Şimdi Ara

BUDERUS GB 072 Yİ NASIL BİLİRSİNİZ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
483
Cevap
16
Favori
105.565
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar yeni evime 1 haftaya kadar yoğuşmalı kombi alıcam.

evimin ihtiyacı 19000 kcal civarı çıktı.

buderus gb 072 modeli yeni bir model ve bana yetecek gibi duruyor ama alıpda kullanan varmı onu bilmiyorum.

kombinin yanında Rc 10 modeli oda termostatı hediyesi var.ve şu anda kampanyadaki fiyatı 3200 tl.

kampanya bitişindeki fiyatı 4000 tl.

açıkçası markaya güvenim var.bazı binalarda hala tıkır tıkır çalışan 15 yıllık buderuslar var.

bosch fimrması buderusu satın aldı diye biliyorum.bu nedenlke bazı buderuslar manisadaki bosch fabrikasında üretiliyor.

ancak bu model almanya menşeli.

cihazın özellikleri burda.

https://www.buderus.com.tr/store/index.php?route=product/product&product_id=76

• ben gb 022 modelini kullanıyorum çok memnunum bendekide alman menşeili, gb 072 6-7 yıl aradn sonra güncelleme amacı ile çıkmış sanırım baba kombidir
    2
  • Buderus yüksek verimli ve kaliteli kombi/kazanları yanısıra, ileri hassasiyete sahip kumanda panelleri ve oda termostatları ile ısı-kontrol teknolojisinde de öncü bir firmadır. Ülkemizde yeni olan GB072 premiks yoğuşmalı kombisi, GB022 modelinin daha da geliştirilmiş hali gibi duruyor. En azından teknik veriler böyle diyor. Fiyatı ise ikisinin de 3000 TL seviyesinde...

Logamax Plus GB 072-24K

Maksimum Enerji Maksimum Konfor

•24 kW ısıtma, 30 kW kullanım suyu kapasitesi
    •Sıcak kullanım suyu için harici plakalı eşanjör ile sıcak su verimi
    •Yeni BC20 kumanda ünitesi ile gelişmiş otomasyon sistemi
    •12 litre genleşme tankı
    •Sensör ilavesi ile dış havaya bağlı işletim imkanı
    •Mevcut sıcaklık kontrol üniteleriyle ve modüllerle uyumlu (Buderus RC ve 4000 Serisi)
    •Modülasyonlu fan
    •Sessiz çalışma [ max. yükte dahi 36 dB(A)]
    •Geniş LCD ekran ve büyük butonlar
    •Termik dezenfeksiyon özelliği (70oC)
    •Çok düşük stand by güç tüketimi (2W)
    •Pompa sıkışmasını önleyen anti-blokaj sistemi
    •Donma emniyeti sistemi
    •Güneş enerjisi sistemi ile birlikte çalışabilme

Ürün kataloğu: http://213.155.100.140/bayi/uploaded_files/file//Buderus/Buderus_GB072_NeoPlus_Yogusmali_Kombi_08_2011.pdf

• valla gb 012 kullanıyorum manisa da yapılanından.kombiden çok memnunum.condense yoğuşmalı olmasına rağmen buderus kalite performans olarak kendini gösteriyor.Zaten sizin buderus gb 072 yi söylemeye gerek yok.
    Marka kaliteli kendini gösteriyor,bütün modellerinde bence.
  • Buderus GB 072 model kombiyi yeni, internetten 10 Taksit 2700 TL fiyattan satın aldım.Umarım doğru bir karar vermişimdir.Evim 210 m2 Brüt umarım yeterli gelir.Çok araştırdım ve buderusun kombiler arasında daha iyi olduğunu gözlemledim.Kombiyi kullanan arkadaşlardan yorum bekliyorum.Fatura kısmı hakkında da bilgi verirseniz sevinirim.Örneğin tüm odaları yakmak mı lazım yoksa kullanmadığın yerleri kapamak mı gerekir.Biraz bilgi verirseniz çok mutlu olacam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hakankarayilanoglu

Buderus GB 072 model kombiyi yeni, internetten 10 Taksit 2700 TL fiyattan satın aldım.Umarım doğru bir karar vermişimdir.Evim 210 m2 Brüt umarım yeterli gelir.Çok araştırdım ve buderusun kombiler arasında daha iyi olduğunu gözlemledim.Kombiyi kullanan arkadaşlardan yorum bekliyorum.Fatura kısmı hakkında da bilgi verirseniz sevinirim.Örneğin tüm odaları yakmak mı lazım yoksa kullanmadığın yerleri kapamak mı gerekir.Biraz bilgi verirseniz çok mutlu olacam.

hayırlı olsun kombiniz.

ben bu kombiyi bursa ilinde ilk alan kişiyim.

fiyatı o zamanlar 4000 tl filandı.şimdi görüyorumki daha alınabilir rakamlara inmiş.

ben RC 35 kumandası ile almıştım 10 ay önce.dış ortam ısı sensörüde vardı yanında.

şu anda halen RC 10 modeli kumanda ile veriliyormuş zaten.dış ortam sensörü yok onun yanında.

kombiyi ilk zamanlar çalıştırdığımda huyuna suyuna pek alışamamıştım.

çünkü servis kurulumunu yaparken balkona özellikle az güneş alan yerine kurmuştu sensörü.onuda kombiye bağlantısını yapmıştı.

ama ben oda kumandasını yatak odasına kurdurmuştum.

kumandadan gündüz moduna alıp yanmasını istediğimde petekler özellikle 1,5-2 saat sonra ısınmaya başlıyordu.tüm gün açık bıratığımda ise

özellikle geceye doğru petekler iyice ısınıyor ve geceyi sabaha bağlayan saatlerde el vurulmayacak derecede güzel ısınıyordu.

servisi çağırmıştım eve bir arızamı var diye.

onlarda gülmüşlerdi bana.

çünkü dış ortam sensörünü bağladığımız için kombi esasen havanın soğuduğu saatlerde alev gücünü arttırıyormuş meğerse.

yani ben havanın dış sıcaklığının ısısı 25-28 derece olsa bile kombi kendini en düşük güçte açıyormuş.ancak hava sıcaklığınını 18-19 derecenin

altına indiğinde ise alev gücünü yükseltiyormuş.olay bu yani.

ancak standart rc 10 kumanda paneli ise alırsanız böyle bir durum oluşmuyor çünkü yanında dış ortam sensörü yok.

ayrıca kombinin sistemin içinde devamlı sıcak su tutması çok güzel bir olay.

musluğu ne zaman açsan çok hızlı bir şekilde sıcak su göndermesi çok pratik bir olay.

sorular olursa cevaplamaya çalışırım.

• Öncelikle verdiğin bilgiler için çok teşekkür ederim, çok faydalı oldu.
    RC 35 kumandası ve baca seti ile birlikte satın aldım.Yarın kurulumunu yaptıracağım.Ancak soracağım soru şu; Gaz kesmek için kullanılan alarm varmış ! Kaçak durumunda,evde bulunmadığın anda dahi, gazı kesiyormuş.Sanırım bunu ayrıca taktırmam gerekiyor, değil mi?Gaz kesen cihazın fiyatı hakkında bilginiz var mı?Sorduğum bir şirket 21 TL olduğunu söyledi,anlamadığım bu kadar önemli bir görevi yapan gaz kesme cihazının bu kadar uygun fiyatlı olmasına'da şaşırdım doğrusu.Kombinin kurulumu için de 200 TL para istiyorlar bu normal mi? Kurulum için bu kadar paranın istenmesi de çok garip.
    Saygı ve selamlarımla.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hakankarayilanoglu

Öncelikle verdiğin bilgiler için çok teşekkür ederim, çok faydalı oldu.
    RC 35 kumandası ve baca seti ile birlikte satın aldım.Yarın kurulumunu yaptıracağım.Ancak soracağım soru şu; Gaz kesmek için kullanılan alarm varmış ! Kaçak durumunda,evde bulunmadığın anda dahi, gazı kesiyormuş.Sanırım bunu ayrıca taktırmam gerekiyor, değil mi?Gaz kesen cihazın fiyatı hakkında bilginiz var mı?Sorduğum bir şirket 21 TL olduğunu söyledi,anlamadığım bu kadar önemli bir görevi yapan gaz kesme cihazının bu kadar uygun fiyatlı olmasına'da şaşırdım doğrusu.Kombinin kurulumu için de 200 TL para istiyorlar bu normal mi? Kurulum için bu kadar paranın istenmesi de çok garip.
    Saygı ve selamlarımla.

öncelikle gaz alarm cihazları ücretli olarak satılır.fiyatlarıda makuldur.bencede alırsan iyi edersin.güvenlik herşeyden önemli.

ancak kombinin kurulmasından dolayı ücreti isteyen muhtemelen tesisatçınızdır.bu ücrette ne düşüj nede yüksek bir ücret.

150 tl de anlaşın bende.geçen sene ben 100 tl vermiştim.

ancak servis kombiyi açıp sistemi başlatmak için zaten para istemeyecektir sizden.

hayırlı olsun tekrar.

• gb 022 kullanıyorum 6 senedir dış sensör olayı çok iyi aslında ama konum çok önemli ben taktırmadım ama havaların durumuna göre ben gidip ayarlıyorum kombi youğuşmalı olduğundan sisteme yolladı su sıcaklığı ne kadar düşük olursa o kadar ekonomik oluyor bu geçiş mevsiminde sıcaklığı 38 - 39 derecede tutuyorum ev içi sıcaklık 20 derece baktımki artık 20 dereceyi veremiyor gidip 3 - 5 derece artırıyorum sistem suyu sıcaklığını bu şekilde baya tasarruflu kullanıyorum
  • Merhaba arkadaslar bende buderus gb 72 yi yeni aldım.Bakalım nasıl ısınacagız.kullanan arkadaslar nasıl memnunlarmı insallah dogru seçim yapmısımdır.birde kombici arkadas önce gazı ac ,sonra su vanasısnı ac sonra elektrıgı ac sonrada dugmeyı 0 dan 1 cevır kombi bu sekide bu sırayla ac dedi.kapatırkende aynı sıraile tersten kapat dedi.benim merak ettiğim yakıtı nasıl azmı evm 150 metrekare bakalımgörecez
  • Arkadaşlar, iyinin de iyisi var. Artık Tek gözde marka REMEHA, hiç bir yerde spotta olmayan kombi direkt HOLLANDAdan ithal ediliyor. Ben bu kadar küçük ve kaliteli bir ürün daha önce görmedim. Buderus kullanım çok iyi ama buna alternatif terettütsüz alınacak cihaz REMEHA. Çünkü, içerisinde kullanılan pompası Grundfos (En iyi pompa üreticisi Alman menşei)... Cihazı gördüğünüz zaman kaliteyi anlayacaksınız. Hani Mercedesin hangi modeli olursa olsun kalitesini hissedersiniz ya buda öyle. O kadar hassas güzel koruma özellikleri var ki çok iyi tasarlanmış bir kombi. Kombiyi satan bir bayi, 10 Saniyede cihazın elektronik kartına hiçbir civata sökmeden ulaşıyor Servis kolaylığı 10 numara...

İnceleyin bence

REMEHA avanta plus 25/28kW

Kendinden tam yoguşmalı
    Remeha Avanta serisinin 7. Neslini, sektör içindeki en kompakt ve en hafif kombilerden birini pazara sunuyor...
    Kalite, Güvenilirlik ve Değer
    Remeha kullanıcıları Avanta Plus ürünün kullandıkları sürece tasarruf ederler. 2 yıl garantiye sahip kombiler sayesinde konforlarını en üst düzeyde yaşarlar. Bu konforu sağlayabilmek için kombilerin tamamı testlerden geçirilerek kullanıcılarını hizmetine sunulur. Remeha kombileri, 0.5 barda bile çalışarak, ısıtma ve sıcak su sağlamaktadır. Küçük dairelerden çok katlı binalara kadar geniş bir uygulama aralığı sunarlar.
    • LPG kullanılabilme
    • Duvar montaj plakası
    • Tasarruf için eko modu
    • Yetersiz su korumsı
    • Harici kilitleme fonksiyonu
    • Geliştirilmiş kontrol sistemi
    • Tek tip tasarım
    Çevre Dostu
    Remeha Avanta Plus kombiler; düşük NOx emisyonu ile çevre dostudur. Optimum yanma sağlayarak CO2 salınmını düşük seviyede tutar.

• Ayrıca, REMEHA kombi içerisinde kullanılan her şey son teknoloji.
    Çift eşanjör
    Tam yoğuşmalı
    Premix Brulör

Premix Brulör, bence çok önemli bir gelişme kombilerde... Düşünsenize fan ayarı olmadan yanma gerçekleşiyor ama premix brulörde hava yakıt karışımını ihtiyaca göre modülasyon yaparak eşanjöre gönderip sağğlıklı yanma sağlıyor. Kesinlikle Yoğuşmalı ve Premix Brulörlü kombi alalım . Hem çevreye daha duyarlı oluruz hemde aylık faturalarımız düşer...
  • Marka üstüne marka çıktı aslında :)
    Benim favorilerim, Buderus Remeha Viessmann Ferroli...

Satış sonrası servis çok önemli lütfen buna dikkat edelim...
  • baktım iyi bişeye benziyor en azından göstergesi tam istediğim gibi keşke bizim buderusunda lcd ekranı aydınlatmalı olsaydı ,bu arada budersu tada grunfos motor ve en önemli noktalardan biri şu olsa gerek buderus un servis ağı çok iyi ,bahsettiğiniz firma daha yeni servisi o kadar yaygın ve tecrübeli değildir
  • Satış sonrası gerçekten çok önemli. Bahsettiğim remeha markasi bu konuda çok iyi bir firma tarafından getiriliyor. Buderusu turkiyeye getiren firma.. önceden Buderusu hollanda nefit fabrikasından üretilip ithal ediliyordu. Turkiyeye ısısan getiriyordu sonra ısısan bosch a satıldı. Bosch da manisadaki fabrikasında buderuslari üretmeye başladı. Hem türkiyede üretilmeye başladı hemde fiyatları hala yüksek... şimdi kurumsal yapıdaki bosch firması serviste mesaiden sonra destek vermez diye düşünüyorum ama remeha böyle değil. Şimdi remehayi getiren res enerji, firmanın sahipleri seneler önce türkiye ısisan firmasını kurup Buderusu marka yapan kişilerdi. Şimdi eski Buderusun arkasındaki destek remehanin arkasında ve servisi çok güçlü tanıdığım kullanıyor .. 7/24 destek veriyorlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hakan karyılan ve drangelman arkadaslar.bende de buderus gb 72 var.yaklasık 4 gündür kullanıyorum.gidiş suyu sıcaklığı 50 derce ve kullanma suyunuda 40 eco ayarında kullanıyorum.petek boyu 8 metre toplam.kombiden çok memnunum.oda termostatını gece 25 derece gündüz 23 derece kullanıyorum 24 saat acık kombim.ancak benim barametre 1,5 bardan biraz aşagıya indi 1 dogru yaklaştı.bu normalmi.yoksa bir kacakmı var sizdede bu oluyormu.bu normalmi, birde benim peteklerin sadece 3 petekte üstler sıcak alt taraf soguk bunun nedeni havamı var acaba peteklerde.biri yatak odası digeri misafir odası petekleriısınmıyor..bana cevap yazabilirmisiniz. şimdiden cevap verecek arkadaslara tesekurler
  • quote:

Orijinalden alıntı: Öğretmen55

hakan karyılan ve drangelman arkadaslar.bende de buderus gb 72 var.yaklasık 4 gündür kullanıyorum.gidiş suyu sıcaklığı 50 derce ve kullanma suyunuda 40 eco ayarında kullanıyorum.petek boyu 8 metre toplam.kombiden çok memnunum.oda termostatını gece 25 derece gündüz 23 derece kullanıyorum 24 saat acık kombim.ancak benim barametre 1,5 bardan biraz aşagıya indi 1 dogru yaklaştı.bu normalmi.yoksa bir kacakmı var sizdede bu oluyormu.bu normalmi, birde benim peteklerin sadece 3 petekte üstler sıcak alt taraf soguk bunun nedeni havamı var acaba peteklerde.biri yatak odası digeri misafir odası petekleriısınmıyor..bana cevap yazabilirmisiniz. şimdiden cevap verecek arkadaslara tesekurler

öncelikle kombini bi kapatıver.

sonrada git peteklerin yanına mümkünse kombine en uzaktaki peteğin yanına git.

eline düz uçlu tornavida al birde sürahi.ve peteğin içindeki su bitene kadar suyu boşalt.işlem bitince tekrar kombiden 2 bar olana kadar suyu bas sisteme.

bazıları derki sadece hava sesi bitene kadar yapın bu işlemi yeter der ama ben her zaman sistemdeki suyu boşaltmadan yanayım.

benim evimde yeni ev olduğu için 2 peteğimde hava olmuştu.dediğim şekilde yaptım.ama bu işlemi bütün peteklerde tekrarladım.azda su gelse yinede bütün peteklerdeki suyu boşalttım.

nerdeyse 10 ay oldu hala her yeri eşit ısınıyor peteklerin.

gelelim kombideki basıncın 1'e doğru düşmesine.

yeni kombilerde bağlantında yeni yapıldıysa muhtemelen kombinin altındaki boruların bir yada ikisinde borular gevşek kalmıştır.kombi akşam yanarken gözlem yaparsan suyun sızdığı yeri belki görebilirsin.

benimkindede olmuştu aynı şey.bir boruda iyi sıkamamışlardı o yüzden başınç 10 günde bir düşüyordu.sonra ustamı geri çağırdım baktı ve sorun düzeldi.

kombinle alakalı sıkıntı değil yani.tamamen montajla ilgili.diğer ihtimal ise eğer sistemin mobil ise boruların toplandığı boru vanalarının olduğu yerdede kaçak olabilir onlarada ustayı çağırıp bence bi kontrol ettir derim tekrar.

• yaknız 25 ve 23 dereceler oldukça iddialı rakamlar soğuk günlerde sarfiyat çok fazla olacaktır bence en fazla 22 dereceye alışmaya bakın ,su olayını yukarıda arkadaş anlatmış zati
  • Öncelikle yazılanları okudum, kaçırdığım detaylar olabilir...
    1. Cihazın basıncının düşmesi; Sistemde kaçak vardır arkadaşların dediği gibi yada kombi içerisindeki genleşme tankı hacmi yetersizdir.(Genleşme tankı hacminin yetersiz olması demek, sistemindeki suyun istenilen sıcaklık set değerine gelene kadar genleşir. Genleşen su sistemde basıncı arttırır ve bu basınç artışını sistem absorbe etmesi için Genleşme tankına su dolar. Eğer genleşme tankı hacmin, sistem su hacminin altında seçildiyse, genleşme tankı yetmez ve genleşen su emniyet ventilinden atar...) Bunların neticesinde, cihazınız durduğunda su soğumaya başlar ve sistemde su tahliye edildiği için sistemde su eksik kalır buda sistem basıncının düşmesine neden olur.) Çözümü, sisteminizde kaçak yoksa, harici bir genleşme tankı monte etmeniz gerekir.(35litre rahatlıkla yeter)

2. Peteklerin ısınmama sorunu; evinizde kullanılan boru çaplarıyla, sistemde bulunan hava ile alakalıdır. Bunun dışında bir kaç etken daha var...
    Öncelikle, en basiti sistemdeki havayı atmaya çalışın... Ama kesinlikle sistemdeki suyu tamamen boşaltmayın, çünkü suyu boşaltığınız da şebekeden taze su basacaksınız. Taze su içerisindeki oksijen, eşanjörünüz'ün dolmasına ve sisteminizin tıkanmasına neden olur. Ayrıca, korozyonada neden olur... Isınmayan radyatörlerde hava sesi kesilene kadar su boşaltın... Bunların dışında, sisteme güzel bir reglaj yapılması gerekiyor...

3. 23 veya 25 derece arkadaşın dediği gibi yüksek set değerleri; Tabi herkesin konfor şartı farkılıdır ama 22 derece en ideal sıcaklıktır. 22 derece set değeri 1 derece arttırmak için %10 yakıt maliyetiniz artmaktadır. Bilginizee...

• Arkadaşlar petek havasını buderustan arkadslar gelmiş almışlar. ancak problemim hala devam ediyor.üst taraf sıcak alta dogru petek soguyor ve alt ılık la soguk arası birsey .bu petek işini kafaya takmış durumdayım.bu hava alma olayını kombi çalışır durumda petek sıcakkenmi yapılıyor.yoksa sogukken alınsa olurmu fark edermi yani.birde bu 23 dece ve 25 derece yüksek demissiniz.dediginiz 22 derece ideal ısı degeri bana soguk gibi geliyor.evimde küçük çocugum var bu sebebten evimi sıcak tutmak zorundayım.rc 10 oda termastatı kullanıyorum termastas mutfakta takılı.yatak odamla salonum az ısınıyor.birde tesisat daha önce evde kuruluydu.benden önceki ev sahibi kişi yıllar önce mazotlu kat kariferi kullanmiş ben dogalgaz baglattım eve.tesisatta ben baglatmadım.kurulu tesisata kombi baglattım anlıyacagınız.gündüz zataen 22 dercede kalıyor ama kombi devreye girmiyor bu aralar havalar güzel giitiği için .geceleri calisıyor.degerli fikirlerinizi bekliyorum

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.