evin pencereleri neden buharlanır ?? ACİL yardımlarınızı bekliyorum
10 Cevap2693 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

1252 Mesaj
29 Ekim 2011; 12:20:37 

Arkadaşlar sorum şu ki evin pancerelerinde neden buhar oluşur ?
bizim evin pencerelerinde sabah kalktığımızda aşırı derecede buhar ama oluyor resmen damlacık damlacık ama sebebini henüz çözebilmiş değilim.
bu eve 20 şubat 2011'de taşındık kendi evimiz ilk taşındığımız zaman evin ısı yalıtımı yoktu ozaman da buhar oluyordu aynı şekilde, yazın ısı yalıtımı yapıldı yine aynı durum söz konusu apartmandaki 16daireden bitek bizimkinde oluyor buharlanma ev 2.katta yani ara kat kuzey cephe evde çicek vs. yok evin sıcaklığı gündüzleri kalorifer yanmadığında 26 akşamları yandığında yaklaşık 30dereceyi buluyor pencereler ahşap yalıtımlı cam contaları felan sağlam pencereden hiç bir şekilde soğuk gelmiyor yalıtım yapılırken pvc taktırmayı düşündük sonra vazgeçtik. uyuduğumuz odalarda buhar oluşmasını normal buluyorum ama salonda ve oturma odasında da oluyor ve dışarı gözükmeyecek kadar fazla bunun nedeni nedir sizce lütfen yardımcı olun.
NOT:duvarlarda buhar olmuyor sadece pencerelerde.

131 Mesaj
29 Ekim 2011; 13:02:03 

Pencereden hava ve ya soğuk gelip gelmemesiyle ilgisi yok ama çift cam değilse yapar.

1252 Mesaj
29 Ekim 2011; 13:09:56 

quote:

Orijinalden alıntı: Snap!

Pencereden hava ve ya soğuk gelip gelmemesiyle ilgisi yok ama çift cam değilse yapar.

çift cam pvc pencerelerde kullanılanlardan ama yine de oluyor apartmanda herkesin pencereleri aynı ama onlarda olmuyor

255 Mesaj
29 Ekim 2011; 13:16:16 

Sadece sizde olması ilginç, binada görmüş geçirmiş birine, veya yöneticiya danışın.

Çarpmada 1, toplamada 0...

1252 Mesaj
29 Ekim 2011; 13:32:24 

quote:

Orijinalden alıntı: Etkisizeleman

Sadece sizde olması ilginç, binada görmüş geçirmiş birine, veya yöneticiya danışın.

binada pek görmüş geçirmiş birisi yok zaten herkesle de samimi değiliz sadece bir kaç kişiyle yakından tanışıyoruz onların da herhangi bir bilgisi yok bu konuda.bizim kirada oturduğumuz evimizde de oluyordu ama her odada olmuyordu sadece mutfakta yemek pişince mutfağın camı kışın buhar yapıyordu bi de çamaşırı evin içinde kurutttuğumuzda oluyordu oranın pencereleri de pvc doğramaydı ama ben böyle buhar olmasını ilk kez bu evde gördüm resmen dışarı görünmüyor buhardan bu arada çift camın markasına baktım 2camın arasındaki parlak metalin üzerinde hakan cam sivas ısıcam gülsan tse felan yazıyor.

1126 Mesaj
29 Ekim 2011; 13:35:10 

Buğulanma içerideki sıcak havanın dışarıdaki soğuk havaya ısı vererek cam üstünde yoğunlaşmasından yani sıvılaşmasından olur.

3794 Mesaj
29 Ekim 2011; 13:36:57 

Camlarınızın yalıtımı iyi değildir. Buhar oluşumunun nedeni şu.

Sıcak hava su buharını daha rahat taşır. Bu yüzden, gece sizin evde dolaşan bir su buharı kütlesi oluyor. Camlar ise soğuk olduğu için, oraya temas eden hava birden soğuyor ve içindeki buharı taşıyamayacak hale geliyor. Böyle olunca da üzerinde taşıdığı su taneciklerini cama bırakıyor.

Macbook Air 13.3 Mid 2012
HTC One & KitKat
Specialized Tarmac - Ultegra 6800 - Dura-Ace 9000 - Token C28A

131 Mesaj
29 Ekim 2011; 15:03:25 

cam kalitesiz olabilir.

1252 Mesaj
29 Ekim 2011; 18:18:14 

arkadaşlar cam kalitesinden olsa bütün apartmanın pencelerelerinin camı aynı marka ozaman onlarda da buhar oluşması gerekmez mi?

1252 Mesaj
31 Ekim 2011; 17:24:08 

konuya mantıklı bir açıklama getirebilecek kimse yok mu?

1252 Mesaj
13 Şubat 2012; 22:42:25 

ben neden buhar olduğunun sebenini buldum.
bizim evin kalorifer petekleri aşırı derecede küçük mesela 11 metrekarelik bi odaya 60*50 boyutunda petek koymuşlar odanın penceresi de duvardan duvara doğal olarak okadarcık petek tüm pencerenin önünü ısıtmaya yetmiyor ve buhar oluyor camlarda zaten buhar gece kaloriferler söndüğünde oluyor sabah kalorifer yandığında kuruyor camlar.

bir diğer sebeb de pencerelerimizin camlarının yalıtımının pek iyi olmamasıymış çünkü kalorifer söndüğünde pencerenin önü buz gibi oluyor.
ha bi de evin kalabalık olması mesela evde solunum olduğu sürece nem oluşuyor ve bu nem de evin en soğuk olan yerinde buhara dönüşüyor evin en soğuk yeri de pencereler olduğu için buhar pencereler üzerinde oluyor.

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Konu Dışı / Off Topic] » Konu Dışı » evin pencereleri neden buharlanır ?? ACİL yardımlarınızı bekliyorum
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.297