- x
205/55/R16 Kış Lastiği Alacaklar / ANKARA
32 Cevap6740 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

1980 Mesaj
26 Ekim 2011; 9:00:17 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet PM

Merhaba,
Lastiklerle ilgili birkaç konu var fakat herkes başka ebat lastik baktığı için ortalık karışıyor.

Ben başlıktaki ölçülerde 4 adet kış lastiği almak için Ankara'da araştırma içindeyim.
Şu ana kadar benim aldığım fiyatlar :
Petlas Snowmaster - 160 TL (170 TL / 6 Taksit)
Hankook - 160 TL (170 TL / 6 Taksit)
Goodyear UG8 H Serisi 220 TL (230 TL / 6 Taksit, 5" Navigasyon hediyeli) / T serisi 10 lira daha ucuz, 3.5" Navigasyon hediyeli.

Forumda, T serisi Goodyear'ı 5" navigasyon hediyesi ile birlikte 210 liraya alan arkadaşlar var.
Yine başarılı kabul edilen kış lastiklerinden, Kumho için 175 lira fiyat alanlar var.

Benim de öncelikli hedefim, 200-210 lira civarına 5" navigasyonlu UG8 almak. Olmazsa, 160-170 civarına Kumho / Petlas gibi markalara yönelmeyi düşünüyorum.

Continental en iyi kış lastiklerini üretiyor. Ancak Ankara'da denk gelmedim.

Herkes aldığı fiyatları, yer adı vererek paylaşırsa sevinirim. Belki ortak bir yerden de alınabilir. (Benim aldığım fiyatların daha altı forumda mevcut olduğu için ben yer bilgisi vermedim.)

Satılık HTC 8X, 3 aylık, çizik dahi yok :http://forum.donanimhaber.com/m_96733715/f_//tm.htm

2099 Mesaj
26 Ekim 2011; 9:21:15 

Lastik fiyatlarına navigasyon parasının eklendiğini unutmamak lazım.

Hyundai Elantra Mode Ov 2011
Aquacraft Nitro Vee
HPI RS4-3 Evo

1980 Mesaj
26 Ekim 2011; 9:34:39 

quote:

Orijinalden alıntı: ipo_aga

Lastik fiyatlarına navigasyon parasının eklendiğini unutmamak lazım.

Hayır, lastik fiyatları navigasyonla sadece 10 lira oynuyor, yani 3.5" ekranlı cihaz 40 lira, 5" ekranlı cihaz 80 liraya mal oluyor. Piyasa fiyatları bunun çok çok üstünde. Türkiye'de tüm hediyeli kampanyalarda, hediye fiyatı ürünün üstüne eklenir ve satıcı direk size hediyeyi alıp almayacağınızı sorar. Goodyear öyle yapmamış... Şaşırtıcı ama gerçek...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wolfien -- 26 Ekim 2011; 9:35:49 >

Satılık HTC 8X, 3 aylık, çizik dahi yok :http://forum.donanimhaber.com/m_96733715/f_//tm.htm

395 Mesaj
26 Ekim 2011; 11:08:56 

Merhaba bende aynı ölçülerde 2 tane alacağım , benim -1 hafta önce- aldığım fiyatalara göre , kumho 180(tek çekim veya nakit) , ve bir de michelin yan markası kormoran 175 tl idi.

Şimdi bu imza olayını çok karıştırdılar

2285 Mesaj
26 Ekim 2011; 12:42:51 

Kormorona bulaşmayın pek.Uzman yorumlarında berbat olarak değerlendiriyorlar.

merhaba

92 Mesaj
26 Ekim 2011; 13:19:35 

Lastik araç için en önemli parça olup özellikle kar lastiği kışın sert geçen bölgeler için hayati önem taşımaktadır.Bu nedenle 30-40TL fiyata kıyıp dandik lastiklerden uzak durun...

700 Mesaj
26 Ekim 2011; 13:36:38 

Michelin'i arkadaşa aldık bu ebatta pazartesi günü.. 235 tl idi ve Michelin marka paspas hediyesi vardı..

48 Mesaj
11 Ekim 2012; 17:44:18 

güncel, bu sene için aynı ölçüde Ankarada tavsiyesi olan varmı?

2003 Renault Megane II HB 1.6 16V Dynamique

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
11 Ekim 2012; 17:57:15 

Benim olculerimde bunlar

Petlas w651 hicin 175.00 fiyat aldim

Michelin h alpin 250.00 tl dedi

Kararsiz kaldim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

1137 Mesaj
11 Ekim 2012; 18:55:57 

quote:

Orijinalden alıntı: cihanair

Benim olculerimde bunlar

Petlas w651 hicin 175.00 fiyat aldim

Michelin h alpin 250.00 tl dedi

Kararsiz kaldim

Kararsız kalacak birşey yok marka takıntınz varsa michelin yoksa petlas

4 lastik fiyat farkı 300 lira, şüphesiz petlas

209 Mesaj
11 Ekim 2012; 19:00:10 

Kış lastiğini kiralamak mümkün mü? Sadece 1 seneliğine Ankaradayım sonra kış lastiği ihtiyacım olmayacak.

614 Mesaj
12 Ekim 2012; 8:32:15 

arkadaslar bende kis lastigi bakiyorum on tarafi buluyorum ama arka taraf hicbiryerde yok
On 225/45/17
Arka255/40/17
Lastikcinin birisi bulsanda verim alamazsin dedi
aslinda bitane buldum daha once hic ismini duymamistim ve cok yuksek fiyat söyledi

1496 Mesaj
12 Ekim 2012; 9:16:17 

petlas nakit 640 tlye bana uygun geldi,performansını hiç bilmiyorum
continental in fiyatı nedir ortalama ?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

1261 Mesaj
12 Ekim 2012; 9:23:07 

quote:

Orijinalden alıntı: time is up

arkadaslar bende kis lastigi bakiyorum on tarafi buluyorum ama arka taraf hicbiryerde yok
On 225/45/17
Arka255/40/17
Lastikcinin birisi bulsanda verim alamazsin dedi
aslinda bitane buldum daha once hic ismini duymamistim ve cok yuksek fiyat söyledi

hocam kışın arkaya 255 taban takıp nasıl yol almayı düşünüyorsun? ne gerek var ki, arkaları da 225 al daha rahat edersin. hatta 16 inch'e düşmen daha da iyi olur. aracın bmw sanırım. ben geçen sene kumho rft almıştım, ankara'ya o kadar kar yağdı her gün aracımı rahatlıkla çıkarabildim. tavsiye ederim.

614 Mesaj
12 Ekim 2012; 10:24:13 

quote:

Orijinalden alıntı: coyoote

hocam kışın arkaya 255 taban takıp nasıl yol almayı düşünüyorsun? ne gerek var ki, arkaları da 225 al daha rahat edersin. hatta 16 inch'e düşmen daha da iyi olur. aracın bmw sanırım. ben geçen sene kumho rft almıştım, ankara'ya o kadar kar yağdı her gün aracımı rahatlıkla çıkarabildim. tavsiye ederim.

hocam araba o sekil geldigi icin 255tabana bakiyorum
225 tak diyorsunda ama arka jant cok kalin on janta gore, olurmu bilemem
birde 225 takdim diyelim arkaya, garantiden cikarmi araba,

1261 Mesaj
12 Ekim 2012; 12:23:28 

quote:

hocam araba o sekil geldigi icin 255tabana bakiyorum
225 tak diyorsunda ama arka jant cok kalin on janta gore, olurmu bilemem
birde 225 takdim diyelim arkaya, garantiden cikarmi araba,

Lastikcilere sorun hocam, 255 tabanla karda problem yasarsiniz. Arac yere ne kadar az temas ederse o kadar rahat olur kisin. Biz 3 serisi basliginda bunu konusmustuk. Arkalarin 255 olmasi tamamen kozmetik bir olay, suruse aman aman bir etkisi olmaz zaten. Ayrica arac garantiden de cikmaz merak etmeyin. Arac e90 sport plus sanirim?

323 Mesaj
12 Ekim 2012; 12:27:03 

Ben de almak istiyorum, takipteyim...

12837 Mesaj
12 Ekim 2012; 13:01:10 

O zaman Honda Civic konusunda yazmış olduğum mesajımı buraya da ekleyeyim:)

quote:

Orijinalden alıntı: haluk 23

Arkadaşlar Ankarada ben de lastikçi arkadaşımdan 205/55/16 ebatlar için fiyat aldım biraz önce:

MichElin : 235 TL
Continental : 220 TL
Good Year : 190 TL
Pirelli : 190 TL
Petlas : 165 TL

Bu rakamlar stoklarla sınırlıymış ve 15 Ekimden sonra fiyatlar artacakmış.

İhtiyaç duyanlar için lastikçi arkadaşımın telefonunu vereyim:

Levent : 0532 762 4960

Şahsi fikrimdir, üst rakamlara çıkılacaksa, önceki mesajımda da yazdığım gibi Bridgestone - Lassa tercihimdir.

Ancak kış şartlarında öncelik performans olmayacağı için son dönemde kendini çok geliştiren Petlas markası da gönül rahatlığıyla alınabilir.

Aracını efendi kullanan ve kış şartlarında ciddi bir performans beklentisi içinde olmayan arkadaşlarımızın daha pahalı lastiklere fazladan para vermelerine gerek olmadığını düşünüyorum.

Herkese selamlar. :)

Bir de şunu da yazmışım aynı konuda:

quote:

Eskiden beğenmezdim Petlas'ı.

Ama Abdülkadir Özcan aldıktan sonra resmen çağ atlattı firmaya.

Yerli malı ve/veya yerli üretim olması, eğer kalitede ciddi bir fark yoksa benim için tercih sebebi. :)

Levent'in dükkanın adresini yazayım:

Turgut Özal Bulvarı (eski adıyla İskitler caddesi) 63-C.

BP benzinlik içi.

Tarif de edeyim:) Samsun yolundan Ankamall - Emniyet tarafına doğru gelirken Etlik kavşağını geçer geçmez yolun sağında BP benzinliğin içindeki dükkan Levent'in.

Bu arada Levent dükkanını yeni açtı ve kış lastiği alanların yazlık lastiklerini ücretsiz saklama hizmeti de var.

Benim yaklaşık 10 yıldır lastik işlerimi kendisi hallediyor ve uygulamasını da şu şekilde:

Lastiklerin üzerine isminizin yazılı olduğu kağıtlar bantlanıyor ve de üst kattaki depoya kaldırılıyor.

Yaz başında da kış lastiklerinizi çıkartıp yazlıklarınızı taktırınca da kışlıklarınızı depoda saklıyor.

Yılda iki kez yazlık-kışlık lastik değişimi ücreti olan 40'ar TL talep ediliyor, bunu da belirteyim :)

Bu arada yanlış anlama olmasın, işini düzgün yapan, güleryüzlü bir arkadaş kendisi. :)

Ben de kendisiyle önceki çalıştığı bir lastikçide tanıştım.

Başka biryerlerden daha hesaplı fiyatlar alanlar varsa, paylaşsınlar, herkes faydalansın.

Selamlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi haluk 23 -- 12 Ekim 2012; 13:02:07 >

Paran varsa Japon, yoksa alman.

4680 Mesaj
12 Ekim 2012; 14:18:29 

ADAC Kış Lastiği Test Sonuçları konusunda verdiğim tablolardan 205/55/R16 ölçüsüne ait tabloyu veriyorum. Yardımı olabilir.

0

>> Dizel partikül filtresi (DPF) ve EGR'yi lütfen iptal ettirmeyin, insan sağlığı birkaç bin liradan çok daha değerlidir...
Hiçbir yakıt tasarruf cihazına inanmayın, dolandırıcılara para kaptırmayın ! Çocuğunuzun rızkı cebinizde kalsın...

614 Mesaj
12 Ekim 2012; 21:02:11 

ozaman araca, uygun olan en ince lastigi takacam, marka takıntım fazla yok, yolda bırakmasın yeter
hocam bu arada lastik olcusunden, arabanın markasını, donanımını, kasa kodunu, hangi paket oldugunu biliyorsun
helal olsun valla
araba e90 320d sport plus 2012

614 Mesaj
12 Ekim 2012; 21:03:16 

.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi time is up -- 12 Ekim 2012; 21:10:51 >

1080 Mesaj
12 Ekim 2012; 21:44:15 

Hepsiburada'dan mı fiyat istesek acaba :) Goodyear UG 8 için 200 lira demişler. Üstelik İstanbul'da bir kaç noktada ücretsiz montaj yapıyorlarmış, yoğun bir talep oluşsa Ankara'dan da bir kaç nokta ile anlaşabilirler diye tahmin ediyorum. Bu arada 205 55 16 kullanıyorum. Benzer lastik alımlarına bende katılabilirim.

Tuning'de yeni bir eğlence
http://forum.donanimhaber.com/m_84567654/f_//tm.htm#84567654

Bir gün

1261 Mesaj
12 Ekim 2012; 21:48:18 

quote:

ozaman araca, uygun olan en ince lastigi takacam, marka takıntım fazla yok, yolda bırakmasın yeter
hocam bu arada lastik olcusunden, arabanın markasını, donanımını, kasa kodunu, hangi paket oldugunu biliyorsun
helal olsun valla
araba e90 320d sport plus 2012

hocam bende de 2012 comfort plus var, bırak da bilelim
sana tavsiyem kumho rft alman, geçen sene ankara'da gram sıkıntı yaşamadım. ama paraya kıyarım dersen tabiki borusan'dan 16'' lastik jant takımı alman olur, ucuz çözüm kumho almak ve iş görüyor merak etme..

Uzaklaştırılmış
12 Ekim 2012; 21:52:01 

haluk abi 300 tl fark vermeye değermi michelin için

12837 Mesaj
12 Ekim 2012; 22:18:58 

quote:

Orijinalden alıntı: cihanair

haluk abi 300 tl fark vermeye değermi michelin için

Uzun ömürlü olmadığı için zaten beğenmediğim bir markadır Michelin.

O paralar verilecekse Bridgestone alırdım.

Ya da biraz daha hesaplı lassa.

Fikrimi sordun, söyledim :)

Uzaklaştırılmış
12 Ekim 2012; 22:40:00 

quote:

Uzun ömürlü olmadığı için zaten beğenmediğim bir markadır Michelin.

O paralar verilecekse Bridgestone alırdım.

Ya da biraz daha hesaplı lassa.

Fikrimi sordun, söyledim :)

abi Şuna adım gibi eminim

Petlas ile lassa arasında fark yok

1261 Mesaj
12 Ekim 2012; 22:51:53 

ben de tekrardan şunu söyleyeyim. megane3 aracımda petlas kullandım, hiçbir sorun yaşamadım. 320d aracımda geçen kış ankara'da kumho kullandım hem de rft, onda da herhangi bir sorun yaşamadım, gayet yüksek hızlrda da kullandım. bence kış lastiğine fazla para vermek gereksiz, en ucuz dediklerimiz bile sorun çıkarmıyor. ama yazlık lastikte kesinlikle iyi bir marka alırım, o önemli bir konu bence.. şu an aracımda bridgestone potenzalar var ve bence berbat bir lastik.. değiştireceğim zaman muhtemelen asymetric2 veya conti contact5 tercih edeceğim.

Uzaklaştırılmış
12 Ekim 2012; 23:06:27 

petlas alıcam

İstanbulda kurban bayramından sonra taktırmak daha mantıklı sanırım

14 Mesaj
13 Ekim 2012; 20:28:36 

Ug8 nakit 190 TL 3 gun once fiyat aldim!

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

TEK RAKIBINIZ..!!!

12837 Mesaj
13 Ekim 2012; 20:38:41 

quote:

Orijinalden alıntı: plt737

Ug8 nakit 190 TL 3 gun once fiyat aldim!

Ben aynı fiyatı kredi kartına taksitli olarak almıştım arkadaşım. :)

Yukarıdaki mesajımda yazılı.

Ama stoklar bitmek üzere.

Acele ediniz.

849 Mesaj
13 Ekim 2012; 21:29:00 

aynı ebat 2 tane

3,2 liter 6 cylinder 338 horse power @ 7900 rpm 365 N·m torque @ 4900 rpm0-100 km/h: 4.6 seconds top speed 303 km/h
length 4491 mm height 1372 mm weight 1,549 kg

165 Mesaj
1 Kasım 2012; 22:55:48 

Continental st 850 için (205 55 R16) fiyat alan var mı ?

1280 Mesaj
16 Aralık 2012; 12:46:35 

quote:

Arkadaşlar Ankarada ben de lastikçi arkadaşımdan 205/55/16 ebatlar için fiyat aldım biraz önce:

MichElin : 235 TL
Continental : 220 TL
Good Year : 190 TL
Pirelli : 190 TL
Petlas : 165 TL

Bu rakamlar stoklarla sınırlıymış ve 15 Ekimden sonra fiyatlar artacakmış.

İhtiyaç duyanlar için lastikçi arkadaşımın telefonunu vereyim:

Levent : 0532 762 4960

Şahsi fikrimdir, üst rakamlara çıkılacaksa, önceki mesajımda da yazdığım gibi Bridgestone - Lassa tercihimdir.

Ancak kış şartlarında öncelik performans olmayacağı için son dönemde kendini çok geliştiren Petlas markası da gönül rahatlığıyla alınabilir.

Aracını efendi kullanan ve kış şartlarında ciddi bir performans beklentisi içinde olmayan arkadaşlarımızın daha pahalı lastiklere fazladan para vermelerine gerek olmadığını düşünüyorum.

Herkese selamlar. :)

quote:

Eskiden beğenmezdim Petlas'ı.

Ama Abdülkadir Özcan aldıktan sonra resmen çağ atlattı firmaya.

Yerli malı ve/veya yerli üretim olması, eğer kalitede ciddi bir fark yoksa benim için tercih sebebi. :)

Levent'in dükkanın adresini yazayım:

Turgut Özal Bulvarı (eski adıyla İskitler caddesi) 63-C.

BP benzinlik içi.

Tarif de edeyim:) Samsun yolundan Ankamall - Emniyet tarafına doğru gelirken Etlik kavşağını geçer geçmez yolun sağında BP benzinliğin içindeki dükkan Levent'in.

Bu arada Levent dükkanını yeni açtı ve kış lastiği alanların yazlık lastiklerini ücretsiz saklama hizmeti de var.

Benim yaklaşık 10 yıldır lastik işlerimi kendisi hallediyor ve uygulamasını da şu şekilde:

Lastiklerin üzerine isminizin yazılı olduğu kağıtlar bantlanıyor ve de üst kattaki depoya kaldırılıyor.

Yaz başında da kış lastiklerinizi çıkartıp yazlıklarınızı taktırınca da kışlıklarınızı depoda saklıyor.

Yılda iki kez yazlık-kışlık lastik değişimi ücreti olan 40'ar TL talep ediliyor, bunu da belirteyim :)

Bu arada yanlış anlama olmasın, işini düzgün yapan, güleryüzlü bir arkadaş kendisi. :)

Ben de kendisiyle önceki çalıştığı bir lastikçide tanıştım.

Başka biryerlerden daha hesaplı fiyatlar alanlar varsa, paylaşsınlar, herkes faydalansın.

Selamlar.
Haluk hocam selamlar,
Levent beyden tavsiyeniz üzerine Honda Jazz için 4 adet toyo marka lastik aldım. Bahsettiğiniz gibi gayet ilgili birisi. 1 hafta 10 gün kadar önce 12 adet lastik alacaktım Levent beyin hem cebini hem de dükkanını hafta boyunca defalarca aramama rağmen cevap alamadım ve geri dönüşde olmadı mecbur kalıp başka yerden aldım. Merak ettim olumsuz bir durum mu oldu acaba?

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Motorlu Araçlar Dünyası] » Otomobil Genel » Otomobil ve Otomotiv Dünyası Genel » 205/55/R16 Kış Lastiği Alacaklar / ANKARA
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.625