DEMİRDÖKÜM NİTRON MODELİNE RF 6001 ODA TERMOSTATI NASIL BAĞLANIR
219 Cevap51118 Görüntüleme4 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: <<      [2] 4      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

566 Mesaj
25 Kasım 2011; 16:24:54 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet PM

quote:

Orijinalden alıntı: gordiyon

Hadi bu da son yorumum olsun arkadaşlar... Ben bu rf 6001 e kesinlikle bulaşmayın derim... 2 derecelik fartan ötürü ben termostatı iptal ettim, kombiden ayarlıyorum dereceyi... Akıl karı değil... Almayı düşünen arkadaşlar termostatın +0,5 -0,5 aralığında çalışmasına dikkat etsinler... saygılar

iki derecelik fark çok ya sipariş ettim bende bundan şimdi canım sıkıldı öyle saçma şeymi olur 2 derece çok 1derece olsa fena sayılmazda başka sorun yaşayan arkadaş varmı acaba?

Nitromix P24 Kombi

Yalan Zeka İsidir, Dürüstluk ise Cesaret. Eger Zekan Yetmiyorsa Yalan Soylemeye, Cesaretini Kullanip Durust Olmayi Dene..

815 Mesaj
25 Kasım 2011; 16:47:58 

ben de almak üzereydim o zaman servise takmıyor diye kızmıstım ama doğru bi hareket olmus o zaman. 5002 modeli var DD nin biraz tuzlu 6001 e göre. 150 diyor servis fiyatını ancak ben 128 e buldum beklemedeyim.

------------------------su vereydi iyidi------------------------

43 Mesaj
26 Kasım 2011; 12:00:22 

Bir de o dediğine mi dadansak ne yapsak dostum :) yorum bekleyelim ama bu kez... memnuniyet arayalım ...

815 Mesaj
28 Kasım 2011; 9:57:55 

quote:

Bir de o dediğine mi dadansak ne yapsak dostum :) yorum bekleyelim ama bu kez... memnuniyet arayalım ...

wallla ben baya memnum kaldım, tabi şimdilik. odanın sıcaklığı 1 derece içinde oynuyoyr. haftalık,günlük saatlik program olması çok güzel.

43 Mesaj
29 Kasım 2011; 22:44:35 

Dostum 128 tl hangi sitede... link atar mısın.. bi inceleyelim

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
30 Kasım 2011; 1:23:48 

quote:

Orijinalden alıntı: MacLeon

arkadaşlar merhaba
bende neva kombi var rf 6000 termostatı bağladım.ancak emin değilim!
kombiyi açtım içinde 3 lü klamens vaarrdı.2 tanesi kahverengi ve mavi kablo + ve - diğeri beyaz, bende termostat alıcısındaki mavi ve kahverengi kabloyu + ve - ye bağladım 2 beyaz kabloyu birleştirdim kombideki 3lü klamensin beyaz olan kısmına taktım.termostat çalısıyor ancak yanması gerektiği lambası yanıyor kombide tık yok bilgisi olan paylaşabilir mi

Hocam bu kombilere termostatı takmak sadece kabloları bağlamakla olmaz
yeni kombiler tamamen dijital çalıştığı için anakart üzerinden termostatla çalışmaya ayarlamalısınız, bunuda servisi bazı tuş kombinasyonları girerek anakart üzerindeki menüden yapıyorlar
Yani sizin termostatı bağlayıp çalıştırmanız bu tuş kombinasyonları ve anakart üzerindeki ayarları bilmeden mümkün değil. Aynı şey NITRON modeli içinde geçerli arkadaşlar. Uğraşmayın, devrelere zarar verip masraf çıkarmayın

815 Mesaj
30 Kasım 2011; 9:21:51 

quote:

Dostum 128 tl hangi sitede... link atar mısın.. bi inceleyelim

http://www.intekticaret...-Termostadi,PR-181.html

stokta yok diyor ama ben aradım varmıs, düzelttiler şimdi gene yok diyor ama bi arayıp sroun gene.

43 Mesaj
30 Kasım 2011; 20:51:24 

quote:

Orijinalden alıntı: Mr. Blonde

quote:

Orijinalden alıntı: MacLeon

arkadaşlar merhaba
bende neva kombi var rf 6000 termostatı bağladım.ancak emin değilim!
kombiyi açtım içinde 3 lü klamens vaarrdı.2 tanesi kahverengi ve mavi kablo + ve - diğeri beyaz, bende termostat alıcısındaki mavi ve kahverengi kabloyu + ve - ye bağladım 2 beyaz kabloyu birleştirdim kombideki 3lü klamensin beyaz olan kısmına taktım.termostat çalısıyor ancak yanması gerektiği lambası yanıyor kombide tık yok bilgisi olan paylaşabilir mi

Hocam bu kombilere termostatı takmak sadece kabloları bağlamakla olmaz
yeni kombiler tamamen dijital çalıştığı için anakart üzerinden termostatla çalışmaya ayarlamalısınız, bunuda servisi bazı tuş kombinasyonları girerek anakart üzerindeki menüden yapıyorlar
Yani sizin termostatı bağlayıp çalıştırmanız bu tuş kombinasyonları ve anakart üzerindeki ayarları bilmeden mümkün değil. Aynı şey NITRON modeli içinde geçerli arkadaşlar. Uğraşmayın, devrelere zarar verip masraf çıkarmayın

acaba arkadaş, termostatın kombiye bağlanan kısmıyla diğer parçasının arasındaki kablosuz bağlantıyı sağlayamadı mı? ama öyle olsa sıcaklığı hissedip termostat faaliyete geçmez yani kırmızı ışığı yanmaz değil mi

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
30 Kasım 2011; 21:31:20 

@gordiyon
Hayır, arkadaş kombiyi termostatla çalışmaya ayarlamamış/ayarlayamaz. Bu sebebten dolayı kombi termostat'ı görmeyip çalışmıyor
Bu ayarda dediğim gibi, kombi üzerinden servis tarafından yapılır

184 Mesaj
1 Aralık 2011; 13:38:26 

arkadaşlar selam,

yazdıklarınızı okudum ve kafam çok karıştı.
şimdi bu 6001 nitron kombiye uygulanabiliyor, onu anladım.
fakat kullanım açısından nasıldır? işimi görür mü? gerçekten gerekli mi?
sıcaklık hata değerine bazı arkadaşlar çok demişler.

bu termostatı bağlatan arkadaşlardan biraz görüş, öneri, tavsiye alsak

815 Mesaj
1 Aralık 2011; 14:12:47 

quote:

Orijinalden alıntı: selimy34

arkadaşlar selam,

yazdıklarınızı okudum ve kafam çok karıştı.
şimdi bu 6001 nitron kombiye uygulanabiliyor, onu anladım.
fakat kullanım açısından nasıldır? işimi görür mü? gerçekten gerekli mi?
sıcaklık hata değerine bazı arkadaşlar çok demişler.

bu termostatı bağlatan arkadaşlardan biraz görüş, öneri, tavsiye alsak

merhaba
ilk olarak bu termostatı teknik servisler takmak istemiyor, o nedenle sıkıntılı bir makine.
2.olarak tolerans aralığından şikayetler var.
kısacası şu an itibariyle pek bulaşma derim. (not ben şipariş verdim ama teknik servis takmayınca iptal ettim)

184 Mesaj
1 Aralık 2011; 14:20:31 

sayın dogandd sizin farklı düşünceleriniz var mı peki?

815 Mesaj
1 Aralık 2011; 14:33:49 

quote:

sayın dogandd sizin farklı düşünceleriniz var mı peki?

walla ben 5002 modelini aldım, zaten DD de çok fazla seçeneğiniz 2005,5002 ve 7000 var. diğerlerini servis takmaz. kombinizi garanti dışı bırakma riski var. 2005 i tolerans oranı yüksek diye tavsiye etmiyorlar (piyasa 30 tl ye bulabilirsin servis 50 istiyor) 5002 djital programlanabilir gayet güzel 0,5-/+ tolerans ama fiyat biraz pahalı (genel olarak 150 tl bi kaç üstta attığım yerde sadece 128 e bulabildim). diğer 7000 model kablosuz olup fiyatı 350 civarıdır.

184 Mesaj
1 Aralık 2011; 14:54:31 

verdiğiniz cevaplar için teşekkürler.
bende 5002 bakayım

184 Mesaj
1 Aralık 2011; 14:59:39 

dogandd siz 5002'nin montajını servis mi yaptı?

"kablo tesisatını elektrikçinize yaptırmanız gereklidir. Kablonun uç bağlantılarını yetkili servis yapar" diye yazıyor açıklamalarda

815 Mesaj
1 Aralık 2011; 15:13:47 

evt doğrudur kombiden kabloyu elektirkçiye çektirmen gerek, sonra servis gelir termostatı bağlar...

110 Mesaj
3 Aralık 2011; 7:27:58 

dg açılmadığı için klima ile oda sıcaklığımda 6001 kumandanın çalışmasını test ettim.
6001................. 60 saniyede bir ortam ısısını periyodik olarak algılayıp ona görede kombiye komut gönderiyor.....Bunuda 2derecelik fark ile yapıyor.
6001................. pilini taktığım anda oda ısı ekranda 18dereceydi. Dakkada 0,2 ile 0,5 deece ekranda ısı yükselmesi göstererek 26derece oda sıcaklığımı,(ortamın ısısını) 35dk da gördü. Isı algılaması çok zayıf.
+-1derece yani 23e ayarlıysa 22de çalışıyor,24te duruyor; kombiye kontrol sinyalini de bu sürede her 60sn de ortam ısısı olarak görüp; kontrol sinyalini gönderiyor.
dışa hava 9 derece , kumanda 23 derece de ayarlı olduğunda dakikada 0,2derecelik değişim algılayıp kombiye sinyal gönderdiğinde iç ısı 5dk da 10 derece artıyor. yani kombi odayı 5dk da istenen ısıya ulaştırıyor ama kumanda hala geriden geliyor. oda sıcaklığı 25 derece ve kombiye yanma sinyali gönderdiği süreçte kumanda 22derece gösteriyor ve civalı tip cam normal termometre ile 0,5derecelik bir fark var.eksik ölçüyor.
Zaten bu ürün dd sitesinde de tanıtılmıyor.bence çok hantal ve işe yaramaz.60sn ve 2derecelik çalışma ralığı çok fazla. üstelik algılama ve değeri işleme gerçekten çok yavaş.
hani bekledim pili taktığımda 18.6 gösteren cihaz kaç sn de oda ısısını görecek diye tam 35 dk. sürdü.kombi her kontrolde fazladan 10dk çalışacak ve duracak.konfor sağlamayacak bence. kombide deneyince daha iyi göreceğim.
sd7000 nasıl acaba onu kullannan varmı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yilmaz981 -- 3 Aralık 2011; 23:51:26 >

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

43 Mesaj
3 Aralık 2011; 15:16:49 

quote:

Orijinalden alıntı: Mr. Blonde

@gordiyon
Hayır, arkadaş kombiyi termostatla çalışmaya ayarlamamış/ayarlayamaz. Bu sebebten dolayı kombi termostat'ı görmeyip çalışmıyor
Bu ayarda dediğim gibi, kombi üzerinden servis tarafından yapılır

bağlantı yanlış diyelim o zaman....bu işi iyi bilen bir servis bağladı benimkini... termostat faal durumdaydı ama +1 -1 aralığı fazla geldi bana... ben de söktüm ve iade ettim termostatı...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gordiyon -- 3 Aralık 2011; 15:17:51 >

566 Mesaj
8 Aralık 2011; 22:57:54 

quote:

Orijinalden alıntı: yilmaz981

dg açılmadığı için klima ile oda sıcaklığımda 6001 kumandanın çalışmasını test ettim.
6001................. 60 saniyede bir ortam ısısını periyodik olarak algılayıp ona görede kombiye komut gönderiyor.....Bunuda 2derecelik fark ile yapıyor.
6001................. pilini taktığım anda oda ısı ekranda 18dereceydi. Dakkada 0,2 ile 0,5 deece ekranda ısı yükselmesi göstererek 26derece oda sıcaklığımı,(ortamın ısısını) 35dk da gördü. Isı algılaması çok zayıf.
+-1derece yani 23e ayarlıysa 22de çalışıyor,24te duruyor; kombiye kontrol sinyalini de bu sürede her 60sn de ortam ısısı olarak görüp; kontrol sinyalini gönderiyor.
dışa hava 9 derece , kumanda 23 derece de ayarlı olduğunda dakikada 0,2derecelik değişim algılayıp kombiye sinyal gönderdiğinde iç ısı 5dk da 10 derece artıyor. yani kombi odayı 5dk da istenen ısıya ulaştırıyor ama kumanda hala geriden geliyor. oda sıcaklığı 25 derece ve kombiye yanma sinyali gönderdiği süreçte kumanda 22derece gösteriyor ve civalı tip cam normal termometre ile 0,5derecelik bir fark var.eksik ölçüyor.
Zaten bu ürün dd sitesinde de tanıtılmıyor.bence çok hantal ve işe yaramaz.60sn ve 2derecelik çalışma ralığı çok fazla. üstelik algılama ve değeri işleme gerçekten çok yavaş.
hani bekledim pili taktığımda 18.6 gösteren cihaz kaç sn de oda ısısını görecek diye tam 35 dk. sürdü.kombi her kontrolde fazladan 10dk çalışacak ve duracak.konfor sağlamayacak bence. kombide deneyince daha iyi göreceğim.
sd7000 nasıl acaba onu kullannan varmı?

Doğalgazınız açılmış hayırlısı olsun kombinizle ilgili tecrübe ve düşüncelerinizi bekliyorum aynı kombiden bende aldıydım sayenizde emir beyden 6001 istemiştim bende emir beyden elinde yoktu sonra gönderirim demişti bende son yazılanlardan sonra 5002 almaya karar verdim.

Nitromix P24 Kombi

Yalan Zeka İsidir, Dürüstluk ise Cesaret. Eger Zekan Yetmiyorsa Yalan Soylemeye, Cesaretini Kullanip Durust Olmayi Dene..

566 Mesaj
8 Aralık 2011; 23:01:53 

quote:

dogandd siz 5002'nin montajını servis mi yaptı?

"kablo tesisatını elektrikçinize yaptırmanız gereklidir. Kablonun uç bağlantılarını yetkili servis yapar" diye yazıyor açıklamalarda

sayın selimy34 5002 ile ilgili olumlu olumsuz değerlendirmelerinizi bekliyorum özellikle hassasiyet ve memnuniyet açısından

Nitromix P24 Kombi

6910 Mesaj
28 Ocak 2012; 17:20:43 

arkadaşlar şimdi bu termostat nitron a sıkıntısız ve kablosuz olarak bağlanıyor mu ve düzgün çalışıyor mu? yoksa kablolu mu bağlanıyor nitrona bağlansa da?öyle bir iki şey okudum buradakiler de hep çelişkili yazılmış...kablosuz olarak nitron kombide düzgünce kullanılıyor mu bu cihaz kısaca?

Eski kullanıcı adı: red a!ert

815 Mesaj
30 Ocak 2012; 9:23:45 

quote:

Orijinalden alıntı: ksk_mehmet

arkadaşlar şimdi bu termostat nitron a sıkıntısız ve kablosuz olarak bağlanıyor mu ve düzgün çalışıyor mu? yoksa kablolu mu bağlanıyor nitrona bağlansa da?öyle bir iki şey okudum buradakiler de hep çelişkili yazılmış...kablosuz olarak nitron kombide düzgünce kullanılıyor mu bu cihaz kısaca?

kardeş ben de nitron kullanıyorum ve bu oda termostatını bağlatmak istemiştim ancak servis bağlamadı. bazı arkadaşlar bağlatmışlar bi şekilde ancak onlarda +/-1 tolerans aralığından dolayı memnun kalmadığı için çıkarttılar. benim sana tavsiyem biraz tuzlu da olsa RF 5002 dir. 150 tl. ben kullanıyorum gayet güzel tolerans aralığı düşük ve programlanabilir.

188 Mesaj
31 Ocak 2012; 21:41:21 

arkadaşlar geçen hafta nitron kombime rf6001 aldım. teknik servisi aradım gelip ucretsiz bağladılar. sorunsuz calısıyor arkadaslar ayrca 1 derece farkıda hıc sorun yaratmıyor 22 derecede tutuyorum evın ısısında dusme olmuyor. almadan once cok dusundum fakat bana 69 tl ye mal olan bır cıhazdan daha fazlasını bekleyemezdım. wıreles olduğu için istediğim odaya tasıyabiliyorum bu cok ıyı bır ozellık cunku salonla yatak odasının ısısını farklı ısteebiliyorsunuz. bence ucuza bağlatabilecegınız super bır termostat. tek eksiği programlama secenegının olmaması.

Eos450d
Sİgma 10-20 ex hsm
Tamton 17-50
Canon 50mm II 1.8

815 Mesaj
1 Şubat 2012; 9:20:04 

quote:

Orijinalden alıntı: cemania

arkadaşlar geçen hafta nitron kombime rf6001 aldım. teknik servisi aradım gelip ucretsiz bağladılar. sorunsuz calısıyor arkadaslar ayrca 1 derece farkıda hıc sorun yaratmıyor 22 derecede tutuyorum evın ısısında dusme olmuyor. almadan once cok dusundum fakat bana 69 tl ye mal olan bır cıhazdan daha fazlasını bekleyemezdım. wıreles olduğu için istediğim odaya tasıyabiliyorum bu cok ıyı bır ozellık cunku salonla yatak odasının ısısını farklı ısteebiliyorsunuz. bence ucuza bağlatabilecegınız super bır termostat. tek eksiği programlama secenegının olmaması.

kardeş hayırlı olsun.
takmalarına sevindim ben hızlıaldan 60 liraya almıstım, takmadıkları için iptal ettim. Ancak takdırdıktan sonra memnun olmayan Gordiyon vardı. tolerans olayından sonra. bir de forumda genelde tolerans aralığının max +/- 0,5 olmasının faydalarından bahsediliyor. sen memnunum demişsim umarım bu şekilde devam eder. iyi günlerde kullan

188 Mesaj
1 Şubat 2012; 19:08:19 

quote:

Orijinalden alıntı: dogandd

quote:

kardeş hayırlı olsun.
takmalarına sevindim ben hızlıaldan 60 liraya almıstım, takmadıkları için iptal ettim. Ancak takdırdıktan sonra memnun olmayan Gordiyon vardı. tolerans olayından sonra. bir de forumda genelde tolerans aralığının max +/- 0,5 olmasının faydalarından bahsediliyor. sen memnunum demişsim umarım bu şekilde devam eder. iyi günlerde kullan

dostum 60 tlye alınan cıhaz ile 300 tl ye alınan cıhaz tabikide farklı olacaktır. fakat 6001 cihazı genel kullanım için yeterli bir cihaz olduğunu dusunuyorum

Eos450d
Sİgma 10-20 ex hsm
Tamton 17-50
Canon 50mm II 1.8

6910 Mesaj
1 Şubat 2012; 19:51:51 

quote:

kardeş bunu heralde yakınımızdaki teknik servisi arayıp takıp takamayacaklarını soracağız sonra da siparişi vereceğiz..?doğru olanı bu gibi..

Eski kullanıcı adı: red a!ert

188 Mesaj
1 Şubat 2012; 21:25:15 

444 LÜ GENEL BI NUMARALARI VAR ORAYI ARADIM 2 GUN SONRA GELİP UCRETSIZ BAGLADILAR

Eos450d
Sİgma 10-20 ex hsm
Tamton 17-50
Canon 50mm II 1.8

815 Mesaj
2 Şubat 2012; 9:44:47 

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: dogandd

quote:

kardeş hayırlı ols

dostum 60 tlye alınan cıhaz ile 300 tl ye alınan cıhaz tabikide farklı olacaktır. fakat 6001 cihazı genel kullanım için yeterli bir cihaz olduğunu dusunuyorum

kardeş gordiyon arkadaş vardı taktırdı başlarda memnundu sonradan iptal ettirmek zorunda kaldı. sen memnun olduktan sonra kime ne? ben sadece uyarıda bulunmak istedim. teknik serviste bağlamış hayırlı olsun. 300 liralık kablosuz yerine kablolu 5002 tercih edilebilir. benn 6001 yerine 5002 almak zorunda kaldım, ama her işte bi hayır varmıs 5002 gayet güzel bi ürün. 150 tl.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dogandd -- 2 Şubat 2012; 9:46:48 >

3 Mesaj
24 Şubat 2012; 13:56:38 

merhaba ben demirdöküm nitromix kombim için rf 6001 termostad aldım.servis tarafından ücretsiz(sadece ekstra bir kabloiçin 10 TL aldılar)montajı yapıldı.2 aydır kullanıyorum.çok memnunum.nitromix kombi olan herkese tavsiye ediyorum

4 Mesaj
28 Nisan 2012; 18:03:13 

Merhaba.Demirdöküm Neva hk24 de takılan oda termostadını iptal etmek için parametre sayfasına nasıl girilir.Tanımlanan parametre nasıl değiştirilir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

108 Mesaj
28 Nisan 2012; 18:20:01 

parametre menu girisi devlet sirri ben 3 aydir arastiyom sonuc yok kimse soylemiyo

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

2136 Mesaj
30 Nisan 2012; 10:38:04 

quote:

Orijinalden alıntı: ferdidemir

parametre menu girisi devlet sirri ben 3 aydir arastiyom sonuc yok kimse soylemiyo

devlet sırrı değil meslek sırrı

KOMBİ & TAMİR BAKIM TEKNİSYENİ TEKNİK SERVİS EĞİTMENİ VE YETKİLİ VE ÖZEL SERVİS ÜMRANİYE ÜSKÜDAR KADIKÖY ATAŞEHİR BÖLGESİ

14 Mesaj
1 Temmuz 2012; 20:41:57 

Ya arkadaşlar ben Elektrik Teknikeriyim. Bunca mesajı okudum çıldırdım burada. Olmaz diye birşey yok. Uyumsuz olduğunu söylerlerse sadece Voltaj çeşidir farklılığından olabilir. Kimi kombide 24V.AC bağlantı var kiminde ise 24V.DC bağlantı var.
Kablosuz cihazın özelliği kombi yanına konacak olan alıcı kutuya AÇ/KAPAT sinyali göndermektir. Bu ürünü illede Demirdökümde kullanmanız mecbur değil. isterseniz BEKO, Ariston, Bosch, Vaillant vs.vs. hangisinde kullanacaksanız eğer sadece dikkat edeceğiniz nokta şurası.!!! Bizim alıcı cihaz 24V.DC ile çalışıyor. bu onun sinyal algılaması için gereken bir elektrik. bulamadın mı? insan 24V akü uydurur be!!! zaten öteki ucu ise bildiğiniz dandik bir röledir. yani şu 2 tane beyaz kablonun olduğu yer. Cihaz açmak için o 2 beyaz kabloyu kısadevre yapar, kombi çalışır. Sinyal DUR dediğinde ise, 2 kısadevre olan ucu koparır, kombi de söner.
Olayın hepsi bu. Hangi servis yok uymuş yok uymamış deyip duruyor ya?? piyasada yetişen elektrikçiler böyle olur işte. insan azıcık yaratıcı olur. uymaz denen kombiye getirin uydurayım. tek şart var ( kullandığınız kombinin kablolu veya kablosuz modül için uyumlu yani o klamenste kısadevre ile yapılmış ucunun bulunmasıdır.)
bu da son model kombilerin çoğunda var.
RF6001 modeli gerçekten çok uygun bir fiyat... Ben olsam kombim farklı marka dahi olsa bu demirdökümün cihazını alır ona uydururum. Çok da zor bişey değil.

14 Mesaj
10 Temmuz 2012; 1:14:41 

Kardeş senin RF6001 arızalı falan değildir. Ben de ilk aldığımda çalıştıramadım fakat iki cihazı frekans olarak birbirine tanıtman gerekiyor. Nasıl mı???
1- Alıcı modüle 24V DC elektriği bağladığında üzerindeki Yeşil LED yanacak. sonra alıcı üzerinde bi buton var tek tık yapınca Alev (kırmızı LED) yakıp söndürüyor. kırmızı LED ister açık olsun ister kapalı. Sen bu butona sürekli basılı tut. en sağdaki SARI LED yanacak ve sinyal verecek.
2- Sonra Digital cihazdaki Sinyal resimli butona basılı tut. Ekranda F20 veya başka F ile başlayan kod verecek. o sürede alıcıdaki Sarı LEDi kıpırdatacak. daha sonra alıcıdaki butona basıp SARI LED i söndür. Digital cihazdaki alttaki Derece tuşuna bas bi defa normal derece ekranı gelecek.
3- Nasıl test ederim??? Örneğin şuan oda sıcaklığın 20C ise, sen ayar düğmesini 30 a getir ve pil kapağını çıkar tekrar tak, o sırada sinyal atıyor cihaza. Digital ekranda Alev resmini görünce alıcıdaki Kırmızı LED yanacak. Tekrar pil kapağını çıkar düğmeyi 5C getir. Tekrar pil kapağını tak Alev işaretini cihaz söndüreceği için alıcıya söndür komutunu gönderiyor. işlem bu kadar...
4- Başka bi konu da Diyelim ki evinizde güvendiğiniz bir Digital termometre var. Diyelim evdeki diğer alet 15C sıcaklık gösterirken, bizim RF6001 20C gösteriyor. Diyeceksin ki bu yanlış gösteriyor... Ayarı şöyle: Ekranda şuanki sıcaklığı gösterdiğinde kutu üzerindeki Altlı üstlü 2 tuşa da aynı anda basılı tut. Ekrandaki Ev resmi yanıp sönecek... Aşağı basarsan rakamları aşağı, yukarı basarsan yukarı çıkar. Sen de diğer dereceyi yakala ve 5 Sn falan elleme. Cihazın kalibrasyonu tamamlanmış oldu.
5- Kalibre etmek için iki cihaz da en az 10 Dk falan aynı yerde yanyana durursa sıcaklığı tutturabilrisin :)
========================
Kendi çabalarımla buldum bunu :)) Haa test için sadece 2 tane 12V aküyü seri bağlayıp 24V yapıp, alıcı modüle öyle bağladım. Zaten gerisi Röleyi AÇ/KAPAT işlemi. başka bişe yok.
Kolay gelsin.........

15 Mesaj
27 Eylül 2012; 15:47:50 

Öncelikle merhaba bende Kırklareli den yazıyorum size Demirdöküm RF-6001 model oda termostatı ile ilgili yazdıklarınız için kutlarım sizi; benim de ECA COMFY PLUS kombim var buna uygulamak istiyorum bu cihazı ama sizin elektronik bilginizden yararlanabilirsem bunu başarabilirim umarım.. Demirdöküm RF-6001 ile Demirdöküm RF-6000 arasında ne farklar vardır ikiside kablosuz model birde benim cihazın panel şemasını size linkte yolluyorum http://img.donanimhaber...E10B2D9AAB2CDAD9180.jpg ve ayrıca bu linkte birşeyler yazmış forum sakinleri bu durum ile ilgili olarak http://forum.donanimhaber.com/m_45909441/tm.htm bu 24VDC (Kombi ana karttan) olayı varmıdır benim kombimde besleme yapmak için alıcıya? Kırklareli den Selamlar Barbaros ERMAN

14 Mesaj
31 Ekim 2012; 14:54:15 

Demirdöküm Nitromix P24 Modeline kendim bağladım.
Resimde de görürsünüz çok basit.
Kombinin çalışma prensibi:
RF modülünde kırmızı alev ledi yanmıyorsa kombiyi ilk açtığınızda sadece digital ekran görürsünüz. hiçbir çalışma sesi olmadan.
termostat yak sinyalini gönderdiğinde kombi çalışır ve suyu ısıtmaya başlar.
gereken ısıya geldiğinde stop komutu gönderir ve kombide alev resmi söner ve devirdaim yapmaya devam eder. (5dk boyunca)
5 dk süre geçtikten sonra devirdaim motoruda stop eder ve komple stand by konumunda bekler. ekrandaki ısı göstergesi kombiden
ayarlanan ısıyı gösterir.(aktif ısı sadece röle çekiliyken görülür).
bu esnada musluk açıldığında kombi tıpkı yaz modunda olarak çalışır ve stop eder.
derece düştüğünde tekrar RF modülü yak sinyali gönderir ve kombi tekrar devirdaim açar ve alevi yakar.
En iyi programlama petek ısısı olarak 60-65C arasıdır. (eğer ısı 50C ye düşürülürse zaten oda ısınamadığı için termostat bir nevi devredışı kalır)
maksat odayı anında ısıtmaktır.
ben termostatı 23C (22-24 aralığında) tam 12 saat kullanım sonucunda ECA marka sayaçta 3,383 m3 gaz kullandım. Ev 1 yıllık ve ısı yalıtımı var.

Ekteki dosya (3)

14 Mesaj
31 Ekim 2012; 15:05:05 

Berman Kardeş senin şemaya baktım ve 1 ile 33 nolu soketler dikkatimi çekti. önce 33 no. da kısadevre kablosu varmı ona bak. varsa kablonun bi ucunu çıkar ve çalıştır. kombi alev yanıyor mu diye kontrol et.
olmadı mı? 1 nolu soket ucunda 220v elk var görünüyor. bunu da dikkatli bir şekilde çıkart ve aynı şekil kontrol et.
RF6001 de röle ucu karttan bağımsızdır direkt bağlanabilir sıkıntı olmaz, kabloda çarpılmazsan eğer :)
3ncü olarak. şemada 24V çıkış görünmüyor. anakart üzerinden bir takım yerler ölçülüp bulabilirsin. Bende 21,7v çıktı bağladım.
diyelimki bulamadın. piyasadan 24v DC adaptör al ve rf6001 cihazı adaptörle besle ve beyaz uçları ordaki 1 veya 3 oraya monte ederek deneme yap. (eğer bu soketlerde kısadevre kablosu var ise...)
ben altta resimli olarak paylaştım. oradan bakabilirsin..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi musti423 -- 31 Ekim 2012; 15:06:12 >

1437 Mesaj
1 Kasım 2012; 15:45:37 

Etimesgut Demirdöküm bugün bağladı Nitron kombiye Rf6001 modelini

Arkadaşlar, efendiler ve ey millet, iyi biliniz ki, Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler, meczuplar memleketi olamaz. En doğru, en hakiki tarikat, medeniyet tarikatıdır. M.Kemal ATATÜRK....

70 Mesaj
11 Kasım 2012; 11:07:57 

Normal çalışmada alıcıda hangi ışıklar yanmalı.Yeşil elektrik devamlı yanıyor kırmızı alev devamlı yanıyor sarı devamlı yanıyor bende.sarının aralıklı yanıp sönmesi mi gerekiyor acaba.çünki petekler ısınmıyor şu an bende.

2136 Mesaj
11 Kasım 2012; 11:16:51 

arkadaşlar DD yetkili servis arkadaşıma sorum bu kullanıcının 24v oda termostatı takma durumunu eğer servis kaydı yoksa yani servis takmamışsa CİHAZIN GARANTİSİNİ dedi haberiniz olsun

KOMBİ & TAMİR BAKIM TEKNİSYENİ TEKNİK SERVİS EĞİTMENİ VE YETKİLİ VE ÖZEL SERVİS ÜMRANİYE ÜSKÜDAR KADIKÖY ATAŞEHİR BÖLGESİ

1437 Mesaj
11 Kasım 2012; 11:21:36 

quote:

Orijinalden alıntı: fez@33

Normal çalışmada alıcıda hangi ışıklar yanmalı.Yeşil elektrik devamlı yanıyor kırmızı alev devamlı yanıyor sarı devamlı yanıyor bende.sarının aralıklı yanıp sönmesi mi gerekiyor acaba.çünki petekler ısınmıyor şu an bende.

hocam yeşil hep yanıyor, kırmızı kombi çalışırken sarı ise termostatla bağlantıda sorun varsa yanıp söner diyor kullanma kılavuzu .

Arkadaşlar, efendiler ve ey millet, iyi biliniz ki, Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler, meczuplar memleketi olamaz. En doğru, en hakiki tarikat, medeniyet tarikatıdır. M.Kemal ATATÜRK....

70 Mesaj
11 Kasım 2012; 20:02:29 

quote:

Orijinalden alıntı: enemy

quote:

hocam yeşil hep yanıyor, kırmızı kombi çalışırken sarı ise termostatla bağlantıda sorun varsa yanıp söner diyor kullanma kılavuzu .

çok tesekkur ederim hocam yarın servis geliyor baksın bakalım.yaz modundan kışa dün aldım ilk defa arıza başladı.evde çocuğun uzaktan kumandalı araçları var oynadığı onlardanda şüpheleniyorum.

14 Mesaj
12 Kasım 2012; 1:43:34 

10.ersin arkadaş için upload ettim.
RF6001 cihazınızı nasıl bağlayacaksınız gösterdim...

Ekteki dosya (1)

14 Mesaj
12 Kasım 2012; 1:53:30 

quote:

Kardeş az yukarıdaki anlattıklarımı okursan çok daha iyi olacak. Ben bunu 1 saat uğraştıktan sonra anca bulabildim. Sanırım Yetkiliservisler bu konuda yetersiz. Adamlar ne kadar servis olursa olsun, piyasaya çıkan Digital ürünleri ve elektronik bilgileri zayıf olduğundan 10 defa da anlatsan kimi anlar kimi de anlamış gibi yapar. Valla benim doğuştan gelen bi yeteneğim var, bu tür elektronik cihazlara çok çabuk adapte olabiliyorum. Aslında bunların da bi mantığı var ama tıpkı bilgisayar programlama diline benzer, şimdi qbasic, pascal, delphi anlatmaya benzer. Ne anlatan anlatabilir, ne de anlayan :)
Ben bu cihazı oldukça test ettim daha öğreneceğim yeni birşeyi kalmadığını düşünüyorum. zaten onları da yukarda yazdım. iyice okuyun neyin ne işe yaradığını anlarsınız....

3 Mesaj
12 Kasım 2012; 15:58:44 

zaman ayırıp uzun uzadıya anlatmışsın sayın hocam teşekkürler. affına sığınarak aşağıdaki sorumada cevap yazarsanız çok mutlu olurum.
lakin kombideki sıra soldan sağa beyaz beyaz mavi ve kahve diye gidiyor.(resimlerde var)
termostattaki sırada soldan sağa beyaz beyaz mavi ve kahve diyemi gidecek? yani aynı sırayı mı tekrarlayacak.

3 Mesaj
13 Kasım 2012; 19:14:59 

sağol kardeşim bi dövmediğin kaldı. cevabları fazla uzatıyorsun hocam.
renkle ilgili sıralamaya EVET diye cevaplamış olsaydın sorun çözülecekti.

Ekteki dosya (1)

3 Mesaj
13 Kasım 2012; 19:16:02 

renkler aynı sırada olacak

Ekteki dosya (1)

70 Mesaj
13 Kasım 2012; 20:41:47 

kombi yanındaki alıcıda sarı ışık yanıyorsa iletişim kuramadığı anlamına geliyor.wireless butonuna basıp sarı ışığı söndürüp diğer vericidende virelesse uzun basıp tekrar birbirini görmesini sağlıyoruz.vericinin üzerindeki her iki tuşa aynı basılıncada evdeki diğer termometrelerden biri ile kalibrasyon yapılabiliniyor.cihaz normal çalışırken alıcıda kırmızı ışık yanıyor vericide alev işareti çıkıyor.

4595 Mesaj
22 Kasım 2012; 2:52:12 

Beyler sıfır kombiye DD Nitromix p24 bu kumandadan almak istiyorum.

1-tavsiye ediyor musunuz? kullananlar memnun mu?
2-daha farklı model önerir misiniz?
3-servis kurmasını öğrenmiş mi?! ücretsiz mi kurulum? (her kafadan bir ses çıkmış)
4-kalın 3-4 duvardan iletim yapar mı?
5-en ucuz nerede şu an?

Teşekkürler...

53 Mesaj
22 Kasım 2012; 13:20:49 

quote:

Orijinalden alıntı: Blur

3-servis kurmasını öğrenmiş mi?! ücretsiz mi kurulum? (her kafadan bir ses çıkmış)
5-en ucuz nerede şu an?

Teşekkürler...

Merhaba;
DD Nitron kombi ile kullanıyorum, düşüncelerimi yazayım...

1-) Cihaz ±1°C aralığında çalışıyor. yani siz oda sıcaklığını 20°C ayarladığınızda sıcaklık 21°C olana kadar çalışıyor ve kombi duruyor 19°C olduğunda tekrar çalışmaya başlıyor, (bu arada peteklerdeki su soğuyor) odadaki 2°C sıcaklık değişimini hissediyorsunuz. Ben cihazı kendim kontrol ediyorum. Sonuçta bu fiyata bu ürün malesef :( ±0,5 derece hassaiyetle çalışanlar bu cihazın 4 katı fiyatından başlıyor.

2 -) Forumda konu hakkında onlarca yorum var araştırarak siz kendiniz karar verebilirsiniz...

3-) Servi kurmasını öğrenmiş . Ben montaj için aradım ertesi gün geldiler ve 10 dk. içinde kurup gittiler... Herhangi bir ücret ödemedim...

4-) Benim evde 3 duvardan iletişim kuruyor sıkıntı olmadı...

5-) Şuan en ucuz gold bilgisayarda var. kargo da bedava...
link burada

4595 Mesaj
22 Kasım 2012; 23:44:56 

quote:

Orijinalden alıntı: ikula

quote:

Orijinalden alıntı: Blur

5-en ucuz nerede şu an?

Teşekkürler...

Merhaba;
DD Nitron kombi ile kullanıyorum, düşüncelerimi yazayım...

1-) Cihaz ±1°C aralığında çalışıyor. yani siz oda sıcaklığını 20°C ayarladığınızda sıcaklık 21°C olana kadar çalışıyor ve kombi duruyor 19°C olduğunda tekrar çalışmaya başlıyor, (bu arada peteklerdeki su soğuyor) odadaki 2°C sıcaklık değişimini hissediyorsunuz. Ben cihazı kendim kontrol ediyorum. Sonuçta bu fiyata bu ürün malesef :( ±0,5 derece hassaiyetle çalışanlar bu cihazın 4 katı fiyatından başlıyor.

2 -) Forumda konu hakkında onlarca yorum var araştırarak siz kendiniz karar verebilirsiniz...

3-) Servi kurmasını öğrenmiş . Ben montaj için aradım ertesi gün geldiler ve 10 dk. içinde kurup gittiler... Herhangi bir ücret ödemedim...

4-) Benim evde 3 duvardan iletişim kuruyor sıkıntı olmadı...

5-) Şuan en ucuz gold bilgisayarda var. kargo da bedava...
link burada

Çok teşekkürler cevaplar için ben de GOlD'da gormustum fiyat cazip gelmişti.

Zaten DD için baska model yok kablosuz bir de sd 7000 var o da cok pahalı programlanabilir diye

Ama genel olarak kullananlar memnun degil RF 6001 modelinden

249 Mesaj
24 Kasım 2012; 13:58:12 

Mrb, benim evimde de eca proteus var, çatı dubleksi ve 140 metrekare. Benim de ısınma konusunda endişelerim var, binada mantolama var, ancak ekstrüde polistren değil de yoğun strafor 4 cm kullanılmış mantolamada. özellikle üst katta sadece 2 tane kalorifer olması beni düşündürüyor. Müteahhitten bu şekilde aldım, kombiyi müteahit zaten takmıştı, ben bu kaloriferlere (banyodaki kalorifer havlupanlar hariç) termostatik vana taktım, ayrıca haftalık programlanabilir oda termostadı ekledim.

Bence termostatik vana da, haftalık programlanabilir oda termostadı da hem ekonomi hem konfor bakımından her kombiye lazım şeyler ancak tesisat yapanlar ve kombi üreticileri ve servisleri bu konuya önem vermiyor / kullanıcıları yeterince bilgilendirmiyor.
Burada oda termostadı montajı ve kalorifer suyu devridaim motoru (genelde tüm kombilerde aynı tip, 3 güç ayarı (devir) kalorifer suyu sirkülasyon pompası vardır.) konularında kendi yaptığım ayar ve bağlantıları yazmaya çalışacağım.

Kombiye yakın olan kaloriferler ısınıp, uzak olan kaloriferler ısınmıyorsa 4 tip sorun olabilir,
1 - Sistemde zmanala pislik ve tortu oluşmuştur ve kombinin altında düşey borulardan, kalorifer dönüş borusuna takılmış olması gereken filtre doludur, su yeterince sirkülasyon yapmıyordur, filtre bir tapanın altındadır, tapayı anahtarla söküp filtreyi temizleyin. Böylelikle filtre engellemesi kalkacak, sirkülasyon artacak, uzak kaloriferler de ısınacaktır.
2- Sessiz çalışma için, kombinin kalorifer suyu sirkülasyon motoru düşük devirde tutulmuştur, kombinin kapağı açılarak aşağıda eklediğim fotoğrafta görülen sirkülasyon pompasının üstündeki kademe ayarını bulun, bunu artırın.
3 - kombinin altında ya da evin, kombiye yakın belli bir bölgesinde yerden çıkan on kadar borunun bağlandığı bir ayarlı kollektör dağıtıcı vardır, bunun üzerinde her bir kalorifere giden su miktarı ayarı vardır, bunları ayarlayabilir, kısıp açabilirsiniz.
4 - Kaloriferlerde hava birikmesi olmuştur, sıcak su yerine hava vardır.

Aç kapa tipi oda termostadı takılması; ( ECA proteus kombi oda termostat termostadı bağlantı, panel terminali, bağlanacak yer fotoğrafı, fotoğraf, fotoğraflı )
Aç kapa tipi termostatlar, genelde her tür kombi ile uyumludur, farklı marka termostadı kombiniz için kullanabilirsiniz: özellikle bünyesinde pil bulunduran tip termostatları (pil bulunmayan termostatlar genelde elektriğini kombinin düşük voltaj beslemesinden alır, bu 12 volt olabileceği gibi 24 volt da olabilir, AC olabileceği gibi DC de olabilir, bu durum uyumsuzluğa yol açıyor, bir kısım termostat ise 220 V besleme istiyor.) Aşağı yukarı her marka / model kombide aç/kapa termostat takmak için 2 bağlantı noktası vardır ve bu noktalar kısa devre yapılarak, (birbirine düz kablo ile bağlanarak) oda termostadı hep açık pozisyonda ayarlıdır. Oda termostadının 2 adet bağlantı noktası bir kablo çifti ile bu bağlantı noktalarına bağlanır. Bağlantı kabloları keserek birbirine bağlayıp bantlanarak ya da daha düzgünü araya klemens takılmak suretiyle bağlanır. (kendi çektiğim aşağıdaki fotoğrafta, en sağda gözüken turuncu renkli ince kablo termostat bağlantı terminali)

ECA proteus panel nasıl açılır
Önce en üstte, bacanın bulunduğu üst yüzey ile ön kapağın kesiştiği iki köşelerdeki 2 vida çıkarılarak ön kapak üst tarafından yukarı ve öne doğru ayrılarak çıkarılır, bu kapağın alt tarafındaki iki köşesi de alt parçaya geçmelidir.(geri takarken önce bu geçme yerleri takılmalıdır.)

Oda termostadı bağlantı yeri en sağda gözüken turuncu renkli ince kablo çifti (U şeklinde birbirine kısa devre bağlanmış olan)

Buradaki, pilli olmayıp, kombiden voltaj beslemeli (4 kablolu) tip oda termostadı bağlantısına dair fotoğrafın açıklaması: Demirdöküm Nitron
En soldaki beyaz kablolar termostat kablo çiftinin bağlandığı yer, diğer mavi ve kahverengi kablolar ise güç beslemesi

Kalorifer su sirkülasyon pompası devir ayarı: ECA Proteus
Pompanın sağ tarfında siyah yüzeyde saat kadranı gibi üst taraftan ön tarafa doğru hareket eden 3 kademeli anahtar var, kademelerin üzerinde I, II ve III işaretleri, III en yüksek güç, devir ve ses seviyesi olmakta :(

M.iyigün...
...........

DH FOSİL GRUBU:2001-2005 ÜYELERİ

1 Mesaj
25 Kasım 2012; 20:53:57 

ARKADAŞLAR BEN 6001 RF ALDIM SERVİS ÜCRETSİZ TAKTI SAKIN ALMAYIN BİR HALTA YARAMIYOR. GERİ SÖKTÜRECEĞİM KABLOLU DAHA İYİ ÇALIŞIYOR .

4595 Mesaj
25 Kasım 2012; 22:03:07 

Beyler diyelim aldık bağlattık. Ama memnun kalmadık, üzerinde açma kapama tuşu var mı!? Nasıl devreden çıkartıyoruz?

Ya da pili bitti, kombi kendi ayarlarıyla eskisi gibi sorunsuz calısmaya devam ediyor mu?...

ya da sadece odada dijital termometre olarak kullanmak istiyoruz diyelim?!...

110 Mesaj
26 Kasım 2012; 15:28:46 

kombiye sabit bağlanan kablolu ünite üzerinden kontrol edebiliyorsun. Kumandayı kapatıp normal kullanıma yada kumandalı kullanıma alabilirsin.
bağlatıp memnun kalmassan söktürmene yada sökmene gerek yok. Diyelimki ;

memnun olmadın.
1)Kumanda üzerinden oda ısısını max.olan 30 a getir. bırak kombi normal çalışmasını önceki çalışma yöntemini algılayacak.
2)Pili bitti yada bozuldu aldın evden gittin.....vs. onda da yine kablo bağlı ün ite üerindeki düğmeye basman manuel ledinin yandığını görmen yeterli.
3)Kumandayı 30 a getir bırak bulunduğu oda ısısı 30 olamayacağı için oda da dijital termometre gibi kullanmaya devam et.

yani kombi normal eski mevcut ayarlı çalışma mantığına göre çalışacaktır ne ayarladıysan
,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yilmaz981 -- 26 Kasım 2012; 15:32:30 >

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

110 Mesaj
26 Kasım 2012; 15:42:57 

arkadaşlar kargo alıcıya ait 55 tlden satışını yaparım. Not: çoklu alımda son 50tl olur.
50 adet elimde mevcut
garantili faturalı
servis bağlantılı

Çekim alanında sıkıntı yok triplex dairelerinizde bile kullanabilirsiniz.
ahmetyilmaz-46@hotmail.com

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yilmaz981 -- 26 Kasım 2012; 16:35:05 >

4595 Mesaj
26 Kasım 2012; 15:48:37 

quote:

Orijinalden alıntı: yilmaz981

kombiye sabit bağlanan kablolu ünite üzerinden kontrol edebiliyorsun. Kumandayı kapatıp normal kullanıma yada kumandalı kullanıma alabilirsin.
bağlatıp memnun kalmassan söktürmene yada sökmene gerek yok. Diyelimki ;

memnun olmadın.
1)Kumanda üzerinden oda ısısını max.olan 30 a getir. bırak kombi normal çalışmasını önceki çalışma yöntemini algılayacak.
2)Pili bitti yada bozuldu aldın evden gittin.....vs. onda da yine kablo bağlı ün ite üerindeki düğmeye basman manuel ledinin yandığını görmen yeterli.
3)Kumandayı 30 a getir bırak bulunduğu oda ısısı 30 olamayacağı için oda da dijital termometre gibi kullanmaya devam et.

yani kombi normal eski mevcut ayarlı çalışma mantığına göre çalışacaktır ne ayarladıysan
,

Cevaplar için teşekkürler...

Yani oda termostatını devreden çıkarmak için,

1-dereceyi en sona almak,
2-alıcı devre üzerindeki düğmeye basmak,
3-ya da pillerini çıkarmak yeterli...

Yani kombi üzerinde herhangi bir ayar dugme ya da elektronik bağ bulunmuyor bu husus ile ilgili, dogru mu anlamısım?...

Son olarak sanırım bu modeli kullanıyor ya da biliyorsunuz...

Kullanım kılavuzunda bahsedilen "NTC sıcaklık düzeltme" işlemi nedir? ve 2 adet kalem pille calısan termostat ünitesine bu piller ne kadar dayanıyor?...

Teşekkürler...