Şimdi Ara

Kol hareketlerinden enerji üreten saat modeli Spark MGS bundan daha fazlasını sunuyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
7.040
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kol hareketlerinden enerji üreten saat modeli Spark MGS bundan daha fazlasını sunuyor

Harici bir bataryadan enerji alan kol saatlerinin haricinde kişinin kol hareketleri sonucu kendi enerjisini üreten kol saatleri de oldukça popüler. Yaygın olarak kullanılan bu saatlerin arasında zaman zaman kendini öne çıkaran modeller de bulunuyor.

Venture Watches firmasının yeni ürünü Sparc MGS modeli otomatik enerji üreten saat konseptini daha da ileri taşıyor.

Normal otomatik saatlerin enerji üreten aksamı saat kasasının içerisinde yer alırken bu modelde mil bir mikro jeneratörün parçası olarak görev yapıyor. Saat üzerinde iki adet safir kristali bulunuyor. Bir tanesi LCD ekranın üzerindeki mikro jeneratörde diğeri de mil üzerinde.

Jeneratörden üretilen enerji bir güç deposunda 45 gün boyunca saklanıyor ve kullanılıyor. Böylece hareketsiz durumlarda bile uzun süre saat durmuyor.

Saatin içerisine bir de zemberek eklenmiş. Bu sayede mekanik bir saatten söz edebiliriz. LCD ekranı, LED aydınlatması, çift zaman dilimi, alarm, kronograf ve takvim özellikleri ile de dijital bir saat görünümü sunuyor.

Ayrıca saat bir işletim sistemi üzerinde çalışıyor. İlerleyen zamanlarda güncelleme yapabilmek de mümkün. Saatin satış fiyatı değişiyor. Sadece 2 tane kalan sınırlı siyah renk 5500$. Gümüş renkli model ise 5250$ ve satış sınırı bulunmuyor.

• 5500$ mi? Bir yanlışlık olmasın...
  • 5500 $I VERSEM TÜM ENERJİMİ BEDELİNİ ÖDEMEK İÇİN HARCARIM SOKAYİM ÖYLE ENERJİYE.
  • 5000$ mi
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozan387

quote:

Orijinalden alıntı: __éSér__ Mastürbasyon yaparken şarj olur
    5500$ı saate vericen, ama o iş için 100$ veremicen. :)

kıza hediye etmek lazım ozaman :D yada diğer kolumuza takmak lazım :))))
  • Hareketten enerji üreten bir şey yapmışlar sonra bir de pili sanki kendileri icat etmiş gibi sunmuşlar.
  • 10 yıl önce aldığım ve halen kullandığım hollywood polo club mekanik saatim bile bu kadar pahalı değildi o dönemde.Herşeyin pahalı olduğu o dönemde hemde.Bu saatin ederide bu kadar olmamalı en fazla 300$ eder benim gözümde...gerisi hikaye
  • Alın SEIKO 5 keyfinize bakın :D
  • ben 50-100 liraya bir saat alıp 4-5 senede bir pilini değiştirmeye razıyım
  • quote:

Orijinalden alıntı: YasinCC

Alın SEIKO 5 keyfinize bakın :D

Adam Haklı Dedemde Var Bi Tane 8 Yıl Önce Arkadaşı Hediye Etmiş Hala Taş Gibi
  • quote:

Orijinalden alıntı: atardamar43

quote:

Orijinalden alıntı: YasinCC Alın SEIKO 5 keyfinize bakın :D
    Adam Haklı Dedemde Var Bi Tane 8 Yıl Önce Arkadaşı Hediye Etmiş Hala Taş Gibi

Bende dedemden çökmüştüm zaten

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YasinCC -- 24 Ekim 2011; 21:30:05 >
  • ucuzmus bir ara gecerken alim
  • Ben kurmalı Seiko saatimi 250 liraya aldım.
  • Çok ucuzmuş.
  • Kol hareketlerinden enerji üreten saat modeli Spark MGS bundan daha fazlasını sunuyor

Bu da aynı işi yapıyor ve çok daha ucuz....
  • seiko kinetic bu saatin yaptığı işi yıllardır zaten yapıyor , saat dediğin zaman seiko olmalı , seiko taklitçisi olmamalı :)
  • 5500$ la evlenirim be :)))
  • millet o paraya forumda sayfalarca makale okuyup araba alma derdinde bunlar kolumuza takma derdinde çin hemşolar nasılsa 5 dolara yapar aynısını beklemek lazım
  • 5500 doları buna vereceğinize, o parayla enerji olarak ne kadar pil vs. alınacağı hesap ediliyor mu acaba?
  • Hele şu borçlarımı bi ödeyim ne saati ev alacam.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.