Şimdi Ara

Adidas, miCoach SPEED_CELL adlı spor performansı takip cihazını tanıttı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
1
Favori
6.287
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Adidas, miCoach SPEED_CELL adlı spor performansı takip cihazını tanıttı

Spor malzemeleri üreticisi Adidas performanslarını takip etmek isteyen sporculara yönelik yeni bir takip cihazının tanıtımını yaptı. 

miCoach SPEED_CELL adlı cihaz her yöne doğru yapılan tüm hareketlerin bilgisini tutabiliyor. Bu saydede sadece koşucular değil diğer spor dallarında faaliyet gösteren atletler için de oldukça kullanışlı bir hale geliyor.

Genelde Nike+ gibi cihazlar tek yönlü ölçümler kullanarak bilgiler veriyor. Bu açıdan miCoach SPEED_CELL rakiplerinden ayrılıyor.

miCoach SPEED_CELL cihazının bireysel olarak ölçebildiği spor branşlarını futbol, rugby, basketbol, tenis, koşu gibi pek çok şekilde saymak mümkün. Her kullanıcı ortalama hız, maksimum hız, sprint sayısı, yüksek yoğunluk seviyelerindeki mesafeler, adımlar, uzun adımlar gibi istatistiklerini bireysel olarak takip edebiliyor.

7 saatlik bilgiyi depolayabilen miCoach SPEED_CELL, kabosuz olarak akıllı telefon, tablet veya PC ‘ye aktarım yapabiliyor.

Cihazın dizaynı bir Adidas ayakkabısının dış tabanını anımsatıyor. Adidas 2012 yılına doğru basketbol, futbol ve tenis ayakkabılarını tamamlayıcı tasarımda modelleri de piyasaya sürmeyi planlıyor. 

Cihaz ilk etapta miCoach Soccer ve miCoach Running adlı iki takip yazılımı sunacak ve yelpazeyi genişletecek. 1 Aralık'tan itibaren satışa sunulacak cihazın fiyatı 69.99$.

• Bunun Android App'ini kullanıyodum o hali bile şahane. Bu ürünlerle istenilen verim kesinlikle alınır.
  • miCoach SPEED_CELL kullanan var mı acaba? Kullanışlı ve faydalı bir şeye benziyor ama kullanıcı fikri alsam daha iyi olur.

Nereden temin ettiğinizde öğrenebilir miyim?

Not: kullanıpta satmak isteyen varsa satın alabilirim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi celebic -- 2 Şubat 2013; 20:03:50 >
  • ürünü yurt dışından getirttirdim fakat nasıl kullanılacağını bilmiyorum pc ye bir program indiriliyor galiba ama adidasın sitesine giremedim bu ürünü kullanan arkadaşlar nasıl aktif edip kullanacağımız hakkında biraz bilgi verebilir mi?
  • Ben bu üründen vazgeçip muadili özellikleri olan bir uygulamayı ( Runtastic ) Note 2'ye yükledim. Daha pratik ve maliyet sıfır
  • Bende var 1 adet takım açılmamış sıfır kutusunda isteyen pm den ulaşabılır bana
  • MiCoach by adidas Complete Training Bundle w/ Heart Monitor and Stride Sensor[simage][/simage]
  • Adidas, miCoach SPEED_CELL adlı spor performansı takip cihazını tanıttı
  • Bu ürünü kullanan arkadaşlar koşu mesafesine nereden bakılıyor söyleyebilir mi?
  • Bende bir ara almaya niyet ettim hatta aldığım Adidas marka ayakkabının tabanında micoach'ın konulacağı yuva bile var ama sonradan ne kadar gereksiz olduğunu anladım.

Boş yere para vermeye gerek yok. Hemen hemen herkeste akıllı telefon mevcut. Akılla telefona indireceğiniz uygulama ile daha fazla detayı alabilirsiniz. ( Mesafe, hız, kalori, adım sayısı, yükseklik, vs )
    Hatta antrenman programınızı sosyal ağlarda bile paylaşabilirsiniz.

Hem paranız cebinizde kalır hemde ikide bir micoach'ı çıkar pc'ye tak verileri yükle uğraşmazsın. Akıllı bir telefonunuz olması yeterli.

Alın size program; RUNTASTIC

Telefona yükle başka şeye karışma
  • celebic bahsettiğin uygulama koşu yapanlar için çok güzel bir program ama halı sahada futbol oynuyorsanız ve koştuğunuz mesafeyi merak ediyorsanız o zaman ne yapacaksınız?
  • Güzele benziyor gerçekten
  • quote:

Orijinalden alıntı: gogogokhan

celebic bahsettiğin uygulama koşu yapanlar için çok güzel bir program ama halı sahada futbol oynuyorsanız ve koştuğunuz mesafeyi merak ediyorsanız o zaman ne yapacaksınız?

Halı sahada koştuğum mesafeyi her zaman merak etmişimdir ama bu merakımı gidermek 70dolardan geçiyorsa, merakım kalsın bende
  • quote:

celebic bahsettiğin uygulama koşu yapanlar için çok güzel bir program ama halı sahada futbol oynuyorsanız ve koştuğunuz mesafeyi merak ediyorsanız o zaman ne yapacaksınız?

Deneme yapmadim ama hemen hemen her spor dalı icin ayri bir ayar var.

Sadece yuruyus degil yelkencilikten basketbol ve futbola kadar programlar var ve mi coacha gore kullanimi daha pratik.

Ayakkabidan cikar eve git pc ye tak uzun islem. Ilk bir kac kereden sonra insan üşenir bunu yapmaya

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: celebic

quote:

Sadece yuruyus degil yelkencilikten basketbol ve futbola kadar programlar var ve mi coacha gore kullanimi daha pratik.

Ayakkabidan cikar eve git pc ye tak uzun islem. Ilk bir kac kereden sonra insan üşenir bunu yapmaya

Bu Micoach cihazları zaten smartphone'la birlikte kullanılmıyor mu? Bilgisayara bağlamak şart mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: robert nedir o

quote:

quote:

Bu Micoach cihazları zaten smartphone'la birlikte kullanılmıyor mu? Bilgisayara bağlamak şart mı?

Hocam Micoach'a yüklenen bilgileri smartphone'a nasıl aktaracaksınız ki? BT olamayacağına göre Micoach'taki dataları pc ye aktarmak gerekir diye düşünüyorum.

Bunlara hiç gerek aslında akıllı telefonunuza Runtastic vb programları yükleyin ve daha fazla datayı eliniz altında tutun.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: robert nedir o

quote:

quote:

Hocam Micoach'a yüklenen bilgileri smartphone'a nasıl aktaracaksınız ki? BT olamayacağına göre Micoach'taki dataları pc ye aktarmak gerekir diye düşünüyorum.

Bunlara hiç gerek aslında akıllı telefonunuza Runtastic vb programları yükleyin ve daha fazla datayı eliniz altında tutun.

Aktarmaktan ziyade birlikte kullanılıyorlar sanıyordum ben. Yani koşarken smartphone da üzerinde oluyor, micoach cihazları da bir şekilde bilgiyi ona kaydediyor filan gibi...

Sırf bu bahsettiğiniz runtastic vb uygulamaları kullanabilmek için ucuz bir smartphone alacağım. Hiç de bu işlere kafam basmıyor. Huawei Vision ile sorunsuz çalıştırabilir miyim ben bu Runstatic'i, bir fikriniz var mı?

http://www.hepsiburada.com/liste/huawei-u8850-vision/productDetails.aspx?productId=telcephuau8850&categoryId=371946

Yoksa daha iyi bir şeyler mi almak gerekir?

• micoach daha farklı bir olay. O programlardan çok daha fazlasını sunuyor. Son zamanlarda detaylı bir şekilde bu micoach olayını araştıran, ancak henüz satın almamış olan biri olarak anlattığımı da not edeyim.

Öncelikle tüm cihazları kısaca anlatayım:

1- Pedometre: Özel "foot pod" dedikleri özel bölmeye sahip ayakkabıların (Adidas veya Nike farketmez) yuvasına yerleştirilen, ancak Adidas'ın bir güzellik yapıp herhangi bir ayakkabınızın bağcıklarına monte etmenize imkan sağlayan aparatı da gönderdiği ufak çip.
    2- Heart Rate Monito: Göğüsün hemen altında durmak üzere vücudunuza bir kayış yardımıyla tutturduğunuz ufak kalp atış hızı ölçer.
    3- Pacer: Adından emin değilim ancak tüm bu aletlerden veriyi toplayan, kulaklık çıkışına sahip, ayrıca bilgisayar ile veri alışverişini sağlayan zımbırtı.

micoach'un en önemli ayrıntısı şu: örneğin koşuya çıkmadan önce kendinize bir program belirliyorsunuz. Varsayalım ki, ilk 5 dk ısınma yürüyüşü yapacak, ardından 10-15 km hız aralığında 25 dk boyunca koşacaksınız, ardından yine 5 dk yürüyüş ile sportif aktivitenizi tamamlayacaksınız. İşte tüm bunları evden çıkmadan önce adından emin olamadığım "pacer" denen zımbırtıya ufak bir kablo aracılığıyla yüklüyorsunuz. Sonra da kalp ritim bandınızı, pedometrenizi takıyor, müzikçalarınızı da pacer ile birbirine bağlayıp dışarı çıkıyorsunuz.

İşte asıl olay burada başlıyor. Spora başladığınızda sesli (ve tahminen yalnızca İngilizce) şekilde o sizi yönlendiriyor. Örneğin 5. dakikanın sonunda "hızını arttır" diyerek önceden belirlemiş olduğunuz 10-15 km/sa hız aralığına çıkmanız için sizi uyarıyor. Yorgunluk belirtisiyle biraz yavaşlarsanız yahut tempoyu tutturamayıp daha hızlı koşmaya başlarsanız, hızlanmanız veya yavaşlamanız için size komut veriyor. Pek çok hız, mesafe, nabız ölçer aletin yapamadığı şey de bu işte. O yüzden diğerlerinden ayrılıyor.

Sanırım Garmin marka GPS'li saatlerin de böyle maharetleri var ancak onlar sadece "bip" sesiyle bu uyarıyı veriyor. Ancak "bip"ten daha önemli olan, fiyatları biraz iyi modellerini 600-700 TL'den aşağı bulmak imkansız.

Android ya da IOS gibi sistemlerdeki programlar size bu kadar detay sunmaz. Böylesi bir koçluk hiç yapmaz. Ancak siz daha basite indirgenmiş bir şey arıyorsanız http://my.asics.co.uk adresine girip kendinize bir program çıkarın, koşuya gitmeden önce uydudan mesafeyi de hesaplayarak bir rota çizin, sonra basit bir kronometre yahut telefon ile koştuğunuz süreyi tutun. Sonrasında eve gelip bu veriyi girdiğinizde zaten size hızınızı vs otomatik olarak hesaplayacaktır. En ucuz sistem budur.

@robert nedir o

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.