşil klemense beyaz kablolorı sagdaki 2 yeşil klemensede kahverengi ve mavi kabloyu bağlayın.Hepsi bu kadar

• quote:

quote:

quote:

arkadaşlar selam,

parametrelerden oda termostatı konumunu aktif hale getirmeniz gerekiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: kobalt373737

Tesadüfe bakınki bende dün servisi çağırdım ve oda termostatı (rf6001)takmak için uğraştık.Amcak çalışmadı termostat arızalı çıktı.Şimdi size bağlantıyı tarif edeyim.Nitromix p24 kmbide böyle;

Kutudan çıkan kapbloları önce alıcı üniteye bağlayalım.
    1-Kırmızı kabloyu en başa yeşil klemensin kenara en yakın ucu (sol)
    2-Bir atlayarak Mavi kabloyu 3.yuvaya
    3-Beyaz kabloları 2 ve 4 e bağlayın.

Kombinin alt kumanda kapağını açın,Onun arkasında ana kartı göreceksiniz (bu arada ön koruma kapağınıda bütün olarak çıkartın)O anakart üzerinde yine sizse göre sol tarafta sizyah bir soket göreceksiniz,soketin sol tarafları boştur ve kırmızı bir kablo ile köprüleme yapılmıştır.Elektriği kesin,kombi kapalı olsun.Soketi çıkartın,24 volt yazan en baştaki iki yuvanın 1.sine kırmızı ikiye maviyi bağlayın.Beyaz uçların ikisini birletirin 3.yuva -(eksi) 4.yuva + olmalı 4.yuvaya beyaz kabloların ikisinide bağlayın.Sonra kombiye elektriği verin.Alıcı ünite üzerindeki turuncu düğmeye basın termostatıda turuncu düğmelrden kumanda ederek alıcı verici arasındaki radyo frekansını sabitleyin alıcı üzerindeki sarı led devamlı yanmaya aşladıysa haberleşme gerçekleşmiş demektir.Şimdi termostat üzerinde bulunduğunuz ortam sıcaklığının üzerinde bir sıcaklık seçip alıcı üzerindei kırmızı lambanın yanmasını bekleyin (alev işaretli lamba)kırmızı lamba yandığı halde kombi çalışmıyorsa yapacak birşey yok,sanırım kumanda panelindende birtakım ayarlar yapılıyor.Kolay gelsin.

bağlantınız kesinlikle yanlıştır.Şuan için çalışmasında bi sıkıntı yoktur ama anakarta zarar verebilirsiniz.2 adet beyaz kabloyu kırmızı kabloyla köprülenmiş yere takıcaksınız dogrudur.Fakat enerji uçlarını özel bi soketle kartın en üstteki boş konnektörüne takmanız gerekiyor.(4 lü konnektör)

• quote:

Orijinalden alıntı: aliance21

quote:

quote:

quote:

arkadaşlar selam,

parametrelerden oda termostatı konumunu aktif hale getirmeniz gerekiyor.

hangi parametreden? cihazım protherm lynx oda termostat paramatresini nerden nasıl girecem?

• quote:

Orijinalden alıntı: ilyasfe

ARKADAŞLAR BEN 6001 RF ALDIM SERVİS ÜCRETSİZ TAKTI SAKIN ALMAYIN BİR HALTA YARAMIYOR. GERİ SÖKTÜRECEĞİM KABLOLU DAHA İYİ ÇALIŞIYOR .

Güzel arkadaşım, ben biraz araştırma yaptım da. Kablosuz olan tiplerin çoğunluğunda + - 1 C fark var. Kablolu olanlarda + - 0,5C oluyor.
    General HT300 SET kablosuz modülde +- 1C ile çalışıyor. RF6001 de aynı farkla çalışıyor.
    General HT300 serisinde haftalık günlük programlama tablosu var ama sanırım kimse programlıyamaz onu, çok karmaşık. Herkes düz mantık kullanıyor zaten.
    HT250 de programsız olanıdır.
    DD RF6001 ise bu da programsız, düz mantık çalışanı. Bence memnun kalmayanlar, önceki anlatımlarımda termostatı kalibrasyon etsinler.
    Eğer sıcaklık min.değerinde odanız çok soğuyorsa, kalibrasyonla şimdiki sıcaklık değerini az aşağı çeksinler cihaz şimdi soğuk zannedip çalışmaya başlıyor.
    Kalibrasyona dikkat yani...

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.