Şimdi Ara

Intel işlemcili ve Windows 8'li akıllı telefon; xpPhone 2

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
1
Favori
5.618
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Çin merkezli elektronik üreticisi ITG, Windows işletim sistemli akıllı telefonu xpPhone'un yeni versiyonunu hazırladı. xpPhone 2 olarak tanıtılan telefon, hem tasarım hem de donanım olarak bir önceki modele göre bazı önemli farklılıklar içeriyor. 

Intel Atom platformunu kullanan ve 1.6GHz'de çalışan Atom işlemcisinden güç alan telefonda 2GB RAM ve 112GB depolama kapasitesine yer veriliyor. Önceki modelden farklı olarak 4.8-inç yerine 4.3-inç büyüklüğünde ekrana sahip olan telefon, 17.5mm ile modern akıllı telefonlarla kıyaslandığında iki kat civarında daha kalın kasa kullandığını söyleyebiliriz.

Üzerinde yer alan pil ile 18.5 saate kadar konuşma süresi sunabildiği belirtilen xpPhone 2, Windows 8'in Metro arayüzü sayesinde bir önceki modele göre çok daha güçlü ve efektif bir kullanım deneyimi vaad ediyor. Telefonun Windows ortamını kullanıyor olması, onu aynı zamanda uygulama mağazası açısından da şampiyon yapıyor.

Her ne kadar telefon odaklı uygulama pek olmasa da Windows işletim sistemleri için yazılımış 150 milyondan fazla uygulama, sayı açısından xpPhone 2'yi iddialı kılıyor. Aynı zamanda Windows 7 işletim sistemini de kullanan fiziksel QWERTY klavyeli xpPhone 2, üzerinde yer alan giriş-çıkış portları ile çeşitli cihazlara bağlanabiliyor.

xpPhone 2'nin uluslararası pazarlara ne zaman sunulacağı ve fiyatının ne olacağı henüz bilinmiyor. 

• Gerçekten güzel donanıma sahip,yazılımı da zaten beklediğim bir yazılım.Yapısal olarak pek hoş değil,hatları güzel lakin kalın ve ekranı biraz küçük gibi.
  • işte windows8 in arm desteği ilaç olacak bu kalın atom tabanlı cihazlara...

hele hele galaxy s2 inceliğinde bir cihazda windows keyfi muhteşem olur...
  • Biraz daha büyüse tablet olucak
  • Oha cok kalin
  • 2Gb ram - 112Gb iyiymiş.
  • quote:

1.6GHz'de çalışan Atom işlemcisinden güç alan telefonda

AMD fusion nedeniyle pazarı daralan intel düşük performanslı atom işlemcilerini satacak yeni bir yer bulmuş anlaşılan

atom n450+2gb ramli netbook ta çektiğim sıkıntının izahı mümkün değil
  • Trde satılır mı kaça satılır acaba...Güzel bişeye benziyor..
  • neyle beslemişler bu telefonu :d 3 tane galaxy s2 kalınlığında :d
  • Gösteriş ve tüketim manyaklığı, milyarlık aletler, ne işine yarıyor diye sorsan içinde diet kalori programı var, marketlerdeki barkodları okuyor.
  • Wİndows 8 derken? Daha çıkmamış, bitmemiş işletim sisteminin bilgisiyarını geçtim telefonu mu cıkıyor?
  • Teşekkürler iPhone. Bu rekabeti başlatan Sendin..
  • Süper Telefon REsmen Pc yerine Kullanabilirim
  • şimdi windowsta çalışan program oyunlar vs ..
    bundada mı çalışıyor ??
  • 120GB SSD var, 1.6ghz Atom işlemci var ve Windows 8 yüklü, demekki Windows tabanlı tüm uygulamarı çalıştırabilir; gerçekten harika... Peki kaç saniye boyunca yetiyormuş pili o konu hakkında bir bilgi varmı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: sahoron

Wİndows 8 derken? Daha çıkmamış, bitmemiş işletim sisteminin bilgisiyarını geçtim telefonu mu cıkıyor?

Nasıl bitmemiş.Windows 8 aktif.
  • Aktif ise bir link felan verde ve ya alabilecegimiz bir dükkan alıp pc ye kuralım. En son hatırladıgıma göre developer sürümü yayınlandı ve 2012 ile 2013 arası kullanımda olacak?
  • "The battery has also been beefed up, as ITG reports it'll handle up to 18 hours of talk time and 46 days of standby." Kaynak gsmarena

ingilizcenize güvenerekten çevirmeden yapıştırdım.
  • bence süper bir icat hiç birşey için kullanılmasa bile dosya depolama konusunda oldukca faydalı olacagı bir gerçek
  • Windows 8: 512 mb ram le bile çalışabilecekmiş.

Vistadan sonra , taktılar ram e .
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.