Şimdi Ara

Sapphire, Radeon HD 6970 Battlefiled 3 modelini duyurdu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
4.166
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

•  

AMD'nin önde gelen iş ortaklarından Sapphire, uzun süredir merakla beklenen oyunlardan Battlefield 3'e olan ilgisini hazırladığı yeni bir ekran kartı ile gösterdi. Firmanın yüksek performans segmenti için hazırladığı Radeon HD 6970 BF3 Special Edition modeli, adından da anlaşılabileceği üzere AMD'nin tek GPU'lu en hızlı ekran kartı olan Radeon HD 6970'i temel alıyor ve 40nm üretim teknolojisiyle hazırlanan Cayman XT GPU'sunu kullanıyor.

Vapor-X soğutucusunu kullanan özel tasarımlı ekran kartı aynı zamanda FleX teknolojisini de destekliyor yani üç adet DVI monitörün Eyefinity özelliği ile aynı sistemde değerlendirilebilmesine olanak tanıyor. 1536x paralel işlem birimine ve 256-bit bellek veri yolu desteğine ve 2GB GDDR5 bellek kapasitesine sahip olan DirectX 11 destekli ikinci nesil ekran kartı, standart olarak 880MHz'de görev yaparken, kullanıcıların ikinci BIOS'a geçiş yapması halinde saat hızı 930MHz'e çıkıyor. Kartın bellek hızı ise 5500MHz olarak belirlenmiş. 

Çoklu ekran kartı kurulumları için Crossfire X desteği de sunan ekran kartında görüntü aktarımı için çift DVI, HDMI ve iki adet Mini DisplayPort konnektörlerine yer veriliyor. Beraberinde Battlefield 3 oyununa ücretsiz olarak sahip olunmasını sağlayacak kupon ile gelen Sapphire Radeon HD 6970 BF3 Special Edition için şu ana kadar yapılmış herhangi bir fiyat açıklaması bulunmuyor.

• Kutu tamam da, kartın üzerine oyunla ilgili hiçbişey yapmamışlar. Bence bu önemli bir eksiklik. Bir de fiyatı kart+oyun gibi olacaksa, kimse almayacaktır. Ancak fark olmazsa veya formalitik bir farkla satacak olurlarsa, o zaman tutulur bence.

Türkiye'ye gelir mi, o da ayrı bir soru tabi. Çünkü yine Sapphire'in BF Vietnam versiyon kartı gelmemişti sanırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bocekgrafik -- 26 Ekim 2011; 9:32:18 >
  • yaw oyun nvidia destekli bf3 modelli kart sunsan ne olacak millet alsın diye strateji yalanlarından biri :))
  • Kutuya BattleField resmi koyunca battlefield'a özel mi oluyor :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: egzocan

Kutuya BattleField resmi koyunca battlefield'a özel mi oluyor :D

İçinden oyun keyi de çıkıyor. Sadece resim değil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: D.A.R.B.E.C.i

yaw oyun nvidia destekli bf3 modelli kart sunsan ne olacak millet alsın diye strateji yalanlarından biri :))

hehe bunu yazmak için girmiştim aynen öyle tam bi pazarlama stratejisi. ama içinden key versiler bari yoksa tam fail.
  • Zaten oyunun en büyük amaçlarından biri olan donanım sattırmanın kanıtı oldu buda.
  • Battlefield3 demeyin yahu.. 7,9GBlık dosyayı indirirken dosya 5.2GBta kaldı.. sinir oldum. çöp oldu 5GB download :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: SilentMuroTR

Zaten oyunun en büyük amaçlarından biri olan donanım sattırmanın kanıtı oldu buda.

Grafikler Crysis 2'den iyi olduğu halde Crysis 2 kadar asla kasmıyor.Oyun grafik olarak Battlefield 3 gibi hakkını versinde varsın sistemin iliğini sömürsün.Crysis 2 hem Battlefield'dan daha kötü grafiğe sahip hemde çok daha fazla sistem istiyor.Dua edelimde şu oyunun adı Crysis değil yoksa oyunda adım atamazdık valla.
  • Klasik bir pazarlama stratejisi. numarayı öğrenmek için alim olmaya gerek yok.
  • Oyun fiyatını karta bindirmezlerse gayet güzel olur, karta şekil yapsan, kutuyu özel yapsan ne farkedecek kasanın içinde.
  • Yani bu kadar taklit olur artık.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Batuist

Battlefield3 demeyin yahu.. 7,9GBlık dosyayı indirirken dosya 5.2GBta kaldı.. sinir oldum. çöp oldu 5GB download :)

adil kullanım tokatı gelmesin dikkat edin
  • quote:

Orijinalden alıntı: beatles33

quote:

Battlefield3 demeyin yahu.. 7,9GBlık dosyayı indirirken dosya 5.2GBta kaldı.. sinir oldum. çöp oldu 5GB download :)

adil kullanım limitim olsaydı 8Mbit internetim 2 gün sonra 512Kbit'e düşerdi geriye kalan 28 gün boyunca 512Kb internetle idare etmek zorunda kalırdım. o yüzden 1Mbit sınırsız internetimi değiştirmedim değiştirmeyi düşünmüyorumda.. hiç mi hiç çekici gelmiyor 8Mbit kotalı internet 28gün 512Kb internet demek benim için.. hatta 29 bile olabilir.

• 6990 varende neden 6970 yapmışlar ki en üste yapcan ki sükse yaratsın insan karta bi sticker bari yapıştırır değil mi oyun zaten 60 TL kartın fiyatı niye yok oda tartışılır :D Bakalım Nvidia böyle bir atak yapacak mı :D
  • 9600 gt ile akıyorum bf3 te :D
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: beatles33
    quote:

Orijinalden alıntı: Batuist Battlefield3 demeyin yahu.. 7,9GBlık dosyayı indirirken dosya 5.2GBta kaldı.. sinir oldum. çöp oldu 5GB download :)
    adil kullanım limitim olsaydı 8Mbit internetim 2 gün sonra 512Kbite düşerdi geriye kalan 28 gün boyunca 512Kb internetle idare etmek zorunda kalırdım. o yüzden 1Mbit sınırsız internetimi değiştirmedim değiştirmeyi düşünmüyorumda.. hiç mi hiç çekici gelmiyor 8Mbit kotalı internet 28gün 512Kb internet demek benim için.. hatta 29 bile olabilir.

8 Mbit'e kadar internet kullaniyorum, aylik yaklasik download miktarim ya 150 GB ya da 200 GB ve bir gun olsun adil kullanim kotasi ile karsilasmadim. saniyedeki veri indirme hızı ise en yuksek gordugum 1009 KB/s yani neredeyse 1 MB, bazen serverden kaynakli olsa gerek (premium uyelik istiyorlar) 600 KB/s - 900 KB/s.

edit:imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi e1ektronick -- 26 Ekim 2011; 23:35:47 >

• 28 nm bekler millet 1000 tl vermez gibi ama doalrın ateşi düşüyor donanımcıların gözü aydın olsun anahtarı açınca garanti uçmazsa kart iyiymiş
  • Türkiye'ye gelirse 1000 tl den aşşağı olmaz hadi 950 tl olsun !
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.