Şimdi Ara

Vodafone 64kb Simkart Şarj Sorunu Yaşayanlar

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
750
Cevap
10
Favori
50.898
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • slm arkadaslar vodafone 64 kb simkart kullanıyorum samsung s5620 telefonumda daha önce 32 kb kart vardı sarj 3g acık olarak 3 gün gidiyordu 32 kb bozulunca vodafone shoptan yedek sim aldım 64 kb olarak verdiler bunu telefona taktım 3g acık telefon sabah sarj ettim ertesi güne hic bir sey yapmadıgım halde kendi kendine sarjı bitiyor 2 kere telpa servise gönderim telefonu sorun yok dediler ama vodafone sim kartan 64 kb olabilir dediler suan tüm vodafone shopları gezdim ancak 32 bit veya 128 kb bulamadım vodafone müş. hiz. mesaj cektim dönüş yapılmadı tek care turkcell veya avea gecmek bu durumla karşılaşan arkadaşlar varmı avea ve turkcellde durum nasıl bilgisi olan arkadaslar yardımcı olabilirmi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bilgisayar Teknisyeni -- 11 Kasım 2018; 13:27:45 >

• Annemin hattı turkcellden vodafone!a taşıdım kampanya vs faydalansın diye . Şimdi başımın etini yiyor nerden geçirdin beni diye . Telefonun şarj süresi oldukça kısalmış , her gün şarj mı edeceğim deyip duruyor. Gerçekten pişman olduk.

Yukarıda bahsedilen yeni tip 3 kırımlı sim karttan verildi üstelik farkeden bir şey yok. Turkcellde şarj süresi bariz daha uzundu.

Yaklaşık olarak 1,5 yıl evvel aldığım telefonuma kutusundan çıkar çıkmaz Vodafone hat takıldı. Yeni telefonun pili daha uzun gider, değil mi? Bu telefonla 7 ay kadar Vodafone kullandım, son 8 aydır da BİMcell kullanıyorum. Aynı kullanımla şarjım daha uzun gidiyor. Pildeki 1,5 senelik yıpranmaya rağmen durum bu.

Bu durumu abartı görüyordum, gözle görülür bir etkisi olmadığını düşünüyordum fakat bizzat tecrübe edince gerçek olduğuna şahit oldum.

• quote:

Orijinalden alıntı: notebook-yk
    32 bit veya 128 kb bulamadım vodafone müş. hiz. mesaj cektim dönüş yapılmadı

Numara taşıma ile yeni Vodafone müşterisi olmuş birisi olarak tam 1.5 aydır Vodafon'a açtırdığım kayıda ve shop tan doldurulan istek formuna istinaden 128kb lik kart göndermesini bekliyorum.
    Dün aldığım cevap Vodafon'un elinde 128kb lik kart yokmuş ve piyasadaki 64kb liklerin stoğu bitene kadar da 128kb lik gelmeyecekmiş. Komik ama işin aslı buymuş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lomax. -- 23 Ekim 2011; 19:00:28 >
  • hocam sizdede sarj sorunu oluyormu bende turkcelle gecmeyi düşünüyorum
  • SORUNU CÖZDÜM ARKADASLAR TURKCELE GECEREK SORUN CÖZÜLDÜ VODAFONENİN 64 KB SİMKARTLARINDA GERCEKTEN SORUN VAR
  • sorun simkartta değil, şebekenin sürekli baz istasyonu değiştirmesinde.
  • hocam daha vodafone 32 kb kart vardı onda sorun yoktu ne zamaki 64 kb kart aldım ondan sonra sorun olmaya basladı
  • bende vodafondan avea ya taşıdım aynı sorunlar bendede olmaya başladı. Xenium champion kullanıyorum şarj süresi 18-20 gün idare ediyordu aveaya geçince 5-6 güne düştü. sorun sim karttan olabilir dediler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: is0mail

bende vodafondan avea ya taşıdım aynı sorunlar bendede olmaya başladı. Xenium champion kullanıyorum şarj süresi 18-20 gün idare ediyordu aveaya geçince 5-6 güne düştü. sorun sim karttan olabilir dediler.

alakası yok.

ios yada android işletim sistemli cihaz varsa sinyal kuvvetini (DBM ve ASU değerlerini) gösteriyor.

dbm ne kadar düşükse, telefon daha az pil harcıyor, haliyle şarjı uzun gidiyor.

xenium championa turkcelli tak, bir ay gider
  • hocam ben turkcele gectim suan sarj süresi 4 gün 3g acık 2 dk konusma 100tane mesaj cektim gelenle birlikte 1diş kaldı oda yarın biter herhalde toplam 5 gün vodafone de olsaydım 1 günde sarj bittiydi
  • quote:

hocam ben turkcele gectim suan sarj süresi 4 gün 3g acık 2 dk konusma 100tane mesaj cektim gelenle birlikte 1diş kaldı oda yarın biter herhalde toplam 5 gün vodafone de olsaydım 1 günde sarj bittiydi

telefonun marka ve işletim sistemi nedir? symbian ise "Nokia Energy Profiler" veya benzeri bir uygulama ile harcadığı enerjiyi öğrenip paylaşabilir misin? ben de vodafone kullanıyorum ve şarj en fazla 2 gün gidiyor. karşılaştırma yapmak için sordum sadece.
  • iphone kullanıyorum vodafone şarjı içiyor resmen artık alıştım bu duruma gerçi :)
  • markası yukarda yazmıstım samsung s5620 monte işletim sistemi java hocam ölcmeye gerek yok resmen sarjı içiyor sanki suan turkcelle gectim 5 gün oldu halen sarj bitmedi hocan yani %100 vodafonede sorun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bilgisayar Teknisyeni -- 2 Kasım 2011; 7:22:27 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mustafa_(87)

iphone kullanıyorum vodafone şarjı içiyor resmen artık alıştım bu duruma gerçi :)

hocam ileride bir sorun cıkmasın batarya ile ilgili..?
  • quote:

Orijinalden alıntı: scoopi

quote:

hocam ben turkcele gectim suan sarj süresi 4 gün 3g acık 2 dk konusma 100tane mesaj cektim gelenle birlikte 1diş kaldı oda yarın biter herhalde toplam 5 gün vodafone de olsaydım 1 günde sarj bittiydi

telefonun marka ve işletim sistemi nedir? symbian ise "Nokia Energy Profiler" veya benzeri bir uygulama ile harcadığı enerjiyi öğrenip paylaşabilir misin? ben de vodafone kullanıyorum ve şarj en fazla 2 gün gidiyor. karşılaştırma yapmak için sordum sadece.

3g demi 2g demi kullanıyorsunuz ....?
  • quote:

quote:

quote:

3g de kullanyrm, ama 3g de internete bagli iken 2 kat enerji harcadiginin farkindayim. Ama önemli olan bekleme konumunda ne kadar enerji harcadigi. Bekleme konumundayken benim telfn 3g ve 2g ile ayni enerjiyi harciyor. Avea ve turkcel hat takarak da ayni enerjiyi harcadagini gözlemledim. Fakat söylendigi gbi vdfn 64 kb simkartlar sorunlu mu acaba. Cunku ben de bu karttan kullaniyorum. Galiba en dogru sonucu bulmak icin farkli operatör simkarti takarak bekleme konumunda ne kadar surede sarjinin gittigini bulmak.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: mustafa_(87)

iphone kullanıyorum vodafone şarjı içiyor resmen artık alıştım bu duruma gerçi :)

hocam ileride bir sorun cıkmasın batarya ile ilgili..?

bu arada ben 32 kb kullanıyorum.
  • önceden bende 32 kb vodafone kart vardı onda sarj sorunu olmuyordu 64 kb gecince oldu
  • quote:

quote:

quote:

quote:

3g de kullanyrm, ama 3g de internete bagli iken 2 kat enerji harcadiginin farkindayim. Ama önemli olan bekleme konumunda ne kadar enerji harcadigi. Bekleme konumundayken benim telfn 3g ve 2g ile ayni enerjiyi harciyor. Avea ve turkcel hat takarak da ayni enerjiyi harcadagini gözlemledim. Fakat söylendigi gbi vdfn 64 kb simkartlar sorunlu mu acaba. Cunku ben de bu karttan kullaniyorum. Galiba en dogru sonucu bulmak icin farkli operatör simkarti takarak bekleme konumunda ne kadar surede sarjinin gittigini bulmak.

hocam 3g acık bekleme konumunda en az 4 gün gidiyor turkcellede ama vodafonede 64 kb simkarta bekleme konumunda en fazla 1 gün gidiyor yani vodafone simkart lar sorunlu

• sim kartın şarjı etkilemesi gerçekten çok ilginç

teknik olarak nasıl bir durum meydana geliyor da şarj süresi kısalıyor açıklayan olursa sevinirim.
  • hocam teknik olarak bilmiyorum ama vodafone simkart sarjı sömürüyo sanki turkcellde böyle bir sorun yok ha belki vodafonenin cok baz istasyonu dagiştirdiginden olabilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bilgisayar Teknisyeni -- 4 Kasım 2011; 11:48:46 >
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.