Şimdi Ara

AMD, 28nm GPU'ların sevkiyatına yıl sona ermeden önce başlayacak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
60
Cevap
0
Favori
5.700
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

•  

AMD üçüncü çeyrek finansal sonuçlarını açıkladığı konferans görüşmesinde, Radeon HD 7000 serisi yeni nesil ekran kartlarına yönelik bazı önemli ipuçları da verdi. 28nm fabrikasyon süreci için herşeyin yolunda gittiğini belirten AMD, yeni üretim teknolojisiyle hazırlanan ilk grafik yongaları için sevkiyatın yıl sona ermeden önce başlayacağını ifade etti. 

AMD'nin üçüncü çeyrek finansal sonuçları için hazırladığı basın bülteninde yer alan "AMD'nin yeni nesil yüksek performanslı ekran kartı ailesinin gelir odaklı satışının bu yılın sonlarına doğru başlaması bekleniyor" denerek, şirketin 28nm fabrikasyon süreci için de pazara giren ilk firma olma iddiasından vazgeçmedine vurgu yapılmış oldu. Tabi gelir odaklı sevkiyatı, ürün lansmanı olarak yani yeni nesil ekran kartlarının pazara sunulacağı lansman olarak düşünmemek gerekiyor. Bu sevkiyat ile iş ortaklarına GPU'ları dağıtmaya başlayacak olan AMD'nin resmi lansman ile kartları ne zaman piyasaya sunacağı ise henüz bilinmiyor ancak hem iş ortaklarından hem de sektörel kaynaklardan gelen bilgi ve açıklamalar 2012'yi işaret ediyor.

Her şeyin AMD'nin planladığı şekilde - özellikle de TSMC'deki üretim verimliliğinin - gitmesi halinde 2012'nin başıyla birlikte Southern Islands kod adını taşıyan yeni nesil Radeon HD 7000 serisi ekran kartlarını pazarda yaygın bir şekilde görmeye başlayacağız. AMD'nin Radeon HD 7000 serisi ekran kartlarını iki farklı gruba ayırması bekleniyor. Bu çerçevede giriş ve orta segment çözümleri içerecek ilk grubun, Radeon HD 6900 serisinde de kullanılan VLIW4 tabanlı mimarinin ölçeklenmiş versiyonlarına, yüksek performanslı modelleri oluşturacak diğer grubun ise ilk detayları Haziran ayında Fusion Zirvesi'nde açıklanan NGC kodlu yeni nesil GPU mimarisini baz alması ve çok sayıda yeni özellik getirmesi bekleniyor. 

AMD'nin giriş ve orta segmentte yer alacak Radeon HD 7000 serisi ekran kartları Thames ve Lombok, Radeon HD 7900 serisi altında sunulacak üst seviye ekran kartları ise Taihiti kod adıyla anılıyor. 28nm üretim teknolojisiyle hazırlanan yeni ekran kartlarının Eyefinity teknolojisine yönelik bir takım güncellemeler içermesi de bekleniyor. 

• 1-2 hafta içinde ertelendi denmesin de !
  • Yine orta-üst seviyeden mi başlayacak AMD yeni serisini sunmaya acaba? Malum yeni mimariyi sunmak zaman alabilir. Hele ki yeni bir nod'da üretim yapılıyorsa.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ultra_storm

Kim ne derse desin nvdia !

İşte gelişime açık zihniyet budur(!)
  • Vay canına bu demek oluyor ki gtx460 la 3 seri idare edebileceğim. 5xxx, 6xxx, 7xxx serisinin sonuna kadar belki daha fazla gider benim kart.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cagataykoroglu

Vay canına bu demek oluyor ki gtx460 la 3 seri idare edebileceğim. 5xxx, 6xxx, 7xxx serisinin sonuna kadar belki daha fazla gider benim kart.

Nvidia ve ATI nin ayrı firmalar olduğunu biliyorsundur umarım.
  • Kusura bakmasınlar ama kıytırık kıytırık gpu çıkaracaklarına adam akıllı gpu çıkarsınlar.Ben amd 6950 kullanıcısıyım.Karttan çok memnunum.7000 serisi şu an için gereksizdir.Sadece para tuzagı.Adamların düzgün oyun çıkaramadıklarını varsayarsak hiççç gerek yok.Zaten pc'ye adam akıllı oyun yok.RAGE desen tam bir facia.Battfield 3 idare eder ama beklentilerin altında bir grafik var.Cod gelcek ve hiçbir grafiksel fark yok.Amd önce elemanlarına adam akıllı sürücü programlatsın ondan sonra 7000 serisini piyasaya sürsün.
  • @aydogdu1453

adamlar senin ihtiyacına göre değil genel ihtiyaca göre gpu çıkarıyorlar

28nm demek ( eğer başarılr olursa ) güç tüketimi konusunda iyileştirme demek. bu da daha soğuk ekran kartları demek.

zaten senin 6950 gibi bir ekran kartın varken o kartı değiştirmen saçmalık olur. tek seferde de %100 bir gelişim beklemek ise hayalcilik..

ki kaldı ki sana kartını değiştir diyende yok.

ki kaldı ki sen kart değiştir diye amd kart mı üretecek?
  • quote:

Orijinalden alıntı: M@U

quote:

Orijinalden alıntı: ultra_storm Kim ne derse desin nvdia !

Devam et amd kullanmaya 2 kuruş için !
  • ultro strom neden fanatiklik yapıyosunki amd nvidia iyi firmalar amd biraz daha ucuz üretir ama iyi üretir istiyosan bi git internet cafelere bak çoğunda işlemci olarak amd görürsün f/p olarak inteli solladı artık kabullen bunu
  • quote:

Orijinalden alıntı: CodeMachine

quote:

Orijinalden alıntı: cagataykorogluVay canına bu demek oluyor ki gtx460 la 3 seri idare edebileceğim. 5xxx, 6xxx, 7xxx serisinin sonuna kadar belki daha fazla gider benim kart.
    Nvidia ve ATI nin ayrı firmalar olduğunu biliyorsundur umarım.

bak bakalım kaç tane "x" koymuşum. ukalalık bazen sadece komik duruma düşürüyor. elimde nvidia kart var ama haber amd haberi. nvidia haberi olsa 3 seri nvidia yazardım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: battle35

ultro strom neden fanatiklik yapıyosunki amd nvidia iyi firmalar amd biraz daha ucuz üretir ama iyi üretir istiyosan bi git internet cafelere bak çoğunda işlemci olarak amd görürsün f/p olarak inteli solladı artık kabullen bunu

Bizim burada amd kullanan cafe görmedim desem yalan olmaz aradaki 2 kuruş için değmez ekran kartı için söyledim işlemci ayrı konu ayrıca amd kadar sorunlu bir ekran kartı görmedim kuzene aldık çıkarmadığı sorun kalmadı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ultra_storm -- 29 Ekim 2011; 17:33:25 >
  • DH'de daha önce 7000 serisi ile çıkan haberde yer alan tabloda 7850-70 serisinin 6950-70 serisinin 28 nm hali olacağı yazıyordu. Bu da yeni nesilin orta seviyesinde performans ve enerji tüketiminin teoride ciddi oranda artacağının göstergesi bence. Eğer böyle olursa yaza doğru AMD'ye geri dönüş yapıp 7850'ye OC'yi basarım:)
  • Amd kadar sorunlu ekran kartı görmedim diyosun sanki yıllardır amd kullanıp hep sorun yaşamış gibi yazıyosun ha 1 ekran kartı almışsın sorun çıkmış
  • quote:

Orijinalden alıntı: ultra_storm

quote:

Orijinalden alıntı: M@U

quote:

Orijinalden alıntı: ultra_storm Kim ne derse desin nvdia !

Devam et amd kullanmaya 2 kuruş için !

Adam kahin; ortalığı yıkıyor beyler.

Baksanıza AMD ekran kartı kullandığımı bile bildi(!)
  • quote:

Orijinalden alıntı: beray07

Gtx 560 ti bile 6950 den oldukça iyi performans sunarken,7000 serisi yine boşa üretilen bir seri olcak.bfbc 3 grafik olarak oldukça iyi bir oyundur tabi physx farkıyla.Gtx 280 sli sisteme sahibim.dx 11 e ise 7000 deil gtx 600 serisi ile geçmeyi düşünüyorum :))

5850 ile bf 3 1920x1080p full high ayarlarda banamısın demiyor .... BF2 de yerlerde sürünen sistem BF3 te şahlandı demekki isteseler anasını bile ağlatırlar da işlerine gelmiyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: arseniCem

@aydogdu1453

adamlar senin ihtiyacına göre değil genel ihtiyaca göre gpu çıkarıyorlar

28nm demek ( eğer başarılr olursa ) güç tüketimi konusunda iyileştirme demek. bu da daha soğuk ekran kartları demek.

zaten senin 6950 gibi bir ekran kartın varken o kartı değiştirmen saçmalık olur. tek seferde de %100 bir gelişim beklemek ise hayalcilik..

ki kaldı ki sana kartını değiştir diyende yok.

ki kaldı ki sen kart değiştir diye amd kart mı üretecek?

Güç tüketimi konusunda iyileştirme demişsin ama şimdiye kadar gördük ne kadar iyileştirme yaptıklarını.Hep aynı bayat hikaye.
    Tek seferde %100 gelişim hayalcilik değildir.Çünkü bunu yapabilecek cesaretleri yok.Yaparlarsa birşey pazarlayamazlar.Tipik intel mantığı. tick tok karnım tok.
    Tabii haklısın bana kim der kart değiştir diye.Akıyo kartım.Fazlası sadece israf ve ego tatmin etmek için alınır zaten.
    Amd bir kerede ben değiştireyim diye üretiversin de pc alemi bayram etsin.Kime niyet kime kısmet hesabı.

Saygılar sunar.Sizlere 7xxx serilerinizle bolll bench fantazili günler dilerim.

• iyi haber
  • quote:

Orijinalden alıntı: aydogdu1453

Kusura bakmasınlar ama kıytırık kıytırık gpu çıkaracaklarına adam akıllı gpu çıkarsınlar.Ben amd 6950 kullanıcısıyım.Karttan çok memnunum.7000 serisi şu an için gereksizdir.Sadece para tuzagı.Adamların düzgün oyun çıkaramadıklarını varsayarsak hiççç gerek yok.Zaten pc'ye adam akıllı oyun yok.RAGE desen tam bir facia.Battfield 3 idare eder ama beklentilerin altında bir grafik var.Cod gelcek ve hiçbir grafiksel fark yok.Amd önce elemanlarına adam akıllı sürücü programlatsın ondan sonra 7000 serisini piyasaya sürsün.

hd6950 ile dx11 i performanslı olarak bile kullanamıyorsun, fermi kullanmadığın için böyle konuşuyorsundur...
  • şu ati ile sıkıntı yaşayanlar ss lerle konuyu destekleselerde durumları biraz daha inandırıcı olsun..

bf3 sp yi yeniden oynamaya başladım hoşuma giden bölümlerini cf ile bir kere bile sıkıntı çıkarmadı..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi F.@.T.İ.H -- 29 Ekim 2011; 20:02:10 >
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.