Şimdi Ara

Nexus One Ice Cream Sandwich güncellemesi alamayacak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
40
Cevap
0
Favori
6.025
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Nexus One Ice Cream Sandwich güncellemesi alamayacak

Google'ın Android işletim sisteminin yeni sürümü Ice Cream Sandwich'in tanıtılmasının ardından pek çok firma ürünlerine yeni güncellemeyi getirmek için çalışmalara başladıklarını açıklamıştı. Bugüne kadar tüm güncellemeleri alan Google'ın ilk göz ağrısı Nexus One modelinin bu kez ICS güncellemesini alamayacağı duyuruldu. 

2010 yılının başlarında piyasaya sürülen Nexus One HTC-Google ortak yapımıydı ve Android 2.1 Eclair referans telefonu olarak tanıtılmıştı. 3.7 inç AMOLED ekran, 1GHz Snapdragon işlemci, Adreno 200 grafik birimi, 512MB RAM, 720p video kaydı, 5MP kamera gibi döneminin en iyi özelliklerini sunan Nexus One, hem dağıtım kanallarının yetersizliği hem de HTC'nin yeterli destek vermeyip ardından piyasaya sürdüğü Desire modeline odaklanması nedeniyle gözden düştü ve satışı durduruldu.

Buna rağmen Nexus One aynı HD 2 modeli gibi geliştiriciler için referans model oldu ve Google da Gingerbread sürümüne kadar modele güncelleme desteği verdi. Bu sayede telefona olan ilgi ayakta kaldı. 

Ancak Google, Nexus One modelinin ICS güncellemesini alamayacağını açıkladı. Bununla birlikte Nexus S modeli güncellemeden faydalanabilecek. 

Böylece Nexus One modeli Gingerbread sürümü ile birlikte tarihe karışmış oldu.

• 1 ghz alti cihazlarin ice cream guncellemsi zora girmis gibi duruyor.ama custom ile bir cok cihaz alacktr tabiki
  • Galaxy Ace ne durumda peki ? Samsung yayınlamıycak büyük bir ihtimal fakat xda , samfirmware developerları ?
  • Geçen sefer almış mıydı? Başlıkta anlatım bozukluğu var.
  • xda icabına bakar kim takar google'ı...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İşlemci, GPU ya da RAMın sorun olduğunu düşünmüyorum. %90 ihtimalle 512 MB ROM yetersiz gelmiştir ICS için.
    Zaten cihaza sistem ve programlar için sadece 512 MB yer ayırırsan eninde sonunda bir gün patlayacağı ortadaydı.
  • Android'in bittiği andır bu işte. 2010 da çıkan telefon, hemde Google'ın kendi telefonu yeni OS ile uyumlu değil. 1Ghz işlemci, 512Mb ram ile çalışmayan bir OS çıkardı google bravo!

600 mhz işlemci + 256Mb ram ile 3GS gayet iOS5 i çalıştırıyor. Üstelik 2009 model telefon bu.

Android'in ne kadar sistem canavarı (Ram, CPU) olduğunun kanıtıdır bu. Artık körü körüne fanatizm yapmadan önce 2 kere düşünün sevgili fandroidler!
  • quote:

Orijinalden alıntı: muratremix

Androidin bittiği andır bu işte. 2010 da çıkan telefon, hemde Googleın kendi telefonu yeni OS ile uyumlu değil. 1Ghz işlemci, 512Mb ram ile çalışmayan bir OS çıkardı google bravo! 600 mhz işlemci + 256Mb ram ile 3GS gayet iOS5 i çalıştırıyor. Üstelik 2009 model telefon bu. Androidin ne kadar sistem canavarı (Ram, CPU) olduğunun kanıtıdır bu. Artık körü körüne fanatizm yapmadan önce 2 kere düşünün sevgili fandroidler!

Bende htc desire kullanan bir android taraftarıyım.fandroid diyorsunuz ya işte ondan :) ama bu söylediklerinizde sonuna kadar haklısınız.bu habere çok şaşırdım %100 nexus one ın ICS güncellemesi alacağını düşünüyordum ama google büyük ayıp etti. Cihazlara destek verme konusunda Apple'ın üzerine yok arkadaş.adam 3 yıllık cihazına güncelleme çıkarıyor.Sırf bu yüzden Apple'ı seviyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: Krethgar

İşlemci, GPU ya da RAMın sorun olduğunu düşünmüyorum. %90 ihtimalle 512 MB ROM yetersiz gelmiştir ICS için.
    Zaten cihaza sistem ve programlar için sadece 512 MB yer ayırırsan eninde sonunda bir gün patlayacağı ortadaydı.

HTC çakılabilir ICS sürümünde ROM yok nerdeyse Telefonlarında Nexus One gibi
  • Nexus one in 3 gb romu var birde gio icin ciksa bir an once :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: FaruK_26

quote:

Orijinalden alıntı: Krethgar

İşlemci, GPU ya da RAMın sorun olduğunu düşünmüyorum. %90 ihtimalle 512 MB ROM yetersiz gelmiştir ICS için.

HTC çakılabilir ICS sürümünde ROM yok nerdeyse Telefonlarında Nexus One gibi

Nexus One zaten HTC Desire'la aynı telefon. Dışı farklı içi aynı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Krethgar -- 27 Ekim 2011; 19:42:37 >

• Yenisini satmak icin destek vermiyorlar. Gayet net.

Yani eger donanim yuzunden destek vermiyorlarsa, destek verecekleri kac Android telefon var piyasada? 5 tane filan mi?

Donanim yazilim uyumunun olmamasinin sonuclari ister bunlar.
  • arkadaşlar fazla ios kulllandıkları için google çıkarmazsa ellerindeki nexuslar 2.3.6da kalacak sanıyorlar. 256mb ramlı 550mhz işlemcili motorola milestone bile şu anda 2.3.4 falan çalıştırabiliyor. ki nexus one'a birisi ics yüklemişti videosu vardı. zamanla emin olun google'ın yayınlayacağı kadar stabil olur.
  • Custom romlarda 350mb kadarı buluyordu boyut ve ics bile değil icsde ki o kadar özelliği 512mb rom a mı sığdıracaklar ? şuan a kadar eksiksiz tüm güncellemelerden yararlandı hiçbir özellikte çıkarılmadı. IOS dan bahsedenler olmuş her güncellemede birşeyleri kısarak önünüze sunmadılar mı hani iphone4 te siriyi göremiyorum işlemci fln palavlara sıktılar. ivantilatörler basın - yi
  • quote:

Androidin bittiği andır bu işte. 2010 da çıkan telefon, hemde Googleın kendi telefonu yeni OS ile uyumlu değil. 1Ghz işlemci, 512Mb ram ile çalışmayan bir OS çıkardı google bravo! 600 mhz işlemci + 256Mb ram ile 3GS gayet iOS5 i çalıştırıyor. Üstelik 2009 model telefon bu. Androidin ne kadar sistem canavarı (Ram, CPU) olduğunun kanıtıdır bu. Artık körü körüne fanatizm yapmadan önce 2 kere düşünün sevgili fandroidler!

bunun ram ile cpu ile alakası yok.bunun sebebi ya yetersiz rom ya da piyasa taktiği. Ayrıca xda kesin port eder. Hiç bir nexus one kullanıcısının ics den mahrum kalmıyacağına emin olabilirsiniz.
  • apple fan boylar peki siz siriyi aldınızmıda buna laf ediyonuz !
  • quote:

Orijinalden alıntı: ezimuse

Custom romlarda 350mb kadarı buluyordu boyut ve ics bile değil icsde ki o kadar özelliği 512mb rom a mı sığdıracaklar ? şuan a kadar eksiksiz tüm güncellemelerden yararlandı hiçbir özellikte çıkarılmadı. IOS dan bahsedenler olmuş her güncellemede birşeyleri kısarak önünüze sunmadılar mı hani iphone4 te siriyi göremiyorum işlemci fln palavlara sıktılar. ivantilatörler basın - yi

o 350 mb a kadar çıkmasının arayüzden kaynaklandığını bilmiyorsun sanırım. ve google'un kendi telefonlarında 3.parti arayüz yok ve bu romlar saf haliyle 150 160 mb arasında birşey. yani kapasite yetersizliğinden dolayı değil pazarlama stratejisi olarak almıyor nexus one bu güncellemeyi. bu kadar basit. burada androidin sistem canavarı olduğunu söyleyen arkadaşlarda çok yanılıyor.

• bence nexus serisinin samsung tekelinde olmasıyla ilgili bir strateji bu.. HTC, kısa bir süre sonra bu cihazdan vazgeçti.. kendine has küçük bir kemik kitlesi olsa da firma diğer cihazlarına daha fazla destek vererek nexus u biraz boşladı.. daha sonra nexuslar da samsung çatısı altında yeniden hayat bulmak zorunda kaldılar..

ayrıca piyasaya girişi 2.1 olan cihazlara bu güncellemeyi yayınlamak istemediklerini çok uzun süredir söylüyorlardı zaten.. kendisinden çok da güçsüz sayılmayan nexus s in aynı güncellemeyi alacak olması da zaten ics nin sistemi çok zorlamayacağının kanıtı..
  • quote:

apple senede 1 ürün çıkartıyor...ona da güncelleme getiremeyecekse bu işleri bıraksın zaten...android tarafında samsungu örnek verelim adamlar senede en az 5-6 tane android 3-4 tane windows 1-2 tane de bada işletim sistemli telefon çıkartıyor.hangi birisiyle uğraşsın üzerinden 1-1.5 sene geçen telefona mecbur kesecek güncellemeyi-ki bu da büyük bir problem değil xda gibi sitelerde güncelleme desteği devam ediyor- velhasıl kelam o haberden android sistem canavarı gibi bir sonuç çıkmaz...

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.