İpad 2 Dokunmatik Ekran Sorunu
6 Cevap1402 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

45 Mesaj
25 Ekim 2011; 10:47:28 

Arkadaşlar Merhaba;

Bir arkadaşıma Amerikadan İpad 2 32 gb beyaz getirttim. Bir haftadır sorunsuz kulanıyordum ancak dün akşamdan beri cihazı yan kullanırken (home tuşu solda kalacak şekilde) klavyenin en alttan iki satırı kendiliğinden tuşlara basıyor. Alet saçmaladı resmen. Düşey konumda kullanıyorum, bu sefer de aynı hat üzerindeki tuşlara basıyor. Sanırım dokunmatik ekranın o kısmına özel bir sorun var. Yazılımsaldır diyerek restore yaptım bir süre düzeldi, ancak sonra tekrar başladı.

Sizce ne yapabilirim. Böyle bir sorunla karşılaşan var mıdır? Bilkom'a götürsem garanti kapsamında değişiklik yaparlar mı?

Teşekkürler, herkese iyi forumlar

1373 Mesaj
25 Ekim 2011; 12:51:35 

dostum bilkoma götür faturası var ise ama sanmıyorum , sanırım ekran dokunmatiginin çipindeki bir hatadan olsa gerek , ekran dokunmatigini degiştirirler oda 400-500e bulur çünkü ekran ile yapışık ekranda değişmesi lazım

45 Mesaj
25 Ekim 2011; 13:51:11 

quote:

Orijinalden alıntı: greenleafffff

dostum bilkoma götür faturası var ise ama sanmıyorum , sanırım ekran dokunmatiginin çipindeki bir hatadan olsa gerek , ekran dokunmatigini degiştirirler oda 400-500e bulur çünkü ekran ile yapışık ekranda değişmesi lazım

şişlideki bilkom servisine götürdüm, orada denedik ama şansıma sorun tekrarlamadı. cihazı inceleyip yarın gün içerisinde dönüş yapacaklarını ve sorun tespit edilirse cihaz değişimi yapacaklarını söylediler. Allahtan faturası var. bakalım yarın ne diyecekler.

İlginize teşekkürler

152 Mesaj
25 Ekim 2011; 14:40:43 

Benzer bir sorun esimin iphone4 unde de oldu. Ama sadece telefon sarjdayken oluyordu, sarj cihazini degistirince sorun ortadan kalkti.. Eger ki sizde de durum boyleyse baska bir sarj aletini deneyin..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

45 Mesaj
25 Ekim 2011; 14:43:38 

quote:

Orijinalden alıntı: eczac

Benzer bir sorun esimin iphone4 unde de oldu. Ama sadece telefon sarjdayken oluyordu, sarj cihazini degistirince sorun ortadan kalkti.. Eger ki sizde de durum boyleyse baska bir sarj aletini deneyin..

şarj dışında da yapıyor aynı sorunu, ekran koruyucu film vardı üzerinde, belki ondandır diyerek filmi de söktüm ancak yine tekrarladı. baktım olarak gibi değil servise götürdüm bende.

82 Mesaj
3 Ocak 2013; 21:56:06 

quote:

Orijinalden alıntı: itcanbe

quote:

Orijinalden alıntı: eczac

şarj dışında da yapıyor aynı sorunu, ekran koruyucu film vardı üzerinde, belki ondandır diyerek filmi de söktüm ancak yine tekrarladı. baktım olarak gibi değil servise götürdüm bende.

Hocam sonucu paylaşsaydın iyi olurdu :)

Apple :)

41 Mesaj
19 Ocak 2013; 22:19:24 

Düşmeden dolayı dokunmatik arızası ipad te belirttiğiniz. Ya flex yada soket arızalanmış. Zaman zaman değişik yerlere basmaya başlayacaktır.

iphonedaki şarj aleti sorunu amperi düşük olduğu zaman yapar o ayrı bir problemdir.

www.tablettamircisi.com

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Mobil Cihazlar] » Apple - iPhone - iPad » iPad » İpad 2 Dokunmatik Ekran Sorunu
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.172