Şimdi Ara

★★★ Battlefield 3 Optimizasyon Rehberi ★★★ (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
88
Cevap
4
Favori
10.145
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Selamlar, arkdasımın laptopta bir türlü calıştıramadık oyunu laptop hp 9600 Gt m C2D işlemçi 3 gb ram var en düşük ayarlarda oyunun oynanmaması normalimi acaba 10 dk sonra oyun donuyor ve pc kitleniyor çözüm için önerisi olan varmı acaba?

Birde HD5550 E8400 ve 2 gb ram le calışma ihtimali varmı? Ne bu fukaralık desenize

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Atı Radeon -- 14 Ocak 2012; 14:45:28 >
  • arkadaşlar bu forcerenderahaeadlimit komutu ile ilgili 0 yapın denmiş ancak diğer forumlarda youtube videolarında bu komut için 1 değeri önerilmiş. Hangisi doğrudur ve bu komut tam olarak ne işe yaramaktadır?
  • Takip mesajı.

Güzel bir çalışma olmuş...
  • Asus 6950 2gb ile ramler yetmediği için low ayarda oynuyorum. Sınıf farketmeksizin, 4x üstündeki dürbünlerle uzak mesafeyi kesince kaplamalar bozuluyor. Örnek vereyim mesela, Caspian'da Antenin oradan hilltop'ı 12x ile kesince oradaki kayaların görüntüsü titreşip bozuluyor. Hasarlı veya yıkılmış binaların molozları birbirinden bağımsız şekilde havada asılı görünüyor. Tam olarak ayarı var mı bilmediğim için bir sorayım dedim yoksa oynamama engel değil, sadece dikkat dağıtıyor bazen
  • kardeş allah razı olsun ne diyim başka bu sana yeter :)
  • arkadaşlara önerim mutlaka deneyin bu sistemle ultra ayarda oynuyorum bu ayarlamaları yapmadan önce ultrada kasmalar oluyodu şimdi hiç kasmıyor madem kasmaması için bunca yol var bu dice niye bunu yapmadı anlamış değilim belki parça sattırmak içindir belli olmaz

işlemci: intel pentium e5700 3.00GHz

ram: 4gb ddr2 800mhz

ekran kartı: zotac nvidia geforce 9800 gt eco
  • quote:

Orijinalden alıntı: murat2468

arkadaşlara önerim mutlaka deneyin bu sistemle ultra ayarda oynuyorum bu ayarlamaları yapmadan önce ultrada kasmalar oluyodu şimdi hiç kasmıyor madem kasmaması için bunca yol var bu dice niye bunu yapmadı anlamış değilim belki parça sattırmak içindir belli olmaz

O işlemci ddr2 ram ve 9800 ile ultrada kasmadan ilginç .
  • quote:

Orijinalden alıntı: Özgü®

quote:

arkadaşlara önerim mutlaka deneyin bu sistemle ultra ayarda oynuyorum bu ayarlamaları yapmadan önce ultrada kasmalar oluyodu şimdi hiç kasmıyor madem kasmaması için bunca yol var bu dice niye bunu yapmadı anlamış değilim belki parça sattırmak içindir belli olmaz

kardeş öyle de ddr2 demişsin rame sadece depo olarak bakılmalı yani ramin hızına gerek yok oyunlarda mesela 2gb ddr3 1333 mhz ram ile 4 gb ddr2 800mhz ortaya konsa 4 gb uygundur eğer ikiside eşit ise ikisinden birini almanın sana dezavantajı olmaz sadece hız farkı olur o da gözle görülmez işine yaramaz inan(tabi 1600 mhz ddr3 ramden bahsetmiysak buda bir çok kişinin bütcesini aşar oyun için diyosan veya başka işlemler için) battlefield 3 te %50 ram yiyo bununda hızla alakası yok ekran kartı için ise bu ekran kartı ile bütün oyunları ultrada oynuyorum işlemci için ise haklısın berbat bi işlemci diğerlerinin aksine diğer parçalara göre performansın içine ediyo %100 cpu ile oynuyorum battlefield 3 ü sadece ses sorunu var (ana menü aralarında oyunda ses sorunu yok) kasma yok değiştirmem için anakart ve remimi değiştirmem lazım anlıcan elim kolum bağlı yeni bilgisayar almak gibi bişey oluyo buda :)

• quote:

quote:

Önemli olan ultra ayarlarda oynamak değil, önemli olan oyunu en yüksek çözünürlükte ultra ayarlarda oynamak.

• quote:

Orijinalden alıntı: Etheren

quote:

quote:

Önemli olan ultra ayarlarda oynamak değil, önemli olan oyunu en yüksek çözünürlükte ultra ayarlarda oynamak.

1366.768 az bi çözünürlük mü kardeş :) 1900 çözünürlüklerle fazla bi farkı yok incele istersen

• BF3'ü 1920x1080'den aşağıda oynayanları dövüyorlar.
  • RenderDevice.ForceRenderAheadLimit 1 mi 0 mı en başta 0 denmiş alttakı yorumlarda 1 yazıo
  • quote:

Orijinalden alıntı: Etheren

BF3'ü 1920x1080'den aşağıda oynayanları dövüyorlar.

:) olsun arada fazla fark yok
  • ★ Oyunda gölge ayarları için

WorldRender.SpotlightShadowmapEnable 0 değerini girin. Performans artacaktır.

★ Mutlaka BF3.exe dosyasına sağ tıklayıp özellikler bölümünden yukarıda uyumluluk kısmına gelip " Görsel temaları devredışı bırak" ve "Masaüstü oluşturmayı devredışı bırak" işaretleyip kaydedin.

Bu dediklerin 1 fps bile arttırmıyor.
  • Oyuna her girişimde ve hatta her ölüp doğduğumda sol alttaki minimap i "N" ye basarak genişletmekten bıktım valla bununla ilgilide bir ayar varmı acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: TRsalvador

Oyuna her girdiğinizde bu komutları girmenize gerek yok önce not defterini açın verdiğim komutları yapıştırın sonra boşluk vs bırakmayın muntazam olsun sonra bunu user.cfg olarak farklı kaydet diyip kaydedin ve battlefield 3 ana klasörünün içine atın yani bf3.exe nin olduğu yere. buyrun komutlar.

Render.DrawFps 1
    WorldRender.SpotlightShadowmapEnable 0
    WorldRender.SpotLightShadowmapResolution 256
    WorldRender.FxaaEnable 0
    WorldRender.DxDeferredCsPathEnable 0
    RenderDevice.TrippleBufferingEnable 0
    RenderDevice.ForceRenderAheadLimit 1
    RenderDevice.Dx11Enable 0
    Render.PerfOverlayEnable 0
    PostProcess.DynamicAOEnable 0
    WorldRender.TransparencyShadowmapsEnable 0

HD 6370M 1 gb ekran kartım var sabit 30 fps alırken şimdi 45 50 fps alıyorum raadım :) ama çözünürlük 800x600 tabiki mobil ve 64 bit oldugu için ekran kartı bu komutlar ile en az 15 Fps artış olucaktır eminim.

Edit : CFG dosyasını farklı kaydederken user.cfg.txt olarak kaydetmemeye özen gösterin sonra olmadı diye mesajlar atmayın yapamadım diyin. unutmayın user.cfg olarak kayıt ediceksiniz sonunda txt yok

5650 laptop kartımda 1024 768 acarak 35 fps alıyordum, simdi 45 fps sabit biraz grafikler dustu ama fps yuksek olması daha iyi tskkler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lecnotr -- 3 Nisan 2012; 18:07:28 >

• teşekkürler. keşke ps3'ede böyle bir şey olsa
  • Yorumum bulunsun ilerde lazım olur ;)
  • güzel konu olmuş teşekkürler
  • Eline sağlık.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.