Şimdi Ara

Core i7-2700K çıktı, Intel bazı işlemcilerinde fiyat indirimine gitti

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
61
Cevap
0
Favori
8.433
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

•  

Intel bir süredir konuşulmakta olan işlemcisi Core i7-2700K'yı pazara sundu. LGA1155 formundaki Sandy Bridge tabanlı ikinci nesil Core işlemci ailesinin en hızlı temsilcisi olan Core i7-2700K, 3.5GHz olarak belirlenen çalışma frekansıyla Core i7-2600K'dan 100MHz daha hızlı. 32nm üretim teknolojisiyle hazırlanan dört çekirdekli işlemci, Hyper-Threading teknolojisi ile her çekirdek için çift izlek olmak üzere toplamda sekiz izlek desteği sunabiliyor.

Çift kanal bellek kontrolcüsüne sahip olan ve 95 Watt ısıl tasarım gücü ile gelen işlemciye, DirectX 10.1 destekli HD 3000 entegre grafik birimi eşlik ediyor. K serisinin bir üyesi olduğu için aynı zamanda çarpan kilidi açık olarak gelen ve bu sayede kolayca hız aşırtılabilme yeteneği sunan işlemci, 1000 adetlik alımlarda 332$ etiket fiyatıyla sunuluyor ki bu fiyatın Core i7-2600K ile kıyaslandığında 15$ daha yüksek olduğunu söyleyebiliriz.

Core i7-2700K'ya ek olarak Intel, güncel ürün gamındaki bazı işlemci modellerinde fiyat indiirmine gitti. Beklentilerin aksine bu indirimler Core i7-2500K ve 2600K gibi modellerin yerine alt segmentlerdeki işlemcilerde oldu. Intel'den yapılan açıklamaya göre Core i3-2120 modelinin fiyatı %15'lik indirim ile 117$ seviyesine, Pentium G630 ve G850 modellerinin fiyatları da sırasıyla %15'lik indirim ile 64$ ve %13'lük indirim ile 75$'a çekildi.

• hehe intel baktı amd de iş yok aynı fiyattan yola devam. yaktın bizi amd ah ah
  • amd buldozerini piyasaya sürmek için uraşsın dursun , intel bu sure zarfinda yeni teknolojilerle piyasada ve son örneği 2700k.
  • inatına almayacaksın işlemci falan bak o zaman nasıl indiriyorlar fiyatları
    ancak bilinçli tüketiciler çok az saçmasapan paralarla işlemci alanlar yüünden inteşde kafasına göre takılıyor
  • Bizim ülkede daha çok pahalanıyor
  • Yakışır intel helalin var. Zırnık koklatma bizim şu fanboylara :)))
  • quote:

Orijinalden alıntı: michael scofield77

inatına almayacaksın işlemci falan bak o zaman nasıl indiriyorlar fiyatları ancak bilinçli tüketiciler çok az saçmasapan paralarla işlemci alanlar yüünden inteşde kafasına göre takılıyor

Peki ihtiyacımız varsa ne yapmamızı önerirsiniz? Adamlar iyi işlemci yapıyor ve programlarla uyumluluğuda iyi. Ben evimde amd kullanıyorum Athlon II x3 unlock ile x4 yaptım herşeyimede yetiyor. Ucuz ve performanslı ama iş yerinde bu işlemci beni götürmez.İş yerinde bir amd bir intel makina var. Intel makina 15 dakikada alıyor renderi. AMD makina 20 dakikada alıyor. İkiside 6 çekirdek.5 dakika için o paraya değer mi diyebilirsin ancak günde 10 tane ayda 200 tane render aldığını düşün. 5 dakika farklar bana daha çok iş yapmak için zaman tasarrufu sağlıyor. Ve ne demişler.
    Time is Money!

• bu işlemcinin amacı ne K serisi işklemciye 100mhz. arttırılmış bu yeni ürün kategorisine girmez.
  • 100Mhz artır sür piyasaya yan gel yat
  • 100mhz arttırıp yeni ürün diye piyasaya sürmek ilk defa yapılan bir iş değil,tabiki intel açısından mantıklı bir olay.zaten sadece intelin yaptığı bir iş değil bu,mhz arttırıp ürünün ismini değişmek normal bir durum.ama umarım bu alt sürüm işlemcilerin fiyatını aşağı çeker
  • quote:

Orijinalden alıntı: ezimuse

100Mhz artır sür piyasaya yan gel yat

yan gelip yatan intel değil amd karıştırıyorsun. amd adam gibi çalışsa zamanında nasıl q6600 ü ucuza aldıysak 2600k-2700k yı da ucuza alırdık. amd daha 2600k yı geçememişken 2700k çıktı. ivy bridgelerin erken çıkacağı söyleniyor. piyasa çok tuhaf bir hal aldı. rekabet sıfıra düşecek.
  • Ucuz işlemcilerin fiyatını düşürdü çünkü amd beklendiği gibi olmayınca mecbur f/p rekabetini tercih edecek. üst seviye işlemcilerde ise intel tekel olur, yağlı kazıklarını da hazırlamaya başlamıştır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • AMD yaktın bizi...
  • Doktor yaktın bizi :D
  • quote:

1000 adetlik alımlarda 332$ etiket fiyatıyla sunuluyor ki bu fiyatın Core i7-2600K ile kıyaslandığında 15$ daha yüksek olduğunu söyleyebiliriz.

baska bir baslikta soylemistim amazonda 381 dolar fiyati var tr'de ise 2600k 330+'ya bulunabiliyor 15 dolar degil yani fark daha fazla ki o 381 tr'ye daha yuksek gelecek.2600k fiyati dusmez ama 2700k fiyatini gorunce 2600k gozunuze daha ucuz gorunecek de demistim.2700k'nin bir stepping farki yok sadece 100 mhz daha hizli.bir farki bir ozelligi yok yani bu islemciyi cikarinca 2600-2500'un ucuzlatilmasinin bir manasi yok.ivy cikana kadar da zor ucuzlar o zaman da piyasadan ceker olur biter.
  • quote:

Orijinalden alıntı: .45 ACP

quote:

1000 adetlik alımlarda 332$ etiket fiyatıyla sunuluyor ki bu fiyatın Core i7-2600K ile kıyaslandığında 15$ daha yüksek olduğunu söyleyebiliriz.
    baska bir baslikta soylemistim amazonda 381 dolar fiyati var trde ise 2600k 330+ya bulunabiliyor 15 dolar degil yani fark daha fazla ki o 381 trye daha yuksek gelecek.2600k fiyati dusmez ama 2700k fiyatini gorunce 2600k gozunuze daha ucuz gorunecek de demistim.2700knin bir stepping farki yok sadece 100 mhz daha hizli.bir farki bir ozelligi yok yani bu islemciyi cikarinca 2600-2500un ucuzlatilmasinin bir manasi yok.ivy cikana kadar da zor ucuzlar o zaman da piyasadan ceker olur biter.

Core2 Duo e8500'den sonra çıkmıştı E8600. Sadece 9,5 yerine 10 çarpanlı yani 160 MHZ daha hızlı olarak algılandı başlarda. Ancak E8500 E0'dan yine E0 rev olarak daha OC oluyordu. Sanırım olay şu şekilde bana göre:
    Yaklaşık 10 aydır 2600k piyasada bu sırada üretim hattında mutlaka ufak tefek iyileştirmeler yapılmıştır ve testlerde 2600k hızlında bile daha iyi skor veren CPU'lar 2700k olur diye düşünüyorum. Ha fakı ne olur? BU işlemci 5 GHZ değil de
    5,2'de standart olarak stabil olabilir yada 5 ghz için voltaj ihtiyacı daha düşük olabilir. İntel kendi kullanıcısının profilini çok iyi bilir. Çoğu da aradaki 15 USD'ye bakmaz zaten. Ama 1,4v seviyesinde 5,2 GHZ duyarsak ne değişti diye sormamak lazım. AMD'nin de üretim testlerinde yeterli skoru alamayan kartlarında çekirdek kapatma ya da saat hızını bir iki kademe indirip bir alt model olarak kutulama yaptığı malum....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi setek01 -- 24 Ekim 2011; 12:31:50 >

• quote:

Orijinalden alıntı: sgnr

quote:

Orijinalden alıntı: michael scofield77

inatına almayacaksın işlemci falan bak o zaman nasıl indiriyorlar fiyatları ancak bilinçli tüketiciler çok az saçmasapan paralarla işlemci alanlar yüünden inteşde kafasına göre takılıyor

Peki ihtiyacımız varsa ne yapmamızı önerirsiniz? Adamlar iyi işlemci yapıyor ve programlarla uyumluluğuda iyi. Ben evimde amd kullanıyorum Athlon II x3 unlock ile x4 yaptım herşeyimede yetiyor. Ucuz ve performanslı ama iş yerinde bu işlemci beni götürmez.İş yerinde bir amd bir intel makina var. Intel makina 15 dakikada alıyor renderi. AMD makina 20 dakikada alıyor. İkiside 6 çekirdek.5 dakika için o paraya değer mi diyebilirsin ancak günde 10 tane ayda 200 tane render aldığını düşün. 5 dakika farklar bana daha çok iş yapmak için zaman tasarrufu sağlıyor. Ve ne demişler.
    Time is Money!

ben ne amd fanıyım ne intel fanı hocam
    ben zaten sizin gibi iş için mecburiyetten alanlara tek kelime söylemedim söylememde

ancak fiyaka olsun.fors olsun.imaj olsun.en son teknolojiyi ben kullanıyorum bakın arkadaşlar diye hava-oyun oynamak amaçlı alanlara bu lafım..
    bir çalışan için bu sözlerim geçersizdir 5dk değil 1dk fark bile olsa sen haklısın hocam

• amd fx bulldozer bekliycem alcam
  • Kazma kürek devam! AMD forever, AMD olmasaydı bu işlemcileri 1000$'a alırdık, Intel'i bulldozer korkusu aldı ve son intel fiyat arttırıyor!
  • quote:

Orijinalden alıntı: EISMANN

selamlar..

intel yaptığı sadece piskolojik bir iş 2600k tercihli alım sırasında insanlar bak bunun 2700 var onu alım desinler diye profesyonelce düşünülmüş bir olay.

sende öyle düşüneceğine bunu fırsata çevir ve 2700K gelmişken 2600K fiyatı düşmüşken 2600K al daha kârlı çık.
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.